آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تست قطعات درداخل مدارات الكترونيكي

mehdi.m.noor

کاربر
2011-06-03
15
44
قم
با سلام خدمت دوستان و اساتید ارجمند.من پست های قبل رو خوندم ولی هنوز با تست ماسفت مشکل دارم.میخوام بدونم طریقه تست فت های روی مادربورد روی مدار و یا خارج از مدار به چه صورت هست.و اینکه چطوری ماسفت بودن قطعه روشخیص بدیم با تشکر فراوان

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
با سلام خدمت دوستان و اساتید ارجمند.من پست های قبل رو خوندم ولی هنوز با تست ماسفت مشکل دارم.میخوام بدونم طریقه تست فت های روی مادربورد روی مدار و یا خارج از مدار به چه صورت هست.و اینکه چطوری ماسفت بودن قطعه روشخیص بدیم با تشکر فراوان
بهترین روش تست مسفد از طریق ولتاژگیری روی برد هست و در مواقعی اثر سوختگی هم در پیرامون مسفد وجود دارد

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
در خارج از مدار از سالم بودنشان دقیقا نمیشه مطمئن شد چون خودشان شامل یه برد در داخلشون میباشن و مثل میکروفونهای ساده نیستند تنها راه تستشون روی برد هست درسته نصب این میکروفنها روی برد مشکله و در اثر حرارت معمولا صدمه می بینند
برای تست خودت میتونی از یه برد استفاده کنی که از طریق سیم و سیم کشی میکروفونها رو تست کنی

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
طریقه نصب میکروفونهای دیجیتالی درست مثل نصب آیسی های BGA میباشد و باید از هیتر استفاده کرد و چون در حین هیت دادن میکروفون صدمه می بیند و بعضی مواقع دوست داریم تا از کارکرد میکروفون قبل از هیت آگاه بشیم بهتره از روی برد دقیقا از همون پایه های میکروفون که روی برد می شیند با سیم از میکروفون به برد وصل کنیم و میکروفون را تست کنیم

بالا