آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تسترهای دست ساز برای تعمیرگاه لوازم الکترونیکی

ashkantek

کاربر vip
کاربر
یه سری تستر و تجهیزات دست ساز دیگه هم دارم که گذشته های دور برای تعمیر تلویزیون های crt و ویدئو و گرام و...استفاده میکردم که اکثرا اوراقشون کردم و یا بخشیدم به دوستام..همکاران عزیزی که تازه شروع به کارکردن باید در نظر داشته باشن باید در کنار مولتی متر و اسیلوسکوپ و lcr متر یه سری تجهیزات مثل همکار عزیزی که این پست را ایجاد کردن,خودشون برای راحتی و سرعت در کارشون بسازن ..
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همکار عزیزم آقا مهدی .من که واقعا لذت بردم از ابتکارایی که بخرج دادین فقط اگه نحوه کارشونم یکم توضیح میدادین که سایر همکارامونم در صورت نیازشون واسه تعمیرگاهشون مونتاژ کنن عالی میشد .میدونم که اکثر همکارا هر کدومشون تو حیطه کاری خودشون یه سری تسترا رو واسه راحتی کارشون درست کردن اگه لطف کنن و پست کنن ممنونشون میشم .مولتی متر و سایر لوازم تست تو تعمیرگاه یه سری لوازم عمومی تو تعمیرات هستن اما همین تسترا تو زمان خودش خیلی کارایشون بیشتر از لوازم عمومی هستش .بازم ممنون مهندس مهدی عزیز

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
181
2,225
اراک...
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همکار عزیزم آقا مهدی .من که واقعا لذت بردم از ابتکارایی که بخرج دادین فقط اگه نحوه کارشونم یکم توضیح میدادین که سایر همکارامونم در صورت نیازشون واسه تعمیرگاهشون مونتاژ کنن عالی میشد .میدونم که اکثر همکارا هر کدومشون تو حیطه کاری خودشون یه سری تسترا رو واسه راحتی کارشون درست کردن اگه لطف کنن و پست کنن ممنونشون میشم .مولتی متر و سایر لوازم تست تو تعمیرگاه یه سری لوازم عمومی تو تعمیرات هستن اما همین تسترا تو زمان خودش خیلی کارایشون بیشتر از لوازم عمومی هستش .بازم ممنون مهندس مهدی عزیز
مدار چند تا شو قرار میدم...اولیش مدار تستر زنر و تستر بک لایت

پیوست‌ها

• 18.4 کیلوبایت بازدیدها: 59
  • 5.1 کیلوبایت بازدیدها: 57

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
181
2,225
اراک...
سومی تستر uln..op-amp..555..و اپتی کوپلر

پیوست‌ها

• 275.8 کیلوبایت بازدیدها: 14
  • 85 کیلوبایت بازدیدها: 12

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
181
2,225
اراک...
طراحی مدار و برنامه نویسی تستر پاورکامپیوتر و منابع تغذیه و ups صفر تا صد با خودم بوده که به دلایلی که همه می‌دونن نمیتونم سورس و مداراشو قرار بدم..ایران حق اختراع و کپی رایت معنایی نداره...فقط فیلم تست رو برای آشنایی قرار میدم..

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
با عرض سلام و وقت بخیر خدمت تمامی همکاران محترم .دوستای گلم چند تا تستر دست ساز درست کردم که میتونه تو تعمیرگاه خیلی مفید باشه البته اینا مال هفت هشت سال پیشه که انرژی بیشتری داشتم .

اولین تستر واسه تست سلامت تریستور و ترایاک .نحوه کارشم به این صورتکه قطعه مورد نظر رو به ترتیب به گیره های سوسماری وصل میکنید بعد با زدن کلید شماره یک باید ال ای دی سبز رنگ روشن بشه و با زدن کلید شماره دو ال ای دی قرمز رنگ روشن میشه .اما در صورتی که قبل از زدن کلیدا هر کدام از ال ای دیا روشن بشه نشانه معیوب بودن قطعه هستش و همچنین اگر با زدن کلیدا ال ای دیا روشن نشن بازم قطعه معیوبه
مقاومت‌ها را بر چه حسب و یا واحدی گذاشته اید
اهم ؟؟

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,873
32
طراحی مدار و برنامه نویسی تستر پاورکامپیوتر و منابع تغذیه و ups صفر تا صد با خودم بوده که به دلایلی که همه می‌دونن نمیتونم سورس و مداراشو قرار بدم..ایران حق اختراع و کپی رایت معنایی نداره...فقط فیلم تست رو برای آشنایی قرار میدم..
سلام مهندس..احوالتون امیدوارم خوب باشه
بله کاملاٌ حق با شماست یک سری ارزش ها برای صاحب اثر باید رعایت و محفوظ بمونه اینطوری بهتره

بالا