آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: تحلیل و عیب یابی تغذیه سوئیچینگ تابلوهای روان

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
ترانزیستور پایه 1 و 2 میره به گیت ترانسفورمر کیو3هست

درود

شاید منظورت اینه ۲ تا پایه ترانس به دو تا ترانزیستور رفته نه یک ترانزیستور یعنی هر پایه ترانس به یک ترانزیستور بنابرین اینکه گفتی پایه ۱ و ۲ یک ترانزیستور به یک ترانس رفته اشتباهه
آیا همینطوره؟
اساسا این ترانزیستوری که گفتی مستقیما یک پایه ترانزیستور به محل ۲۰ ولت متصله آیا چنین ترانزیستوری در نقشه می بینی ؟
سپاس

آخرین ویرایش:

رسول21

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-09-04
200
409
منظورم گیت درایو ترانسفورمر یا همون ترانس کوچیکه ترانزیستور هم کیو3در نقشه هست
پاور هم 12ولت 20امپر هست

رسول21

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-09-04
200
409
مهندس سرتونو درد اوردیم فکر نکنم درست بشه ولش کن خیلی پاور دیگه دارم باید درست کنم الان 5تا پاور ده امپر دارم12ولتی که باید تعمیر بشن همشونم نو هست یدونش ولتاز پایین میده یدونه دیگه همه چیش درسته فقط موقع خاموش شدن صدای ترانس میده میشه کاریش کرد

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
مهندس سرتونو درد اوردیم فکر نکنم درست بشه ولش کن خیلی پاور دیگه دارم باید درست کنم الان 5تا پاور ده امپر دارم12ولتی که باید تعمیر بشن همشونم نو هست یدونش ولتاز پایین میده یدونه دیگه همه چیش درسته فقط موقع خاموش شدن صدای ترانس میده میشه کاریش کرد

درود

عزیزم درست نمیشه چیه
این تغذیه خورده الکترونیک هم نیست
محدوده اشکال مشخص شده و چیزی به پیدا شدن عیب نمونده
ولی من باید بدونم قطعات مدار چیه تا بتونم نظر بدم
الان چند پست هست که من نمیفهمم این چه قطعه ای است و دوباره هر چی سوالو تکرار میکنم پاسخم را نمیدی
برای چندمین بار میپرسم آیا پایه ترانزیستوری مستقیما به محل ۲۰ ولتی وصله یا نه ؟
ض
منا در نقشه ترانس q3 وجود نداره آیا روی تغذیه شما نوشته q3 یا در نقشه این تاپیک نوشته و من نمی بینم

وقتی موضوعی مطرح میشه باید به انتها برسه نمیشه وسط کارها بشه چون فقط من و شما از تاپیک استفاده نمیکنیم و کسی که پست ها رو میخونه وقتی ببینه رها شده در حقش جفا میشه
لذا فقط این سوال را پاسخ بده و اون دو تا مقاومت را بروشی که گفتم بعدا پیدا کن و گزارش کن

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
پاسخ : تحلیل و عیب یابی تغذیه تابلوهای روان

درود

نقشه این تغذیه دو تا ترانس داره
الان تصویر دو ترانس نقشه را ارسال میکنم ببین کجاش ترانس q3 می بینی
اشکالی نداره اگه اشتباه هم دیدی مشخص میشه و میخوام بدونم قطعات تغذیه شما چیه تا زودتر به ایراد برسم

سپاس

IMG_20181207_211258_379.jpgIMG_20181207_211330_842.jpg

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770

درودبر شما با نگارش ناقص شما

اشکالو فهمیدم
همون پست که قرار شد بعدا پاسخ بدی پاسخ بده و دو مقاومت حداقل و حداکثر را اعلام کن تا عیب را مشخص کنم‌.
برای اینکه معطل نشی مطالب بعدی را طی ویرایش اضافه میکنم

ببین بابت یک نگارش گنگ و نامفهوم چندین پست پرسش و پاسخ ضروری شد
بخشی که فرمودی میره به.۳.۹ کیلو و میره به پایه ۱۱ و پایه ۳ ترانزیستور بقدری دو پهلو و گنگ بوده که تصور کردم کاتد دیودها به این قطعات متصله در حالیکه کاتد دیودها به ۳.۹ کیلو متصله و ۳.۹ کیلو به ترانزیستور متصله

در پست ۱۲۹ فرمودی
ترانزیستور پایه 1 و 2 میره به گیت ترانسفورمر کیو3هست

انصافا معنی جمله فوق چیه ؟ آیا معنی و مفهومی داره؟
در جمله فوق q3 را بعنوان چه قطعه ای معرفی کردی؟
اساسا ترانزیستور پایه ۱ و ۲ یعنی چه ؟
آیا منظورتان پایه ۱ و ۲ ترانزیستور یا مقصود دیگری مورد اشاره شماست

بنابرین همون میزانی که خطای آزمایشات موجب گمراهی و اتلاف وقت میشه ، بی دقتی در نگارش و بی توجهی به توصیه ها هم موجب سردرگمی و اتلاف وقت بیهوده و بی ثمر میشه.
خطاهای ناشی از اطلاعات ناقص و ضعیف قابل توجیه است و ناگزیر به تحمل آن هستم اما خطای نگارش را کجای دلم بذارم
یعنی توقع دقت در نگارش هم نداشته باشم؟
توقع رعایت توصیه ها را هم نداشته باشم؟
درحالیکه بواسطه اطلاعات ضعیف میبایست در بقیه موارد دقت صدچندان داشته باشید متاسفانه برخلاف انصاف ، کمترین توجهی به نگارش و کمترین توجهی به توصیه های من نمیکنی .
آیا تنظیم جملات واضح هم در توان شما نیست که باید وقت قابل توجهی را صرف درک جملات شما کنم.

باوجودیکه متن و مشروح طولانی ارسال میکنم ببین در قبال جملات بسیار مختصر و کوتاه شما صحیح تر و واضح تر نیست
یک جمله مینویسی مملو از غلط های نگارشی که باید خودت تفسیر کنی وگرنه باید آنقدر سوال کنم تا بفهمم چی گفتی واقعا انصافه.

آیا باید وقت قابل توجهی را صرف تکرار مکرر سوال هم بکنم
ببین چند بار سوال کردم «آیا در نقشه ترانس q3 می بینی یا در برد خودت » دریغ از پاسخ و لذا مکررا سوال کردم و پاسخ ندادی .

این شیوه و این رفتار ، هزاران برابر بیشتر از فعالیت معمول و پیوسته ، انسان را خسته و درمانده میکنه

سپاس

آخرین ویرایش:

رسول21

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-09-04
200
409

الان حداقل مقاومت موجود وحداکثر مقاومتو ببینم چیه تو قسمت تغذیه ایسی فقط یا سایر پایه ها هم مهمند؟
گرفتم مطلبو بین خروجی بعد از دیودهایfr104 , مقاومت 10 تا 100 اهم ببینم چی جواب میده
چشم مهندس فقط مهلت بده بیبنم چکار میکنم تشکر

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770

مهندس رو برد من q3زده که یه ترانزیستورc1815هست تو نقشه تایپک هم هست البته یه چیزایی کسری داره
[/URL][/IMG]

درود

عزیزم این که ترانس q3 نیست ترانزیستوره
ترانس ها یکی ترانس TR1 و دیگری TR2 هست

همون پست ۱۲۵ را هر وقت فرصت کردی پاسخ بده

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
درود
همانطور که در پست ۱۲۵ عرض کردم
در محلی که قبلا قطع کرده بودی و ۲۰ ولت برقرار شد دوباره همون محل را قطع کن و یک مقاومت ۱۰ اهم در محل قطع بگذار
یعنی یک پایه را به یکطرف محل قطع و پایه دیگر را به طرف دیگر لحیم کن و تغذیه را به برق بزن اگه راه نیافتاد مقاومت دیگری که بزرگتر باشه تست کن
همینطور از ۱۰ الی ۱۰۰ اهم تست کن و دو مقاومت حداقل و حداکثر که تغذیه بدرستی کار کنه اعلام کن عجله هم نکن

سپاس

بالا