آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

آموزشی: تجربیات همکاران در تعمیرات مادربرد

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,419
ایران
دوست عزیز اینجا فقط مخصوص تجربیاته نه اموزش
شما بهتر بود در قسمت مربوطه سوال میکردی یا پیام خصوصی میزدید
از هویه حرارتی و قرصهایی برای خارج کردنsmd استفاده میشه باید کمک بگیری
توجه داشته باش بهتره از قلع کش برای ازاد کردم پایه ها استفاده نکنی
وقتی خوب گرم شد پایه ها نرم میشه و راحت اسلات خارج میشه
بعد اسلات سالم را سرجاش میذاری و محمکمش میکنی
شما هم روی یکی دوتا مادربرد باید اول امتحان کنید تا دستون روان بشه

manhunt

کاربر
2012-11-05
2
25
با سلام خدمت دوستان عزیز
این روشی رو که تازه بهش رسیدم شاید بقیه دوستان قبلا این روش رو زودتر از من بهش رسیده اند و من این مطلب رو که به شما میگم صرفا خودم امتحان کردم و جواب گرفتم و امیدوارم به درد شما هم بخوره .

بعضی از مین بوردهای مارک های مختلف بر اساس بعضی از عیوب قطعات خاموش میشوند و روشن نمیشوند
در این روش شما باید سیم سبز و سیاه رو از پین های پاوری که به مادربورد وصل میشه جدا کنید و به هم وصل کنید دقت داشته باشید که سیم سبز و سیم سیاه کنار اون نباید به مادربورد وصل شوند و باید از کانکتور جدا شود و خارج از کانکتور به هم وصل شود بعد کانکتور رو به بورد بزنید و بعد از روشن شدن پاور کلید خاموش و روشن مادر بورد را بزنید و مادربورد روشن میشود البته در این روش فقط تنها مشکلی که هست اینه که علاوه بر دکمه خاموشی سیستم باید دکمه پاور هم بزنید تا سیستم خاموش بشود .

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
375
سلام خدمت همکاران گرامی مادر بورد های سری که بوق رم میدن و رمو میزای خاموش روشن میشه
elite h61h2-m3 v:1.0 اکثر مواقع با پرگرام بایوس مشکل حل میشود این مشکل برام پیش اومد و نباید فایل سازنده شرکتو روش بریزید باید از یه مادر بورد سالم بک آپ بگیرید که فایلش4مگ باشه بعد پروگرام کنید چون فایل هایی که توسط شرکت گذاشه شده2مگ هستند و مشکل رفع نمیشه

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
لطفا همکاران دیگر نیز تجربیات خود را اعلام کنند
خدا را سپاس همکاران با تجربه در این زمینه ،در انجمن بسیارند فقط نمیدونم چرا شرکت نمیکنند یعنی تجربه قرار دادن اینقدر سخت است !!!!!!!!!!!
موفق باشید

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود مجدد
مادربرد BIOSTAR 945GC MICRO 775 به دستم رسید که نه صدای آنبرد آن کار میکرد و نه کارت صدای PCI
که با بررسی متوجه شدم ایراد از چیپ جنوبی است
پایدار باشید

jac

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-20
490
1,736
مادربرد اسوس که مدلش نمیدونم چی بود روشن نمیشد به طور اتفاقی دستم زیر مادربرد خورد(به کریستال ساعت)و مادربرد روشن شد،که با تعویض کریستال ساعت عیب برطرف شد

jac

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-20
490
1,736
سلام
در صورتیکه با پروگرام مشکل برطرف نشد بایستی ولتاژهای رم رو چک کنید(ولتاژ3.3)که در انتهای اسلات رم سمت شکاف بز رگ وجود داره

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
باسلام

یه مادربورد elite group onboard مدلش روحضور ذهن ندارم که روشن میشد و عدم تصویر بود و همچنین cpu سرد بود ولتاژVcore هم داشت بعد از تلاش زیاد با تعویض یه ترانزیستور خیلی کوچک اطراف pwm راه افتاد

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
نکته مهمی را باید خدمت عزیزان عرض کنم
در تعمیرات مین ، وقتی مشاهد میکنید که خازن خراب کرده است سعی کنید از شماره خودش استفاده کنید یعنی میکرو و ولتاژ را تغییر ندهید
نکته مهم : وقتی خازن را تعویض میکنید حتما از قلع و روغن لحیم مرغوب استفاده کنید و درجه هویه هم کمی بالاتر از حد معمول باشد تا قلع به خوبی در برد نفوذ کند البته اگر هویه شما جواب نمیدهد میتوان به صورت ترکیبی از هویه و هیتر استفاد کرد
موفق باشید

miladmd

کاربر
2011-11-08
12
58
سلام به همکاران عزیز : مادر برد های گیگا که دارای فن cpu چهار سیم هستند یه ماسفت کنار پایانه های فن قرار داره که کل سیستم و فلج میکنه حتما خاج از مامان برد تست بشه

بالا