آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

درخواست: تبدیل ترانس قدیمی و سلکتوری پشت کنتور به ترانس جوشکاری ac

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,798
درود
مشکلی بابت کشیدن سیم و صاف نمودنش نیست

اولا آیا وجود ماکارونی حرارتی ضروریه؟
دوما آیا میشه یک سری کامل بپیچم و بعد لاش پارچه یا عایق بزارم و همینطور مجدد یک سری دیگه و پارچه؟
یا ابنکه حتما ضروری میباشد هر رشته سیم کاملا عایق با رشته بعدی باشه

مورد سوم اینکه اگر اجازه فرمایید هسته ها رو باز کنم میدونم چطور سیمها رو مهار و کنترل نمایم تا به تعداد دور دلخواهم سیم پیچی نمایم

سپاس

درود
نگفتم ماکارونی حرارتی بلکه ماکارونی نسوز
باید ضد حرارت باشه با حرارتی خیلی فرق داره

اگه هسته باز بشه راحت تر هستی باز کن
ولی اگه باز میکنی سیم ضخیم هم میتونی براحتی بپیچی که فضای کمتری میخواد و خیلی بهتره

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,798
درود

س
سیاهه وارنیش حرارتی است و با حرا ت جمع میشه و ذوب هم میشه
سفیده‌ وارنیش نسوز است و با حرارت خیلی زیاد هم بسادگی نمیسوزه فقط روکش پلاستیکی کمی خراب میشه ولی لایه نخی زیرش نمیسوزه و اینو میخوای.

سپاس
IMG_20190926_215608_914.jpg

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,697
10,210
گنبد کاووس
درود

س
سیاهه وارنیش حرارتی است و با حرا ت جمع میشه و ذوب هم میشه
سفیده‌ وارنیش نسوز است و با حرارت خیلی زیاد هم بسادگی نمیسوزه فقط روکش پلاستیکی کمی خراب میشه ولی لایه نخی زیرش نمیسوزه و اینو میخوای.

سپاس
مشاهده فایل‌پیوست 159598

بسیار خب
پس خوبه گفتید من اشتباهی میخواستم وارنیش حرارتی بگیرم

آیا وارنیش یا ماکارونی نسوز همونی میباشد که در هویه ها و در اطو و داخل الکتروموتورها و سیمپیچها برای جداسازی سیم و عایق کاری استفاده میشه ؟
حالا متوجه شدم و خوب شد تاکید فرمودید
علی ایهال هسته را باز میکنم و شنبه سعی میکنم سیم کلفت تک رشته ای پیدا نمایم و بپیچم

استاد آیا بابت تقویت یا کمکی سبم پیچ میشه از منبع تغذیه سوئیچینگ قوی هم جداگونه استفاده کرد و کمکی گرفت ؟
بصورت سری یا موازی با سیم پیچ ترانس قرار بگیره یا امکانپذیر نمیباشد؟

سپاسگزار از پیوست تصاویر ارسالی و زحمت و در اختیار قراردادن وقت با ارزش بابت کمک به حقیر میباشم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,798
بسیار خب
پس خوبه گفتید من اشتباهی میخواستم وارنیش حرارتی بگیرم

آیا وارنیش یا ماکارونی نسوز همونی میباشد که در هویه ها و در اطو و داخل الکتروموتورها و سیمپیچها برای جداسازی سیم و عایق کاری استفاده میشه ؟
حالا متوجه شدم و خوب شد تاکید فرمودید
علی ایهال هسته را باز میکنم و شنبه سعی میکنم سیم کلفت تک رشته ای پیدا نمایم و بپیچم

استاد آیا بابت تقویت یا کمکی سبم پیچ میشه از منبع تغذیه سوئیچینگ قوی هم جداگونه استفاده کرد و کمکی گرفت ؟
بصورت سری یا موازی با سیم پیچ ترانس قرار بگیره یا امکانپذیر نمیباشد؟

سپاسگزار از پیوست تصاویر ارسالی و زحمت و در اختیار قراردادن وقت با ارزش بابت کمک به حقیر میباشم

درود
همین با تهویه رفع حاجت میکنه و برای تعمیرگاه هم ۱۲ ولت قوی میخواستی
ولی صبر میکردی ۵ کیلو پیدا میکردی
این ترانس زیادی کوچیکه .

سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,697
10,210
گنبد کاووس
مشاهده فایل‌پیوست 159596

درود
استاد سیم با این ضخامت تو شهر نیست ویا نتونستم پیدا کنم
ضمن اینکه پیچیدن سیمی با ضخامت الکترودآیا توسط دست مقدوره؟
فرمودید در نهایت سیم شماره 5 در تصویر رو بصورت سه لایه بچیچم
ولی استاد اگر بخواهم طبق قطر سیم جوش دربیاد باید حداقل 5 تا سیم رو موازی کنم تا تقریبا اندازه سیم جوش فوق بشه

امروز که دنبال سیم بودم تو شهر چندتا ترانس جوش دیدم واقعا ترانسهاشون خیلی بزرگ بود و ترانس بنده فوق العاده کوچیکه

الان چیکار میشه کرد؟
آیا در تصویر سیم شماره 5 رو پنج لایه کنم و بپیچم یا همون سه لایه هم جواب میده؟

ضمنا نمیشه با کلکی ازمنبع تغذیه سوئیچینگ هم در کنار این ترانس بعنوان کمکی استفاده نمود؟
و یا چند تا ترانس کوچکتر رو موازی کرد وبعنوان کمکی استفاده نمود؟

حقیقتا امروز با دیدن ترانسهای دیگر در بازار کمی نا امید شدم
سپاس از شما

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,798
مشاهده فایل‌پیوست 159596

درود
استاد سیم با این ضخامت تو شهر نیست ویا نتونستم پیدا کنم
ضمن اینکه پیچیدن سیمی با ضخامت الکترودآیا توسط دست مقدوره؟
فرمودید در نهایت سیم شماره 5 در تصویر رو بصورت سه لایه بچیچم
ولی استاد اگر بخواهم طبق قطر سیم جوش دربیاد باید حداقل 5 تا سیم رو موازی کنم تا تقریبا اندازه سیم جوش فوق بشه

امروز که دنبال سیم بودم تو شهر چندتا ترانس جوش دیدم واقعا ترانسهاشون خیلی بزرگ بود و ترانس بنده فوق العاده کوچیکه

الان چیکار میشه کرد؟
آیا در تصویر سیم شماره 5 رو پنج لایه کنم و بپیچم یا همون سه لایه هم جواب میده؟

ضمنا نمیشه با کلکی ازمنبع تغذیه سوئیچینگ هم در کنار این ترانس بعنوان کمکی استفاده نمود؟
و یا چند تا ترانس کوچکتر رو موازی کرد وبعنوان کمکی استفاده نمود؟

حقیقتا امروز با دیدن ترانسهای دیگر در بازار کمی نا امید شدم
سپاس از شما

درود
با منابع دیگه نمیشه
اگه هسته باز شده هر طور شده سیم ضخیم تهیه کن حیفه چون خیلی فضای کمتری میخواد و این ترانس خیلی کوچیکه باید از فضا حداکثر استفاده بشه
مضافا که ردیف کردن ۳ لایه دشو.اره و تک سیم راحته
حتما سیم ضخیم پیدا کن ، اگه سیم بدون شارلاک و لخت هم باشه خوبه.
ضخیم ترین سیمی که تهیه کردی چی بود؟

سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,697
10,210
گنبد کاووس
درود
با منابع دیگه نمیشه
اگه هسته باز شده هر طور شده سیم ضخیم تهیه کن حیفه چون خیلی فضای کمتری میخواد و این ترانس خیلی کوچیکه باید از فضا حداکثر استفاده بشه
مضافا که ردیف کردن ۳ لایه دشو.اره و تک سیم راحته
حتما سیم ضخیم پیدا کن ، اگه سیم بدون شارلاک و لخت هم باشه خوبه.
ضخیم ترین سیمی که تهیه کردی چی بود؟

سپاس

درود
هنوز که سیمی تهیه نکردم چیزی پیدا نکردم
سیم بدون شارلاک و لخت یعنی چطور سیمی ؟
حتما باید جنس سیم مس باشه؟سیمهای مفتولی نمیشه؟

با سبمهای افشان چطور سیمهای افشان سایزهای مختلف دردسترس میباشد و تمامی الکتریکیها دارن
ولی سیم مسی با این ضخامت نتونستم پیدا کنم مضافا که سیمی با این ضخامت چرخاندن و حالت دادن با دست هم احتمالا خودش دردسر و مشکل ساز باشه

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,798
درود
هنوز که سیمی تهیه نکردم چیزی پیدا نکردم
سیم بدون شارلاک و لخت یعنی چطور سیمی ؟
حتما باید جنس سیم مس باشه؟سیمهای مفتولی نمیشه؟

با سبمهای افشان چطور سیمهای افشان سایزهای مختلف دردسترس میباشد و تمامی الکتریکیها دارن
ولی سیم مسی با این ضخامت نتونستم پیدا کنم مضافا که سیمی با این ضخامت چرخاندن و حالت دادن با دست هم احتمالا خودش دردسر و مشکل ساز باشه

سپاس

درود
بله همون موقع اصرار کردم ۳۰۰۰ هم ضعیفه ولی ۲۰۰۰ گرفتی و این مصببت ها رو داره و چاره ای نداری و باید از کوچکترین فضا استفاده کنی

سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,697
10,210
گنبد کاووس
درود
بله همون موقع اصرار کردم ۳۰۰۰ هم ضعیفه ولی ۲۰۰۰ گرفتی و این مصببت ها رو داره و چاره ای نداری و باید از کوچکترین فضا استفاده کنی

سپاس
درود بر شما
بله شما همان ابتدا فرمودید
ولی زورم نمیرسید و اینو هم واقعا شانسی به طورم خورد که ۹۰ تومان واسم دراومد
همین امروز یه هوا بزرگتر از این رو طرف ۶۰۰ تومان میگفت که هیچوقت حالا حالاها زورم نمیرسید تهیه کنم
حالا با این شرایط چطور میشه راه اندازیش کرد
سیم با اون ضخامت فعلا نمیتونم پیدا کنم و هیچکدام از فروشندگان محترم ندارند احتمال خیلی ضعیف شاید بشه پیدا کرد
چاره ای نیست و اگر بشود از نمره سیم خود ترانس سه لا تهیه کنم و بپیچم ولی حتیرسه لایه سیم هم با اون ضخامتی که شما فرمودید نمیشه و نازکتر میشه

سپای

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,697
10,210
گنبد کاووس
درود

سپاس
درود بر شما
بله شما همان ابتدا فرمودید
ولی زورم نمیرسید و اینو هم واقعا شانسی به طورم خورد که ۹۰ تومان واسم دراومد
همین امروز یه هوا بزرگتر از این رو طرف ۶۰۰ تومان میگفت که هیچوقت حالا حالاها زورم نمیرسید تهیه کنم
حالا با این شرایط چطور میشه راه اندازیش کرد
سیم با اون ضخامت فعلا نمیتونم پیدا کنم و هیچکدام از فروشندگان محترم ندارند احتمال خیلی ضعیف شاید بشه پیدا کرد
چاره ای نیست و اگر بشود از نمره سیم خود ترانس سه لا تهیه کنم و بپیچم ولی حتی سه لایه نمودن سیم هم با اون ضخامتی که شما فرمودید نمیشه و نازکتر میشه

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا