آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تاپیک لامپ های کم مصرف

ahmad660

کاربر
2013-08-04
16
18
سلام دوست عزیز من بندر عباس هستم ولی باید بگم ترانزیستورهای نو رو چک کردم سالم بودند ولی دیگه نمیدونم .طرز قرار گرفتنش رو تو مدار مثل قبلی که سوخته بود گذاشتم با توجه به اینکه همه اجناس چینی هستند احتمال داره که پایه هاش با ترانزیستور قبلی فرق داشته باشه . میشه یه بار تو مدار برعکس جا بزنم ببینم نتیجه میده .اگه این کار رو کنم ترانزیستور نمیسوزه .
ممنون از لطف شما دوستان خوب

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

rezaakbary

کاربر
2014-11-24
43
69
سلام اقا تو رو به خدا یکی جواب ما رو بده
سلام
اول پایه های بیس امیتر و کلکتور ترانسیستور رو پیدا کنید بعد روی برد دو تا مقاومتی ک به ترانسیستور مربوطن رو پیدا کن و در نهایت مقاومتی ک مقدارش بیشتره به پایه بیس مدار باید وصل باشه

ahmad660

کاربر
2013-08-04
16
18
ممنون از راهنمایی خوبتون تشکر
دوستان محترم یه لامپ 55وات افراتاب دارم که کیت ان رو با یک حباب دیگه ای هم مدل خودش چک کردم کاملا سالمه .لامپ یا حبابش از اون مدل یک رشته ای هست یعنی به جای اینکه هر طرفش دوتا سیم داشته باشه یک سیم دارد بعد روشن میشه ولی وز وز میکنه انگار میخاد بسوزه که این نشاندهنده خرابی حباب میباشد حالا میخام بدونم که چطوری این مدل حبابها رو که هر طرفش یه سیم داره رو تست کرد .سوال دوم اگه حباب مثل خودش گیر نیومد چطوری میشه از حبابهایی که هر طرفش دوتاسیم داره برا این کیت استفاده کرد .ممنون از راهنماییتون

آخرین ویرایش:

mohammadtak

کاربر
2013-12-26
383
1,146
کرج
سلام دوستان چند عکس از برد لامپ 150 وات را می خواستم یکی آوردن که چند از قطعات در داخلش برداشته بودن ممنون میشم راهنمایی کنید

rezaakbary

کاربر
2014-11-24
43
69
دوستان محترم یه لامپ 55وات افراتاب دارم که کیت ان رو با یک حباب دیگه ای هم مدل خودش چک کردم کاملا سالمه .لامپ یا حبابش از اون مدل یک رشته ای هست یعنی به جای اینکه هر طرفش دوتا سیم داشته باشه یک سیم دارد بعد روشن میشه ولی وز وز میکنه انگار میخاد بسوزه که این نشاندهنده خرابی حباب میباشد حالا میخام بدونم که چطوری این مدل حبابها رو که هر طرفش یه سیم داره رو تست کرد .سوال دوم اگه حباب مثل خودش گیر نیومد چطوری میشه از حبابهایی که هر طرفش دوتاسیم داره برا این کیت استفاده کرد .ممنون از راهنماییتون
سلام
حبابهایی ک یک سیم ازشون بیرونه هم در اصل دوتا سیم حباب دارن ک زیر یه پوسته ک ب زیر حباب وصله؛از هرطرف حباب یکیشون ب یک خازن و یک ptc بهم وصلن ک در بقیه کیتهایی ک دوتا سیم حباب ب کیت وصله؛این خازن و ptc روی کیت هستن

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,480
12,065

به نام خدا
تنها لامپی هستند که با دورشته کار میکنند
شما خارن 4.7 نانو یا 5.6 یا 6.8 نانو 1200 ولت رو از مدار خارج کنید
سپس برای نصب برد روی لامپ 4 سیم به این شکل عمل کنید
که هر کدوم از خروجی های برد به یک طرف لامپ
خازنی رو که خارج کردید بین دوسیم با قیمانده لامپ نصب کنید
یا علی

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
با سلام
یه لامپ کم مصرف 105 وات هستش.که خیلی کم نور لامپ رو روشن میکنه/
فقط قسمتای پایین لامپو انهم کم نور روشن میشه باقی قسمتها اصلا روشن نمیشه/
باز شد و المانها روی برد تست شد هیچ خرابی مشاهده نشد.
همون برد 105 وات ، یه لامپ وات پایین تر رو به راحتی روشن میکنه.
حباب لامپ 105 واتی رشته های اطرافش 2 به 2 شورت نشون میده و هیچ شکستگی هم نداره .
خودم حدس میزنم حباب لامپ ایراد پیدا کرده .
البته اومدم 2 عدد خازن 1600 ولت را هم عوض کردم بازهم فرقی نکرد.
منتظر نظر شما همکارانم تا ببینم مشکل از چی هستش ؟
باتشکر

آخرین ویرایش:

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,480
12,065
با سلام
یه لامپ کم مصرف 105 وات هستش.که خیلی کم نور لامپ رو روشن میکنه/
فقط قسمتای پایین لامپو انهم کم نور روشن میشه باقی قسمتها اصلا روشن نمیشه/
باز شد و المانها روی برد تست شد هیچ خرابی مشاهده نشد.
همون برد 105 وات ، یه لامپ وات پایین تر رو به راحتی روشن میکنه.
حباب لامپ 105 واتی رشته های اطرافش 2 به 2 شورت نشون میده و هیچ شکستگی هم نداره .
خودم حدس میزنم حباب لامپ ایراد پیدا کرده .
البته اومدم 2 عدد خازن 1600 ولت را هم عوض کردم بازهم فرقی نکرد.
منتظر نظر شما همکارانم تا ببینم مشکل از چی هستش ؟
باتشکر

سلام
صدرصد گاز حباب کم شده است

بالا