آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

تاپیک لامپ های کم مصرف

نادر خان

کاربر
2015-05-04
4
7
با سلام به 660 خازن صافی را عوض کنید لحیم پایه قطعات را تست کنید البته عزیز همیشه یک برد جهت تست حباب (فلورسنت)دم دست داشته باشید توجه داشته باشید که ولتاژ خروحی برد لامپها بایدبیشتر از20ولت ACباشد

ahmad660

کاربر
2013-08-04
16
18
سلام دوستان من دیروز یه مطلبی در مورد لامپ 105 وات نوشتم الان صفخه قبل میزنم پبدا ش نمیکنم مطلبم رو .مثلا روی صفحه 62کلیک میکنم صفحه 59 رو میاره صفحات انگار به ترتیب نیستند .تو قسمت راهنمایی در مورد استفاده از سایت هم رفتم مطلبی پیدا نکردم اگه کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون
یه قضیه دیگه اینم هست که من تازه این سایت رو پیدا کردم و مبتدی هستم خواهش میکنم نحوه گذاشتن عکس از یه برد رو برای رهنمود دوستان بهم یاد بدید .تشکر از دوستان با مرام وبا اخلاق .حق نگهدارتان

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

ahmad660

کاربر
2013-08-04
16
18
سلام به نادر خان من تمامی قطعات رو از مدار خارج کردم و بیرون تست کردم تمامی لحیمها دوباره تست و نو شدند. خازن صافی رو عوض کردم ولی نشد ترانزیستور عوض شده از نوع 13007 است ممنون راهنمایی کنید

• Like

ahmad660

کاربر
2013-08-04
16
18
راستی نادر جان من فلورسنت رو با اهم متر چک کردم سالم بود برا اطمینان به وسیله منبع تغذیه 12 ولت بش دادم لامپه یه کم روشن شد فکر کنم با این روش لامپش سالم باشه مگه نه .
اقا نادر میشه برا تست یه حباب 105 وات از بردمثلا32 وات استفاده کرد فرقی نداره میتونه روشنش کنه.یا بلعکس مثلا از یک برد 105 وات حباب 32 وات را روشن کرد البته این موارد رو فقط برا تست حباب عرض می کنم میخام بدون که مشکلی نداره و میشه از این روش استفاده کرد

آخرین ویرایش:

rezaakbary

کاربر
2014-11-24
43
69
سلام به همه اساتید یه لامپ 105 وات دارم که لامپش رو با منبع تغذیه و ولت متر تست کردم سالمه کیت رو تست کردم ترانزیستوراش سوخته بود تعویض کردم حالا تمامی مقاومتها و ودیودها رو تست کردم سالمه خازن هم سالمه با خازن سنج تست کردم ولی نمیدونم چرا لامپ روشن نمیشه لطفا راهنمایی کنید ممنون
سلام
ترانسیستورهارو عوض کردین مقاومتهای ترانسیستور هم عوض کردین؟

• Like

ahmad660

کاربر
2013-08-04
16
18
سلام دو[PLAYER2][/PLAYER2]ست عزیز من تمامی مقاومتها رو تس کردم سالم بودن یعنی با رنگشون هم خونی داست ولی با این وجود همه اونها رو تعویض کردم

rezaakbary

کاربر
2014-11-24
43
69
سلام دو[PLAYER2][/PLAYER2]ست عزیز من تمامی مقاومتها رو تس کردم سالم بودن یعنی با رنگشون هم خونی داست ولی با این وجود همه اونها رو تعویض کردم
ترانسیستورهای جدید رو در وضعیت صحیح گذاشتین؟یعنی مطمعن هستین پایه های بیس امیتر وکلکتور سر مای خودشونن و ترتیب پایه های ترانسیستور جدید مثل قبلیه؟

mohammadtak

کاربر
2013-12-26
383
1,146
کرج
سلام دوست من باید بگم شرکتهای مختلفی ترانزیستور ها را می سازند باید به دیتا شیت آنها رو بیارید و ببینید با هم هم خوانی دارند و بعد ترانزیستور های نو را چک کنید ببینید سالم هستند چون پیش می آید که خراب در بیان موفق باشید

mohammadtak

کاربر
2013-12-26
383
1,146
کرج

احمد آقا اهل کدام شهر هستین تا برای خرید بردهای استوک یا سالم نمایندگی به شما معرفی شود

بالا