آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

تاپیک لامپ های کم مصرف

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,431
5,476
سلام

اگر بین بیس امیتر مقاومت 22 / اهم قرار دهید یعنی درواقع بیس امیتر را اتصال کوتاه کرده اید
غالبا مقاومت بین بیس امیتر جهت کاهش ولتاژهای مخرب استفاده میشه و تصور میکنم در این مدار بین 10 الی 100 اهم است
و مقاومتی که با امیتر یا کلکتور ترانزیستور اوت پوت سری میشه کمتر از 1 اهم است.

با توجه به تست هایی که انجام دادید اگر مقاومت بزرگ ( بزرگتر از 100 کیلو ) را هم تست کردید احتمالا با جابجایی قطعات ، خطایی اتفاق افتاده و قطعه ای متفاوت با قطعه اصلی جایگزین کردید

شرح کاملی از کارهای انجام شده اعلام فرمایید ببینیم چرا تابحال راه نیافتاده .
اگر یک خازن عدسی ، بین دو فبلامان (طرفین لامپ ) بصورت سری است پس از آنکه لامپ با نور ضعیف روشن شد یک پایه این خازن را قطع کن ببین نور لامپ نرمال میشه

سپاس
با سلام
استاد عزیز تصمیم گرفتم که شماتیک مدار رو بکشم و آپلود کنم چون احتمال میدم در چیدمان قطعات اشتباه شده باشه فقط بی نظمی رو میبخشید چون اولین تجربه بنده بود.
0.jpg

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
900
7,085
سلام
در لامپهای 90 وات افراتاب وقتی میسوزن 4 مقاومت بطرز ناجوری میسوزن بنحوی که یا خورد شده در میان یا ذوب شده و گاهی فقط سر و ته مقاومت مونده و بقیه نیست شدن.
حداقل چندین لامپ من بررسی کردم با هزار بدبختی 3 تا مقاومت رو حدس زدم اما چهارمی رو هیچجوری نتونستم در بیارم
خواهش میکنم کسی اگه اطلاع داره مقداری این 4 تا رو بنویسه ممنون میشم
R4 که فکر میکنم مقدارش 0.5 اهمه
R2 که فکر کنم 5 اهمه
R3 که اصلا نمیدونم چقدره
R5 که فکر کنم اینم 0.5 اهمه
ممنونم
با سلام
عکسی از برد قرار میدادید بهتر بود ولی فکر میکنم مقاومت مجهول همان 5 اهم باشد چون در اینگونه مدارات 4 مقاومت میسوزد و دو به دو با هم مشابه اند .......

یا علــــــــــی

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,431
5,476
با سلام
عکسی از برد قرار میدادید بهتر بود ولی فکر میکنم مقاومت مجهول همان 5 اهم باشد چون در اینگونه مدارات 4 مقاومت میسوزد و دو به دو با هم مشابه اند .......

یا علــــــــــی
با سلام
در پست شماره 304 عکسها رو قرار دادم

timtim

کاربر
2014-05-01
33
113
سلام
اگر بخواهیم که فیلیمان لامپ سیاه نشود و نسوزد باید چه تغییری در مدار یا بالست لامپ ایجاد کنیم؟
من نزدیک به 20 لامپ لوستری دارم که مربوط به زمان لامپ های یارانه ای می باشد که الان حدود نزدیک به 8 سال
است دارند کار می کنند بدون اینکه حتی یکی از آن ها بسوزد .

آخرین ویرایش:

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,431
5,476

aminima10

کاربر
2014-04-25
9
19
سلام دوستان...خیلی تایپیک جامع و کاملیه
من ی لامپ داشتم که فیلمانش فک کنم نیم سوز شده وقتی به مدار وصل می کردم خیلی کم نور بود ولی هرچیه روشن میشه چرا اینجوری شده؟؟چیکارش کنم که درست بشه؟؟

آخرین ویرایش:

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,883
021
درود بر همه
تعدادی لامپ کم مصرف برایم آورده اند که هیچ کدام روشن نمیشوند
لامپ های فوق را باز کردم
درون آنها آداپتور وجود دارد که ورودی 220 را میگیرد و برابر نوشته های روی آن بایستی ولتاژ 21 تا 35 ولت ارائه دهد
آداپتور فوق الان 39 ولت خروجی میدهد
آیا عدم روشن شدن بابت این است یا خیر ؟
تصاویری از آن را ضمیمه کرده ام
با تشکر

IMAG0082.jpg

IMAG0080.jpg

IMAG0079.jpg

mohamad1357

مدیر بخش DVB-T
مدیر تالار
2013-03-12
2,084
34,870
MASHHAD
درود بر همه
تعدادی لامپ کم مصرف برایم آورده اند که هیچ کدام روشن نمیشوند
لامپ های فوق را باز کردم
درون آنها آداپتور وجود دارد که ورودی 220 را میگیرد و برابر نوشته های روی آن بایستی ولتاژ 21 تا 35 ولت ارائه دهد
آداپتور فوق الان 39 ولت خروجی میدهد
آیا عدم روشن شدن بابت این است یا خیر ؟
تصاویری از آن را ضمیمه کرده ام
با تشکر

مشاهده فایل‌پیوست 91135

مشاهده فایل‌پیوست 91136

مشاهده فایل‌پیوست 91137
باسلام
ازیک تغذیه مجزا استفاده کنید تا مطمئن شوید.

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,883
021
این لامپ کم مصرف نیست بلکه لامپ led است دلیل اینکه روشن نمی شود فکر کنم به خاطر اینکه led آن سوخته است چک کنید ببینید سالم است یا خیر
درود
تنها جایی که دیدم در خصوص لامپ همین جا بود :)
دیدم تا تنور داغه بچسبونم
متاسفانه منبع تغذیه ندارم
آیا با 12 ولت تست کنم یه کوچولو هم روشن نمیشه ؟
با تشکر

بالا