آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تاپيك پرسش و پاسخ در مورد آمپلیفایرها

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام به استاد محترم جناب رجبی:
می خواستم بپرسم اگر به برد آمپلی فایر ( مثلا اکو چنگ ) در حالت کار دست زده شود فرد دچار برق گرفتگی می شود؟
با سلام :
معمولا براي جلوگيري از برق گرفتگي اينگونه سيستم ها را در نهايت به گراند (ارت يا زمين ) وصل ميكنند وگرنه امكان نشتي منبع تغذيه به مدار موجب برق گرفتگي خواهد شد و بستگي دارد كه اين جريان نشتي چطور و به چه ميزاني وارد مدار گردد .اگر دستگاه استاندارد فوق را رعايت كرده نبايد برق گرفتگي داشته باشد .
با تشكر .
موفق باشيد .

farshid1

کاربر
2008-12-11
16
19
جناب gadraj سلام
از توضيح خوبتون در مورد خازن بي پلار ممنون فقط هنوز يه سوال تو ذهنم هست .كه براي ساخت خازن 1 ميكروفاراد بي پلار چه بايد كرد؟....لطفا منو راهنمايي كنيد.
پدرم قبل از فوتش هميشه ميگفت اگر از كسي كوچكترين چيزي ياد گرفتي تا اخر عمر مديون اون فردي..

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
جناب gadraj سلام
از توضيح خوبتون در مورد خازن بي پلار ممنون فقط هنوز يه سوال تو ذهنم هست .كه براي ساخت خازن 1 ميكروفاراد بي پلار چه بايد كرد؟....لطفا منو راهنمايي كنيد.
پدرم قبل از فوتش هميشه ميگفت اگر از كسي كوچكترين چيزي ياد گرفتي تا اخر عمر مديون اون فردي..
با سلام :
با بهم وصل كردن دو خازن هر كدام به ظرفيت استاندارد 2/2 ميكروفاراد يك خازن 1/1 ميكروفاراد بي پلار بدست مياد .
طبق شكل زير به قطبين و پلاريته ها توجه كنيد :
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 6.8 کیلوبایت بازدیدها: 144

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
838
2,831
استاد عزیز اگر مدارسیگنال ژنراتور (برای عیب یابی لوازم صوتی ) در آرشیو خود دارید ممنون می شوم اگر آن را قرار دهید . در ضمن من علاقه زیادی به تعمیر آمپلی فایر ها دارم . شما راهنمایی کنید از کجا شروع کنم. اگر کتابی هم معرفی کنید ممنون میشم.. با تشکر

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
استاد عزیز اگر مدارسیگنال ژنراتور (برای عیب یابی لوازم صوتی ) در آرشیو خود دارید ممنون می شوم اگر آن را قرار دهید . در ضمن من علاقه زیادی به تعمیر آمپلی فایر ها دارم . شما راهنمایی کنید از کجا شروع کنم. اگر کتابی هم معرفی کنید ممنون میشم.. با تشکر
با سلام :
دوست عزيز ميتونيد از تاپيك مدارات ساده براي مبتديان در بخش مدارات الكترونيك و اموزش گام به گام الكترونيكي و معرفي ايسي ها و ..... شروع كنيد هرمشگلي داشتيد پيام بزاريد .
در ضمن درخواست شما در تاپيك مدارات ساده براي مبتديان موجود ميباشد .
با تشكر .
موفق باشيد .

farshid1

کاربر
2008-12-11
16
19
سلام
جناب gadraj بفرما ييد چگونه بايد از سيگنال انژكتور استفاده كرد ..مخصوصا نرم افزاري كه درون سايت هستش.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
سلام
جناب gadraj بفرما ييد چگونه بايد از سيگنال انژكتور استفاده كرد ..مخصوصا نرم افزاري كه درون سايت هستش.
با سلام :
دوست عزيز اولا سيگنال ژنراتور صحيح هست (انژكتور سيستمي با بازدهي بالا در سوخت رساني اتوموبيل ها ميباشد ).
با انتخاب فركانس مورد نياز يك صدايي از طريق نرم افزار فوق با كمك كارت صوتي كامپيوتر توليد ميشود كه با اعمال اين سيگنال (از طريق فيش خروجي بلندگوي پي سي) به قسمت هاي مختلف مدارات صوتي دردستگاه هاي صوتي و تصويري ميتوان به عيوب ان قسمت پي برد .
با تشكر .
موفق باشيد .

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
838
2,831
با سلام خدمت استاد گرامی آقای رجبی :
بنده با مدار پروتکتور اکو آمپلی فایری مواجه شدم که دائما فیوز می سوزاند چون دستگاه دارای دو مدار آمپلی فایر است لذا یکی از دو آمپلی فایر ها قطع است در صورت امکان مرا راهنمایی کنید که اشکال از مدارمحافظ می تواند باشد یا از مدار آمپلی؟ در ضمن مدار محافظ اضافه بار با مدار محافظ بلندگو فرقی میکند؟ اگر اطلاعات داده شده ناقص است بفرمایید به چه اطلاعات دیگری نیاز دارید. با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام خدمت استاد گرامی آقای رجبی :
بنده با مدار پروتکتور اکو آمپلی فایری مواجه شدم که دائما فیوز می سوزاند چون دستگاه دارای دو مدار آمپلی فایر است لذا یکی از دو آمپلی فایر ها قطع است در صورت امکان مرا راهنمایی کنید که اشکال از مدارمحافظ می تواند باشد یا از مدار آمپلی؟ در ضمن مدار محافظ اضافه بار با مدار محافظ بلندگو فرقی میکند؟ اگر اطلاعات داده شده ناقص است بفرمایید به چه اطلاعات دیگری نیاز دارید. با تشکر
:
با سلام :
دوست عزيز بايد نقشه را اپلود كنيد تا بتونم در خدمتون باشم توضيحات كم است .
با تشكر .
موفق باشيد .

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
838
2,831
:
با سلام :
دوست عزيز بايد نقشه را اپلود كنيد تا بتونم در خدمتون باشم توضيحات كم است .
با تشكر .
موفق باشيد .
با سلام به شما استاد محترم :
جناب رجبی من طریقه آپلود کردن را بلد نیستم در ضمن در قسمت نظرات آن را مطرح کردم ولی کسی جواب نداد.

بالا