آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

بررسی مشکلات پاور - بخش دوم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
سال نو همه دوستان مبارك
من چندتا پاور گرين 330 دارم كه در ورودي دوتا tt2148 شان تركيده همزمان با اينها چه قطعه ديگري ممكن است سوخته باشد؟

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sajjad-d

thr

کاربر
2006-11-21
7
27
https://t.me/pump_upp
t.me
خسته نباشید.
آقایون هرکی تجربه کرده لطفأ جواب بده . پاور من داشت کارمیکرد 4روز تمام روشن بود یکدفه ای از توی قاب پاور جرقه زده شد و دود کرد. بازش کردم دیدم قسمت ورودی 2 تا ترانزیستور 13007 و مقاومتهای جلوی پاشون (22 اهم - 2.7 کیلو - 1 اهم ) ترکیده اونارو عوض کردم - حالا سیم بنفش 3 ولت داره و یک 5 ولت دیگر هم از همان ترانس کوچکی که به سیم بنفش برق میدهد بیرون اومده که بعد از یک دیود و خازن به آی سی 494 برق میدهد. سیم سبز هم 1.5 ولت برق دارد . همین و بس . دیگر هیچ ولت دیگری ندارد - {سبز و سیاه را اتصال میدهم ولی هیچ خروجی ندارم }
در ورودی یک ماسفت هست که داغ میشود ولی 13007 ها هر دو سرد یخبندان میمانند
با تشکر قبلبی از توجه استادان و دوستان دیگر

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
دوستان متخصص آيا بنظر شما ترانسها مي تونند باعث كاهش ولتاژ در خروجي 12 ولت پاور باشند

• Like

yousef12

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-11-12
502
3,904
آذربایجان غربی
خسته نباشید.
آقایون هرکی تجربه کرده لطفأ جواب بده . پاور من داشت کارمیکرد 4روز تمام روشن بود یکدفه ای از توی قاب پاور جرقه زده شد و دود کرد. بازش کردم دیدم قسمت ورودی 2 تا ترانزیستور 13007 و مقاومتهای جلوی پاشون (22 اهم - 2.7 کیلو - 1 اهم ) ترکیده اونارو عوض کردم - حالا سیم بنفش 3 ولت داره و یک 5 ولت دیگر هم از همان ترانس کوچکی که به سیم بنفش برق میدهد بیرون اومده که بعد از یک دیود و خازن به آی سی 494 برق میدهد. سیم سبز هم 1.5 ولت برق دارد . همین و بس . دیگر هیچ ولت دیگری ندارد - {سبز و سیاه را اتصال میدهم ولی هیچ خروجی ندارم }
در ورودی یک ماسفت هست که داغ میشود ولی 13007 ها هر دو سرد یخبندان میمانند
با تشکر قبلبی از توجه استادان و دوستان دیگر

سلام-ايسي كوپلر وtl431وخازن 50ولت 1ميكرو را تعويض كن ودر خروجي ديودهاي شكل ترانزيستور را از مدار خارج كرده وتست كن ودر كنا انها يك تياك
هست از سالم بودن ان هم مطمعا باش

yousef12

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-11-12
502
3,904
آذربایجان غربی
يا بعبارت ديگر بيان كنم بجز خازنها چه چيزي در كاهش ولتاژ مي تواند تاثير داشته باشد؟

ديود خروجي 12ولت را با خازنها راتعويض كن وبجاي انها 16ولت2200ميكرو جا بزار

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
ضمن تشكر از شما دوست گرامي
دليل پرسيدن سوالم نيز بخاطر همين بود كه پرسيدم بجز خازن چه چيزي مي تواند در كاهش ولتاژ تاثير داشته باشد چونكه با تعويض خازن نيز قبلا بازهم كاهش ولتاژ داشت ( حتي از 16v2200micro نيز استفاده كرده ام و با افزايش ظرفيت خازن ولتاژ بالا نميرود ولي با بستن مقاومت مابين 5 و 12 ولتاژ جبران ميشه (چونكه هميشه كاهش ولتاژ 12 باعث افزايش 5 ولت ميشه)
ولي اين روش بستن مقاومت راهي اصولي نيست اگر از دوستان روشي ديگر يا مشكل اصلي را مي داند لطفا مطرح فرمايد
ديود خروجي 12ولت را با خازنها راتعويض كن وبجاي انها 16ولت2200ميكرو جا بزار

آخرین ویرایش:
  • Like

amirooo

کاربر
2009-11-05
18
31
سلام دوستان.مشکل من یه پاور nextکهvsbو سیم سبزمقدار 340vنشون میدن.اولین بار که این مشکل برام پیش اومده اگه ممکنه راهنماییم کنید.

• Like

beal

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-19
440
1,120
ایران
با سلام
من يه پاور گرين دارم كه روشن نميشه و صداي زوزه مياد و پشتش رو باز كردم خازنهاي استندباي و خروجي باد كرده بود و عوض كردم ولي فرقي نكرد صداي زوزه همچنان هست و روشن نميشه و ولتاژ استندباي سيم بنفش 9 ولت هستش ؟

با تشكر

• Like

sajjad-d

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-07-21
305
913
اصفهان
با سلام
من يه پاور گرين دارم كه روشن نميشه و صداي زوزه مياد و پشتش رو باز كردم خازنهاي استندباي و خروجي باد كرده بود و عوض كردم ولي فرقي نكرد صداي زوزه همچنان هست و روشن نميشه و ولتاژ استندباي سيم بنفش 9 ولت هستش ؟

با تشكر

ترانزیستورهای ورودی و شاتکی های خروجی را تست کنید در صورت خرابی تعویض نمایید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ropshop
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا