آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: برد نوسان ساز بخور سرد

hamed1303

کاربر
2021-12-01
13
6
با سلام خدمت دوستان اساتید و مهندسین عزیز. بنده یک دستگاه بخور سرد دارم. منبع تغدیه سوخته بود اونو تعویض کردم. در قسمت برد نوسان ساز که فن و پیزو هست؛ پیزو کار میکند اما فن خیر. اطلاعات کاملتر این هست وقتی برق ۱۲ و ۳۴ برد نوسان ساز تامین شد تا قبل از چرخاندن کلید ولوم یا همون خاموش و روشن؛ در حالت خاموش چراغ قرمز با نور کم روشن میماند که اگر سیم فن قطع شود چراغ خاموش میشود. و جالبتر این هست وقتی تنها برق ۳۴ ولت وصل میکنم در قسمت ۱۲ ولت نوسان ساز همان ۳۴ ولت را دارم. در صورتی که ورودی ۱۲ ولت هست نه خروجی و ۳۴ ولت برق داشته باشد. ممنون میشم راهنمایی کنید

پیوست‌ها

• 2.1 مگابایت بازدیدها: 248
  • 2.2 مگابایت بازدیدها: 236

hamed1303

کاربر
2021-12-01
13
6
دوستان داخل سایت که راهنمایی نکردن. حداقل اساتید و مهندسین عزیز راهنمایی به ما بدین. تشکر

vahid.azmi

کاربر vip
کاربر
2016-10-03
58
49
با سلام ، دوست عزیز ، ورودی به بردت چند ولتاژ هست ؟
اون رگولاتور رو تست کردی ؟ اون ترانزیستور کناری ؟

masuodd55

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-16
440
1,106
درود : بدون فعال شدن سنسور داخل مخزن آب فن کار نمیکنه; برای فعال شدن سنسور باید مخزن آب داشته باشه: البته بدون آب هم میشه سنسور رو فعال کرد یک آهنربا به سنسور نزدیک کن سنسور فعال میشه و با فعال شدن سنسور ترانزیستورQ2 یا Q3 ولتاژ رو برای روشن شدن فن سوئیچ میکنه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hamed1303

hamed1303

کاربر
2021-12-01
13
6
با سلام ، دوست عزیز ، ورودی به بردت چند ولتاژ هست ؟
اون رگولاتور رو تست کردی ؟ اون ترانزیستور کناری ؟

سلام مهندس. ولتاژ ورودی به برد ۲تا هست. ۳۴ ولت و ۱۲ ولت. بله او رگولاتور از برد حدا کردم و تست کردم. سالم بود و از نوع npn و مدل u406 هست.

hamed1303

کاربر
2021-12-01
13
6
درود : بدون فعال شدن سنسور داخل مخزن آب فن کار نمیکنه; برای فعال شدن سنسور باید مخزن آب داشته باشه: البته بدون آب هم میشه سنسور رو فعال کرد یک آهنربا به سنسور نزدیک کن سنسور فعال میشه و با فعال شدن سنسور ترانزیستورQ2 یا Q3 ولتاژ رو برای روشن شدن فن سوئیچ میکنه

سلام. بله اطلاع دارم از سنسور ها. و فعال کردنشون بدون اب. از عجایب این برد اینه که باید ۲ ولتاژ ورودی به برد بدهیم. ۳۴ و ۱۲ ولت. اما به طور عجیبی وقتی تنها ولتاژ ۳۴ به برد میدهیم در قسمت ورودی ۱۲ ولت؛ ولتاژ خروجی ۳۴ ولت داریم. از دیگر عجایب این هست که تا قبل از وصل کردن فیش فن روی رگولاتور؛ روی سنسور؛ ولتاژ ۳۴ ولت داریم اما به محض وصل کردن فیش فن ولتاژ به ۷ ولت کاهش پیدا میکند

hamed1303

کاربر
2021-12-01
13
6
با سلام خدمت دوستان اساتید و مهندسین عزیز. بنده یک دستگاه بخور سرد دارم. منبع تغدیه سوخته بود اونو تعویض کردم. در قسمت برد نوسان ساز که فن و پیزو هست؛ پیزو کار میکند اما فن خیر. اطلاعات کاملتر این هست وقتی برق ۱۲ و ۳۴ برد نوسان ساز تامین شد تا قبل از چرخاندن کلید ولوم یا همون خاموش و روشن؛ در حالت خاموش چراغ قرمز با نور کم روشن میماند که اگر سیم فن قطع شود چراغ خاموش میشود. و جالبتر این هست وقتی تنها برق ۳۴ ولت وصل میکنم در قسمت ۱۲ ولت نوسان ساز همان ۳۴ ولت را دارم. در صورتی که ورودی ۱۲ ولت هست نه خروجی و ۳۴ ولت برق داشته باشد. ممنون میشم راهنمایی کنید

سلامی دوباره. خودم برد تعمیرش کردم. مشکلش اون خازن آبی رنگ بود. شورت شده بود. با تعویضش درست شد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86
بالا