آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

برد تغذیه سالم ولی وقتی وصل میکنم به مدار ولتاژ نمیده

Alireza14

کاربر vip
کاربر
2017-01-12
12
2
امیدوارم تمامی ولتاژهای خروجی برد پاور رو زیر بار تست کرده باشی ( البته اگه ولتاژهای خروجی دیگه ای هم باشه ) در صورت مطمئن شدن از پاور ، ایراد ب مین برد برمیگرده ک احتمالا بخاطر اتصال کوتاه در مین برد هیچ ولتاژی نداری ، باید دنبال قطعه اتصال کوتاه شده باشی قطعات نیم رسانا مثل دیود ترانزیستور آیسی و در بعضی مواقع معدود خازن های اتصال کوتاه شده

ghasemi59

مدیر تالار
مدیر تالار
2013-06-26
2,434
1,821
لازم به ذکر وقتی وصل میکنم به برد اصلی صدای تیک تیک هم میاد از تو برد تغذیه
دوست عزیز خازن بزرگ روی مدار تغذیتونو تعویض کنید انشالاه مشکل برطرف میشه،منظورخازن400vمیباشد انشالاه مشکل برطرف بسه صدای تیک تیک وگیرنده بالا میاد اعلام نتیجه کنید تا بررسی بیشتربشه.

Sajadstar1

کاربر
2022-12-04
8
2
دوست عزیز خازن بزرگ روی مدار تغذیتونو تعویض کنید انشالاه مشکل برطرف میشه،منظورخازن400vمیباشد انشالاه مشکل برطرف بسه صدای تیک تیک وگیرنده بالا میاد اعلام نتیجه کنید تا بررسی بیشتربشه.
سلام عوض شد بازم همون مشکل هست و صدا هم قطع نشده

Sajadstar1

کاربر
2022-12-04
8
2
سلام مهندس اول چک کن توی برد اصلی اتصال کوتاه نباشه و تک تک ÷ایه های ولتاژ روی برد اصلی رو به بدنه چک کن. خازن کم ظرفیت کنار ایسی تغذیه رو هم عوض کن . حل میشه
سلام خازن عوض کردم بازم همون مشکل هست

Sajadstar1

کاربر
2022-12-04
8
2
سلام عزیزان مشکل با عوض کردن خازن های خروجی برد تغذیه رفع شد لازم به ذکر که ظاهر خازن ها کاملا سالم بود و بعد از اینکه دمونتاژ کردم و تک به تک تست کردم با مولتی متر خازن های 470u و100u مشکل بر طرف شد ممنون از عزیزانی که یاری کردن.

بالا