آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

بخش مربوطه به تعمیرات کارت گرافیک

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
سلام
خازنها رو عوض کردم چیپ لحیم سردی کردم 10 دقیقه کار کرد باز همونطوری شد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
سلام يك عكس از دوطرف برد برامون بذار

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
SPM_A0017.jpg

jac

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-20
490
1,735
سلام
این مشکل معمولا با رفع سردی قلع از بین میره(با هیتر بدون سر روی چیپ رو هیت بگیرید )اگر نشد ایراد از کریستاله که معمولا 27مگا هرتزه

montazar

کاربر
2010-11-02
210
1,103
دوستان فايل بايوس كارت گرافيك galaxy gf 8400gs ddr2 pci-e 1 gb 64 bit رو بي نهايت لازم دارم ممنون ميشم

hamsafar00

کاربر
2012-05-27
79
427

سلام خدمت اساتید و دوستان
یه کارت گرافیک pci-express هست که تصویر نمیده ، وقتی سیستم روشن میشه ، یه ماسفت هست با شماره APM3055L که خیلی داغ میکنه تا جایی که در حد چند ثانیه نمیشه بیشتر انگشت رو روش نگه داشت ، این ماسفت رو با یه سالم تعویض کردم اما مشکل همچنان باقیست و ماسفت جدید هم به شدت داغ می کنه ، به نظر شما مشکل از کجاس!!؟ در ضمن خازن ها سالم هستند . . .

با تشکر

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,479
اهواز
عزیزم
شما برد و چیپ رو هیت گرفتید ؟

hamsafar00

کاربر
2012-05-27
79
427
سلام
با عرض پوزش از اساتید من این ماجرای هیت گرفتن رو دقیق متوجه نشدم یه توضیحی میدم ببینین همین روش صحیحه در صورت غلط بودن خواهشا راهنمایی بفرمایید . . .

بعد از برداشتن فن و هیت سینک روی GPU ، یه کم خمیر فلکس روی خود GPU میزنیم ، بعد برد رو برعکس کرده و از سمت پشت برد محل GPU رو مملوء از خمیرفلکس میکنیم ، (البته تو اکثر نمونه ها تعدا زیادی مقاومت و خازن SMD هست که باید روشون رو خوب با خمیر پوشوند) ، بعد سمت پشت GPU روی همون خازن ها و مقاومت ها هیت با دمای حدود 380-390 و باد 1.5-2 می گیریم ، موقعی که خازن ها و مقاومت های SMD قلع هاشون ذوب شد و کامل سست شدن ، اونوقت هیت رو کنار می کشیم و صبر می کنیم تا خنک بشه و کار تمومه . . . . !؟

اما چند تا نکته :
1- آیا نمیشه روی خود چیپ GPU هیت گرفت ، و حتما باید از سمت پشت اون باشه !!؟
2- دوستان اشاره کردن وقتی GPU سست شد یه کم اونو تکون داده و بعد بذاریم سرد بشه ، اما وقتی ما داریم از پشت اونو حرارت میدیم چه جوری از روی برد اونو جابجا کنیم ، اگه تا حدی داغ بشه که قلع های زیر چیپ ذوب بشه که چیپ از اون طرف ول میشه و میافته پایین !!؟ اگرم سمت برد بالا بذاریم و از زیر هیت بگیریم که بازم وقتی قطعات SMD داغ بشن از اون طرف میریزن پایین !!؟

خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنین . . .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reza_hori
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا