آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

بخش تخصصی تعمیرات ماینر در بخش vip2 ایجاد شد !

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
955
سلام تعمیرات انواع پاور ها سوالی باشه من در خدمتم

در پاور انت مین که چند وقت استفاده نشده بوده بعد اتصال به برق یک لحظه روشن شده و بعد اتصال کرده. بعد از باز کردن متوجه شدم که خازن ها کاملا خرابن و قطع شدن بعد از تعویض خازن همچنان اتصالی نشان میدهد (با لامپ تست) ولی هیچ قطعا ای با مولتی متر اتصالی نشان نمی دهد و ولتاژ سر خازن اصلی 20 ولت بیشتر نمی شود. در این صورت قطعی خازن و ریپل شدید کدام قطعه اسیب خواهد دید.

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز
در پاور انت مین که چند وقت استفاده نشده بوده بعد اتصال به برق یک لحظه روشن شده و بعد اتصال کرده. بعد از باز کردن متوجه شدم که خازن ها کاملا خرابن و قطع شدن بعد از تعویض خازن همچنان اتصالی نشان میدهد (با لامپ تست) ولی هیچ قطعا ای با مولتی متر اتصالی نشان نمی دهد و ولتاژ سر خازن اصلی 20 ولت بیشتر نمی شود. در این صورت قطعی خازن و ریپل شدید کدام قطعه اسیب خواهد دید.

چون خازن ها موندن و خراب شدن و بعد به برق زدین احتمال خیلی زیاد مشکل اولی که دارین NTC هست اگر Ntc سالم باشه باید ولتاژ رو خازن ها ۳۳۰ باشه حداقل

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز

چون خازن ها موندن و خراب شدن و بعد به برق زدین احتمال خیلی زیاد مشکل اولی که دارین NTC هست اگر Ntc سالم باشه باید ولتاژ رو خازن ها ۳۳۰ باشه حداقل

Mjwst

کاربر
2021-02-01
29
40
26
احتمالا ایسی ها خراب شده حالا ابنکه چه ایسی باشه باید چک کنید
اگه پاور‌سالم داری ایسیای اونو جایگزین کن ببین از ایناس یا نه
دوم پاور انت ماینر که میگی دقیق تر کاش مدل بدی
سوم مدار تست اپتپکوپلر بساز و تمام اپتپکوپلرارو تست کن، برای اونایی که فکر میکنی نمیتونی، همون راهی که گفتم(از پاور سالم باید جایگزین کنی و تست بگیری)
چهارم اتصالی با لامپ تستی که میگیم دقیقتر بگید چطوریه ایا لامپ تست کامل روشن میشه یا چشمک میزنه

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
955

البته قبل از این یک قسمت کوچیک پی سی بی (به صورت سطحی ) به نظر به خاطر رطوبت رسانا (زغالی) شده بود که بعد از رفع این مشکل پاور برای چند ثانیه روشن شد و رله چسبید و بعد رله قطع کرد و لامپ تست به صورت کامل روشن موند (خازن ها از ته سوراخ شده بودن)

فکر نکنم چون این پاور ها دارای pfc هستن و این بخش ولتاژ دو سر خازن رو تا 390 میرسونه گمان خودم هم به این قسمته. خواستم اگر دوستان تحلیل کنن که خرابی کامل خازن چه قسمت رو تحت تاثیر میذاره

احتمالا ایسی ها خراب شده حالا ابنکه چه ایسی باشه باید چک کنید
اگه پاور‌سالم داری ایسیای اونو جایگزین کن ببین از ایناس یا نه
دوم پاور انت ماینر که میگی دقیق تر کاش مدل بدی
سوم مدار تست اپتپکوپلر بساز و تمام اپتپکوپلرارو تست کن، برای اونایی که فکر میکنی نمیتونی، همون راهی که گفتم(از پاور سالم باید جایگزین کنی و تست بگیری)
چهارم اتصالی با لامپ تستی که میگیم دقیقتر بگید چطوریه ایا لامپ تست کامل روشن میشه یا چشمک میزنه
پاور مشابه ندارم
پاور چینی هستن مدل نداره 12 ولت 130 امپرهست
تاثیر اپتو تو انصالی (شورتی) چیه
لامپ تست کاملا روشن می مونه

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز
البته قبل از این یک قسمت کوچیک پی سی بی (به صورت سطحی ) به نظر به خاطر رطوبت رسانا (زغالی) شده بود که بعد از رفع این مشکل پاور برای چند ثانیه روشن شد و رله چسبید و بعد رله قطع کرد و لامپ تست به صورت کامل روشن موند (خازن ها از ته سوراخ شده بودن)

فکر نکنم چون این پاور ها دارای pfc هستن و این بخش ولتاژ دو سر خازن رو تا 390 میرسونه گمان خودم هم به این قسمته. خواستم اگر دوستان تحلیل کنن که خرابی کامل خازن چه قسمت رو تحت تاثیر میذاره

پاور مشابه ندارم
پاور چینی هستن مدل نداره 12 ولت 130 امپرهست
تاثیر اپتو تو انصالی (شورتی) چیه
لامپ تست کاملا روشن می مونه
توی پیام قبلی درست جواب ندادم متاسفانه پیامتون رو کامل نخوندم
شما الان دوتا مشکل ممکنه داشته باشین. یکی اتصال کوتاه توی باس 400 ولت که میتونه توی فت های بخش PFC ، فت های بخش رزونانس، دیود های ریکاوری و کاربید و یا پل دیودی و یا آیسی استندبای باشه.
راه تست همه این ها هم میتونین ولتاژ بدین با منبع روی باس DC ، هم میتونین با تست دیود چک کنیدفقط قبلش از خالی بودن خازنا مطمئن بشید.
این ها در صورتیه که از لحظه اولی که به برق میزنین درجا لامپ تست روشن میشه و روشن میمونه.
اگر غیر از این باشه ، مشکل ممکنه توی آیسی های کنترل (آیسی رزونانس و آیسی ضریب توان) باشه یا اینکه فت های خروجی اتصال کوتاه باشن.
مسئله دیگه ای که هست اینه که بعضی پاور ها نیاز به لامپ تست 400 وات به بالا دارن چون جریان راه اندازی PFC شون زیاده! اگر اتصالی نداشتین با لامپ تست وات بالاتر، تست کنین.
میتونین هیتر یا اتو بجای لامپ بزارین سر راهش
موفق باشین.

بالا