آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: اینورتر صبا الکتریک طرح قدیم

bstar

کاربر
2009-08-02
376
2,098
... ؟
با سلام
جناب غزال
عزیزم وضعیت پتانسیومتر دستگاه شما را سوال کردم که مشخص نکردی و لذا یک حالت را توضیح دادم که فرمودید اگه دو پتانسیوتر (دوبل) داشته باشه چطور
لذا هر دو حالت را توضیح دادم
حالا میخوای در مورد پتانسیومترهای داخلی دستگاههای مختلف توضیح بدم زیرا رفع مشکل دستگاه خاصی مورد نظر شما نیست که به این ترتیب سوال و پاسخ ها بی انتها میشه و من در شرایط حاضر فرصت کافی ندارم
فکر میکنم این سوال رو جناب farhaasghar مطرح کرده بودند و من فقط شماتیک رو کشیدم همین !

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
با سلام
جناب غزال

فکر میکنم این سوال رو جناب farhaasghar مطرح کرده بودند و من فقط شماتیک رو کشیدم همین !

سلام

حق با شماست عذرخواهی میکنم
درهرصورت من نسبت به انواع دستگاهها اشراف کاملی ندارم اما اگه نقشه دستگاهی مطرح بشه قادر به بررسی و رفع مشکل و کشف و کسب اطلاعات تازه هستم

لذا ازآنجاکه بنظر میرسه در پست های اخیر ،حل مشکلی مورد هدف نبوده و ازآنجاکه اطلاعات جامعی ندارم و اعلام نظر درخصوص دستگاهی که درحال تعمیر نبوده و قابل تست نیست و به تبع آن نمی توانیم صحت و سقم نظریه را آزمایش کنیم ، ناگزیر به امتناع گردیدم.

بنابمراتب ازآنجاکه نه تنها چنین اطلاعاتی لزوما منتج به نظر قاطع و مفیدی نمیشه بلکه ممکن است موجب گمراهی خواننده و بروز خساراتی گردد لذا طرح نظریه ، قبل از وجود نمونه دستگاه ، مایه نگرانی است ، بویژه که حقیقتا از حیث فرصت قابل توجه بررسی و پاسخگویی در شرایط مناسبی هم نیستم.

البته اگر مورد و مشکلی وجود داشته باشد با کمال میل و بدون دغدغه ، بررسی و رفع می کنیم خصوصا که من هم از ماحصل موضوع بهره مند خواهم شد .
مجددا بابت سوء برداشت مربوطه عذرخواهی میکنم.

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
با سلام
جناب غزال منظور شما کدام شماتیک میباشد ؟
4

سلام

جناب bstar عزیز
اتفاقا این تصویر برام معما شده بود که از کجا دانلود کرده ام و مربوط به چیه
پس از پاسخ شما متوجه شدم از ناحیه شما ارائه شده ولی مقصود شما را از این دو پتانسیومتر بدرستی متوجه نشدم بخصوص که از فونتی استفاده کردی که کامپیوتر من توضیحات آنرا با خط میخی نشون میده

اگر قصد داشتی محل مقاومت سری را مشخص کنی دراینصورت بله سمت چپی درسته و مقاومت سری را در محل مناسبی مشخص فرمودی
در پتانسیومتر سمت راست با پایه وسط پتانسیومتر سری کردی ولی من نگفتم با پایه وسط سری کنید

البته پیدا کردن محل صحیح بسیار ساده است و کافیه مقاومتی را به انتهای پتانسیومتر جریان اضافه کنی اگر ماکزیمم جریان دستگاه و یا ماکزیمم عدد نمایشگر کمتر شد دراینصورت درسته و اگر بیشتر شد باید مقاومت را با ابتدای پتانسیومتر سری کنی

سپاس
4.jpg

آخرین ویرایش:

farhadAsgar

کاربر
2014-03-19
178
604
خوزستان
سلام
استاد سوال من در مورد دستگاه گام الكتريك مشابه دستگاه صبا بود وسوال برام پيش امد در مورد جلوگير از تخت گاز مشتري كه در پست هاي قبل فرموده بوديد ،عذرخواهي ميكنم اگر باعث گمراهي دوستان شدم ،چون تمامي تعميركاران با اين مشكل روبرو ميشوند من اعلام كردم موضوع را .باز هم شرمنده
سپاس

Sent from my iPhone using Tapatalk

bstar

کاربر
2009-08-02
376
2,098
... ؟
با سلام
اتفاقا این تصویر برام معما شده بود که از کجا دانلود کرده ام و مربوط به چیه
پس از پاسخ شما متوجه شدم از ناحیه شما ارائه شده ولی مقصود شما را از این دو پتانسیومتر بدرستی متوجه نشدم بخصوص که از فونتی استفاده کردی که کامپیوتر من توضیحات آنرا با خط میخی نشون میده

اگر قصد داشتی محل مقاومت سری را مشخص کنی دراینصورت بله سمت چپی درسته و مقاومت سری را در محل مناسبی مشخص فرمودی
در پتانسیومتر سمت راست با پایه وسط پتانسیومتر سری کردی ولی من نگفتم با پایه وسط سری کنید

البته پیدا کردن محل صحیح بسیار ساده است و کافیه مقاومتی را به انتهای پتانسیومتر جریان اضافه کنی اگر ماکزیمم جریان دستگاه و یا ماکزیمم عدد نمایشگر کمتر شد دراینصورت درسته و اگر بیشتر شد باید مقاومت را با ابتدای پتانسیومتر سری کنی
متشکرم از پاسخ شما
متاسفانه نرم افزار در تبدیل فونت فارسی مشکل داشته و تصویر فونت برعکس میباشد .
هدف از ارائه شماتیک مشخص کردن مکان صحیح مقاومت (تخته گاز ) بود .

آخرین ویرایش:

bstar

کاربر
2009-08-02
376
2,098
... ؟
بنابراین در دستگاه Esab buddy arc 200
شماتیک بورد ولوم جریان :
1دانلود :
تصویر سمت چپ قبل از اضافه شدن مقاومت (تخته گاز ) و تصویر سمت راست بعد از مقاومت (تخته گاز )

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام
استاد سوال من در مورد دستگاه گام الكتريك مشابه دستگاه صبا بود وسوال برام پيش امد در مورد جلوگير از تخت گاز مشتري كه در پست هاي قبل فرموده بوديد ،عذرخواهي ميكنم اگر باعث گمراهي دوستان شدم ،چون تمامي تعميركاران با اين مشكل روبرو ميشوند من اعلام كردم موضوع را .باز هم شرمنده
سپاس

Sent from my iPhone using Tapatalk

سلام

استدعا دارم عزیزم

اگر مورد را مشخص و توصیه را اجرا کنید صحت و سقم پیشنهاد ، تست و تجربه و مشخص میشه
اما اعلام نفرمودید دستگاه مربوطه پتانسیومتر دوبل داره یا نه ؟
مضافا که قبل از تست پیشنهاد مترصد حل مشکل انواع دیگر شده اید
بنابرین نتیجه ای هم مائد نشد.

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
با سلام

متشکرم از پاسخ شما
متاسفانه نرم افزار در تبدیل فونت فارسی مشکل داشته و تصویر فونت برعکس میباشد .
هدف از ارائه شماتیک مشخص کردن مکان صحیح مقاومت (تخته گاز ) بود .

سلام

بله اخیرا متوجه شدم (البته مقاومت سری با پایه وسط پتانسیومتر صحیح نیست و فقط سمت چپی درسته )

متاسفانه در شرایط فعلی که با مشکلات عمده ای مواجه هستم بواسطه عسر و حرج و ضیق وقت قادر به مطالعه عمقی پست ها نیستم و گرد پیری هم مزید بر علت شده و به وفور قاطی میکنم و عصبی میشم.

و لذا با مطالعه اجمالی ابتدا تصور کردم مقصود شما اینه که در نقشه های مختلف چند دستگاه مکان مقاومت را مشخص کنم و ازآنجاکه کامپیوتر من گیج های عجیب و غریبی میزنه و درحالیکه تاکنون اهل هک و تفتیش عامدانه نبودم اما گاها محتویات کامپیوتر افرادی دردسترسم قرار میگیره

لذا تصویر پتانسیومتر شما را از اینگونه حوادث تصادفی تلقی کردم بخصوص که فونت مربوطه موجب تقویت این احتمال و بروز شرمندگی شد.

سپاس

آخرین ویرایش:

saeedabzar

کاربر
2021-09-01
8
3
31
سلام دوستان من هم همین دستگاه رو دارم که روشن نمیشه جمپر ts منفی رو برداشتم و و به ts مثبت و منفی خروجی یک پل دیود رو دادم دستگاه روشن شد علت از برد pwm هست یانه؟

fazilatii

کاربر
2010-10-20
142
450
اصفهان
به احتمال زیاد خازنهای بزرگ 680 میکروفارادی که سه تا هست خراب شده و اتصال کوتاه کرده
ابتدا خازنها را از مدار خارج کن و تستش کن اگر سالم بود IGBT ها مشکل داره

بالا