آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

انتخاب تعمیرات کامپیوتر به عنوان شغل اصلی ( آری یا خیر )

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ahbadr

کاربر
2013-04-03
37
116
از همه دوستان عزیز که زحمت میکشن و وقت میزارن و به سوالاتم پاسخ میدن واقعا متشکرم

دستتون درد نکنه

:thumbsup: یک در دنیا و هزار در آخرت خیر و برکت نصیبتون بشه :thumbsup:

h.asadi987

کاربر
2013-01-27
159
645
خراسان رضوی
سلام به همگی
من فارغ التحصیل رشته الکترونیک هستم و الان چند ماهی میشه که بیکارم و دنبال این میگردم که که کاری برای خودم راه بندازم
بنا به دلایلی فعلا تصمیم گرفتم که چند تا دوره تخصصی تعمیرات سخت افزار کامپیوتر رو ببینم
خواستم بدونم که به نظر شما تعمیرات کامپیوتر شغل مناسبی هست و آینده مناسبی داره؟

متاسفانه بازار رشته الکترونیک خوب نیست
بخصوص تو شهر ما ( استان مازندران) و بیشتر کارها ( همش :63000000: ) مربوط به برق صنعتی میشه
البته همون هم کار گیر نمیاد
من حتی کارآموزی هم نتونستم جایی رو پیدا کنم ::smiley_on_tredmi::

تو اینترنت چند تا گزینه رو انتخاب کردم که آموزش تعمیرات سخت افزار رو میدن
متاسفانه قیمتاشون یه نمه با هم اختلاف داره
و تصمیم گیری سخته
مثلا برای همین تعمیرات سخت افزار یارانه 180 هم قیمت دارم
800 هم قیمت دارم
400 هم قیمت دارم
ولی نمیدونم کدوم مناسب تره
ممکنه 180 دیه خیلی چیزا رو نگه و یه سری تجهیزات رو اصلا معرفی نکنه
شایدم 800 تومنیه مزخرف باشه و داره گرون حساب میکنه

لطفا کسایی که تجربه کافی رو تو این زمینه دارن منو راهنمایی کنن ( یک در دنیا و هزار در آخرت :))

امیدوارم این پست رو در جای مناسبی ایجاد کرده باشم
ممنون

سلام دوست عزیز اولا آموزشگاه نرو اگه میخوای آموزشگاه بری بهتره جزوه آموزشگاه رو از کسانی که رفتن با هزینه کمتر از کلاس بخری آخه تو کلاسها فقط تئوری میگن بعد از روی تئوپری میتونی عملی کار کنی تا کم کم راه بیفتی

ahbadr

کاربر
2013-04-03
37
116
سلام دوست عزیز اولا آموزشگاه نرو اگه میخوای آموزشگاه بری بهتره جزوه آموزشگاه رو از کسانی که رفتن با هزینه کمتر از کلاس بخری آخه تو کلاسها فقط تئوری میگن بعد از روی تئوپری میتونی عملی کار کنی تا کم کم راه بیفتی

میدونی چطور میتونم به این جزوه ها دسترسی پیدا کنم ؟ :afro:

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
سلام دوست عزیز
به نظر من اموزشگاه اصلا نرو
شما مشالله رشته تون الکترونیک بوده پس با مفاهیم ولتاژگیری و شناسای قطعه ها و ... مشکلی ندارید اکه اکثر همکاران یه کم شاید مشکل دارن حتی خودم هم از اونا هستم بگم
بعدا شما باید در زمینه کامپیوتر مطالعه هاتون رو ببرید بالا انجمن ها حتما مخصوصا همین انجمن تعمیرکاران بازدیدو و از تجربیات سایر همکارها اسفاده کنید
شما باید اول مفاهیم پایه های کامپیوتر رو بلد باشید و بعدا بتونی قطعات مین رو شناسای و بفهمید که چی چیکار میکنه و وظایفشون رو بلد باشید و دیاگرامشون رو بلد باشید بعدا ابزار های تعمیری رو که باید داشته باشید که اون هم درست میشه و چندتا مین رو گیر بیارید و روشن تست و .. انجام بدید و چندبار یه سیستم رو باز و بسته کنید و سیم و ... ها رو باز و بسته کنید
جزوه ها رو بخونید خیلی کمکتون میکنه ولی من اصلا این جزوه ها رو ندیدم گیر بیارم حتما اسکن میکنم میزارم تو سایت چون واقعا کاربران سایت خیلی در کمک کردن دوستان و همکاران تلاش میکنن
هرچقدر بار علمیتون بالا باشه کمه به نظر من ضمنا عملی کار کردن خودش از صدتا مفاهیم و.. بیشتره واقعا تو کارتون تاثیر میزراه
برای این هم که بعنوان شغل اصلی میخواید انتخاب کنید بستگی به خودتون و پیشرفت شما داره هرچقدر تلاش و بتونید مشتری های زیادی رو جذب کنید مطمئن باش شغل خوبی هست ولی بعضی مواقع رو اعصابه :wink:

shahroookh

کاربر
2013-03-28
19
90
تهران
سلام دوست عزیز
اگر میخوای بری تو کار الکترونیک بهتره بری سراغ لوازم خانگی و لوازم برقی ماشین ecu کار کامپیوتر نصبت به هزینه اش و وقتی که میزاری ارزشی نداره اگه بری سراغ تعویض قطعه تعویض باتری و فن و اسمبل و خرید فروش ونصب نرم افزار و کار های کافی نت کنارش انجام بدی کپی و فکس .... خیلی بهتر از نشستن پشت هویه است وبخار سرب وقلع خوردن این تجربه منه که 8 سال تو سازگار ارقام بودم ولی اگه دست به هویه هستی برو سراغ تعمیر لوازم خانگی ecu ماشین و..... که سود خوبی داره وبه زحمتش می ارزه از این مدیر خوبمون که هم شهری هم هست میتونی بپرسی
amolpana

عمر یک مادربرد نهایت 5 ساله با این عیب هایی که پیدا میکنه و تحریم و کمبود قطعه گرونی ابزار صرف نمیکنه
یک کار پرسود دیگه بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد هست ارزشش رو داره

shahroookh

کاربر
2013-03-28
19
90
تهران
اموزشگاه نرو یا الان نرو اول برو شاگردی یا فنی حرفه ای بعد برو اموزشگاه اول هم شرط کن بگو من 2 روز ازمایشی میام ببینم معلومات من بیشتره یا شما اگه دیدی خوبه برو شهریه بده بشین تو کلاس
ولی فنی حرفه ای حرف نداره یک پا اوستا میشی مدرکش هم یک پا جوازه

ahbadr

کاربر
2013-04-03
37
116
اموزشگاه نرو یا الان نرو اول برو شاگردی یا فنی حرفه ای بعد برو اموزشگاه اول هم شرط کن بگو من 2 روز ازمایشی میام ببینم معلومات من بیشتره یا شما اگه دیدی خوبه برو شهریه بده بشین تو کلاس
ولی فنی حرفه ای حرف نداره یک پا اوستا میشی مدرکش هم یک پا جوازه

فنی وحرفه ای نرفتم
اصلا هیچ کلاس کامپیوتری نداشتن :distrust:

حتی تعمیرات لوازم خانگی هم نداشتن :108:
البته یه ماه پیش رفته بودم گفتن بروبعد عید بیا
ولی بعید میدونم :nevreness:

البته فعلا برق صنعتی ثبت نام کردم
به قول شما مدرکش جوازه :wink:
بدرد بخوره

ahbadr

کاربر
2013-04-03
37
116
اگر میخوای بری تو کار الکترونیک بهتره بری سراغ لوازم خانگی و لوازم برقی ماشین ecu کار کامپیوتر نصبت به هزینه اش و وقتی که میزاری ارزشی نداره اگه بری سراغ تعویض قطعه تعویض باتری و فن و اسمبل و خرید فروش ونصب نرم افزار و کار های کافی نت کنارش انجام بدی کپی و فکس .... خیلی بهتر از نشستن پشت هویه است وبخار سرب وقلع خوردن این تجربه منه که 8 سال تو سازگار ارقام بودم ولی اگه دست به هویه هستی برو سراغ تعمیر لوازم خانگی ecu ماشین و..... که سود خوبی داره وبه زحمتش می ارزه

عمر یک مادربرد نهایت 5 ساله با این عیب هایی که پیدا میکنه و تحریم و کمبود قطعه گرونی ابزار صرف نمیکنه
یک کار پرسود دیگه بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد هست ارزشش رو داره

راست شو بخوای من از تعمیرات خوشم میاد
ولی با تعمیرات موبایل و ecu ماشین اصلا حال نمیکنم
باورکن به دلم نمیشینه

ولی از تعمیرات لوازم خانگی خوشم میاد
همچنین تعمیر و بازیابی هارد

من یه فکری کردم
اگه میشه نظرتون رو بهم بگین
توفکر اینم که با تعمیرات سخت افزار کامپیوتر وارد بازار بشم
بعد که وارد بازار شدم یواش یواش کارم رو گسترش بدم
تعمیرات لپ تاپ رو هم بهش اضافه کنم
بعد یواش یواش تعمیرات هارد روانجام بدم
یعنی اینکه از یه جایی کتابی شخصی چیزی تعمیراتش رو یاد بگیرم و وسایلش روخریداری کنم
از وسایل خیلی خوشم میاد
خونمون پر وسایل هست
از آچار و پیچ گوشتی بگیر
تا دریل حرفه ای و دریل مخصوص سوراخ کاری فیبرهای مدار چاپی
دو تا پروگرامر سالم و سه چهارتا پروگرامر خراب
میکرو 8051 , avr
کلی آیسی و قطعه
خلاصه عشق میکنم باهاشون

بعد یه مدت مثلا میرم تعمیرات LCD و مانیتور و غیره رو یاد میگیرم و وسایلش رو خریداری میکنم

تو فکرم همچین چیزیه
اگه راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم

ahbadr

کاربر
2013-04-03
37
116
سلام دوست عزیز
به نظر من اموزشگاه اصلا نرو
شما مشالله رشته تون الکترونیک بوده پس با مفاهیم ولتاژگیری و شناسای قطعه ها و ... مشکلی ندارید اکه اکثر همکاران یه کم شاید مشکل دارن حتی خودم هم از اونا هستم بگم
بعدا شما باید در زمینه کامپیوتر مطالعه هاتون رو ببرید بالا انجمن ها حتما مخصوصا همین انجمن تعمیرکاران بازدیدو و از تجربیات سایر همکارها اسفاده کنید
شما باید اول مفاهیم پایه های کامپیوتر رو بلد باشید و بعدا بتونی قطعات مین رو شناسای و بفهمید که چی چیکار میکنه و وظایفشون رو بلد باشید و دیاگرامشون رو بلد باشید بعدا ابزار های تعمیری رو که باید داشته باشید که اون هم درست میشه و چندتا مین رو گیر بیارید و روشن تست و .. انجام بدید و چندبار یه سیستم رو باز و بسته کنید و سیم و ... ها رو باز و بسته کنید
جزوه ها رو بخونید خیلی کمکتون میکنه ولی من اصلا این جزوه ها رو ندیدم گیر بیارم حتما اسکن میکنم میزارم تو سایت چون واقعا کاربران سایت خیلی در کمک کردن دوستان و همکاران تلاش میکنن
هرچقدر بار علمیتون بالا باشه کمه به نظر من ضمنا عملی کار کردن خودش از صدتا مفاهیم و.. بیشتره واقعا تو کارتون تاثیر میزراه
برای این هم که بعنوان شغل اصلی میخواید انتخاب کنید بستگی به خودتون و پیشرفت شما داره هرچقدر تلاش و بتونید مشتری های زیادی رو جذب کنید مطمئن باش شغل خوبی هست ولی بعضی مواقع رو اعصابه :wink:

خدارو شکر این انجمن خیلی خوبه
همه بچه ها حرفه ای هستن و دستشون تو کاره
هر کی نظری مینویسه یه چیز جدید یاد میگیرم
تا همین جاشم خیلی چیزا یاد گرفتم
:nevreness:آخه هیچی بد نیستم :nevreness:

بچه ها هم که نظر میدن 12 الی 24 ساعت صبر میکنم تا خوب هضمشون کنم بعد برم سراغ سوال بعدی :afro:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا