آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

انتخاب تعمیرات کامپیوتر به عنوان شغل اصلی ( آری یا خیر )

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,740
دوست گرامی در اموزشگاه فقط دوره لب تاب برو نه پی سی من در شهر خودم همه تعمیرات و هم فروش البته ما دو نفر هستم یک قسمت فروش ویک قسمت تعمیرات می توانی تابلوروان نیز کار کنید وساعت حرم پول خوبی دارد هر کجا کمکی خواستی من در خدمت شما هستم و سایت ایران تک بهترین سایت برای من وشما دوست عزیز

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
سلام، اول اینکه اموزشگاه نرو. مطمئناً همه دوستانی هم که اموزشگاه رفتن اگر بیان اینجا نظر بدن میگن اموزشگاه نرو ( خواهی‌ دید )

مورد بعدی اینکه نمی‌شه شما یه دفعه بری تعمیرگاه بزنی‌ که، چون تجربه کافی‌ نداری، اگر بتونی‌ جایی‌ کنار یک تعمیر کار وایسی یاد بگیری و قلق بازار دستت بیاد موفق تری.

در مورد کافی‌ نت هم که گفتی‌ باید بگم که کاسبی بگیر نگیر داره اما هیچ وقت تو کاسبی نترس. شما هر کاسبی رو ببینی‌ تا بهش میگی‌ کاسبی چطوره؟ میگه‌ای خدا رو شکر، یا میگه کاسبی شله. کسی‌ نمیاد بگه خیلی‌ خوبه.

در مورد تحصیلات شما هم بهتون تبریک میگم، تحصیل برای پیدا کردن کار نیست به نظر من، برای اینه که انسان با سوادی باشیم و ۴تا چیز یاد بگیریم. موفق باشید

ahbadr

کاربر
2013-04-03
37
116
ممکنه چند نمونه از رشته های الکترونیک رو نام ببرید؟:32000000:

یکیش رو که فرمودید
تعمیرات سخت افزار رایانه

بجز این به ذهن من فقط تعمیرات لوازم خونگی خطور میکنه :p: که فکر کنم خیلی کلی گفتم اگه بخش بندی بشه خیلی بهتره:ghost:

ahbadr

کاربر
2013-04-03
37
116
سلام، اول اینکه اموزشگاه نرو. مطمئناً همه دوستانی هم که اموزشگاه رفتن اگر بیان اینجا نظر بدن میگن اموزشگاه نرو ( خواهی‌ دید )

مورد بعدی اینکه نمی‌شه شما یه دفعه بری تعمیرگاه بزنی‌ که، چون تجربه کافی‌ نداری، اگر بتونی‌ جایی‌ کنار یک تعمیر کار وایسی یاد بگیری و قلق بازار دستت بیاد موفق تری.

اینو قبول دارم :afro:
چون با 20 یا 30 ساعت آموزش پشت سر هم آدم چیزی یاد نمیگیره
باید توی مدت چند ماه یواش یواش همه مطالب رو آدم فرابگیره
ولی یه سری خوبی هم داره دیگه
مثلا تو استان مازندران حتی یدونه دستگاه تعویض چیپ پیدا نمیشه

من اگه بخوام یاد بگیرمش چاره ای جز کلاس رفتن ندارم :distrust:

اگه میشد یکی رو پیدا کنم تا برم کنار دستش کار یاد بگیرم خیلی خوب میشد
ولی خب چطوری؟
من آشنا ندارم
چطوری باید شروع کنم
برم داخل مغاره طرف چی بگم بهش

احساس پوچی میکنم :63000000:

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
میدونم چی‌ میگی‌، منم آشنا ندارم. اما اموزشگاه هم کمک نمی‌کنه.

ولی‌ شما باید زودتر از اینا به فکر شغل آینده میبودی. اما الان هم دیر نشده، بالاخره تو هر شهری یک پاساژ یا جایی‌ که اکثر تعمیر کار‌ها یا کسانی‌ که با لوازم الکترونیکی‌ سر و کار دارن هست، برو اونجا و حتی از تعمیرات موبایل هم شده استارت بزن و وارد بازار شو.

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
سلام دوست من ،
من خودم تعمیرات رو به عنوان شغل دوم انجام میدم اما خدا رو شکر اینجا بازارش خوبه و اگه کسی وقت بزاره و 3-4سالی تجربه پیدا کنه میشه بعنوان یه شغل با درآمد خوب بهش نگاه کرد. مخصوصا تعمیرات مادربرد ، هارد و لپتاپ اینکه شما فارغ التحصیل الکترونیک هستی خیلی خوبه چون با الفبای تعمیرات آشنا هستی و یک قدم تو این کار از بقیه که میخوان تازه شروع کنند جلوتری. کار تعمیرات اونم تعمیرات مادربرد و لپ تاپ علم + تجربه است . پیشنهاد من اینه که شما از همین سایت شروع کن و با حوصله قسمتهای آموزشی و عیب یابی سایت رو بخون و نکته برداری کن . اول از همه از پاور شروع کن نه این که کلا بزنی تو کار پاور اما پاور نقطه شروع مناسبی هست چون هم برد ساده تری داره هم امکان عیب یابی راحت تری داره و با حل کردن یه مشکل کلی انگیزه ادامه پیدا میکنی و هم اینکه اگه خرابکاری هم کردی ارزش مالی اونچنانی نداره که بخوای تاوان بدی اما اگه یه دفعه بری رو لپتاپ کار کنی هم احتمال موفقیت خیلی کمه هم احتمال خرابکاری و ریسک و هم اینکه بزودی نا امید میشی. پس از پاور شروع کن تا دستت راه بیوفته و پاورهای سوخته رو بگیر و رو بردش کار کن بعد برو سراغ مادبرد پی سی و گرافیک. اگه تعمیرکاری پیدا میکردی که پیشش چند ماهی میرفتی خیلی خوب بود چون من هم 6ماهی وردست یه تعمیرکار بصورت کارآموزی بودم . هر کاری یه قلقهایی داره که از تو کتابها یا کلاس نمیتونی یاد بگیری و فقط در کنار افراد باتجربه بدست میاد مثل طریقه برداشتن و گذاشتن قطعات اس ام دی و ... من خودم هم دوره رفتم و هم پیش تعمیرکار بودم و به نظرم هر دو باید باشه اما دوره هایی که الان هست اونم تو تهران و پولهای هنگفتی میگیرن رو زیاد تایید نمیکنم چون از نزدیک با بزرگترینهاشون برخورد داشتم.این آموزشگاهها همشون از یه جزوه دارن کپی میگن و اگه یه سوال خارج از محدوده ازشون بپرسی میپیچونن. من پیش یه تعمیرکار که چندین ساله تعمیرکاره و فوق لیسانس الکترونیک هم هست دوره خصوصی رفتم که خیلی مفید بود چون همه چیز رو با دلیل و مدرک و ریشه علمی میگفت. سرت رو درد نمیارم امیدوارم که موفق باشی تو این کار صبر و حوصله و پشتکار داشته باش مطمئنا موفق میشی. اگه کمکی هم خواستی بنده و سایر دوستان در خدمتیم. فقط امروزت رو یادت باشه و وقتی چند ساله دیگه یه تعمیرکار با تجربه شدی تجربیات و داشته هات رو با بقیه تازه کار ها هم تقسیم کن مثل دوستای بزرگواری که تو این سایت فعالیت دارن ...
یا حق

آخرین ویرایش:

taymaz-c

کاربر
2009-02-17
20
122
www.elecpic.blogsky.com
سلام به همگی
من فارغ التحصیل رشته الکترونیک هستم و الان چند ماهی میشه که بیکارم و دنبال این میگردم که که کاری برای خودم راه بندازم
بنا به دلایلی فعلا تصمیم گرفتم که چند تا دوره تخصصی تعمیرات سخت افزار کامپیوتر رو ببینم
خواستم بدونم که به نظر شما تعمیرات کامپیوتر شغل مناسبی هست و آینده مناسبی داره؟

متاسفانه بازار رشته الکترونیک خوب نیست
بخصوص تو شهر ما ( استان مازندران) و بیشتر کارها ( همش :63000000: ) مربوط به برق صنعتی میشه
البته همون هم کار گیر نمیاد
من حتی کارآموزی هم نتونستم جایی رو پیدا کنم ::smiley_on_tredmi::

تو اینترنت چند تا گزینه رو انتخاب کردم که آموزش تعمیرات سخت افزار رو میدن
متاسفانه قیمتاشون یه نمه با هم اختلاف داره
و تصمیم گیری سخته
مثلا برای همین تعمیرات سخت افزار یارانه 180 هم قیمت دارم
800 هم قیمت دارم
400 هم قیمت دارم
ولی نمیدونم کدوم مناسب تره
ممکنه 180 دیه خیلی چیزا رو نگه و یه سری تجهیزات رو اصلا معرفی نکنه
شایدم 800 تومنیه مزخرف باشه و داره گرون حساب میکنه

لطفا کسایی که تجربه کافی رو تو این زمینه دارن منو راهنمایی کنن ( یک در دنیا و هزار در آخرت :))

امیدوارم این پست رو در جای مناسبی ایجاد کرده باشم
ممنون
سلام دوست خویم من نظر اینه که زیاد رو تعمیرات تمرکز نکن سعی کن الویت کارت یا خرید و فروش دسته دوم باشه تو این بین اگه دیدی کاری هست که رفع عیب ازش راحته انجام بده بیشتر خرید و فروش استفاده داره(سود مالی) به هر حال من سی دی اموزشی دارم 11 سی دی که اگه خاصتی در صورت تقبل هزینه پستی تو 2 عدد dvd واست میفرستم.که هزینش واست کمتر بشه.اگه خواستی میل بزن:t.tatamata@yahoo.com

موفق باشید.

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
سلام دوست عزیز . با توجه به سوال شما باید بگم که کار تعمیرات لپتاپ یا پی سی فقط نیازمند الکترونیک نیست . شما برای این کار به 3 علم نیاز دارید . علم الکترونیک ، علم کامپیوتر ، و علمی از تلفیق این 2 علم که نمیشه اسمی براش گذاشت .

برای شروع کار شما ابتدا باید بفهمید تک تک قطعات چیست
برای هر کدام چه قطعای استفاده شده و کارشون چیه
اگه دچا مشکل شدن چه جوری بر طرف میشن
و چرا اصلا خراب میشن

خوب حالا همه علت ها رو فهمیدی باید بری سراغ مرحله 2

مرحله 2 اینه که چه جوری تعمیر میشن
چه وسایل نیاز هست برای تعمیر انها
چگونه باید این وسایل رو کار کرد باهاش

این میشه تازه مرحله ابتدایی برای کار تعمیرات . البته دوست من باید علاقه داشته باشی . علاقه رکن اول این کاره . من کارم تعمیرات لپتاپ هستش و مسئول تعمیرات لپتاپ نمیندگی اچ پی در ایران هستم در حالی که 24 سالم بیشتر نیست . اما تلاش کردم .

خیلی زحمت کشیدم که به اینجا برسم . کار اولم کامپیوتر بود و در ادامه الکترونیک رو وارد کار کردم .

کلاس فایده ای نداره . همه چی تجربست . باید خراب کنی تا یاد بگیری چجوری تعیر میشه .

من خودم لپتاپ ها ترکوندم که تازه بفهمم لپتاپ چیست . از لحاظ درامدی هم شک نکن این کار خوبه . چون علم ای تی هستش و علم زمان ما . و روز به روز پیشرفت و دستگاه های جدید . که همشون خراب میشن و برای تعمیر باید بیارن پیش ماها .

پس شک نکن و شروع کن

ahbadr

کاربر
2013-04-03
37
116
کلاس فایده ای نداره . همه چی تجربست . باید خراب کنی تا یاد بگیری چجوری تعیر میشه .

من خودم لپتاپ ها ترکوندم که تازه بفهمم لپتاپ چیست . از لحاظ درامدی هم شک نکن این کار خوبه . چون علم ای تی هستش و علم زمان ما . و روز به روز پیشرفت و دستگاه های جدید . که همشون خراب میشن و برای تعمیر باید بیارن پیش ماها .

پس شک نکن و شروع کن

لپ تاپ کی رو ترکوندی ؟؟؟:distrust:

:p: مال مشتری رو :p:

ahbadr

کاربر
2013-04-03
37
116
سلام دوست خویم من نظر اینه که زیاد رو تعمیرات تمرکز نکن سعی کن الویت کارت یا خرید و فروش دسته دوم باشه تو این بین اگه دیدی کاری هست که رفع عیب ازش راحته انجام بده بیشتر خرید و فروش استفاده داره(سود مالی)

موفق باشید.

پسر عموی منم وهمین کاره
سود خوبی بدست میاره
نه مغازه داره نه دفتر هیچی
فقط میگرده قطعات پیدا میکنه و میفروشه
حداقل 20 درصد سود تو هر معامله بدست میاره

شما نظری راجع به خرید وفروش قطعات دست دوم دارین؟
الان بازار خوبی داره شنیدم
از کجا باید این قطعات رو پیدا کنم؟
جای خفنی سراغ دارین شما؟

من پسر عموم خیر سرش :32000000: اومد تهران که قطعات دست دو بخره بیاره مازندران بفروشه
ولی گفت تهران قیمتای بالاتری نسبت به اینجا داره :distrust:

هیچی نخرید و خوار و خفیف برگشت خونشون :thumbsup:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا