آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اموزش کار با امیلاتور یا سی پی یو ی مجازی

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
پاسخ : رد: اموزش کار با امیلاتور یا سی پی یو ی مجازی

با سلام دوست عزیز همه اینا اشتباس لطفا نکنید این کارا رو نکنید تا در مورد چیزی کامل نمیدونید اخه اطلاعات غلط میدونید چند نفر رو گرفتار این موضوع میکنه و راه یک روزه رو یک ماهه میکنه

عرض کنم خدمت شما سیگنالهای rst , data از nb میاد و slp , dpslp ,IGnle ,a20m وغیره از sb میاد اخه من نمیدونم شما چطور میگید وقتی slp خاموشه مدار vcore خراب اگه میشه تشریح کنید این قضیه ها رو..
اعصاب آدم خراب میشه همین گوگل ساده هم بکنید اصول کار این سیگنالها رو گفته تو کتاب اصول سیستمهای کامپیوتری هم به این سیگنالها اشاره کرده اگه درست گفته باشم کتاب اصول مبانی میکروپروسرها این اینا رو گفته

نمی دونم چند سال هست با امیلاتور کار می کنید ولی بنده نزدیک 3 سال هست و با امیلاتور کار میکنم برادرم شما اگر با یک کد slp مشگل دارید چرا کل مطلب رو زیر سوال میبرید

slp فشار سطحی کنترل کننده هسته اصلی کور هست و در صورت نرسیدن برق لازم به مدار کور چراغ این دستگاه خاموش میشه

لطفا یک منبع موثق ارائه بدید نه اینکه به خاطر اختلاف یک کد این مطلب رو بکوبید بنده چندین سال با امیلاتور کار میکنم و تمامی این کد ها از تایوان اومده من نمی دونم شما چه کتابی مطالعه می کنید ولی بنده چندین سال با این دستگاه کار کردم بهتر بود ابتدا پیام شخصی می دادید تا قانع کنم شمارو شما در این مطلب یک چراغ ,IGnle ررو اوردید که اصلا وجود نداره شما لطفا با معلومات کافی با قضایا بر خورد کنید و بهتر در این موارد پیام خصوصی بزنید نه اینکه جو رو ملتهب کنید

reza01j

کاربر
2010-12-25
192
2,379
maragheh

و اما در مورد بحثمون slp رو برای مثال عرض کردم والا کل مبحث شما ایراد داره...

SLP=SLEEP هستش نه اونی که شما میگی اصلا دوست عزیز فشار سطحی چیه عزیز من جملتو خودت یه بار بخون نه اصلا فشار سطحی رو تعریف کن اینو خیلی مشتاقم بدونم
واما
سیگنال DPSLP=Deep Sleep تا اینجا اوکی؟

و اما در مورد بحث کار کردن با امیلاتور دوست عزیز راستیتش من چهار سال کار نکردم دو ساله کار کردم و تمام امیلاتورها رو دارم اما فرق بنده با جنابعالی در اینه که شما حرف دیگری رو شنیدی و قبول کردی ولی بنده در مورد این سیگنالها مطالعه کردم شما هم اگه این آموزشگاها بهتون اینا رو گفته که همه حرفای اونا چرته یعنی آموزششون اینجوریه خودشون هم بدونن نمیگن تا دانشجوشون همیشه وابستشون بشه و اما اگه تایوان یا هر کجا گفته فقط در حد حرف یه چیزی پرونده شما چرا باور میکنین؟

خب بریم سراغ به قول شما چراغ IGNNE تا توضیحش بدیم بلکه حرف ما رو قبول کردی. در پست بالا اشتباه تایپی بود من عذر میخوام

سیگنال IGNNE:زمانی که سی پی یو در محاسبات اعشاری با مشکلی مواجه شود سیگنالی به نام FERR را که به پل جنوبی متصل است را فعال میکند و از آنجایی که یکی از وظایف پل جنوبی ENTERUP کنترلر یا همون مدیریت وقفه
را نیز بر عهده دارد سیگنالی به نام IGNNE را که به سی پی یو متصل است را فعال کرده تا بخش FPE یا واحد محاسبات اعشاری پردازنده رو ریست میکند به عبارت دیگر
سیگنال FERR اول باید فعال شده تا سیگنال IGNNE فعال شود البته اینا در حالت معمولی به صورت HI هستند و باید CPU اینا در صورت نیاز GND کند تا این سیگنال شروع به کار کند که امیلاتور خودش این کارو میکنه...

حالا شما ازم رفرنس خواستین من بهتون پیشنهاد میکنم
1-شماتیک این سی پی یو ها رو بگیرین مطالعه کنین همه اینا رو گفته
2- یه زحمتی بکشین تو گوگل سرچ کنید برای مثال IGNNE SHARP همون لینک اول بهتون میاره برین تو
Library GOOGLE کتابهای متنوعی بهتون میده که همه هم یک حرف رو زدن نه اینکه حرفای متنوعی در مورد یک سیگنال .منبع از این موسختر؟در پست 12 هم کتاب معرفی کردم البته اگه بازم نیاز باشه من اسم کتاب همراه با نویسنده و لینک هم میذارم ولی فک نکنم کار سختی باشه یه SEARCH

در ثانی اتفاقا جو رو ملتهب نمیکنم خیلی خوشحال میشم باهم بحث کنیم در این فضا تا سایر یوزرها هم در نتیجه گیری ما یه منفعتی ببرند خوب نیست؟البته بنده نمیگم همه چی رو درست میگم و بلدمو این حرفا کوچک همه شمایم ولی صد درصد مطمئنم که این اطلاعاتی که دادین اشتباه هستش.

مثلا شما که میگین سیگنال IC NNNE وقتی نباشه PWM خرابه میشه تشریح کنید چرا به چه دلیل ؟شما که میگین درست میگین تشریح کنید تا منم قانع شم؟

در هر صورت بحث زیاده ولی وقت نیست شما هم از من چیزی به دل نگیرین خیلی خوشحال میشم بیشتر باهاتون آشنا شم البته دو سه تا از سیگنالهایی که گفتی یه کم ربط داره ولی امیدوارم همه اعضاء IRANTK در کنار هم مطالعاتمونو بیشتر و بهتر جلو بریم

پایدار باشید

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
برادر من من نه از اموزشگاه چیزی یاد گرفتم نه از کسی

تو دفتر چه خود امیلاتور هم هست برادرم اینارو خود کارخونه نوشته و اگر سایت های برزیلی برید تمام اشخاص با این کد ها کار می کنن اخه خدا وکیلی این کد ها نیاز به توضیح داره خیلی واضح هست مثلا نوشته clc (مخفف کلاک ) یا sw مخفف سوئیچ یا vcc ( مدار v core موندم اینو فارسی ترجمه کنم یا فارسی چون مشخصه v cc یعنی مدار وی کور :32000000:

امیلاتور خیلی راحت هست نمی خواهیم که اپولو هوا کنیم

2 VCC وقتی این چراغ خاموش هست باید ترانزیستور های 1.5 ولتی مدار وی کور تست شود( دیگه خیلی واضح هست این چی می گه گفته v core ) خودش گفته دیگه مشگل کجاست من نمی دونم

یا این چراغ ریست هم که خیلی مشخصه یعنی
REST این چراغ یکی از چراغ های اصلی امیلاتور می باشد و وقتی خاموش باشد بر خلاف دیباگرمفهوم خراب بودن مدارکور یا به احتمال زیاد خرابی پل شمالی هست این چراغ در امیلاتور مهم می باشد

3 دیگه اسم سوئیچ هم که مشخصه داداش گلم چرا یه چیزی رو اشتباه یاد گرفتی می خوای القاء کنی این کد مشخص هست و نیازی به ترجمه نداره که مثلا سوئیچ
SW خاموشی این چراغ بیانگر مشگل دار بودن قسنتی از مدار سوئچ می باشد مثلا یکی از 3 فاز ( یعنی مدار سوئیچ مشگل داره ) تو مخففش هم هست اینا خیلی واضح هست و تو دفتر چه خود امیلاتور هم هست برادرم اینارو خود کارخونه نوشته و اگر سایت های برزیلی برید تمام اشخاص با این کد ها کار می کنن اخه خدا وکیلی این کد ها نیاز به توضیح نداره که برادرم

یا این مورد که گفته اگر خاموش باشه ایسی کلاک مشگل داره این که دیگه ترجمه نمی خواد داداشم دقت کن
STP CLK خوب این که دیگه مشخص هست خاموشی این چراغ بیانگر خرابی ایسی کلاک هست و توضیح خاصی ندارد

امید که شما سر قضیه اموزشگاه با من خصومت نداشته باشید و اقایان ..... شمارو کوک نکرده باشن چون این کد ها خیلی خیلی راحت هست و مخفف همه اون ها به راحتی قابل ترجمه هست و من تا به حال 100 تا مادربرد با این کد ها تعمیر کردم

reza01j

کاربر
2010-12-25
192
2,379
maragheh
اولا-شما به هیچ یک از سوالای من جواب ندادی که هیچ بازم همون حرفای پست اولتو زدی و فقط با چند تا کلمه داری بازی میکنی من از شما خواستم توضیح بدی چرا و به چه دلیل میگی مثلا این سیگنال مربوط به این مداره نه اینکه باز حرفای اولتو تکرار کنی بعد هم بگی چیزی نیستو اینا تو همه جا هست اگه همه جا هست منبعتو بذار فدات شم تا ما هم یاد بگیریم آخه نمیشی همینجوری یه چیزی بگی و بعد بگی همه جا هست اون همه جا رو نشون ما هم بده ببینیم اون دفترچه امولاتور هم که اینا رو نوشته هم بذار فدات شم به یک بچه توضیح نمیدی ...

دوما-این ریسیتی که شما میگی اصلا به vcore هیچ ربطی نداره و تنها مختص پل شمالی هستش و اینجور که شما توضیح میدی یه چیز ساده نیست عزیز دلم stage های مختلفی داره تا برسه به rst cpu تا دستور load داده بشه و و و در ضمن اینم خاطرنشان شم که در پلتفرمهای جدید دیگه چیزی به نام rst نداریم شما مثل اینکه خیلی عقب موندی در پلتفرمهای جدید اسم این سیگنال هست pltrst اینم یاد بگیر شاید به دردت بخوره...

سوما:برادر نگو stp clock مربوطه به ic clock اخه هر جا clk ببینی که نباید بگی ic clk ربط داره فدات شم دیگه این خیلی سوتی بزرگی بود مثل اینکه مجبورم اینم توضیح بدم

stp clk :دوست عزیز یکی دیگر از وظایف ich این است که به عنوان پاور منیجر یا مدیریت توان سیستم (حالتهای کم مصرف) مثلا بردن سی پی یو به مد c1 یا c1e و دیگر مدهای کم مصرف سی پی یو و یا حتی بردن سیستم به حالت استند بای و یا هایبرنیت و...را بر عهده دارد و زمانی که قصد بردن سی پی یو به مد کم مصرف رو داشته باشد با فعال کردن پین stp clk یا همان stop clockباعث قطع شدن فرکانس داخلی سی پی یو میشود برای اطلاعات بیشتر در مدهای کاری سی پی یو بهتر است در مورد استاندارد acpi و cpu c-spage را در گوگل سرچ کنید اخه من نمیدونم اینجا کجاش ربط به ic clock داشت؟

چهارما:برادر نگو نیاز به توضیح نداره شما اگه میدونی توضیح بده ما هیچی نمیدونیم صفریم میخواهیم شما توضیح بدی ما استفاده کنیم منتظرم...

آخرین ویرایش:

ورداده

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-09
734
3,842
سلام-همه چیزرا همگان دانند همگان هنوز از مادر نزاده اند هردو تان اطلاعات دارین پس بهتره منصفانه نقد هم بکنین هرکس هم از جنبه هایی ممکن است کم بیارد واما -موسختر غلط است و-موثقتر درست است -وenterup غلط است ,وinterrupt درست است به معنی وقفه ومنظور حضرتعالی هم وقفه است موید باشید

آخرین ویرایش:

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
پاسخ : رد: اموزش کار با امیلاتور یا سی پی یو ی مجازی

تجربه چیز گران بهایی هست( VCC در 99 درصد وقتی این چراغ خاموشه یعنی مدار وی کور خرابه ... )
...وقتی چراغ ریست امیلاتور خاموشه من اول میرم مدار وی کور رو تست می کنم نمی رم مثل شما و اون نوشته های کلاسیک و بی محتوا برم رو چیپ رو هیت بگیرم یعنی با این اوصاف هر وقت چراغ ریست خاموش باشه باید بریم روی چیپ شمالی نه اینطوری نیست ... اصلا فلسفه چراغ ریست یعنی معیوبی قطعه اصلا هم اینطوری نیست که پل شمالی مشگل داره من خیلی از موارد داشتم چراغ ریست خاموش بوده و با تعویض فت مشگل حل شد...من بالای 20 تا مین داشتم که چراغ ریست خاموش بوده ولی یک مقاومت و فت مدار مشگل داشته

تجربه چیز گران بهایی هست VCC در 99 درصد وقتی این چراغ خاموشه یعنی مدار وی کور خرابه ....

ویرایش شد
توسط : nekooee

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
از کاربرهای خوب سایت چنین مسائلی بعید هست و من دیگه نباید تذکر بدم. لطفا به هیچ عنوان احترام یکدیگر رو زیر سوال نبرید. این از هر علم و دانشی با ارزش تر هست. هر قدر هم دانش و علم و هنر داشته باشید ولی احترام همدیگر رو نگه ندارید هیچ ارزشی نداره.
ما آمده ایم به هم کمک کنیم نه به هم توهین کنیم
در مرحله دوم خوب هزاران نفر سر مسائل علمی و عملی اختلاف نظر دارند باید بشینن معقولانه هر چیزی به ذهنشون میرسه با هم مطرح کنند و مشورت کنند. نتایج اون هم بدرد خود هر دوی شما میخوره و همه بدرد دیگر کاربرها. مشورت و بحث معقولانه اشکال نداره خوب هم هست.

اما اگر یک متن بیخود و غیر علمی که مثلا تو دانش کافی نداری یا تو تجربه کافی نداری و ... توسط هر کسی زده بهش برخورد میکنم. کاربرهای دیگه هم لطفا فقط روی مباحث علمی صحبت کنند و اصلا وارد مسائل بیربط نشن
از همه شما عزیزان ممنون به خاطر همکاری خوبتون

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
از همه معذرت خواهی می کنم
در این موارد بهتر بود پیام خصوصی بدید من کلا ادم خونسردی هستم ولی خوب اون نقد نبود و حمله بود شما بحث تئوری کردید منم بحث تجربی

خواهشا اگر موردی بود پیام خصوصی بدید چون اینطوری برای سایت خوب نیست

من این بحث رو ادامه نمی دونم ولی شما گر مطالب اقا رضا بخونید متوجه میشید که این نوشته یک نوع حمله بود نه نقد من تجربه کردم همه اینکار هارو من همه این کار هارو تجربه کردم و این مطالب نمی تونه روحیه منو کم کنه برای کمک به دوستام

دیگه ادامه نمی دم امید که یه روزی بتونیم تجربیاتمونو به دیگران انتقال بدیم من همیشه وقتی چراغ STP CLC خاموش بود ایسی کلاک مشگل داشته حتی یک مورد هم نداشتم که چیز دیگه ای خراب باشه یا وقتی VCC خاموش بوده مدار وی کور مشگل داشته رد خور هم نداشته و وقتی چراغ ریست خاموش بود اول مدار کور مشگل داشته بعد المان های شمالی بعدش هم خود چیپ این مورد هم رد خور نداشته

این موارد رو تجربه به من ثابت کرده شما تو مطالب می نویسد چیپ شمالی مشگل داره ولی این نیست که حتما پل شمالی مشگل داره اول المان های کور رو چک می کنیم بعد قطعات نزدیک چیپ رو بعدش میریم سراغ چیپ دوست من این هارو من تجربه کردم

باز هم از دوستان معذرت می خوام چون من به مطالب تئوری کمتر اعتقاد دارم مثلا تو دانشگاه این همه مسائل تئوری یاد میدن ولی وقتی میای بیرون می بینی یک شخص تجربی از یک فوق لیسانس بیشتر می دونه

باز هم از همه حتی از رضا معذرت خواهی می کنم ( باور کن بد حمله کردی ) منی که تجربه چند سالمو بدون هیچ چشم داشتی به دوستام قرار دادم باور کن اگه دوستان این مطالب تئوری رو بخونن هیچ مشگلی ازشون رفع نمی شه من اون چیزی رو که لمس کردم بهشون گفتم

امید که رضا هم دلخور نشه شرمنده

اقا رضا هم اگر دوباره مطلب بنویسه من جوابمو تو سایت نمی زارم و می بندم این بحث رو

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
بحث کنید بدون خطاب به یکدیگر اشکال نداره :) ولی فقط در مورد مسائل مربوط به بحث صبحت کنید. هیچ اشکالی نداره. سعی کنید به جای محکوم کردن دیگری از ایده خودتون بیشتر صحبت کنید. این خیلی خوبه

reza01j

کاربر
2010-12-25
192
2,379
maragheh
منم از همه اعضاء به خصوص مدیریت عذر میطلبم آقا فرزاد گل هم امیدوارم از ما ناراحت نباشن آره راست میگی نقد من یه کم تند بود ولی من در پست 14 گفتم خیلی خوشحال میشم این بحث رو باهاهم ادامه بدیم تا یک نتیجه گیری کلی بکنیم ولی شما هم لج بازی رو بحثات کردی ودلیلو منطق نیاوردی عصبی شدم به هر صورت عذر میخوام :44000000:

در مورد مطالب تئوری نه اینجور نیست مثلا من یه فرکانسی رو گفتم از پل شمالی میاد پس از پل شمالی تا سی پی تمام المانهایی رو که سر راهشه شامل میشه نه اینکه فقط گفته باشم پل شمالی .ولی خوب نیست که بگیم اعتقاد نداریم به مطالب علمی که در کتاب آورده شده است چون از رو همینها هم بردها طراحی میشه و ما الان داریم رو همین بردا مانور میدیم یعنی اینجوری مثل این میمونه که میگیم سازنده برد شما از علمت این برد رو طراحی کردی داره درست کار میکنه ولی من به شما اعتقاد ندارم... درسته قبول دارم تجربه خوبه حتی رشته دانشگاهی خود بنده هم کامپیوتر نیست که فک کنید اینا رو تو دانشگاه خوندمو این حرفا ... و منم سخت افزار را به صورت تجربی دارم کار میکنم ولی اعتقاد دارم علم در کنار تجربه باشه اینو بارها در این فروم و فرومهای خارجی گفتم حتی به خاطر این اگه یادتون باشه تیمی برای irantk با نام hardware secrets team برای مطالعه تحقیقاتی آزمایشگاهی (علمو تجربه)تشکیل دادیم و آزمون ورود به تیم از افراد با تجربه داشتیم با همکاری مدیریت بخش کامپیوتر . که به جز دو نفر از اعضا irantk همشون سستی کردن ما هم مجبور شدیم با اعضاء خارجی مطالعاتو ادامه بدیم و...

در هر صورت امیدوارم آقا فرزاد هم دلگیری از ما نداشته باشن چون درسته یه کم تند هستم ولی نیتم خیر هستش تا اینکه فروم قویتری داشته باشیم منم بحث رو همین جا تموم میکنم امیدوارم موفقو پایدار و همیشه سربلند باشید

بالا