آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: اموزش هک و ضد هک مودم های وای فای

اقای مهندس

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-08-02
533
2,463
سلام
از راهنمایی یکایک دوستان تشکر میکنم

من چند تا مودم اسکن کردم ولی هر کاری میکنم بهشون متصل نمیشم . مشکل از کجاهست ؟

به عنوان مثال مودم داداشم رو خاستم واردش بشم به نام "GOL YAS " در قسمت WPS PIN شماره ای که میزنه 42051862 هست . رو این مودم 2 مرتبه کلیک کردم ولی وصل نشد .
من از طریق لبتاپ میخام وارد بشم این شماره 8 رقمی 42051862 رو در قسمت زیر وارد میکنم ولی جواب نمیده .خاستم ببینم من اشتباه دارم کار رو انجام میدم ؟

پیوست‌ها

• 77.1 کیلوبایت بازدیدها: 137
  • 44.3 کیلوبایت بازدیدها: 131

mahmod31

کاربر vip
vip
کاربر
2008-03-25
216
1,675
سلام
دوست عزیز به خاطر اینه که مک ***** گذاشتن چون مک ها رو به اصطلاح قفل کردن فقط وسیله هایی اجازه دسترسی دارند که مکشون رو وارد مک ***** کردن
wps pin رو باید کپی کنی و در قسمت شبکه مورد نظر که در صفحه ابی عکسش رو گذاشتین وارد کنید

اقای مهندس

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-08-02
533
2,463
wps pin رو باید کپی کنی و در قسمت شبکه مورد نظر که در صفحه ابی عکسش رو گذاشتین وارد کنید

اگر مگ رو محدود کنند به هیچ طریقی وصل نمیشه مگر اینکه مک ایشون رو هم وارد کنند. فکر نمیکنم برادر ایشون تو خونه مک گذاشته باشند
.

سلام

مهندس شماره 8رقمی که در WPS PIN هست رو کپی کردم و در قسمت ابی رنگ که عکسشو گذاشتم ؛وارد کردم ولی جواب نداد .

جناب مهندس به 5-6 تا WIFI دیگه هم خاستم کانکت بشم و شماره ی 8 رقمیش هم برداشتم و وارد کردم ولی به اون 5-6 تا هم وارد نشد . فقط نرم افزار این ها رو پیدا میکنه ولی بهشون کانکت نمیشه

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
بیا دوست عزیز اینجا کامل توضیح داده اگر نتونید استفاده کنید یک مشکلی تو کارتون هست:

[h=2]روش استفاده از WPS[/h] اتصال از به شبکه وای فای از طریق تکنولوژی WPS می تونه با ۴ روش مختلف انجام بشه . البته الان دو روش آخر یعنی NFC و USB دیگه منسوخ شدن و فقط برای اطلاعات عمومی تون نوشتم .
[h=3]■ روش پین PIN یا رمز عبور[/h] در روش پین PIN یا رمز عبور ، مودم یا Access Point یک پین کد ۸ رقمی تولید میکنه و کاربر باید این کد رو وارد کنه . شبکه های وای فای که از WPS با روش پین کد استفاده میکنن به شدت در معرض خطر هکر ها هستن چون هکر ها خیلی راحت می تونن این پین کد رو پیدا کنن .
[h=3]■ با استفاده از دکمه WPS یا Push-Button-Connect[/h]
4.jpg
دکمه WPS

استفاده از دکمه WPS یا Push button نسبت به روش پین کد به مراتب امنیت بیشتری داره . در این روش کاربر دکمه WPS روی مودم رو فشار میده و دستگاه مورد نظر ( مثلا لپ تاپ ) رو به مودم نزدیک میکنه . و اتصال به طور خودکار انجام میشه . استفاده از این روش بسیار ساده است و هر کسی می تونه باهاش کار کنه .
[h=3]■ روش ان اف سی NFC یا Near field communication[/h] در این روش اتصال بین مودم و دستگاه با استفاده از تکنولوژی NFC انجام میشه . مثه روش دکمه WPS کاربر باید دستگاه مورد نظر رو به مودم یا Access point نزدیک کنه تا اتصال برقرار بشه .
[h=3]■ روش USB[/h] در روش اتصال USB یک فلش درایو به دستگاه وصل میشه و تبادل داده ها توسط این رابط انجام میشه . البته این روش دیگه منسوخ شده .

منبع: elmefarda .com

samaram

کاربر
2013-01-11
435
382
سلام من اگه بخوام مگ بزارم چونم مشتری وافای دارم خیلی برام سخته کشون را وارد کنم راه دیگه ای نیست که مثلا بسپاریش به آنتی نود :lemo:
روش دیگه ای نیست یکی از دوستان هم می گفتمک هم قابل هک هستش یخورده توضیح داد من زیاد چیزی نفهمیدم یعنی اصلا نفهمیدم
راه دیگه ای نیست که نشه این مودمو هک کرد؟؟؟؟؟؟؟

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
شما اگر رمز بذارید و wps هم خاموش کنید احتمال هک شدنتون کم هست و به این راحتی هم نیست. به شرطی نوع رمز گذاری رو هم قوی کنید و از داخل تنظیمات مودم فایروال رو فعال کنید که کسی چند بار رمز رو اشتباه زد بلاک بشه.

راه دیگر اینه که SSID رو مخفی کنید و به صورت دستی برای هر سیستمی که میخواین وارد کنید. اینجوری هک کردنتون احتمالش بسیار ناچیز میشه

ahmadreza02

کاربر
2015-10-15
10
9
اگر مگ رو محدود کنند به هیچ طریقی وصل نمیشه مگر اینکه مک ایشون رو هم وارد کنند. فکر نمیکنم برادر ایشون تو خونه مک گذاشته باشند.
سلام وخسته نباشید
میشه توضیح بدید مک چیه
واینکه من مودمم تی پی لینکه چند وقتی هس احساس میکنم هک میشه رمز ورودم هم سخته ترکیبی از حروف و اعداد، میشه راهنمایی کنید چطوری امنیتشا بالا ببرم

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk

ahmadreza02

کاربر
2015-10-15
10
9
اگر مگ رو محدود کنند به هیچ طریقی وصل نمیشه مگر اینکه مک ایشون رو هم وارد کنند. فکر نمیکنم برادر ایشون تو خونه مک گذاشته باشند.
سلام وخسته نباشید
میشه توضیح بدید مک چیه
واینکه من مودمم تی پی لینکه چند وقتی هس احساس میکنم هک میشه رمز ورودم هم سخته ترکیبی از حروف و اعداد، میشه راهنمایی کنید چطوری امنیتشا بالا ببرم

بالا