آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

امنیت شغلی در تعمیرات! (مطرح تجربیات)

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
681
977
منظور از باز کردن دامنه کاری درباره دستگاهی هست که اجرت خوب و ارزش وقت گذاشتن داره.در زمینه سختی تخصص در بقیه زمینه های کاری بگم وقتی شما اصول الکترونیک و تعمیر رو بدونید و نکته اصلی اینکه ضریب هوشی بالایی داشته باشی با کمی مطالعه و بررسی میتونید وسیله مورد نظر رو عیب یابی کنید.
فرمایش شما درسته‌.من اوایل کار خیلی دوست داشتم وسیله ای بیارن پیشم و بگن فلان تعمیرکار گفته قابل تعمیر نیست و من هرجوری شده تعمیرش کنم تا بگم من خیلی بارمه.من بارها وسایلی را تعمیر کردم که اگه پول 4 عدد آک اون وسیله را هم می‌گرفتم بازم وقتی که برلش گذاشته بودم‌ نمی ارزید.بعدها فهمیدم اینکار نه تنها هنر نیست بلکه کاملا زایل کردن وقت هست.

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
181
2,225
اراک...
فرمایش شما درسته‌.من اوایل کار خیلی دوست داشتم وسیله ای بیارن پیشم و بگن فلان تعمیرکار گفته قابل تعمیر نیست و من هرجوری شده تعمیرش کنم تا بگم من خیلی بارمه.من بارها وسایلی را تعمیر کردم که اگه پول 4 عدد آک اون وسیله را هم می‌گرفتم بازم وقتی که برلش گذاشته بودم‌ نمی ارزید.بعدها فهمیدم اینکار نه تنها هنر نیست بلکه کاملا زایل کردن وقت هست.
دقیقا...منم بعد از چندین سال تعمیرات شرکتی وقتی خودم تازه مغازه زدم تبلیغاتم شده بود تعمیرات لوازم غیرقابل تعمیر ...گاهی یه برد رو یه روز کامل وقت میزاشتم و هر طور شده تعمیر میکردم حتی با نصب میکرو جدید و نوشتن برنامه براش..ولی مردم قدرنشناس فقط یاد گرفته بودن آشغالاشونو که بقیه تعمیرکاران جواب کردن برام بیارن و برد آسان و سوددار برام نمی آوردن و حتی وقتی تقضای اجرت بیشتر میکردم میگفتن نمی ارزه...منم دو سه ساله برای وقت و تخصصم ارزش قائل هستم و هر چیزی رو تعمیر نمیکنم و بردهای دستکاری‌ شده یا خاص رو فقط از افرادی قبول میکنم که قدر بدونن...

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
393
997
همدان کوی ولیعصر
سلام
با این تورم ایران وقیمت اجناس این بدونید که تو کشور ما برعکس سایر کشورها تعمیرات حالاحالاها ادامه دارد تازه مگر چند نفر توانایی خرید مجدد یک جنس مثلا لپتاپ یا تی وی با قیمت های بالای 12 ملیون دارند دوما بر اساس یافته های من اکثر مردم ایران هنوز از دستگاهای قدیمی استفاده می کنند برای مثال چون خودم تو بحث سخت افزار رایانه هستم از 100 درصد دارندگان رایانه 70 درصد نسل های پایین یعنی از 8 به پایین دارند که قابل تعمیر بوده وهمچنین تا حدودی قطعاتشان هم پیدا میشود واز لحاظ قیمتی هم باز بالای 5 میلیون هستند

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,079
2,902
32
مطمینا من اگه برم مغازه ای و ببینم طرف داره لامپ 50 تومنی تعمیر میکنه تلوزیون 50 میلیونی خودم را نمیدم دستش.
ببینید بستگی داره وقتی مشتری تو مغازت یک چندتا قاب و پنل دمه دستی تلویزیون ببینه و قبلاً چند تا چیز عمومی رو براش تعمیر کردی مورد بعدی تلویزیون میده دستت امتحان کن

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,930
10,688
سلام
وقتی برای کسی کاری انجام میدید اون توی ذهنش هست تا جایی یک مورد مشابه مطرح بشه و بگه ببر پیش فلانی
حالا شما بیا و کار دستکاری شده قبول کن هر جا حرف کار دستکاری شده بود میگه ببر پیش فلانی نتیجه اینکه کار دستکاری شده برات سرازیر میشه.مفت کار کن کار مفت سرازیر میشه.نسیه کار کن نسیه خور میاد .زود کار کن کار عجله ای سرازیر میشه و خلاصه هر جوری کار کنی همون جور کار برات میشه.محافظ یخچال تعمیر کن برات محافظ یخچال میاد و تلویزیون تعمیر کن همون دوباره و چند باره برات میاد

یکی از دوستان شروع کرد به قبول تعمیر وسایل دستکاری شده .بهش گفتم مغازه ات را با این کار می بندی استدلالش این بود که با این کار توان فنی را به رخ می کشم و نتیجه اش همین شد که فقط کار دستکاری شده اومد تا مغازه را بست

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,079
2,902
32
یکی از دوستان شروع کرد به قبول تعمیر وسایل دستکاری شده .بهش گفتم مغازه ات را با این کار می بندی استدلالش این بود که با این کار توان فنی را به رخ می کشم و نتیجه اش همین شد که فقط کار دستکاری شده اومد تا مغازه را بست
رخ ؟ رخ کشیدن؟ رخ نمایی ؟ ما ظرفیت نامحدودی نداریم که اینقدر انرژی ها و دیتای نادیدنی اما واقعی به شکل مثبت و منفی در وجود و کالبدمون ترانزیت بشه
بنده حتی با این استدلال اومدم به طور ناخودآگاه توان فنی خودم رو برای خودم در قالب اسم برند و مغازه و کسب کار به رخ بکشم
با نام (سورس الکترونیک)
به جرات می تونم بگم بر طبق قانون جذب بیشترین فشار مادی و معنوی داره بهم وارد میشه و مورد های تعمیری عجیب و غریبی برام پیدا میشه که فاصله آستانه تحمل بنده به یک مو بنده ای کاش این اسم رو انتخاب نمی کردم ولی تمام تلاشم رو میکنم شرایط از اینی که هست بد و بدتر نباشه

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,930
10,688

و یک چیز جالب دیگه هم تعمیرکار عمومی و هم تعمیرکار تخصصی هردوشون از چشم مشتری تعمیرکار هستند
تعمیرکار عمومی هیچ وقت نمیتونه رو دستگاه خاصی متمرکز و تخصصی کار کنه(چون تخصصی کار کردن لازمه تخصص مهارت و تجربه بالاست ابزارهای گران و از نظر دیدگاه شناخت و شناسایی شدن در یک کار از دیدگاه مشتری جماعت)
تعمیرکار تخصصی هم هیچ وقت نمیاد دستگاه های عمومی رو محک بزنه چون نه از نظر صرف زمان و هزینه های ابزار و تعمیر جور در نمیاد و نمی صرفه
بنابراین این دو تعمیرکار دو قطب بیگانه نسبت به هم محسوب میشوند
تعمیرکار عمومی میتونه تخصصی کار بشه و برعکس این قضیه صدق نمیکنه چون کلی وسایل و ابزار کار گران برای تخصص یک کارش خریده نمیاد عمومی کار کنه
سلام
منظورم تخصصی سطح بالا نیست.منظورم مشخص کردن رشته کاری و محدود کردن به وسایل با ارزشه.مثلا تلویزیون یا تجهیزات پزشکی یا اداری یا دستگاه جوش یا اینورتر و ...
من هیچ ابزار گرونی ندارم.پروگرام هارد را میسپرم به یک همکار.تعمیر پنل به همکار دیگه.به علت ضعف بینایی لحیم کاری ظریف را به یک دوست تعمیرکار موبایل.مشتری منو میشناسه و برای من میاره .پس مشتری بعدی هم پیش من میاد

.با همین ابزار تعمیر عمومی وقتی عیب خازنی یک تلویزیون 50 را برطرف کنی دستمزدش حداقل 800 تومنه.برای تلویزیون 32 نهایتا 500 برای گیرنده 150 و برای یک آداپتور 5 ولتی یک آمپری نهایتا 30 تومن.

وقتی کلاس کاری را در حد آداپتور بیاریم پایین دیگه اون تلویزیون را از دست میدیم .میشیم دم دستی برای کارهای بی ارزش.تجربه های از این دست خیلی دارم.یکی از دوستان برادرم را از روی رودربایستی براش کنترل تلویزیون درست می کردم . هر ماه پیش من بود یکی از دکمه ها را نوه ها کنده اند انتظار هم داشت همون وقت درستش کنم.خلاصه بعد یه مدت اومد گفت تلویزیون را بردم نمایندگی درستش کرد یک هفته نشده دوباره خراب شد الان دوباره درستش کرده گفت معلوم نیست چقدر کار کنه اگه نشد میارمش پیش خودت.گفتم چرا از اول نیاوردی گفت: بچه ها گفتند این فقط در حد تعمیر کنترل به کار میاد .گفتم الان چرا میخوای بیاری: گفت آخه دیگه از نمایندگی کاری بر نمیاد .تو وقتت آزاده شاید تو وقت بزاری درستش کنی.گفتم و.قتم آزاد نیست الانم که با کامپیوتر کار می کنم دارم سایت اون مغازه را درست می کنم. بیکار نیستم که چت کنم و کنترلی را هم که آورده بود گفتم دیگه نو بخر تعمیری نیست

آخرین ویرایش:

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,431
5,476
بی تعارف عرض میکنم:
اگه بگید لامپ تعمیر نمیکنم (در پس زمینه ذهن مشتری یک مورد رو ایجاد میکنید و پیش خودش میگه این اینکاره نیست دفعه بعدی مورد های بعدی شما تعمیرکار تو اولیتش نیستید اونی که لامپ رو تعمیر کرده براش مجدد بهش پیشنهاد میده
میگه: فلانی تلویزیون تعمیر میکنی و جاروبرقی؟ ترازوی دیجیتال...ووووو
رفته رفته کم کمک از دیدش خارج میشی و تَرد میشی و فلانی میشه همه کاره ش) تعمیر لامپ وقتی که کارت هست باز هم دیگران برات میارند واگه بگید تعمیر میکنم ارزش هنر و وقت تعمیر با دستمزدت جور در نمیاد...
شما هیچ امنیت شغلی تو این حرفه نداری
به هر حال این است واقعیت موجود
سلام
دوست عزیز بنده عرض نکردم که لامپ تعمیر نمیکنیم
در ادامه فرمایش دوستمون که فرمودند اوضاع اقتصادی خرابه که مردم محافظ برق برای تعمیر میارن من هم عرض کردم محافظ برق باز خوبه حتی اوضاع اینقدر خرابه که لامپ میارن

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
393
997
همدان کوی ولیعصر
سلام به همکاران عزیز
امنیت شغلی تو بحث کار ازاد واونم تو رسته خدمات فنی یک امر غیر تضمین شده است ولی اگر بخوایم واضع نگاه کنیم تو بعضی کشورها اصلا قسمت خدمات فنی و تعمیرات ندارند (البته به تصور خیلی ها کشورهای غربی وامریکاست که باید بگم نه چند کشور عربی همسایه خودمان) وبر عکس توخیلی از کشورها نسبت به تعمیرات مردم رقبت بیشتری دارند که بیشتر اسیایی ها از جمله کشور ما که بزرگ ترین بازار کار این بحث را دارد پس به جای ابراز ناراحتی باید به دنبال چاره ای باشیم نه گلایه و ناله این انجمن تو بحث تعمیرات الکترونیک تو کشور جزوه بهترین وبزرگ ترین انجمن ها است پس اگر بجایه گلایه می تونستیم از پتانسیل این انجمن برای حل مشکل مان استفاده کنیم خیلی بهتر بود

بالا