آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: افت ولتاژ در خروجی منبع تغذیه

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
سلام و درود فراوان خدمت استاد عزیز
بله احتمالا من خوب متوجه نشدم و عذرخواهم
و من به توصیه شما که گفتین جهت اطمینان بیشتر خازن 1000 میکرو و مقاومت 1k را موازی کنم عمل کردم
درسته به درازا کشد ولی من توو این تاپیک کلی چیز از شما و یاد گرفتم . به هرحال از شما به خاطر پیگیری و و پاسخگویی متشکرم
درضمن ما بی صبرانه منتظر دوره های آموزشی شما هستیم
سپاس

درود

لطف عالی مزید
در خصوص برگزاری کلاس ویژه مصمم هستم و باوجودیکه مدتی مجال و فرصتی نداشتم و خوشحال بودم که برگزار نشد اما هرگز انصرافم را اعلام نکردم و در صورت
برگزاری حتما در اولویت امورم قرار میدادم اما متاسفانه وعده های مربوطه منتهی به سرانجام موثری نشد .
لذا اگرچه در شرایط فعلی تعداد ناچیز کاربران فعال هم ، مزید بر علت شده و امکان توفیق را بعیدتر ساخته
معذالک علاقنندان محترم ، مانند شما تمایل خود را در تاپیک مورد اشاره ثبت فرمایند تا در اتخاذ تصمیم احتمالی مسئولین محترم انجمن لحاظ گردد .

سپاس

آخرین ویرایش:

ezrbidoky

کاربر
2014-03-31
19
20
درود
استاد غزال عزیز، من مدت کمی هست که با این انجمن آشنا شدم ولی در همین مدت کم هم خیلی نکات را یاد گرفتم به صورت ویژه از مطالب شما بسیار بهره بردم واقعا نوشته هاتون بی نظیره
بی صبرانه مشتاق اینم که یکی از دانشجوهاتون باشم به امید اینکه دوره آموزشی شما هرچه سریع تر شروع بشه

راستی لینک تاپیکی که گفتید داخلش تمایل خودمون را برای شرکت در دوره ثبت کنیم را میشه بزارید؟
سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
درود
استاد غزال عزیز، من مدت کمی هست که با این انجمن آشنا شدم ولی در همین مدت کم هم خیلی نکات را یاد گرفتم به صورت ویژه از مطالب شما بسیار بهره بردم واقعا نوشته هاتون بی نظیره
بی صبرانه مشتاق اینم که یکی از دانشجوهاتون باشم به امید اینکه دوره آموزشی شما هرچه سریع تر شروع بشه

راستی لینک تاپیکی که گفتید داخلش تمایل خودمون را برای شرکت در دوره ثبت کنیم را میشه بزارید؟
سپاس

درود

ضمن تقدیر و تشکر از اظهار لطف حضرت عالی
تاپیک مورد اشاره در خصوص پیشنهاد دوستانی که تمایل خاص خود را مطرح فرمودند اینه :
https://www.irantk.ir/threads/57706...ضور-استاد-غزال?p=325385&viewfull=1#post325385

ازآنجاکه مطالب و موضوعات مطروحه بصورت آشفته در خلال تاپیک ها مطرح میشه .
و ازآنجاکه بعنوان مثال شبیه موضوعی در خصوص حاصلضرب اعداد است که نیاز به اطلاعات مقدماتی و اولیه
درخصوص جمع و تفریق داره که اگر برای هر موضوعی بدوا مقدمات لازم مطرح بشه تا موضوع اصلی برای همگان قابل درک و هضم باشه
دراینصورت پاسخ هر سوالی با یک کتاب هم کامل نمیشه و منجر به تکرار مکررات هم خواهد شد

لذا یکی از علاقمندان پس از تبادل نظر لازم ، پیشنهاد مربوطه را در تاپیک موصوف مطرح فرمود که تمهیداتی اتخاذ بشه که
از الفبای الکترونیک بصورت پیوسته و کلاسیک و با طبقه بندی لازم مطرح بشه که دراینصورت :

اولا موضوعات مطروحه برای مبتدی ترین تا حرفه ای ترین علاقمندان قابل استفاده خواهد شد.
ثانیا از تکرار مکررات پیشگیری میشه
ثالثا هر موضوعی با سرعت و سهولت قابل جستجو خواهد بود.
رابعا ازآنجاکه هر موضوعی با طبقه بندی لازم مطرح میشه لذا بدون تردید پیش نیاز موضوع ، قبلا مطرح شده و قابل استفاده است.

و لذا بدلایل فوق و با توجه به نتایج قابل تصور شیوه فوق ، وعده های قاطعی نیز از سوی مسئولین محترم انجمن مقرر گردید.
اما متاسفانه تاکنون عملی و نهایی نشده است .

سپاس

nishgon64

کاربر
2013-08-08
481
939
تهران
www.funpatogh.com
درود

خیر دیود پایه ۴ همون یکسوسازی است که آی سی را تغذیه میکنه و مورد نظرم نیست
دیود مورد نظرم با قطعه ای سری میشه و بین دو سر اولیه ترانس( که یک سرش به پایه ۵، ۶،۷،۸ متصله ) قرار میگیره و کاتدش بسمت ۳۱۰ ولت برق شهر است و آندش بسمت پایه های مذکور است.
این دیود با چه قطعاتی سری شده؟
ضمنا قبل از تهیه دیود ، خازن ۱۰۰۰ میکرو را با ۵ ولت هم موازی کن و نتیجه را اعلام کن
کدوم ولتاژ از طریق دو مقاومت به گراند متصل شده که سر مشترک دو مقاومت به پایه رفرنس ۴۳۱ متصل شده
یعنی پایه رفرنس ۴۳۱ به سر مشترک دو مقاومتی متصله که یکی از آنها به گراند و دیگری به ولتاژ خروجی متصل شده
لذا اولا به کدام ولتاژ متصل شده؟
ثانیا مقادیر دو مقاومت چند اهمه؟
اگه موازی کردن خازن بی اثر بود ، مقاومت ۱ کیلو با ولتاژ های خروجی موازی و تست کن ( خصوصا با ولتاژی که نمونه گیری شده )

بابت اتصال ناخواسته که موجب پروتکت شده و ناگزیر به قطع و وصل برق شهر شده اید مفصلا در تاپیکی توضیح دادم ولی خلاصه اینکه چون ولتاژ لحظه استارت درصورتی تولید میشه که خازن بزرگ تخلیه باشه و از آنجاکه تغذیه به برق متصله و لذا خازن تخلیه نیست و حالا اگه به هر دلیلی ازجمله اتصال ناخواسته ، موجب اختلال کار آی سی بشوید باید استارت بشه تا کارش آغاز بشه اما بدلیل پر بودن خازن ولتاژ استارت تولید نمیشه و لذا ناگزیر به قطع و وصل برق شهر هستیم بطوریکه اگه برق شهر را با سرعت قطع و وصل کنید هم ممکنه خازن بمقدار لازم تخلیه نشده باشه و در برخی از تغذیه ها با توجه به مقدار مقاومتی که با خازن موازی است ممکنه استارت نشه و مکث طولانی تری نیاز داشته باشه.

سپاس

استاد جسارتا من یک سوال دارم این قسمت از حرفاتون رو من درک نکردم به همین خاطر تو عمل تست کردم و باز هم به نتیجه نرسیدم
" چون ولتاژ لحظه استارت درصورتی تولید میشه که خازن بزرگ تخلیه باشه و از آنجاکه تغذیه به برق متصله و لذا خازن تخلیه نیست و حالا اگه به هر دلیلی ازجمله اتصال ناخواسته ، موجب اختلال کار آی سی بشوید باید استارت بشه تا کارش آغاز بشه اما بدلیل پر بودن خازن ولتاژ استارت تولید نمیشه و لذا ناگزیر به قطع و وصل برق شهر هستیم بطوریکه اگه برق شهر را با سرعت قطع و وصل کنید هم ممکنه خازن بمقدار لازم تخلیه نشده باشه و در برخی از تغذیه ها با توجه به مقدار مقاومتی که با خازن موازی است ممکنه استارت نشه و مکث طولانی تری نیاز داشته باشه. "

ولتاژ استارت چرا وقتی خازن تخلیه باشه ساخته میشه؟مگه ارتباطی داره که پر باشه یا خالی

من امروز یک تغذیه (پاور کامپیوتر) که بخش استندبای با ای سی سویچینگ طراحی شده بود رو به برق زدم و روشن کردم و چون این قسمت از حرف شما را نفهمیدم رو این پاور خیلی بررسی کردم به سریع ترین شکل ممکنه هم پاور رو از برق می کشیدم و قطع میکردم و دوباره به برق میزدم باز روشن میشد
یادمه شما گفته بودید که ولتاژ راه انداز با هر بار وصل برق به مدار چون یک بار ایجاد میشه اونم به خاطر القا شدن ولتاژ یک لحظه ای روی سیم پیچ چوک که باعث راه اندازی ای سی میشد
نمیفهمم چرا به پر و خالی بودن خازن ارتباط داره

این نقشه قسمت استندبای پاور که با ای سی 8 پایه SDC606p طراحی شده البته چون از حفظ کشیدم شاید خطایی داشته باشم ببخشید
hudi_img_20190624_020042.jpg

استاد الان vstart از 2 مقاومت سری شده 1 مگا اهم وصل شده به vstr که ولتاژ استارت رو تامین می کنه
ولتاژ دایمی هم که از چوک خارج میشه و میره به پایه 2
3 هم که gnd هست
4 هم فیدبکه که وصل میشه به کوپلر
5 هم که سورس هست و با یک مقاومت 1 اهم وصل میشه به gnd
6 هم معمولا آزاد میزارند
7 و 8 هم درین هست
یادمه شما میگفتید که ولتاژ استارت به دو شکل تامین میشه
1-
وقتی به برق وصل میکنم ولتاژ پایه 1 دوازده ولت DC دارد که بعد از 1 ثانیه صفر می شود و ولتاژ پایه 2 که صفر بود شش ولت می شود
یعنی ولتاژ راه انداز ای سی با یک تقسیم ولتاژ از برق 310 ورودی گرفته میشه ای سی روشن میشه و با سوییچ کردن ولتاژ تغذیه دایمی ای سی از چوک به پایه 2 میرسه
که اگر پایه کوپلر که سمت گرم مدار هست به هم اتصال بدم پاور خاموش میشه و ولتاژ پایه 1 میشه 6 ولت و پایه 2 از 0 تا 6 ولت متغییر میشه که نه روی رنج dc و نه ac نمی تونستم دقیق اندازه بگیرم و وقتی هم که اتصال کوپلر رو بر دارم پاور روشن میشه نه نیاز بود از برق بکشم و نه چیزی

2-
ولتاژ راه انداز ای سی از چوک میومد یعنی ولتاژ 310 ولت وارد دو سر بالایی سیم پیچ اولیه میشد و روی سیم پیچ کنارش که مربوط به 16 ولت بودیک لحظه ولتاژ القا میشد و میرسید به ای سی و ای سی یک سوییچ میکرد همین روال تکرار میشد و ولتاژ داییمی به همین شکل برای تغذیه ای سی میومد
البته در این بخش هم یک سوال ریز دارم
IMG_20190624_023744.jpg

ولتاژ راه اندازی که با ورود برق به سیم پیچ اولیه ایجاد میشه سر پایین 310 که میره تو درین که به زمین ارتباط برقرار نمیشه چه جوری ولتاژ القا میشه که 16 ولت راه اندازی ایجاد بشه ؟منظورم اینه که 310 میاد تو ترانس و تو زمین مدار نمیره انگار که سیم پیچ ول هست با این حال ولتاژ چه جوری القا میشه؟

ببخشید استاد سرتون رو هم درد آوردم:icon26:

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
  • Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
استاد جسارتا من یک سوال دارم این قسمت از حرفاتون رو من درک نکردم به همین خاطر تو عمل تست کردم و باز هم به نتیجه نرسیدم
" چون ولتاژ لحظه استارت درصورتی تولید میشه که خازن بزرگ تخلیه باشه و از آنجاکه تغذیه به برق متصله و لذا خازن تخلیه نیست و حالا اگه به هر دلیلی ازجمله اتصال ناخواسته ، موجب اختلال کار آی سی بشوید باید استارت بشه تا کارش آغاز بشه اما بدلیل پر بودن خازن ولتاژ استارت تولید نمیشه و لذا ناگزیر به قطع و وصل برق شهر هستیم بطوریکه اگه برق شهر را با سرعت قطع و وصل کنید هم ممکنه خازن بمقدار لازم تخلیه نشده باشه و در برخی از تغذیه ها با توجه به مقدار مقاومتی که با خازن موازی است ممکنه استارت نشه و مکث طولانی تری نیاز داشته باشه. "

ولتاژ استارت چرا وقتی خازن تخلیه باشه ساخته میشه؟مگه ارتباطی داره که پر باشه یا خالی

من امروز یک تغذیه (پاور کامپیوتر) که بخش استندبای با ای سی سویچینگ طراحی شده بود رو به برق زدم و روشن کردم و چون این قسمت از حرف شما را نفهمیدم رو این پاور خیلی بررسی کردم به سریع ترین شکل ممکنه هم پاور رو از برق می کشیدم و قطع میکردم و دوباره به برق میزدم باز روشن میشد
یادمه شما گفته بودید که ولتاژ راه انداز با هر بار وصل برق به مدار چون یک بار ایجاد میشه اونم به خاطر القا شدن ولتاژ یک لحظه ای روی سیم پیچ چوک که باعث راه اندازی ای سی میشد
نمیفهمم چرا به پر و خالی بودن خازن ارتباط داره

این نقشه قسمت استندبای پاور که با ای سی 8 پایه SDC606p طراحی شده البته چون از حفظ کشیدم شاید خطایی داشته باشم ببخشید
مشاهده فایل‌پیوست 157426

استاد الان vstart از 2 مقاومت سری شده 1 مگا اهم وصل شده به vstr که ولتاژ استارت رو تامین می کنه
ولتاژ دایمی هم که از چوک خارج میشه و میره به پایه 2
3 هم که gnd هست
4 هم فیدبکه که وصل میشه به کوپلر
5 هم که سورس هست و با یک مقاومت 1 اهم وصل میشه به gnd
6 هم معمولا آزاد میزارند
7 و 8 هم درین هست
یادمه شما میگفتید که ولتاژ استارت به دو شکل تامین میشه
1-
وقتی به برق وصل میکنم ولتاژ پایه 1 دوازده ولت DC دارد که بعد از 1 ثانیه صفر می شود و ولتاژ پایه 2 که صفر بود شش ولت می شود
یعنی ولتاژ راه انداز ای سی با یک تقسیم ولتاژ از برق 310 ورودی گرفته میشه ای سی روشن میشه و با سوییچ کردن ولتاژ تغذیه دایمی ای سی از چوک به پایه 2 میرسه
که اگر پایه کوپلر که سمت گرم مدار هست به هم اتصال بدم پاور خاموش میشه و ولتاژ پایه 1 میشه 6 ولت و پایه 2 از 0 تا 6 ولت متغییر میشه که نه روی رنج dc و نه ac نمی تونستم دقیق اندازه بگیرم و وقتی هم که اتصال کوپلر رو بر دارم پاور روشن میشه نه نیاز بود از برق بکشم و نه چیزی

2-
ولتاژ راه انداز ای سی از چوک میومد یعنی ولتاژ 310 ولت وارد دو سر بالایی سیم پیچ اولیه میشد و روی سیم پیچ کنارش که مربوط به 16 ولت بودیک لحظه ولتاژ القا میشد و میرسید به ای سی و ای سی یک سوییچ میکرد همین روال تکرار میشد و ولتاژ داییمی به همین شکل برای تغذیه ای سی میومد
البته در این بخش هم یک سوال ریز دارم
مشاهده فایل‌پیوست 157425

ولتاژ راه اندازی که با ورود برق به سیم پیچ اولیه ایجاد میشه سر پایین 310 که میره تو درین که به زمین ارتباط برقرار نمیشه چه جوری ولتاژ القا میشه؟منظورم اینه که 310 میاد تو ترانس و تو زمین مدار نمیره انگار که سیم پیچ ول هست با این حال ولتاژ چه جوری القا میشه؟

ببخشید استاد سرتون رو هم درد آوردم:icon26:

درود

اینکه چرا پس از پروتکت باید خازن بزرگ بمقدار لازم تخلیه بشه به این دلیله که اگر خازن بزرگ بمقداری دارای ولتاژ باشه که آی سی خاموش نشه دراینصورت لحظه استارت نداریم زیرا همچنان ولتاژ کافی برای ادامه پروتکت آی سی وجود داره و در حال پروتکت است
بنابرین خازن بزرگ باید بقدری تخلیه بشه که عملکرد آی سی متوقف بشه تا لحظه استارت بوجود بیاد
اما اینکه پاور کامپیوتر را با هر سرعتی از برق شهر قطع و وصل کردید و همیشه روشن شده طبیعی است
زیرا پاور کامپیوتر تغذیه مستقلی برای استندبای داره و راه انداز آن با سیستمی که با یک آی سی سوئیچینگ کار میکنه متفاوته
و حتی در تغذیه های مورد نظر تا زمانیکه پروتکت اتفاق نیافته هر زمانی به برق متصل بشه کار میکنه چه با سرعت چه با تاخیر به برق متصل بشه
زیرا اگر خازن بزرگ پس از قطع برق ، بمقداری دارای ولتاژ باشه که عملکرد آی سی متوقف نشده باشه دراینصورت همچنان در حال تولید ولتاژ است و اگر به برق متصل کنید باز هم ، تولید ولتاژ را ادامه میده
و اگه خازن بزرگ بقدری تخلیه شده باشه که موجب توقف عملکرد آی سی شده باشه دراینصورت ولتاژ استارت تولید میشه.

در مورد ۳۱۰ ولت که با درین و ترانس سری شده و تصور میکنید جایی قطع شده و به گراند جاری نمیشه باید به پست های اول مراجعه کنید و ببینید ۳۱۰ ولت چگونه از طریق درین و ترانس و سورس به گراند متصل میشه و مسیر بسته میشه.
در مورد سوال دیگر که با برداشت از توضیحاتم مطرح شده بخاطر ندارم چنین جملاتی مطرح کرده باشم لذا عین جملاتم را کپی کنید تا قادر به درک ابهام و پاسخگویی باشم.

سپاس

آخرین ویرایش:

nishgon64

کاربر
2013-08-08
481
939
تهران
www.funpatogh.com
استاد این پست شمادر مورد ولتاژ راه انداز
https://www.irantk.ir/threads/85779-تحلیل-و-عیب-یابی-تغذیه-سوئیچینگ-تابلوهای-روان

هیچ وقت حرفی از ولتاژ تخلیه خازن نزدید و گفته بودید که فقط چوک دخیل هست

####
همانطور که در تست و توضیحات بالا اشاره کردم بمحض ورود برق DC به هر ترانسی یک لحظه کلیه سیم پیچ ها دارای ولتاژ میشه
و بعد از این لحظه اولیه ، هرچقدر ولتاژ DC متصل بمونه دیگه خبری نیست و فقط لحظه اول ، این ولتاژ تولید میشه (مگر اینکه آی سی تغذیه ای باشه که بعد از لحظه اول ، مدام ولتاژ dc را قطع و وصل کنه که این ولتاژ برای همیشه تولید بشه )

بنابرین بمحض اتصال برق به ترانس ، این ولتاژ لحظه ای ، برای لحظه اول تولید میشه و برق راه اندازی آی سی را تامین میکنه و پس از راه اندازی هم آی سی مدام ولتاژ dc را قطع و وصل میکنه و لذا تا زمانیکه آی سی کار میکنه و قطع و وصل میکنه ترانس هم مدام فکر میکنه لحظه اوله و لذا 14 ولت تغذیه آی سی هم مدام تولید میشه.

حالا اگه یک لحظه آی سی را خاموش کنیم بشرطی که برق اصلی (۳۱۰ولت) قطع نشه دراینصورت آی سی قطع و وصل نمیکنه و چون برق اصلی هم برقراره لذا لحظه اول را نداریم که راه اندازی کنه و بنابرین دیگه ترانس تا ابد لحظه اول را نمی بینه و به این ترتیب به خواب میره و دیگه برقی تولید نمیکنه.

اینجاست که مجبوریم تغذیه را از برق بکشیم و مجددا به برق بزنیم تا لحظه اول را برای ترانس بسازیم که ۱۴ ولت یک لحظه تولید و آی سی راه اندازی بشه.
البته اگه با آداپتور یا هر منبع دیگری هم یک لحظه 14 ولت راه اندازی لحظه اول را بهش برسونی دراینصورت هم راه می افته.

###

آخرین ویرایش:
  • Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
استاد این پست شمادر مورد ولتاژ راه انداز
https://www.irantk.ir/threads/85779-تحلیل-و-عیب-یابی-تغذیه-سوئیچینگ-تابلوهای-روان

####
همانطور که در تست و توضیحات بالا اشاره کردم بمحض ورود برق DC به هر ترانسی یک لحظه کلیه سیم پیچ ها دارای ولتاژ میشه
و بعد از این لحظه اولیه ، هرچقدر ولتاژ DC متصل بمونه دیگه خبری نیست و فقط لحظه اول ، این ولتاژ تولید میشه (مگر اینکه آی سی تغذیه ای باشه که بعد از لحظه اول ، مدام ولتاژ dc را قطع و وصل کنه که این ولتاژ برای همیشه تولید بشه )

بنابرین بمحض اتصال برق به ترانس ، این ولتاژ لحظه ای ، برای لحظه اول تولید میشه و برق راه اندازی آی سی را تامین میکنه و پس از راه اندازی هم آی سی مدام ولتاژ dc را قطع و وصل میکنه و لذا تا زمانیکه آی سی کار میکنه و قطع و وصل میکنه ترانس هم مدام فکر میکنه لحظه اوله و لذا 14 ولت تغذیه آی سی هم مدام تولید میشه.

حالا اگه یک لحظه آی سی را خاموش کنیم بشرطی که برق اصلی (۳۱۰ولت) قطع نشه دراینصورت آی سی قطع و وصل نمیکنه و چون برق اصلی هم برقراره لذا لحظه اول را نداریم که راه اندازی کنه و بنابرین دیگه ترانس تا ابد لحظه اول را نمی بینه و به این ترتیب به خواب میره و دیگه برقی تولید نمیکنه.

اینجاست که مجبوریم تغذیه را از برق بکشیم و مجددا به برق بزنیم تا لحظه اول را برای ترانس بسازیم که ۱۴ ولت یک لحظه تولید و آی سی راه اندازی بشه.
البته اگه با آداپتور یا هر منبع دیگری هم یک لحظه 14 ولت راه اندازی لحظه اول را بهش برسونی دراینصورت هم راه می افته.

###

درود

لذا با استناد به کپی اظهاراتم ، مدعی هستید که گفته ام فقط چوک دخیل است اما چنین عبارتی در کپی اظهاراتم ندیدم و اطمینان دارم هرگز احدی نیز چنین عبارتی در هیچیک از پست های من نخواهد دید

اما اگر در توضیحات من عبارت پریز یا تیر برق دیده نمیشه و شما نتیجه گیری کردی برق دستگاهها نیازی به پریز برق و یا تامین انرژی از تیر برق نداره دراینصورت استدلال صحیحی نیست
قرار نیست تمام ریزه کاری ها و تمام شرایط ویژه در شرح یک پدیده ذکر بشه که دراینصورت تمامی موضوعات ناقصه و چنانچه کلیه پست های خود را صرف تشریح یک پدیده هم میکردم باز هم کامل نمیشد و مثلا اعلام میکردی ازآنجاکه در هیچیک از پست ها تاکید نکردم که درصورت توقف ژنراتور شرکت برق ، عملکرد پدیده الکترونیکی مورد نظر مختل میشه بنابرین گفته ام ژنراتور شرکت برق هیچ نقشی در پدیده مورد نظر ندارد

ادعای مورد اشاره شما در صورتی قابل انتساب است که اظهاراتی کپی کنید که در آن تاکید کرده باشم ژنراتور شرکت برق هیچ نقشی در پدیده مورد نظر ندارد. نه اینکه چون ذکر نکردم نتیجه بگیری هیچ نقشی ندارد .

اساسا تشریح عملکرد سوئیچینگ نیازی به تشریح شرایط خاص و میزان انرژی خازن ندارد و فرض بر این است که انرژی لازم دراختیار داریم مضافا که تولید ولتاژ سوئیچینگ مورد بحث بوده و نه شرایط خاص تولید نشدن ولتاژ.

و مضافا که سوالی در همین ارتباط نیز مطرح کرده بودم .

به هر روی همانگونه که ذکری از پریز و سیم کشی ساختمان و غیره نکردم ، بهمان دلایل مجال بررسی شرایط خاص خازن بزرگ نیز نبوده ولی اثبات نمیکند سیم کشی ساختمان و پریز برق و خازن نقشی ندارد و فقط چوک موثر است.

بنابرین جهت اثبات مدعای خود لازم است یک عبارت از اظهاراتم کپی کنید که گفته باشم فقط چوک دخیل است.

سپاس

آخرین ویرایش:

nishgon64

کاربر
2013-08-08
481
939
تهران
www.funpatogh.com
درود

لذا با استناد به کپی اظهاراتم ، مدعی هستید که گفته ام فقط چوک دخیل است اما چنین عبارتی در کپی اظهاراتم ندیدم و اطمینان دارم هرگز احدی نیز چنین عبارتی در هیچیک از پست های من نخواهد دید

اما اگر در توضیحات من عبارت پریز یا تیر برق دیده نمیشه و شما نتیجه گیری کردی برق دستگاهها نیازی به پریز برق و یا تامین انرژی از تیر برق نداره دراینصورت استدلال صحیحی نیست
قرار نیست تمام ریزه کاری ها و تمام شرایط ویژه در شرح یک پدیده ذکر بشه که دراینصورت تمامی موضوعات ناقصه و چنانچه کلیه پست های خود را صرف تشریح یک پدیده هم میکردم باز هم کامل نمیشد و مثلا اعلام میکردی ازآنجاکه در هیچیک از پست ها تاکید نکردم که درصورت توقف ژنراتور شرکت برق ، عملکرد پدیده الکترونیکی مورد نظر مختل میشه بنابرین گفته ام ژنراتور شرکت برق هیچ نقشی در پدیده مورد نظر ندارد

ادعای مورد اشاره شما در صورتی قابل انتساب است که اظهاراتی کپی کنید که در آن تاکید کرده باشم ژنراتور شرکت برق هیچ نقشی در پدیده مورد نظر ندارد. نه اینکه چون ذکر نکردم نتیجه بگیری هیچ نقشی ندارد .

اساسا تشریح عملکرد سوئیچینگ نیازی به تشریح شرایط خاص و میزان انرژی خازن ندارد و فرض بر این است که انرژی لازم دراختیار داریم مضافا که تولید ولتاژ سوئیچینگ مورد بحث بوده و نه شرایط خاص تولید نشدن ولتاژ.

و مضافا که سوالی در همین ارتباط نیز مطرح کرده بودم .

به هر روی همانگونه که ذکری از پریز و سیم کشی ساختمان و غیره نکردم ، بهمان دلایل مجال بررسی شرایط خاص خازن بزرگ نیز نبوده ولی اثبات نمیکند سیم کشی ساختمان و پریز برق و خازن نقشی ندارد و فقط چوک موثر است.

بنابرین جهت اثبات مدعای خود لازم است یک عبارت از اظهاراتم کپی کنید که گفته باشم فقط چوک دخیل است.

سپاس

ممنون از جوابتون
بله استاد عزیزم شما سوال کرده بودید

سوال:
چرا در تغذیه ای که بدلیل فوق ، بخواب رفته ، باوجودیکه برق شهر را قطع و وصل میکنیم ، گاهی اوقات روشن نمیشه
من هم جواب داده بودم که
استاد یک تحقیق دیگه امروز انجام دادم که نتیجش رو میگم
من خروجی منبع تغذیه رو اتصال کوتاه کردم پاور خاموش شد و با مولتی ولتاژ خازن های ورودی هم همزمان میگرفتم که هر خازن 150 ولت داشت
وقتی خاموش میشد بلافاصله که کابل برق رو می کشم و میزنم روشن نمیشه کابل برق رو کشیدم و وقتی 10 ثانیه که صبر میکنم ولتاژ خازن کم کم میاد روی 2-3 ولت و برق رو که وصل میکنم پاور روشن میشه
یعنی این قضیه مسلما به تخلیه خازن های ورودی مربوطه تا زمانی که ولتاژ خازن حتی 30 ولت داشت روشن نمیشد و زیر 10 ولت که اومد برق وصل کردم روشن شد
پس من جواب سوالتون رو حدس زده بودم
و شما هم در جوابم گفتید که

برای پاسخگویی باید ابتدا سوال درک بشه
اما توجهی به سوال نکردی سوال اینه
تغذیه ای که بدون شوک کار نمیکنه چه مشکلی داره ؟

دوباره ببین اساسا پاسخی به این سوال دادی که ارزیابی کنم؟
متاسفانه تصور میکنی بیکار هستم و منتظر هر مطلبی هر چند بلااثر هستم تا از بیکاری فارغ بشم.
عزیزم منم گرفتارم و موضوعات موثری که قادر به پاسخگویی باشم در زمان فراغت و مناسب ، بررسی و اقدام میکنم

آخرین ویرایش:
  • Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
ممنون از جوابتون
بله استاد عزیزم شما سوال کرده بودید

من هم جواب داده بودم که

پس من جواب سوالتون رو حدس زده بودم
و شما هم در جوابم گفتید که

درود

قرار شد جهت اثبات ادعای خود ، عبارتی از اظهاراتم کپی کنید که گفته باشم فقط چوک دخیل است .

اما ازآنجاکه مطمئن شدید که برداشت خود را بمن نسبت دادید لذا سوال جدیدی مطرح کردید که پاسخ آن بشرح زیر است
در پست ۳۴ برخلاف ادعای پست اخیر تاکید کردید با هر سرعتی پاور کامپیوتر را از برق شهر قطع و وصل میکنید برخلاف نظرم باز هم روشن میشود که در پست ۳۵ بشرح کپی زیر پاسخ دادم.
اما اینکه پاور کامپیوتر را با هر سرعتی از برق شهر قطع و وصل کردید و همیشه روشن شده طبیعی است
زیرا پاور کامپیوتر تغذیه مستقلی برای استندبای داره و راه انداز آن با سیستمی که با یک آی سی سوئیچینگ کار میکنه متفاوته

و پاسخ سوال پست اخیر شما هم همینه که راه اندازی پاور کامپیوتر از بن و اساس متفاوت با سوئیچینگ مورد نظر تاپیک حاضر است.

و لذا ازآنجاکه اگر سوالی در مورد یک پدیده مطرح شود ، هر تحقیق و پاسخی در پدیده متفاوت کاملا نامرتبط و بی مسمی است لذا هر پاسخی در مورد استارت و راه اندازی پاور کامپیوتر ، کوچکترین ارتباطی با استارت تغذیه مورد اشاره تاپیک ندارد
با غلو و بعبارت شفاف تر اگر هر تحقیق و نتیجه ای در خصوص استارت اتومبیل مطرح بشه هیچ ارتباطی با استارت تغذیه سوئیچینگ مورد نظر ندارد و قابلیت استماع ندارد ، هر چند با کلمات کاملا مشابه با پاسخ اصلی مطرح شود.
و لذا ازآنجاکه توجهی به سوال نکرده بودید و برای دستیابی به پاسخ در پدیده متفاوتی تحقیق کردید لذا مشاهداتی که مطرح کردید هر چه بوده از بن و اساس نامرتبط بوده و قابلیت بررسی نداشته.
فلذا با جستجوی پست های خود و استخراج کلمات مشابه و اثبات حدسیات خود بنظر میرسه ، درصدد کسب نمره هستید ولی اینجا کسب نمره ، سودی نداره و مباحثه مربوطه فقط اوقاتی را جهت پاسخ های بی ثمر تلف میکنه.

صرفنظر از اینکه پاسخ و مشاهدات شما در پدیده های متفاوت ارتباطی با موضوع ندارد ، با طرح دو نظر متناقض اثبات کردید نه تنها پاسخ و استدلالی نداشتید بلکه اساسا نادرستی و عدم صحت سوالم را هم تجربه کردید
بنحوی که باستناد کپی اظهارات خودتان در پست ۳۷ قبلا مشاهده کردید و تشخیص دادید چنانچه در شرایط مورد نظر ، پاور کامپیوتر را با تاخیر به برق متصل کنید روشن میشود و درغیراینصورت روشن نمیشود اما در پست ۳۴ عدم صحت و نادرستی سوالم را مشاهده و تجربه کردید که سرعت اتصال به برق شهر هیچ تاثیری ندارد و با هر سرعتی قطع و وصل کنید بازهم پاور روشن میشود .

مضافا که در پست مورد اشاره قدیمی خود ، مطابق معمول ، خواستار تحلیل مشاهدات خود شدید و فقط سوالی مطرح کرده اید و درواقع پاسخ سوالم را هم از خودم سوال کردید که آیا فلان عاملی که در پدیده نامرتبطی دیده اید موثره ؟

بله بد نیست هر چیزی می بینیم سوال کنیم اما پاسخگو هم باید فرصت و توان کافی داشته باشه و لذا پاسخگویی به سوالات پیاپی در مورد تحلیل نقشه هایی که صحت و سقم آن مشخص نیست و در اینترنت دیده شده و تحلیل موضوع نامرتبطی که در پاور کامپیوتر دیده شده و طرح سوال در باره هر موضوعی که مشاهده میشه خوبه اما خارج از توان هر پاسخگویی است بنحوی که اگر کلیه امور خود را تعطیل کنم قادر به پاسخگویی این حجم از سوالات یکنفر هم نیستم چه رسد به الباقی متقاضیان محترم

سپاس

آخرین ویرایش:

nishgon64

کاربر
2013-08-08
481
939
تهران
www.funpatogh.com
باز هم از پاسخ شما ممنونم
من دنبال نمره و امتیاز نیستم به خدا
من کنجکاوم تا جایی که در توان و امکاناتم باشه خودم عملی انجام میدم که سوالم رو از شما نپرسم که وقت شما گرفته نشه
من فقط با خواندن پست های قدیم شما تو ذهنم عملکرد مدار رو چندین بار تحلیل کرده بودم و به خیالم کامل اموختم ولی خوب باز چیز جدیدی از شما آموختم که فکر کردم چیزی که قبلا تو ذهنم بوده کاملا غلطه
استاد ممنونم که باز نکته دیگری روتوسط شما متوجه شدم که چرا برخی مدارات سوییچ باید با قطع برق کمی صبر کرد و بعد برق وصل بشه

البته اینم بگم که اگه قبلا پاوری رو گفته بودم که با قطع و وصل سریع برق روشن نمیشد ای سی سوییچ فرق می‌کرد و مداری که الان میگم و با هر سرعت قطع و وصل برق روشن میشد ای سی سوییچش چیز دیگری بود
پاور قدیمی vstart از چوک گرفته می‌شد و پاور جدید که با هر قطع و وصلی روشن میشه با تقسیم ولتاژ از خازن ورودی گرفته شده

آخرین ویرایش:
  • Like
بالا