آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: افت سرمای ناگهانی در روآی سال ۸۹

HOSE IN

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-10-28
1,494
8,635
KARAJ
با سلام ودرود
گاز کولر به خاطر تصادفی که داشتم تخلیه شد حدود یه ماه پیش مراحل نشت گیری وتعویض رادیات وشارژ گاز انجام شد .
از ۲ هفته پیش موقه ای که کولرو روشن میکنم یه صدای فیس فیس از داخل پنجره که باد سرد میزنه میاد؛ سرمای کولر اوایل خیلی خوب بود حالا از زمان شروع صدا تا الان سرما خیلی کم شده دادم کولرساز گازکولرو مجدد شارژ کرد ٬ سرمایش خوب شد ٬صدای فیس هم قطع شد٬ البته میاد ولی خیلی ضعیف
حالا میخام بدونم این گاز کجا رفته تعمیرکار که جواب درستو حسابی بهم نداد .
بعد تزریق بار اولی که کولرو روشن کردم فن ماشین حدود ۳۰ یا ۴۰ ثانیه بعد روشن شد ولی بعد از اون قشنگ کار میکنه و مرتب هم خاموش و روشن میشه حالا چون بار اول دیرتر روشن شد کولر سازه کیلید کرده میگه مشکل از فن ماشینته !
حالا سوالم اینه ؟
۱- این گاز واقعا کجا رفته بود..........؟
۲-آیا واقعا فن مشکل داره ؟ ..اکه مشکل داره فن باید تعویض شه یا رله- آفتامات-ویا تنظیمی چیزی داره ؟
۳-امکان نشتی هم وجود داره؟
۴- امکانش هست این مشکل دلیلش از نامرغوبی گاز باشه ؟
۵-همونطور که گفتم صدای فیس هنوز هم ضعیف میاد٫ زمان روشن شدن و موقه اتومات کردن ولی فعلنه سرما خوبه لطفعا اونایی که اطلاعات ویا تجربه کاری دارن راهنماییم کنن ( روآ سال ۸۹) ممنون

آخرین ویرایش:

farhad1025

کاربر
2014-05-28
68
172
سلام دوست عزیز اگر فن کار نمیکرد گاز کلا میزد بیرون 5دقیقه هم کار نمیکنه کولر نشتی سوزنی داره صدای فیس فیس بخاطر فشار کم گاز هست شما ببر یه تعمیر کار درست کولرت تست کنه گاز هم تاثیر داره اما نه به این زودی اگر مشکل برطرف نکنی بازم گاز خالی میشه یاحق

HOSE IN

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-10-28
1,494
8,635
KARAJ
سلام دوست عزیز اگر فن کار نمیکرد گاز کلا میزد بیرون 5دقیقه هم کار نمیکنه کولر نشتی سوزنی داره صدای فیس فیس بخاطر فشار کم گاز هست شما ببر یه تعمیر کار درست کولرت تست کنه گاز هم تاثیر داره اما نه به این زودی اگر مشکل برطرف نکنی بازم گاز خالی میشه یاحق
باسلام وتبریک عید سعید
دوست عزیز حرفت کاملامنطقی و درست
اینکه فرمودید: فشار کم گاز دقیقا درسته چون زمانی که کولر ساز مجدد شارژ کرد صدای فیس ۹۹ درصد از بین رفت. ولی با دقت که گوش میکنم هنوز صدا داره ولی خیلی ضعیف
اینکه فرمودید نشتی سوزنی داره صدای فیس فیس بخاطر فشار کم گاز هست

منظور چیه ؟یعنی با وجود شارژ مجدد هنوز هم خوب شارژ نشده ...؟ناگفته نمونه زمان شارژ احساس کردم منبع گازکولرسازه کمه ٬چون هی منبع روتکون تکون میداد و ظاهرا سبک به نظر میومد.
حالا من باید چیکار کنم٬بدم مجدد شارژ کنه یا دنبال نشتی بگردم ؟
پس بابت فن خیالم راحت باشه کولر سازه میگه اگه فن مشکل داشته باشه از طریق سوپاپها گاز رو تخلیه میکنه
خواهش میکنم اگه تعمیرکارید یا مهارت وتجربه کامل دارید روشن و واظح راهنماییم کن من هیچ تجربه ای ندارم بلکه مشکلم رفع بشه هزینه ها سنگینو ماشالا کولر سازا هم ........
باز هم ممنون از راهنمایی وتوجهت #$V686

farhad1025

کاربر
2014-05-28
68
172
سلام دوست عزیز اگر صدای فیس فیس میدئ درست شارژ نکرده شما تنها مشکلت نشتی در مدارت هست فقط دنبال نشتی بگرد شلنگها کمپرسور رادیاتور کولر اصولا جاهای که نشتی داره چرب میشه یا جای مشکوک دیدی اب کف بزن مشخص میشه بعضی از نشتی مولکولی هستن به مرور زمان خالی میشه ::auto_wos2::یا حق

aga2000

کاربر
2011-03-15
154
459
با سلام و احترام
کولر ماشین رو روشن کنید و سرعت فن کولر رو روی حدود نصف تنظیم کنید.بایستی بعد یه مدت کار کردن کولر خاموش و فن جلوی رادیاتور هم خاموش بشه و بعد از مدتی دوباره اتوماتیک روشن و هنگام روشن شدن یک صدای مثل پر شدن گاز کپسول شنیده بشه(در حد یکی دو ثانیه).اگه به این صورت بود عادی هست و زیاد حساس نشو اما اگر صدا زیاد بود و قطع نشد ایراد کمی گاز و نشتی داره و برو یقه ی طرف رو بچسب.:nevreness:
روی مخزن گاز کولر کنار موتور ماشین یه درپوش شیشه ای هست نگاه کنید که موقع روشن بودن کولر نباید حرکت گاز به صورت رنگ سفید و حالت پودری باشه بلکه باید بصورت مایع عبور گاز رو مشاهده کنید.
ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib
بالا