آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اشکال در عملکرد تستر LCR-T7

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
181
2,225
اراک...
ممنون میشم آدرس فایلشو بدید چون نمی‌دونم و ننوشته کدوم تست شده
این تستر نسخه های زیادی داره...من دو نمونه فایل برای t7 با ال سی دی رنگی و اتمگا 328 قرار میدم...حتما از ای سی خودتون بک آپ بگیرید و سپس تست کنید..در ضمن یه مدل با دو نوع کریستال ارائه شده که شما با توجه به هشت یا شانزده مگ بودن کریستال,فایل مربوطه تست کنید ..

پیوست‌ها

• 172.9 کیلوبایت بازدیدها: 43

icen

کاربر vip
کاربر
2013-06-03
115
197
ممنونم از راهنماییتون ولی این مدل که من براتون فرستادم اصلا کریستال ندارن ...عکسشو براتون گذاشتم .کریستالش کجاست

faalkhah

کاربر
2010-07-28
1
2
با سلام خدمت همکاران گرامی تمام قطعات مشخص شده در تصویر نو تعویض شد اما بی نتیجه بود فقط میماند پروگرام کردن اییسی میکرو که با توجه به اینکه شماره میکرو ATMEGA328P است از همکاران تقاضا دارم در خصوص پروگرام کردن این میکرو بنده را راهنمایی کنند پروگرامر Multi AVR Programmer را دارم سپاسگزارممشاهده فایل‌پیوست 190926
با سلام خدمت دوست عزیز. نمی دونم مشکل اینو حل کردید یا نه. من از این نمونه تازگیها خریدم و بلافاصله خراب شد و تصویرش رفت. بعد از کلی تحقیق و مطالعه از تو سایت badcaps.net فایل پی دی افی پیدا کردم که همه را با هم مقایسه کرده بود. با مطابقت تصویر دستگاه خودم با اون و حتی تصویر ارسالی شما متوجه شدم که اینها فیک هستند و بنابر این قابل اعتماد نیستند. جهت اطلاع همه عزیزان فایل پی دی اف را پیوست می کنم

پیوست‌ها

• 611.8 کیلوبایت بازدیدها: 67

bahman2012

کاربر
2014-02-09
74
62
با سلام بله مقاومتها چک شد و مقدار اونها درسته و اون قطعه U6 شماره فنی V05 داره که البته خیلی احتمال داره خراب شده باشه که من خریدم وبعد از تعویض اعلام نتیجه میکنم و تمامی مسیرهاش رو روی عکس مشخص کردم .یه نکته تستر من LCR-T7 است ولی میکرو Atmega328p روش نصب شده ولی روی اکثر T7 ها میکرو Atmega324 نصبه وبا اونها فرق میکنه اگر من بخوام احتمالا میکرو تعویض کنم باید کدوم فایل رو روش رایت کنم ممنونمشاهده فایل‌پیوست 190900مشاهده فایل‌پیوست 190900
سلام ..قطعه v05 رو از کجا تهیه کردید من هر چی میگردم فروشگاهی پیدا نمیکنم

bahman2012

کاربر
2014-02-09
74
62
با سلام خدمت همکاران گرامی تمام قطعات مشخص شده در تصویر نو تعویض شد اما بی نتیجه بود فقط میماند پروگرام کردن اییسی میکرو که با توجه به اینکه شماره میکرو ATMEGA328P است از همکاران تقاضا دارم در خصوص پروگرام کردن این میکرو بنده را راهنمایی کنند پروگرامر Multi AVR Programmer را دارم سپاسگزارممشاهده فایل‌پیوست 190926
مهندس قطعاتی که مشخص کردید شمارهاشون چیه برای منم همین قطعات سوختن ...از کجا تهیشون کردیذ؟

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
سلام
ویدئو زیر مراحل غلبه بر ایراد بوجود آمده در بخش تست دیود زنر را بیان کرده.
لطفا در صورت موفقیت آمیز بودن راه حل ارایه شده در ویدئو، نتیجه را جهت بهره برداری همکاران منعکس فرمایید.

توضیح اجمالی فیلم:
اگر ورژن دستگاه T7 شما C5.1.3_2022/5/25 است و هنگام تست با پایه های KAA (پایه های تست دیود زنر) دیود زنر داغ می کند؛ یا هنگام تست، LED را می سوزاند؛ یا پس از اتصال کوتاه در این پایه ها دود از آن خارج شده و یا همیشه ولتاژ دیود زنر را صفر نشان می دهد حتی اگر قطعه ای روی پایه ها نباشد. در اینصورت مراحل زیر را نجام دهید.
ابتدا D2 را تعویض کنید. (T4 کد دیود 1N4148W است) و سپس در مسیر ترک نشان داده شده در فیلم برشی ایجاد و یک مقاومت 4.7K در محل برش نصب کنید. تمام

download-mm.png
Download video
download-mm-settings.png
download-mm-close.png

download-mm.png
Download video
download-mm-settings.png
download-mm-close.png

download-mm-settings.png
download-mm-close.png

آخرین ویرایش:

farhad.gh

کاربر
2009-10-14
5
1
ایران
پاسخ : اشکال در عملکرد تستر LCR-T7

سلام
دوستانی که میکرو تستر‌ اونها Atmega328 هست و دنبال برنامه میکرو هستند؛ جناب Mahdi258258 قبلا یک سری فایل، مربوط به این میکرو رو در انجمن LCR-T4 قرار دادن.
از اونجایی که این انجمن گسترده شده و گشتن داخل اون سخت، لذا فایل مربوط به میکرو Atmega328 اون رو جدا کرده و در ادامه میارم.
دوستانی که هر کدام از این فایلها، روی تستر T7 اونها جواب داد؛ محبت کنن؛ فایل مربوطه بعلاوه تصویر جعبه تستر و برد اون رو قرار بدن تا دوستان دیگه هم بتونن استفاده کنن.
فقط تاکیدا ۲ نکته عرض میشه
۱- حتما حتما حتما از میکرو جدید برای پروگرام برنامه استفاده کنید تا اگر موفق نبودید؛ برنامه اصلی میکرو آسیب نبینه.
۲- معمولا داخل هر پوشه، یه فایل txt هست؛ ابتدا اونو مطالعه و در صورت همخوانی با پارامترهای میکرو و برد، اقدام به پروگرام روی میکرو کنید.

علاوه بر فایلهای میکرو ۳۲۸ ، فایل اصلی جناب Mahdi258258 رو هم (با نام TransistorTester-source-master ) قرار میدم.
سلام برای من atmega 324 ممنون میشم راهنمایی کنید روی تست خازن مشکل پیدا کرد و الان خالی هم که روشنش میکنم فقط میزنه سل 3.7 ولت

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
181
2,225
اراک...
سلام برای من atmega 324 ممنون میشم راهنمایی کنید روی تست خازن مشکل پیدا کرد و الان خالی هم که روشنش میکنم فقط میزنه سل 3.7 ولت
فایل مربوط به t7 با میکرو اتمگا 324

پیوست‌ها

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
181
2,225
اراک...
اگه توسط خازن شارژ دار آسیب دیده باشد اول باید میکرو تعویض کنی...در ضمن این تستر نسخه های مختلفی داره قبل هر کاری مدار همراه فایل فلش رو با دستگاه خود مطابقت بدید...همچنین با ch341 و جدیدترین ورژن نرم افزار میتوانید از طریق isp میکرو پروگرم کنید..

بالا