آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اشکال در عملکرد تستر LCR-T7

farhad.gh

کاربر
2009-10-14
5
1
ایران
سلام وقت بخیر
من سیم کشی تستر خودمو چک کردم و از طریق isp اونو وصل کردم به پروگرامر tl866a و میکرو را شناسایی کرد
حال ایا برای پروگرام کردن تنظیمات خاصی نیاز است
و کدام فایل را دقیقا باید انتخاب کنم

gholamipour

کاربر
2023-07-25
24
7
یزد
با سلام

LCR T7 با توجه به تخلیه خازن اما وقتی برای تست مقاومت داخلی داخل زیف گذاشتم دستگاه خاموش شد.

که یک خازن و مقاوت و یک قطعه شش پایه اتصال کوتاه بود که با در آوردن قطعه ۶ پایه اتصال کوتاه نداشتیم و اما مقاومت ۱ اهم هنوز اتصال کوتاه است و دلیلش رو نمیدونم.

و اینکه کد ۶پایه HY3AB میباشد که دیتاشیتی درباره آن پیدا نکردم ، لطفا جایگزین قطعه مورد نظر رو چی‌ بذارم.

باسپاس

پیوست‌ها

• 502.1 کیلوبایت بازدیدها: 25

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
797
با سلام

LCR T7 با توجه به تخلیه خازن اما وقتی برای تست مقاومت داخلی داخل زیف گذاشتم دستگاه خاموش شد.

که یک خازن و مقاوت و یک قطعه شش پایه اتصال کوتاه بود که با در آوردن قطعه ۶ پایه اتصال کوتاه نداشتیم و اما مقاومت ۱ اهم هنوز اتصال کوتاه است و دلیلش رو نمیدونم.

و اینکه کد ۶پایه HY3AB میباشد که دیتاشیتی درباره آن پیدا نکردم ، لطفا جایگزین قطعه مورد نظر رو چی‌ بذارم.

باسپاس

درود. بهتره مطالب قبلی رو بخوانید تا به پاسخ پرسش خود برسید. یکی از دوستان گرامی پیشتر در این باره راهنمایی کردند:

این قطعه یه DC-DC Up Converter با کدHY و پارت نامبر SY7200A هست که برای تشخیص ولتاژ دیود زنر در مسیر پایه‌های K و A زیف سوکت قرار گرفته و ولتاژی تا ۳۰ ولت روی این پایه‌ها اعمال میکنه. وقتی شما قطعه‌ای غیر از دیود زنر روی اون قرار بدید؛ احتمال اینکه ولتاژ اعمالی سبب آسیب به این قطعه و D2 بشه وجود داره.
همچنین تو کاتولاگ LCR-T7 تاکید کرده که برای تشخیص ولتاژ دیود زنر، حتما می‌بایست مثبت دیود رو به K (کاتد) و منفی اون رو به A (آند) وصل کنید.
دیتاشیت قطعه رو در ادامه میارم.

SKYTECH قطعه رو موجود داره.

حذف این قطعه کارآییِ تشخیص دیود زنر رو تو این دستگاه از بین میبره.

مشکل دوست عزیزمون majidsohile ربطی به U7 نداره.

مشاهده فایل‌پیوست 199472

طبق دیتاشیت، این قطعه نامش SY7200A هست و کد اختصاری حک شده بر روی آن HY هست. سه حرف بعدی نشان دهنده کد سال، کد هفته و کد شناسایی خاص تولید کننده هستند و بنابراین همواره تغییر می کنند.

پیوست‌ها

gholamipour

کاربر
2023-07-25
24
7
یزد
قبل از اینکه مشکل خود را در گروه بذارم مطالب قبل را مرور کردم و با برداشتن قطعه مورد نظر ۲ مشکل دیگه هم بوجود آمد.
که بعد از فریز کردن برد
تزانزیستور و یک ۶پایه دیگر بشدت داغ کردن و تا الان ۳ قطعه به مشکل خورد.

پیوست‌ها

gholamipour

کاربر
2023-07-25
24
7
یزد
دستگاه بعد از خارج کردن این رگلاتور ۶ پایه روشن شد، اما روی صفحه نمایش نماد دیود زنر ظاهر شده، آیا رگلاتور u2 و u5 و u7 یک مدل است؟

پیوست‌ها

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
791
1,328

سلام
منظورتون رو متوجه نشدم که دقیقا چه کاری انجام دادید و چطور شد که به مشکل برخوردید.
لطفا دقیق‌تر توضیح بدید.

اما مقاومت ۱ اهم هنوز اتصال کوتاه است و دلیلش رو نمیدونم.

منظورتون از مقاومت ۱ اهم کدوم مقاومت هست؟ میشه روی تصویر مشخص کنید.

با برداشتن قطعه مورد نظر ۲ مشکل دیگه هم بوجود آمد.
بعد از فریز کردن برد
تزانزیستور و یک ۶پایه دیگر بشدت داغ کردن و تا الان ۳ قطعه به مشکل خورد.
در توضیح دو قطعه‌ای که روی تصویر مشخص کردید باید گفت؛
Q1 با کد 3401 و پارت‌نامبر MTP3401N3 یه ماسفت مثبت هست که تغذیه کل تستر از اون می‌گذره. یعنی خروجی مثبت باطری ابتدا وارد این ماسفت میشه و بعد مابین قطعات دیگه تقسیم میشه.
اما U2 با کد 1045A و پارت‌نامبر HX4002 یه رگولاتور هست که تامین کننده VCC گیرنده مادون، U2 و ... می‌باشد.
هرچند تغذیه U7 و مجموعه مربوطه از Q1 هست؛ اما U2 هیچ ارتباطی با U7 نداره. لذا این تصور که برداشتن U7 باعث داغ شدن Q1 و U2 شده؛ به نظر اشتباه هست.
با توجه به اینکه می‌فرمایید بعد از برداشتن U7 آیسی U2 وQ1 داغ شده؛ بطور منطقی شما باید علت داغ شدن U2 و به تبع اون Q1 رو در قطعات بعد از U2 جستجو بفرمایید و بررسی کنید که کدوم یکی از قطعاتی که از U2 تغذیه میشه؛ دچار مشکل شده و آمپر می‌کشه که تاثیر اون در U2 و سپس Q1 منعکس میشه.
و البته نفرمودید قطعه سوم چیه که به مشکل خورده؟

که بعد از فریز کردن برد

منظور شما رو از بعد از فریز کردن متوجه نشدم. محبت بفرمایید و توضیح بدید. (اسپری فریز برد استفاده کردید یا ...)

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
791
1,328
آیا رگلاتور u2 و u5 و u7 یک مدل است؟

همانطور که قبلا هم عرض کردم و جناب @Navid-Aref هم در پست ۹۳ بدرستی اشاره فرمودند؛ U7 یه DC-DC UP Converer هست؛ در حالی ‌که U2 یه DC DC Down Converter می‌باشد.
U5 هم شارژر باطری دستگاه هست
بنابراین، ماهیت این سه قطعه کاملا با هم متفاوته و به صرف اینکه پکیج اونها SOT23-6 هست؛ نمی‌تواند یک مدل باشد.

دستگاه بعد از خارج کردن این رگلاتور ۶ پایه روشن شد، اما روی صفحه نمایش نماد دیود زنر ظاهر شده

۲ احتمال وجود داره:
اول اینکه ممکنه میکرو یا برنامه میکرو آسیب دیده باشه.
دوم: پست شماره ۸۶ همین تاپیک رو مشاهده بفرمایید و فیلم اونو ببینید؛ شاید راهگشا باشه.
درصورتی که راهکار ارایه شده در فیلم موفق بود؛ گزارش بدید تا همکاران دیگه هم بهره‌برداری کنن.

آخرین ویرایش:

دوستعلی

کاربر vip
vip
کاربر
2016-01-29
140
277
لرستان
سلام به نظرم تستر آشغالی هستند تستری که با تست یک خازن نو کاملا خاموش بشه به چه دردی می خورد من یکی خریدم حتی یک قطعه هم تست نکردم سوخت کسی هم جوابگو نیست هر کس دوست دارد به خودش ضرر بزند بره بخره

armin-a

کاربر vip
کاربر
2011-12-06
262
210
دوستان منم از t7رضایت ندارم.همه مشکلات هم از تست دیود زنر شروع شد. بنظر اساتید چه تستری بخریم که از همه نظر عالی باشه و توانایی خوبی در کار به ما بده. سپاس از همه دوستان که در این پست فعال و پر تلاش بودند.

بالا