آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: اسیلوسکوپ

هرمزاول

کاربر vip
vip
کاربر
2015-01-26
100
16
ولتاژ 12 ولت درسته و 5 ولته هم درسته ولی 56 ولت 20 ولت نشون میده

هرمزاول

کاربر vip
vip
کاربر
2015-01-26
100
16
۲۰۲۰۰۵۱۲_۱۲۰۵۰۸.jpg

هرمزاول

کاربر vip
vip
کاربر
2015-01-26
100
16
ولتاژ او 2 تا ترانزسیتور که پست 25 مشخص کرده بودم ولتاژها اینگونه هست .... و ضمنا خیلی هم داغ میشه در حدی که دست میسوزه
با ولتاژ ترانزیستور ها و تغیر ولوم پوزیشن ولتاز ها تغیری نمیکنه ....

هرمزاول

کاربر vip
vip
کاربر
2015-01-26
100
16
ضمتا یکی از ترامزیستور را از مدار خارج کردم سالم بود

هرمزاول

کاربر vip
vip
کاربر
2015-01-26
100
16
۲۰۲۰۰۵۱۲_۱۳۳۱۲۶.jpg
این ولتاز 195 را 265 ولت نشان میده و میتونه از تغذیه و برد تغذیه باشه که چرا زیاد نشون میده

هرمزاول

کاربر vip
vip
کاربر
2015-01-26
100
16
فقط میشه گفت متاسیم برای این سایت و راستش اگر یه محافظ برق را بزاری سایت 20 تا مهندس خبره روش نظر میدن که از ایسی هست و از مقاومت و از فلان جاست و برای یه مدار ساده همه اعلام موجودیت میکنند و الان که یه اسکوپ گزاشتیم همه رفتن استراحت و و کسی حتی یه نظر حتی احساس همکاری نمیده ...
باید گفت واقعا جای تاسف داره ..... هیچ کس احساس همکاری نمیکنه و و همه هم توقع نشان برتر دارن و متسفانه ما قرن 21 هستیم و افتاخر کشف سیارات را داریم ... از یه نظر دریغ میکنیم و بعد میگیم ... انسانیت و همدردی و .... ماشالله ادعا هم .....

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
تعمیر اسکوپ سخت است کار هر کسی نیست گفتم که مهارت میخواد .اسکوپ میخواد نقشه میخواد

من که میگم دست نزن اگر هم دست میزنی با مسولیت خودت هست فردا نندازی گردن من

دو تا سیم که یکی Y- و +Y از برد میره پشت فیلمان این دو تا رشته سیم ورتیکال است و دو تا سیم هم از نزدیگ دو تا ترانزیستور میره پشت فیلمان -X و +X اینها HORIZONTAL هست .

نقشه اسکوپ لیدر که من گذاشتم را خوب ببین و دقت کنید

چون میگویی بعد از 5 سال که تازه روشن کردی اینطور شده و قبلش سالم بود

من تلویزیون خیلی تعمیر کردم گاهی فیلمانها از داخل لامپ اتصال میشه

حالا شما دو تا سیم ورتیکال را که به پشت لامپ میره را جدا کن ببین گرمای ترانزیستور ها درست میشود یا نه ممکنه این دو تا از داخل لامپ اتصال شده

شاید هم سیگنال ورتیکال از جایی دیگر قطع است که ترانزیستور داغ میشود .همه چیز امکان داره.چون ترانزیستور ها سیگنال ورتیکال
را تقویت میکند و فقط ولتاژ DC روی انها نیست .تازه اگر ان ترانزیستور ها متعلق به قسمت ورتیکال باشد

اگر دو تا رشته سیم ورتیکال را قطع کنید نباید تغییری در لامپ بوجود بی اید

HORIZONTAL را قطع کنی ان خط روی لامپ فکر کنم بکل میره

من این سایت را از اینترنت پیدا کردم و نمیشناسم باز میخواهی تماس بگیر
https://mobtakerofoq.ir/repair-oscilloscope/

پیوست‌ها

• 358.7 کیلوبایت بازدیدها: 93
آخرین ویرایش:

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
فقط میشه گفت متاسیم برای این سایت و راستش اگر یه محافظ برق را بزاری سایت 20 تا مهندس خبره روش نظر میدن که از ایسی هست و از مقاومت و از فلان جاست و برای یه مدار ساده همه اعلام موجودیت میکنند و الان که یه اسکوپ گزاشتیم همه رفتن استراحت و و کسی حتی یه نظر حتی احساس همکاری نمیده ...
باید گفت واقعا جای تاسف داره ..... هیچ کس احساس همکاری نمیکنه و و همه هم توقع نشان برتر دارن و متسفانه ما قرن 21 هستیم و افتاخر کشف سیارات را داریم ... از یه نظر دریغ میکنیم و بعد میگیم ... انسانیت و همدردی و .... ماشالله ادعا هم .....
دوست عزیز فکر نمیکنم کسی باشه که بدونه مشکل کجاست و راهنمایی نکنه امثال مدارات محافظ و ... نقشه اش همه جا هست ولی اسیلوسکوپ نقشه اش همه جا و در دسترس همگان نیست و افراد زیادی هم از نحوه تعمیرش اطلاعات دقیقی ندارن شما هم بهتره اول یه سوزن به خودت بزنی بعد بقیه رو متهم کنی یا فکر کنی با بکار بردن این جملات احساسات رو برانگیخته میکنی و سیل راهنمایی ها به این تاپیک چاری میشه ، میبینید که دوست عزیزمون هم دارن شما رو راهنمایی میکنن
معمولا در مورد برد و دستگاههایی که مدتی بلا استفاده میمونن اولین خرابی مربوط به خازنهای الکترولیت و تانتالیومه

بالا