آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: اسیلوسکوپ

هرمزاول

کاربر vip
vip
کاربر
2015-01-26
100
16
۲۰۲۰۰۵۰۹_۱۲۴۳۴۶.jpg

هرمزاول

کاربر vip
vip
کاربر
2015-01-26
100
16
تو این برد ایسی شانه ایی نداریم همه ایسی ها دو طرفه هست و تصاویر گویاست .... لطفا کسانی که اطلاعات راجب اسکوپ دارند کمک کنند

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
از یه تعمیر کار تو تهران که کارش تعمیر اسکوپ بود گفت قست داریور ورتیکال مشکل داره ... .لطفا کمک کنید درستش کنم
اولا عجول نباشید دوما انتظار نداشته باشید ما بتوانیم از راه دور یک دستگاه اندازه گیری مانند اسکوپ را برای شما تعمیر کنیم مگه علم وغیب داریم .هزار تا ممکن است دلیل داشته باشد .همان اول گفتم از ورتیکال هست .حالا مشخص نیست از کجا باشد.اسکوپ خودم دقیقا به همین شکل شده بود که پایه های ترانزبستور ها در قسمت ورتیکال در اثر کار کرد زیاد قطع شده بود.ولتاژی که روی انها هست بالای ۲۰۰ ولت است .با کوچکترین اشتباه صدمه میبیند
باید نقشه ان را داشته باشید که ندارید و باید یک اسکوپ دیگر داشته باشید و مهارت کافی.به همین راحتی نیست که شما فکر میکنید.

من مهندسی میشناسم که 75 سال دارد و در تهران معروف است دوربین فیلم برداری صدا سیما و مونیتورهای حرفه ای ایشان تعمیر میکند وقتی اسکوپ محل کارشان خراب میشود عزا میگیرد که کجا بدهند تعمیر کند.

وقت خودتان را تلف نکنید نمایندگی صا ایران را پیدا کنید بفرستید انها خودشان تعمیر میکنند.دستکاری نکنید

آخرین ویرایش:

هرمزاول

کاربر vip
vip
کاربر
2015-01-26
100
16
سلام مهندس
یه راهنمایی و نظریه وقتی دستگاه را روشن میکنم و حدود 3 دقیه بعد دو تا ترانزیستور a1381 e بشدت داغ میشود و حتی دست تحمل نمیکنه در واقع دست میسوزه درحالی هیت سینک نداره و سیلیکونی هست ... نظر شما چیه

هرمزاول

کاربر vip
vip
کاربر
2015-01-26
100
16
مهندس بزرگوار .... شماره های ترانزیستورهای ورتیکال را مشخص کنید کدوم هستند .... اگر بازم ناراحت نمبشید

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
من ناراحت نشدم راهنمایی کردم .برای چی ناراحت بشم
ان ترانزیستورها که داغ میشود را از نزدیک عکس بگیرید و با اهمتر ولتاژ تمام پایه ها را بگیرد و روی عکس دقیق مشخص کنید که کدام پایه چه ولتاژی دارد.

در مرحله دوم روی کانال یک ست کنید و ولوم position را بالا و پایین کنید و برسی کنید ولتاژ کدام پایه کم و زیاد میشود .باید یک پایه ولتاژ ان بین 140 ولت تا 240 ولت تغییر کند

آخرین ویرایش:

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
تقریبا این شکلی باید باشد

پیوست‌ها

• 262.7 کیلوبایت بازدیدها: 115
  • 359.6 کیلوبایت بازدیدها: 71
بالا