آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آیا پروگرامر CH341 من سوخته است یا سالم است؟

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
میشه بفرمایید نرم افزار پرتابل چیه و چجوری ازش استفاده میکنید
درود،
منظور ایشون نرم افزار های AsProgramer و NeoProgramer هستن که میشه بدون نیاز به نصب از اونها استفاده کرد.

alireza1370@

کاربر vip
کاربر
2020-06-28
9
5
چقدر انسان های خوب و شریفی هستید (ممنونم که به دیگران از جمله من کمک میکنید)

به معنای واقعی کلمه رو دست این وب سایت ندیدم در کشور ایران (شماره یک به معنای واقعی کلمه است)

در درجه اول کمال تشکر را دارم و آرزوی سلامتی و شادی و ثروت براتون دارم از درگاه حق تعالی

حقیقتش من مبتدی هستم در این زمینه اصلا اشنایی ندارم با این چیزا (میگم که تازه این دستگاه رو خریدم حتی یکبارم استفاده نکردم)

کار اشتباهی هم باهاش انجام ندادم

فقط چون دیدم آی سی بایوس مادربردmsi nf520t-c35 تشخیص نمیده مجبور شدم بایوس از جاش در بیارم که مستقیم به کابل sop8 متصل کنم

هم پین شماره یک زدم هم برعکس (فقط همین)

و همینم فکر کنم باعث سوختنش شد (شایدم چون مادربرد روشن کردم اونطوری هم تست کردم اولش : گفتم شاید آی سی نیاز به برق داره)

اصلا جای 1% شک هم ندارم که دستگاه سوخته (کاملا سوخته) دو چراغ همزمان روشن میشه (به چهار کامپیوتر مختلف وصل کردم)

اصلا دیوایس رو سیستم ها نمیشناسن که بخوام درایور نصب کنم

آی سی خود پروگرامر مدل: CH341B هست

به محض وصل کردن پروگرامر به کامپیوتر تو 1 ثانیه آی سی خود پروگرامر CH341B جوش جوش میشه (مثل بخاری) دو تا چراغ هم روشنه

آیا با تعویض آی سی خود پروگرامر (ic: CH341B) امکان درست شدنش مجدد هست؟ چون میدونم پروگرامر 100% سوخته و مشکل نرم افزاری و این چیزارو ندارم. (به قدری آی سی داغ میشه وقتی وصل میشه به کامپیوتر تو 1 ثانیه جوش جوش میشه و اصلا دیوایس شناسایی نمیشه که بخوام درایور نصب کنم)

در کل این پروگرامر توانایی تشخیص آی سی بایوس مادربرد MSI NF520T C-35 نداره به نظرم!! چون با تمام نرم افزار ها اولش که سالم بود تست کردم به هیچ عنوان شناسایی نمیکرد مدل آی سی رو و حتی بدونه شناسایی مدل آی سی هم هزار بار دستی فلش انجام دادم تا صد در صد هم پر میشد. ولی هیچ اتفاقی رخ نداد و آی سی هیچ فرقی نمیکرد و مادربرد بازم تصویر نداشت.

میتونید بهم کمک کنید که این آی سی:

MX25L800M2C

نیاز به برق 1.8 داره؟

یا کار خاصی با پروگرامر باید انجام داد که دستگاه پروگرامر بشناسش؟

این آی سی خیلی عجیب غریبه هیچ جوره شناسایی نمیشه توسط پروگرامر.

اینجا در این سایت خارجی عکس آی سی بایوس هست ولی من سر در نمیارم برق چند ولتاژ میخواد؟ باید کار خاصی انجام داد رو پروگرامر؟

توضیحات محصول​

MX25L8005 یک حافظه فلش سریال CMOS 8,388,608 بیتی است که به صورت داخلی 1,048,576 x 8 پیکربندی شده است. TheMX25L8005 دارای یک رابط جانبی سریال و پروتکل نرم افزاری است که امکان کار بر روی یک گذرگاه ساده 3 سیم را فراهم می کند. سه سیگنال باس عبارتند از یک ورودی ساعت (SCLK)، یک ورودی داده سریال (SI) و یک خروجی داده سریال (SO). دسترسی SPI به دستگاه با ورودی CS# فعال می شود.

امکانات:​

• سازگار با رابط محیطی سریال (SPI) -- حالت 0 و حالت 3
  • Latch-up تا 100mA از -1V تا Vcc +1V محافظت می شود
  • مهار نوشتن Vcc پایین از 1.5 ولت تا 2.5 ولت است
  • ساختار 1 بیتی 8388608

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86

city

کاربر vip
کاربر
2013-02-18
55
21
سلام پیشنهاد میکنم یکی دیگه تهیه کنی کل این پروگرامر 140 تومنه

city

کاربر vip
کاربر
2013-02-18
55
21
اگه قصد بر تهیه کردن نو بود این را تاپیک در انجمن نمیزدند...
خب درست میفرمایید بعضی از لوازم الکترونیکی ارزش تعمیر نسبت به کار بعد از تعمیر هم مهمه مخصوصا ابزار کار ،تازه دسترسی به قطعات هم برامون محدوده

خادم مقدم

کاربر vip
کاربر
2013-07-16
177
692
خراسان رضوی
سلام، ولتاژ خروجی رگولاتور بگیرید، اگر بیشتر از ۳.۳ بود، رگولاتور عوض و مجدد تست شود. اگر ۳.۳ یا کمتر بود و با توجه به دو چراغه شدن، آی سی اصلی سوخته، ارزش تعمیر هم نداره.

بالا