آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آیا پروگرامر CH341 من سوخته است یا سالم است؟

BAHMANNN

کاربر
2012-02-04
12
6
سلام و درود و عرض ادب

به هر کامپیوتری که پروگرامر را وصل میکنم هر دو چراغ آن روشن و ثابت است و آی سی خود پروگرامر داغ داغ در حد جوش و سوزان می شود

آیا پروگرامر سوخته است؟

همین دیروز خریدم و خواستم بایوس فلش کنم که متاسفانه اصلا بایوس شناسایی نمیکرد

آیا برعکس متصل کردن پین های آی سی میتونه باعث سوختن خود آی سی یا پروگرامر بشه؟ یعنی مثلا به جای پین شماره یک پین شماره 5 و ... وصل بشه

آیا این جا به جایی متصل کردن پین های آی سی میتونه باعث سوختن آی سی یا پروگرامر بشود؟

مدل پروگرامر CH341 می باشد

هر دو چراغ روشن است (اولش اینطوری نبود) وقتی آی سی با گیره نشد بگیرم مجبور شدم آی سی خارج کنم و مستقیم بدم به پروگرامر (که متاسفانه در هر دو صورت مدل نشناخت و فلشم الکی درصد تا 100 پر میکرد ولی هیچ اتفاقی نمی افتاد چون اصلا مدل شناسایی نمیکرد کلا)

الانم که دو چراغ کلا روشن شده و مثل بخاری جوش جوش میشه آی سی خود دستگاه پروگرامر (آیا سوخته؟)

BAHMANNN

کاربر
2012-02-04
12
6
واضح تر بگم: اولش با اینکه مدل آی سی نشناخته بود وقتی خواندن میزدم الکی یه درصدی پر میکرد ولی اطلاعاتی نمیاورد (صفحه خالی بود)
بعدشم که پاک میکردم و فایل bin میدادم پروگرام کنه باز الکی تا 100% پر میکرد اما هیچ اتفاقی نمی افتاد (در حقیقت کاذب بود)

الانم که دو چراغ همزمان روشن وقتی وصل میکنم (چه خالی چه با ای سی بایوس)

به یک سیستم دیگه هم وصل کردم (حتی درایور رو این سیستم وصل نیست) اما بازم دو چراغ همزمان روشنه و آی سی روی خود پروگرامر مثل بخاری داغ داغ (یعنی جوششششش) میشه

سوال همچنان اینکه آیا سوخته؟

با تمام نرم افزار ها تست شده (فقط اینو میدونم ربطی به نرم افزار ها نداره)

BAHMANNN

کاربر
2012-02-04
12
6
مدل پروگرامر CH341A

مدل آی سی بایوس:
MX25L8005M2C-15G

خدا لعنت کنه سازنده این آی سی و تمام مادربرد های MSI
:cry:
😭

هویدا

کاربر vip
کاربر
2014-03-07
222
263
درود بر شما من همین پروگرامر 341رو چند ساله استفاده میکنم مشکلی نداره با نرم افزار پرتابل بدون نصب بر روی کامپیوتر .

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,872
32
رگلاتور 3.3 ولت رو چک کنید اگه پایه 2 بیش از 3.3 بود آیسی رگلاتور سوخته

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: BAHMANNN

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
سلام و درود و عرض ادب

به هر کامپیوتری که پروگرامر را وصل میکنم هر دو چراغ آن روشن و ثابت است و آی سی خود پروگرامر داغ داغ در حد جوش و سوزان می شود

آیا پروگرامر سوخته است؟

همین دیروز خریدم و خواستم بایوس فلش کنم که متاسفانه اصلا بایوس شناسایی نمیکرد

آیا برعکس متصل کردن پین های آی سی میتونه باعث سوختن خود آی سی یا پروگرامر بشه؟ یعنی مثلا به جای پین شماره یک پین شماره 5 و ... وصل بشه

آیا این جا به جایی متصل کردن پین های آی سی میتونه باعث سوختن آی سی یا پروگرامر بشود؟

مدل پروگرامر CH341 می باشد

هر دو چراغ روشن است (اولش اینطوری نبود) وقتی آی سی با گیره نشد بگیرم مجبور شدم آی سی خارج کنم و مستقیم بدم به پروگرامر (که متاسفانه در هر دو صورت مدل نشناخت و فلشم الکی درصد تا 100 پر میکرد ولی هیچ اتفاقی نمی افتاد چون اصلا مدل شناسایی نمیکرد کلا)

الانم که دو چراغ کلا روشن شده و مثل بخاری جوش جوش میشه آی سی خود دستگاه پروگرامر (آیا سوخته؟)
درود،
اتفاقا بنده هم مدت زیادی هست که با همین پروگرامر انواع آیسی های EEPROM و FLASH و همچنین میکروکنترلر های AVR رو پروگرام میکنم ولی هیچ مشکلی نداشتم.
حتی چند بار پین های زیف سوکت اتفاقی اتصال کوتاه شد ولی باز هم کار می‌کنه.
این پروگرامر قطعات خاصی نداره یه رگولاتور AMS1117-3.3 و یک آیسی مبدل CH341A
.
ضمنا از پروگرامرتون تصویر بذارید چون این پروگرامر در تفاوت های جزیی تولید میشه.

city

کاربر vip
کاربر
2013-02-18
55
21
دوست عزیز سلام نرم افزاری که استفاده میکنی کدومه منم این مشکل و داشتم نرم افزارشو عوض کردم مشکلم حلشد و الان به راحتی پروگرام میکنم من نرم افزارشو برات میفرستم یه تستی بزن و در ضمن روی پایه ها به سمت بالا نوع بایاس های 25 و پایینی بایاس های 24 رو رعایت کنید

پیوست‌ها

BAHMANNN

کاربر
2012-02-04
12
6
چقدر انسان های خوب و شریفی هستید (ممنونم که به دیگران از جمله من کمک میکنید)

به معنای واقعی کلمه رو دست این وب سایت ندیدم در کشور ایران (شماره یک به معنای واقعی کلمه است)

در درجه اول کمال تشکر را دارم و آرزوی سلامتی و شادی و ثروت براتون دارم از درگاه حق تعالی

حقیقتش من مبتدی هستم در این زمینه اصلا اشنایی ندارم با این چیزا (میگم که تازه این دستگاه رو خریدم حتی یکبارم استفاده نکردم)

کار اشتباهی هم باهاش انجام ندادم

فقط چون دیدم آی سی بایوس مادربردmsi nf520t-c35 تشخیص نمیده مجبور شدم بایوس از جاش در بیارم که مستقیم به کابل sop8 متصل کنم

هم پین شماره یک زدم هم برعکس (فقط همین)

و همینم فکر کنم باعث سوختنش شد (شایدم چون مادربرد روشن کردم اونطوری هم تست کردم اولش : گفتم شاید آی سی نیاز به برق داره)

اصلا جای 1% شک هم ندارم که دستگاه سوخته (کاملا سوخته) دو چراغ همزمان روشن میشه (به چهار کامپیوتر مختلف وصل کردم)

اصلا دیوایس رو سیستم ها نمیشناسن که بخوام درایور نصب کنم

آی سی خود پروگرامر مدل: CH341B هست

به محض وصل کردن پروگرامر به کامپیوتر تو 1 ثانیه آی سی خود پروگرامر CH341B جوش جوش میشه (مثل بخاری) دو تا چراغ هم روشنه

آیا با تعویض آی سی خود پروگرامر (ic: CH341B) امکان درست شدنش مجدد هست؟ چون میدونم پروگرامر 100% سوخته و مشکل نرم افزاری و این چیزارو ندارم. (به قدری آی سی داغ میشه وقتی وصل میشه به کامپیوتر تو 1 ثانیه جوش جوش میشه و اصلا دیوایس شناسایی نمیشه که بخوام درایور نصب کنم)

در کل این پروگرامر توانایی تشخیص آی سی بایوس مادربرد MSI NF520T C-35 نداره به نظرم!! چون با تمام نرم افزار ها اولش که سالم بود تست کردم به هیچ عنوان شناسایی نمیکرد مدل آی سی رو و حتی بدونه شناسایی مدل آی سی هم هزار بار دستی فلش انجام دادم تا صد در صد هم پر میشد. ولی هیچ اتفاقی رخ نداد و آی سی هیچ فرقی نمیکرد و مادربرد بازم تصویر نداشت.

میتونید بهم کمک کنید که این آی سی:

MX25L800M2C

نیاز به برق 1.8 داره؟

یا کار خاصی با پروگرامر باید انجام داد که دستگاه پروگرامر بشناسش؟

این آی سی خیلی عجیب غریبه هیچ جوره شناسایی نمیشه توسط پروگرامر.

اینجا در این سایت خارجی عکس آی سی بایوس هست ولی من سر در نمیارم برق چند ولتاژ میخواد؟ باید کار خاصی انجام داد رو پروگرامر؟

آخرین ویرایش:

BAHMANNN

کاربر
2012-02-04
12
6
programmer.jpg

بالا