آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آیا با تغییراتی میشود دستگاه اینورتر جوش را به یک منبع ولتاژ با آمپر بالا تبدیل کرد؟

electrocom

کاربر
2016-11-26
76
72
مشهد
درود

نظر شما صرفا با هدف مادی صائبه
و لذا درسته که عمده مقاصد علمی با اهداف مادی تعقیب میشه اما سود و زیان در راستای دستیابی به علوم و تجربیات لازم معنا و مفهومی نداره .
(صرفنظر از از افرادی خاص و بزرگان علم و اندیشه که حاضرند هر گونه زیان و خسران جبران ناپذیری را نیز در راستای حل معما و یا دستیابی به علوم تجربی و تجربیات علمی و فنی تقبل کنند )
فلذا بخش اعظم سوالات و دیالوگ های مطروحه در این سایت با اهداف معنوی و علمی مطرح میشه

بنابمراتب اگرچه زیان ناشی از کسب علوم و تجربیان لازم ، نهایتا بنحو شایسته ای جبران میشه اما طالب علم و اندیشه توجهی به زیان و سود نهایی نداره و در حد بضاعت مالی خود حاضر به تحمل هزینه های مادی علم اندوزی است و آزمایش مورد نظر نیز با هدف کسب اطلاعات و تجربیات لازم مطرح شده که اگر تست مورد بحث منتهی به شکست قطعی هم بشه با این وجود نیز هدف اصلی محقق شده و در هر صورت موجب ارضاء معنوی و ارتقاء علمی اطلاعات متقاضی میگردد .

سپاس

سلام استاد عزیز درسته که وقت زیادی از این تایپیک گذشته اما یه سوال دارم ممنون میشم جواب بدین
بنده یه دستگاه جوش اینورتر کوچیک دارم. خروجیش حدودا 70 ولته میخواستم بدونم که میشه اینو تبدیل کنم به یک منبع تغذیه متغیر؟
در ضمن روی دستگاه ولومی تعبیه شده که قدرت خروجی رو تنظیم میکنه من با مولتیمتر تست کردم. ولتاژو تغییر نمیده. احتمال قوی امپراژ رو تغییر میده. پس محدود کننده جریانش اوکیه. من محدود کننده ولتاژ هم میخوام.
شدنیه؟؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام استاد عزیز درسته که وقت زیادی از این تایپیک گذشته اما یه سوال دارم ممنون میشم جواب بدین
بنده یه دستگاه جوش اینورتر کوچیک دارم. خروجیش حدودا 70 ولته میخواستم بدونم که میشه اینو تبدیل کنم به یک منبع تغذیه متغیر؟
در ضمن روی دستگاه ولومی تعبیه شده که قدرت خروجی رو تنظیم میکنه من با مولتیمتر تست کردم. ولتاژو تغییر نمیده. احتمال قوی امپراژ رو تغییر میده. پس محدود کننده جریانش اوکیه. من محدود کننده ولتاژ هم میخوام.
شدنیه؟؟

درود

بله هر دستگاه جوش میتونه تبدیل به منبع تغذیه متغیر بشه اما نیاز به نقشه و تحلیل نقشه داره که تغییرات لازم مشخص بشه.
و من نقشه تغییرات لازم را برای نمونه ای که خودم در اختیار دارم در تاپیکی تقدیم کردم.
بنام صبا الکتریک مدل R-INV200

سپاس

آخرین ویرایش:

electrocom

کاربر
2016-11-26
76
72
مشهد
ممنون استاد عزیز
بررسی میکنم. اگه چیزی متوجه نشدم با اجازتون دستگاه خودمو باز میکنم تا با راهنمایی از شما بتونم درستش کنم. البته میخوام حالت خودش هم حفظ بشه. یعنی دستگاه جوش هم باشه و در صورت نیاز با تغییر کلید یا کلیدهایی به منبع تغذیه تبدیل بشه

electrocom

کاربر
2016-11-26
76
72
مشهد
درود

بله هر دستگاه جوش میتونه تبدیل به منبع تغذیه متغیر بشه اما نیاز به نقشه و تحلیل نقشه داره که تغییرات لازم مشخص بشه.
و من نقشه تغییرات لازم را برای نمونه ای که خودم در اختیار دارم در تاپیکی تقدیم کردم.
بنام صبا الکتریک مدل R-INV200

سپاس

استاد من این تایپیک رو پیدا نکردم. میشه بیزحمت لینک بزارین

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
استاد من این تایپیک رو پیدا نکردم. میشه بیزحمت لینک بزارین

درود

تبدیل دستگاه جوش به منبع تغذیه را اینجا تقدیم کردم .
https://www.irantk.ir/threads/97952...-جوش-روهم-کنترل-کرد-مثل-منبع-تغذیه-ازمایشگاهی
اما این نقشه فقط برای این مدل R-INV200 و مدل های مشابه مانند MMA200 قابل استفاده است .
زیرا نیاز به نقشه و تحلیل دقیق نقشه داره .

ضمنا با استفاده از کلید خود دستگاه بحالت تغذیه و یا حالت جوشکاری قابل انتخاب میشه.

سپاس

تبدیل جوش به تغذیه_2.png

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
ولی اگه بشه چی هم میشه ها!
منبع تغذیه 70 ولت حداقل 70 امپر::wosautos118::

درود

برخلاف تصور شما ، برای امور الکترونیکی چندان قابل استفاده نیست ، زیرا نویزهای وحشتناکی داره و برای دستگاه های الکترونیکی مضر است و عیب های عجیبی به دستگاه ها اضافه میکنه.
اما برای امور الکتریکی فوق العاده و محشره.

سپاس

electrocom

کاربر
2016-11-26
76
72
مشهد
درود

برخلاف تصور شما ، برای امور الکترونیکی چندان قابل استفاده نیست ، زیرا نویزهای وحشتناکی داره و برای دستگاه های الکترونیکی مضر است و عیب های عجیبی به دستگاه ها اضافه میکنه.
اما برای امور الکتریکی فوق العاده و محشره.

سپاس

واقعا اینطوره که میگین؟
یعنی خروجی نوسان داره یا شکل موج خروجی متفاوت است؟
و ایا نمیشه خروجی نهایی رو توسط دیود پل و خازن صافی رگوله کرد؟
اگه واقعا نشه که فایده ای نداره:narahat::narahat:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
واقعا اینطوره که میگین؟
یعنی خروجی نوسان داره یا شکل موج خروجی متفاوت است؟
و ایا نمیشه خروجی نهایی رو توسط دیود پل و خازن صافی رگوله کرد؟
اگه واقعا نشه که فایده ای نداره:narahat::narahat:

درود

واقعا فکر کردی الکی گفتم؟
یا راهی داره و با سوال شما ارائه میکنم؟
ولتاژ خروجی هیچگونه نوسانی نداره و شبیه کلیه منابع سوئیچینگ ، ولتاژ dc هست و نویز منابع سوئیچینگ ضعیف که در فضا منتشر میکنه تا حدودی قابل مهار و کنترل هست ولی دستگاه جوش نویزهای پرقدرتی داره و احتمال آسیب رساندن به دستگاه های الکترونیکی مجاور وجود داره که از طریق محیط منتقل میکنه.

سپاس

electrocom

کاربر
2016-11-26
76
72
مشهد
ممنون. پس به این نتیجه میرسیم که نمیشه از دستگاه جوش بعنوان منبع تغذیه استفاده کرد
من فکر میکردم میشه و منبع تغذیه توپی هم میشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال
بالا