آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آيا Hammerhead بهتره يا Goldscan iv ؟

H-Ashrafi

کاربر
2008-11-13
50
120
سلام به همه دوستان
یک راه ساده برای ساختن سیم پیچ فلزیاب استفاده از کابلهای چهار یا هشت
رشته ای تلفن است که دارای شیلد میباشد.برای ساخت سیم پیچ ابتدا کابل
رابه طول و قطر موردنظر(بااحتساب تعدادرشته های کابل) به صورت مسطح
به هم پیچیده و با چسب بچسبانید.سپس سیمها را با هم سری کرده وسیم
شیلد را به gnd فلزیاب وصل کنید.توجه داشته باشید که دو سر سیم شیلد
نباید به هم وصل باشد چون موجب فیدبک میشود.
عدم وجود شیلد در سیم پیچ باعث ایجادخاصیت خازنی بین سیم پیچ و زمین می شود که با دور و نزدیک شدن سیم پیچ به زمین باعث اختلال در کار فلزیاب به خصوص فلزیابهای آنالوگ می گردد.

safye

کاربر
2008-11-01
431
1,862
33
ساري
Goldscan iv

خوب معلومه
Goldscan iv

بهتره...مداراشونو مقايسه كني داد ميزنه

fmadar

Banned
2009-01-09
1
0
باعرض پوزش از پدرام عزيز

فقط جهت اشنايي شما است و نه چيز ديگري

هركدام ازاين مدارها براي موقعيت هاي خاصي طراحي شده اند و شيوه عملكرد خاص خودشون رو دارند پس از روي مدار نبايد بگيم كدوم بهتره بلكه بايد مدار بطور كامل ديكامپايل شود و كل مشخصات اي سي ها و نوع كاركرد اونها رو بدونيم تا بگيم قدرت عملكرد اون چقدره

مدار هامرام مثل شيوه دلتاپالس و است يعني براي خاكهاي شني طراحي شده

ولي مدار gold scan iv براي شوره زار و خاك شني طراحي شده و قدرت عملكردش از هامرام بهتر است

ariubarzan_m

کاربر
2009-04-18
51
51
می تونید درباره ساخت این مدار توضیحات بیشتری بدید مخصوصا برای ساخت سیم پیچ

M_REZAEE31

کاربر
2008-11-19
51
132
gilan
سلام دوست عزیز
اگر از لحاظ مالی مشکل ندارید به شما توصیه میکنم ماینر4 را بسازید.
اگر مشکل مداری داشتید از مدیران این بخش کمک بگیرید.
موفق باشید.

آخرین ویرایش:

ariubarzan_m

کاربر
2009-04-18
51
51
قطعات ماینر 4 سخت گیر میاد همچنین من بعد از 4 سال وقفه دوباره الکترونیک رو شروع کردم الان دارم دوباره اطلاعات گذشته رو مرور می کنم مداری رو که نتونم تحلیل کنم اقدام به ساختش نمی کنم فکر کنم گلداسکن برای من مناسبتره اگه کسی بتونه در این مورد منو راهنمایی کنه ممنون میشم در ضمن با توجه به توضیحاتی که دوستان در باره ساخت ماینر 4 داده بودند این دستگاه با قطعات غیر نظامی دارای برد کم هست اگر کسی نتونه قطعات نظامی گیر بیاره نهایت بردی که می تونه بدست بیاره یه چیزی در حد مدار فلزیابی که در جلد 4 کتاب آقای محمود بخت آور بود بدست میاره که با این مقدار هزینه کردن مقرون به صرفه نیست من فلزیاب کتاب آقای بخت آور رو ساخته بودم و یک فلز 40*40 رو از فاصله 120 سانتیمتری سنس می کرد این فلزیاب رو با کمتر از 10 هزار تومان میشه ساخت البته برای من هزینه مهم نیست باید کارکرد دستگاه خوب باشه اگه مطمئن بشم ماینر 4 با قطعات موجود در بازار دارای برد مناسبی هست حتما اقدام به ساخت اون می کنم

آخرین ویرایش:

M_REZAEE31

کاربر
2008-11-19
51
132
gilan
سلام دوست من
ساخت مدار تقربیا راحت است ولی تنظیم آن سخت است چون پتانسیومتر زیاد دارداگر می خواهی شروع کنی با tiny یا twiggy شروع کن
موفق باشید.

goran458

کاربر
2009-05-30
9
40
با سلام میشه یکی pcb و لیست قطعات و مشخصات کویل این فلزیاب(گولد اسکن) رابزاره تا ما که تازه کاریم هم بتونیم بسازیمش . با تشکر

بالا