آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزش راديو و اساس كار راديو و تعميرات

نرگس70

کاربر
2013-06-12
37
170
31
پاسخ : اصول و آشنایی با طبقات رادیو FM

باسلام
استادمن بطور جداگانه تا طبقه میکسر رو بستم البته یکی دو مورد کوچولو دارن مثلا در طبقه OSC دیودCD1روهمینجوری یک دیودخازنی بشمارهBB122گذاشتم.خازن30P C10گیرم نیومد33Pگذاشتم .استاد به نظر شما مداری که گفتید با E10.7Aطراحی کردید که دیگه خبری از ای اف نیست میشه به این سه قسمتی که من بستم بشه وصل کرد اگه میشه لطف کنید مدارش رو بزارید
باتشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558

باسلام
استادمن بطور جداگانه تا طبقه میکسر رو بستم البته یکی دو مورد کوچولو دارن مثلا در طبقه OSC دیودCD1روهمینجوری یک دیودخازنی بشمارهBB122گذاشتم.خازن30P C10گیرم نیومد33Pگذاشتم .استاد به نظر شما مداری که گفتید با E10.7Aطراحی کردید که دیگه خبری از ای اف نیست میشه به این سه قسمتی که من بستم بشه وصل کرد اگه میشه لطف کنید مدارش رو بزارید
باتشکر
با سلام :
- دیودی که استفاده کرده اید مشکلی ندارد کار میکنه .
- خازن 33 با 30 پیکو هم مشکلی پیش نمیاره کار میکنه .
- فقط اولین ای اف که خروجی میکسر هست و اخرین ای اف که دتکتور میباشد مورد نیاز هست و بدون این دو ای اف که غیر از نقش تقویت - وظایف دیگری نیز دارند { میسکر و دتکتور } ای اف وسطی نیازی نیست مدار قبلی را با این صافی که دو عدد استفاده شده تعمیم دادم براتون تقدیم میکنم .
خروجی ای اف میکسر مستقیما به ورودی این مدار وصل میشه و خروجی این مدار نیز به اخرین طبقه ای اف مدار قبلی { دتکتور } ....
با توجه به اینکه بخش تقویت ای اف در این مدار از دو طبقه استفاده شده در نتیجه بهترین و مطلوب ترین نتیجه را باید بگیرید حتی بهتر از مدار قبلی و نیازی هم به تنظیمات میانی ندارد مونتاژ و نتیجه را بزارید .
[hide] 10.7-MHz-IF-Amplifier-Circuit.PNG[/hide]
موفق باشید .

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,100
74,090
48
ایران

سلام و خسته نباشید خدمت استاد رجبی عزیزم
استاد از آموزش عالی و بی نقص شما لذت بردم . برای این مزاحم آموزش شما نشدم.
با اجازه شما کل رادیو که الان شما آموزش می دهید را بصورت شماتیک تقدیم می کنم.
آمیدوارم مورد قبول باشد اگر نقصی داشت امر بفرمایید تا اصلاح گردد.
موفق باشید.

RADIO.jpg
این هم شماتیک با کیفیت بالا
[hide]
مشاهده فایل‌پیوست RADIO.rar [/hide]

نرگس70

کاربر
2013-06-12
37
170
31

باسلام
باتشکراز استادjfrrasواستادgadraj خسته نباشید خیلی ممنون از اینکه وقت گذاشتید وراهنمایی کردید ممنون ازلطفتون.امروزکه تعطیل فردا میرم صافی 10.7میگیرم
مدار رو بستم دوباره مزاحم میشم چون میدون به سوال بر میخورم.

باتشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558

سلام و خسته نباشید خدمت استاد رجبی عزیزم
استاد از آموزش عالی و بی نقص شما لذت بردم . برای این مزاحم آموزش شما نشدم.
با اجازه شما کل رادیو که الان شما آموزش می دهید را بصورت شماتیک تقدیم می کنم.
آمیدوارم مورد قبول باشد اگر نقصی داشت امر بفرمایید تا اصلاح گردد.
موفق باشید.

با سلام :
جناب رسولی شما همیشه لطف کرده اید شرمنده تون هستم دیشب از سیستم غریبه ای انلاین بودم که امکانات نرم افزاری درست حسابی نداشت و از طرفی این دوستمون عجله داره کارش را به نتیجه برسونه .... خواستم همچین مداری کامل ارایه دهم متاسفانه اولا فرصت کافی نداشتم و امکانات . بی نهایت از لطفتون ممنونم که زحمت منو کم کردین خدا اجرتون بده .
با تشکر و سپاس از همکاری های بیدریغ شما .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558

باسلام
این دوروز همه شهررو گشتم :71000000: E10.7A گیرم نیومد

باتشکر
با سلام :
قبلا هم عرض شد بهتر این است که یک شاسی اوراقی رادیو اف ام دار که قیمت ناچیزی هم می پردازید تهیه کرده و هر چی نیاز دارید از اون دراورده و استفاده کنید .
در حقیقت نام اصلی این قطعه در بازر { فیل تر 10.7 ای اف - اف ام} میشناسند و از اونجا که قیمت ناقابل هست ارزش خرید و فروش ندارد { کمتراز 100 تومن } لذا فروشندگان حاضر نیستند خودشون را به زحمت بیاندازند :85000000: شاسی اوراقی را از هر تعمیرکاری یا اوراقچی میتوان به قیمت ناچیز ابتیاع کرد .
موفق باشید .

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
درخواست یک مدار رادیو با ایسی

با سلام خدمت اساتید عزیز اگر کسی مدار کیت رادیو که در ان از ایسی به جای کادر انتن استفاده شده و درست کردن ان راحت باشد و ایسی های ان نیز در بازار موجود باشد را دارد خواهشا برایم اپلود کند ممنون میشوم

با تشکر

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,100
74,090
48
ایران
پاسخ : درخواست یک مدار رادیو با ایسی

با سلام خدمت اساتید عزیز اگر کسی مدار کیت رادیو که در ان از ایسی به جای کادر انتن استفاده شده و درست کردن ان راحت باشد و ایسی های ان نیز در بازار موجود باشد را دارد خواهشا برایم اپلود کند ممنون میشوم

با تشکر

سلام
منظورتون fm یا am ؟ دوست عزیز کادر آنتن تو همشون هست و از آی سی نمی توان بجاش استفاده کرد.
اگه fm می خوای تو قسمت الکترونیک هست.به این پست ها یه نگاهی بکنید.

[hide]http://www.irantk.ir/showthread.php?t=22129

http://www.irantk.ir/showthread.php?t=21510&p=115773&viewfull=1#post115773[/hide]

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
پاسخ : درخواست یک مدار رادیو با ایسی

سلام
منظورتون fm یا am ؟ دوست عزیز کادر آنتن تو همشون هست و از آی سی نمی توان بجاش استفاده کرد.
اگه fm می خوای تو قسمت الکترونیک هست.به این پست ها یه نگاهی بکنید.

hidden content may not be quoted

دوست عزیز منظور من استفاده از ایسی به جای انتنهای فدیمی با هسته فریت هست ایا مداری وجود دارد که طبقه میکسر و کادر انتن توسط ایسی هدایت شود و از انتن های قدیمی با هسته فریت و نخ مخصوص که دور ان پیچیده می شود استفاده نشود و ایسی های ان نیز در بازار موجود باشد؟

با تشکر

بالا