آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: آموزش تقویت امواج وایمکس WiFi ایرانسل - مبین نت و ...

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
پاسخ : آموزش تقویت امواج وایمکس WiFi ایرانسل - مبین نت و ... ( برای اولین بار در سایت های ایرانی )

ببخشید اینجا نظر میدم
و در این زمان
یک PicoStation بخر بریجش کن با مودمت هزینش زیاده ولی بخوای هزینه کم کنی
فکر کنم آنتن های Omni به کارتون بیان و طبق سخنن دوستمون هم یک چیزی توی مایه های پارابولیک واسش میسازی با قوطی نوشابه یا هر چیز دیگه
بنده از توی خونه به وسیله یک NANO2 از محل کارم با فاصله 12 تا خیابان به وسیله لپتاب و موبایل اینترنت میگیرم
بازم ببخشید بنده تازه وارد انجمن شدم و دوست دارم همشو بخونم برای ارتقای معلومات و در توانم پاسخ دوستن را بدم

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
پاسخ : آموزش تقویت امواج وایمکس WiFi ایرانسل - مبین نت و ... ( برای اولین بار در سایت های ایرانی )

ببخشید اینجا نظر میدم
و در این زمان
یک PicoStation بخر بریجش کن با مودمت هزینش زیاده ولی بخوای هزینه کم کنی
فکر کنم آنتن های Omni به کارتون بیان و طبق سخنن دوستمون هم یک چیزی توی مایه های پارابولیک واسش میسازی با قوطی نوشابه یا هر چیز دیگه
بنده از توی خونه به وسیله یک NANO2 از محل کارم با فاصله 12 تا خیابان به وسیله لپتاب و موبایل اینترنت میگیرم
بازم ببخشید بنده تازه وارد انجمن شدم و دوست دارم همشوبخونم برای ارتقای معلومات و در توانم پاسخ دوستن را بدم
دوست عزیز سپاسگذارم- عالی بود - مخاطبین شما در این انجمن اکثرا تعمیرکار هستن و با وسایلی که نام بردید اصلا اشنایی ندارند
والا من که به سختی تونستم منظورتون رو بگیرم - اگه زحمتی نیست به طور کامل توضیح بدید و وسایلی که استفاده میکنید نام دقیقشون - قیمتشون - یک توضیح مختصر از کارایی انها - نحوه و محل نصبشون -
مثلا انتن ommi چیه ؟ چطور وصل میشه ؟میشه اون رو کجا گذاشت ؟ بردش چقدره ؟
ممنون میشم شفاف سازی بکنید
فدای تو با صفا

Zarde Talai

کاربر
2013-06-23
85
150

دوست عزیز سپاسگذارم- عالی بود - مخاطبین شما در این انجمن اکثرا تعمیرکار هستن و با وسایلی که نام بردید اصلا اشنایی ندارند
والا من که به سختی تونستم منظورتون رو بگیرم - اگه زحمتی نیست به طور کامل توضیح بدید و وسایلی که استفاده میکنید نام دقیقشون - قیمتشون - یک توضیح مختصر از کارایی انها - نحوه و محل نصبشون -
مثلا انتن ommi چیه ؟ چطور وصل میشه ؟میشه اون رو کجا گذاشت ؟ بردش چقدره ؟
ممنون میشم شفاف سازی بکنید
فدای تو با صفا

درود
دوست عزیز جناب mj_blue میشه بیشتر و بهتر توضیح بدی ؟

Zarde Talai

کاربر
2013-06-23
85
150

درود
دوست عزیز جناب mj_blue میشه بیشتر و بهتر توضیح بدی ؟

درود
دوستان عزیز بنده هنوز درگیر این قضیه هستم .
اگه کسی میتونه کمک کنه دریغ نکنه .
تعطیلات به همتون خوش بگذره .

rahim_ir

کاربر
2009-02-14
40
1,213

سلام
منظور دوستمون از NANO2 احتمالا رادیو وایرلس Nanostation 2 هست که فرکانس 2.4GHZ داره. در دو مد AP و Client کانفیگ میشه. من به کمک دو تا از این دستگاه ها مسافت بین خونه تا محل کارم که حدود 1500 متر هست رو لینک زدم. البته هر دو رادیو باید در دید مستقیم همدیگه باشن. به دلیل اینکه در محل کارم از ADSL نمیتونم استفاده کنم از اینترنت خونه که بر روی این رادیو شیر شده در اونجا استفاده میکنم.

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز

اها . پس که این طور
من هم که محل کار و منزل رو با نانو M5 که حدودا دو کیلومتر فاصله دارند رو شبکه کردم.

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران

باسلام
این یکنوع آنتن Omini
Omni-Direction-RV-WiFi-Antenna-to-Computer-USB-port-illustration.jpg

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران

باسلام

اومینی چطور کار میکند:

a8ex_diagram.jpg
[hide]
تقویت آنتن بیسیم قدرت بالای وای فای تمام جهته در فضای باز به منظور افزایش قدرت سیگنال تا 8 دیسیبل در فرکانس 2.4 گیگاهرتز طراحی گردیده است و بهره بالا را برای انتن وای فای فراهم میکند . دستگاه های بیسیم وای فای از جمله روتر، نقاط دردسترس، آداپتورها، تکرار کننده ها و پلهای با قدرت بالا در زوایای 360 درجه یک نقطه به چند نقطه پوششهای فای A8EX جایگزین آنتنهای موجود در دستگاههای وای فای نموده بطوریکه تمرکز سیگنال را در تمام جهات تا بیش از یک مایل افزایش داده است این آنتن در فضای باز بیرون منزل بر روی دیوار یا روی یک پل نصب میگردد.
[/hide]

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران

با سلام
فیلمی از اومینی در پست بالا :

[hide]
[/hide]

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز

ببخشید اگر دیر جواب دادم
-----------------------------------
به این جمله توجه کنید
رادیوهای WiFi که با استانداردهای ۸۰۲٫۱۱b و ۸۰۲٫۱۱g کار می‌کنند در ۲٫۴GHz امواج را ارسال می‌کنند، در صورتیکه آنهایی که از استاندارد ۸۰۲٫۱۱a تبعیت می‌کنند در ۵GHz امواج را ارسال می‌نمایند
-------------------------
این یعنی تقریبا همه دستگاه های ( موبایل و لپ تاپ) دارای وایرلس لینک 2.4 هستند
من سخت افزارم قوی نیست ولی اگر بخواهیم امواج یک آنتن یا همون مودم خودمون را تقویت کنیم چند روش داریم
-------------------------------
یک یکی از پست ها نوشته بود با یک قوطی نوشابه شبیه یک آنتن پارابولیک درست کرده بود ( خیلی جالب بود و روش واقعا مناسب برای جهت دادن به سیگنال هاست)
امید وارم این چند عکس گویای مطالب باشند
1.jpg2.jpg3.jpg
-----------------------------------------------------------------------------------
خوب یک مساله دیگه هم هست اینه که امواج وای فای اطراف شما روی روتر شما تاثیر گزار هستند
امواج وایرلس دارای کانال هستند یعنی میشه تنظیم کرد فلان کانال باشه
تداخل کانال با وایرلس همسایه شما باعث کم شدن (یا منحرف شدن ) امواج وایرلس شما میشه
----------------------------------------------------------------------------------------------------
افزودن آنتن امنی
Omni با آنتن هایی میگن که امواج را 360 درجه هدایت میکنن
مثل آنتن های کوچک پیچی روی روتر وایرلس های خانگی شما
بر حسب اندازه میشه تشخیص داد قدرت این آنتن امنی چقدر هست ( آنتن بالای فکر کنم 1.5 متر غیر قانونی هست ) ولی در منزل میشه استفاده کرد
نکته(میشه روی روتر وایرلس خودتون آنتن قدرتمند تر نصب کرد ولی به قدرت خروجی مودم هم باید توجه کنید)
-----------------------------------------------------------------------
میشه از یک مودم دیگه به عنوان ریپیتر(تکرار کننده) استفاده نمود
رپیتر یعنی SSID یا همون روتر name و پسورد و پرتکل رمز و همه چیز دو مودم یکی باشه
مثلا یکیشو میزاریم توی خونمون و یکی دیگه خونه همسایه
وقتی مسیر را طی میکنیم همراه با دستگاه گیرنده( مثلا موبایل) هر وقت سیگنال یکی ظعیف شد و به محدوده سیگنال بعدی وارد شدیم
بدون اینکه اینترنت ما قطع بشه از مودم دیگه دیتا دریافت میکنه
----------------------------------------------------------------
روش های دیگه را در پست های بعدی عرض میکنم
مثل نصب نانو استیشن 2 برای فاصله ای زیاد
و تنظیم دیستانس برای مودم
پیکو استیشن چجور قدرتی داره و نصب آنتن امنی
-----------------------------------------------------------------
اگر در اطلاعای که نوشتم خطایی وجود داره خوشحال میشم بهم بگید چون اطلاعات من علمی نیستن و فقط تجربی هست
متشکر از همه

بالا