آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: آموزش تقویت امواج وایمکس WiFi ایرانسل - مبین نت و ...

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
پاسخ : آموزش تقویت امواج وایمکس WiFi ایرانسل - مبین نت و ... ( برای اولین بار در سایت های ایرانی )

من که با 5 متر تست کردم عالی بود
مودم داخل اتاق بود - وقتی سیم رو انداختم تو فضای بیرون
نزدیک به 100 متر اون ور تر امواج داد

آخرین ویرایش:

Zarde Talai

کاربر
2013-06-23
85
150
پاسخ : آموزش تقویت امواج وایمکس WiFi ایرانسل - مبین نت و ... ( برای اولین بار در سایت های ایرانی )

درود
دوست عزیز اون تک سیم مشکی که توی عکسه ، سیم ارتباط تیونر تقویت امواج وای به آنتن خود وایمکسه.
این قضیه رو وقتی مطمعن شدم که سیم رو از قسمت تیونر جدا کردم و متوجه شدم که لبتاب کنار وایمکسه و دیگه امواج وای فای بهش نمیرسه .
خوب حالا این تک سیم در واقع دو رشته هستش که همینطور که توی عکسم مشخصه شیلد اون به یک طرف آنتن و سیم مغزی به مثبت وصل میشه .
بنده اومدم و دو رشته سیم نازک به محل لحیمکاری لحیم کردم و وصلش کردم به همون کابل rgb58 که فرموده بودید .
اون کابل rgb58 را بردم به فضای بیرون اتاق . یعنی فضای آزاد . 02062021645.jpg
هیچ فرقی نکرد که نکرد . واقعا دیگه خسته شدم . تو رو خدا راهنمایی کنید .
با تشکر .

Zarde Talai

کاربر
2013-06-23
85
150

از دوستان اگه کسی تجربه ای توی این قضیه داره اعلام کنه
دمتون گرم .

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران

با سلام
تقویت امواج وایمکس WIFI مبین نت توسط یک قوطی فلزی ماءالشعیر

وسایل لازم برای ساخت آنتن تقویت شده : مطابق شکل

1.jpg
در ابتدا قوطی را تمیز میشوریم
2.jpg
حلقه در بازکن آنرا جدا میکنیم

3.jpg
مطابق شکلهای آخری محل مربوطه را برای برش با خط چین قرمز علامتگذاری میکنیم
و باتوجه به شکل به غیر از اندازه سوراخ محل نوشیدن خط سفید برای حفظ اتصال پایه و رفلکتور فقط خط چین قرمز را برش میدهیم

5.jpg
روبروی محل اتصال پایه خط چین قرمز را مطابق شکل برش میدهیم

7.jpg
بعد از برش رفلکتور رادار و صفحه پایه آن به شکل زیر در میآید
آنتن را به یک پایه ابتکاری وصل میکنیم

629px-Beer-Can-Wifi-Booster-Intro.jpg

مراقب باشید که لبه فلزی قوطی دستتان را نبرد و در خاتمه برای ایمنی بیشتر، با یک نوار چسب مناسب دور لبه های فلزی را چسب میزنیم و سپس کابل خروجی آنتن را به ورودی آنتن وایمکس WIFI مبین نت متصل میکنیم.

پیوست‌ها

• 33.8 کیلوبایت بازدیدها: 309
  • 34.2 کیلوبایت بازدیدها: 319
آخرین ویرایش:

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز

این دوستمون طرح خوبی رو گذاشتن
بنده قبلا تست کردم ولی به یه شکل دیگه
از قوطی های یخ که در یخچال های خونمون استفاده میکنیم
-------------------------
اما شما دوست عزیز
هدفتون از افزایش برد امواج برای چه کار هستش
سیمتون چند متره

Zarde Talai

کاربر
2013-06-23
85
150

درود
ببینید دوست گلم بنده مودم وایمکس در داخل خونه خودمه که هم از لحظ دریافت امواج ایرانسل از خط ایرانسل و هم از لحاظ برد وای فای تو خونه خودم هیچ مشکلی ندارم .
ولی چند تا خونه اطرافمون همه آشنا هستند که این امواجو برای کانکت شدن ر س ی و رشون برای باز کردن کانالهای کارتی میخواند استفاده کنند و هم خودم که با لبتابم میخوام مثلا برم خونه بغلی استفاده کنم اصلا امواجو دریافت نمیکنم .
من این سیمو تا روی پشت بوم بردم که حدود 5متره .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز

ببینید
من داخل مغازم یه دونه مودم داشتم که تا سره کوچه بیشتر انتن نمی داد
وقتی این کابل 5 متری رو درست کردم و یک سرش رو انتداختم بیرون مغازه
تا 200 متر برد داشت
ولی 200 متر بدون مانع - یعنی هر چقدر مانع می وامد جلوم سینگال به شدت پایین می اومد
--------------------------
بالا پشتبون فکر نکنم جواب بده
---------------
داخل تنظمیات مودم مودم رو نگاه بندازید - مثلا نوشته قدرت وای فای تا 1000 نانو می باشد ولی خوده مودم به صورت پیش فرض 200 نانو فعال کرده که میتونید گزینه مورد نظر خودتون رو قعال بکنید
فعلا مودم 130 دمه دستم نیست - وگرنه کمکتون میکردم
------------------
اگه نتیجه نگرفتی راه های مختلفی برای شبکه کردن هست

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران

درود
دوست عزیز اون تک سیم مشکی که توی عکسه ، سیم ارتباط تیونر تقویت امواج وای به آنتن خود وایمکسه.
این قضیه رو وقتی مطمعن شدم که سیم رو از قسمت تیونر جدا کردم و متوجه شدم که لبتاب کنار وایمکسه و دیگه امواج وای فای بهش نمیرسه .
خوب حالا این تک سیم در واقع دو رشته هستش که همینطور که توی عکسم مشخصه شیلد اون به یک طرف آنتن و سیم مغزی به مثبت وصل میشه .
بنده اومدم و دو رشته سیم نازک به محل لحیمکاری لحیم کردم و وصلش کردم به همون کابل rgb58 که فرموده بودید .
اون کابل rgb58 را بردم به فضای بیرون اتاق . یعنی فضای آزاد .
هیچ فرقی نکرد که نکرد . واقعا دیگه خسته شدم . تو رو خدا راهنمایی کنید .
با تشکر .
با درود خدمت شما
و با اجازه از سرور عزیزم جناب نیسی ( پشتیبان )
دوست گرامی ، برای اینکه بردش بهتر بشه میتونید از آنتن با خروجی 18dbi استفاه کنید قیمتش دو یا سه برابر آنتن های معمولی است این تنها راه منطقی است البته اگر برای شما این قضیه بسیار مهم است این کار را انجام دهید
فقط قبل از اینکه این کار را انجام دهید میتونید از دوستان و آشنایان و یا شرکتی آشنا قرض کنید و تست کنید
آنتن های بازار معمولا با خروجی 7 dbi است
سیم هم هرچه کیفیتش بالا باشد و طولش هم هرچه کوتاه تر باشد بهتر است
موفق باشید

Zarde Talai

کاربر
2013-06-23
85
150

با درود خدمت شما
و با اجازه از سرور عزیزم جناب نیسی ( پشتیبان )
دوست گرامی ، برای اینکه بردش بهتر بشه میتونید از آنتن با خروجی 18dbi استفاه کنید قیمتش دو یا سه برابر آنتن های معمولی است این تنها راه منطقی است البته اگر برای شما این قضیه بسیار مهم است این کار را انجام دهید
فقط قبل از اینکه این کار را انجام دهید میتونید از دوستان و آشنایان و یا شرکتی آشنا قرض کنید و تست کنید
آنتن های بازار معمولا با خروجی 7 dbi است
سیم هم هرچه کیفیتش بالا باشد و طولش هم هرچه کوتاه تر باشد بهتر است
موفق باشید

درود
دوست گلم خیلی خیلی ممنون و سپاسگذارم از راهنمایی های شما و دیگر دوستان عزیزم بویژه جناب پشتیبان عزیز .
ببینید یه مشکلی که بنده برای افزایش برد این مودم دارم وجود مانع یا همون دیواره .
برای این قضیه هم راهی هست ؟

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز

سلام
شما اگه خیلی زور بزنید امواج رو میتونید به در خونه طرف برسونی - ولی داخل اتاق رو نمیشه تضمین کرد - حتی اگه جواب بده سرعت خیلی میاد پایین
بذار یه راه دیگه بت بگم
شما میتونی کابل شبکه در متراژ بالا استفاده بکنی - کابل بلدن متری 600 تومن
کابل خیلی بهتر و با کیفیت تر از وای فای جواب میده
شما اگه برای هر کاربر 50 و یا 60 متر کابل استفاده بکنی هزینش با سوکتش میشه 35 هزارتومن
ولی یه کار تمیز در میاد

بالا