آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزش تعمیرات هاردهای سیگت و مکستور

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
کلا در این مدار از چند قطعه ساده که بوفور در بازار موجود هست استفاده شده است و شکل مدارش هم خیلی ساده هست
هرجا مشکلی داری بگو من راهنمایی کنم
طبق شکلهای زیر
در ضمن استفاده از این شکل و مدار بنظر منطقی نمیرسد و ریسکه اینو به هارد وصل کنی
اگر درست کردی و اگر نتیجه ای داشت به احتمال صددرصد مشکل ساز خواهد بود مارا هم در جریان بزار
البته امیدوارم که مشکل گشا باشد

madar.jpg

pic.jpg

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
البته در این مدار و قطعه درست شده یک خطا و اشتباه بارز هست که کاملا واضحه و این نادرستی و غیراستاندارد بودن این مقاله رو بیشتر ثابت می کنه اگر از دوستان متوجه هستند ذکر بفرمایند اگر کسی متوجه نشد من خودم اشاره خواهم کرد​

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
البته در این مدار و قطعه درست شده یک خطا و اشتباه بارز هست که کاملا واضحه و این نادرستی و غیراستاندارد بودن این مقاله رو بیشتر ثابت می کنه اگر از دوستان متوجه هستند ذکر بفرمایند اگر کسی متوجه نشد من خودم اشاره خواهم کرد​
pcb مدار راباید چطور درست کنم تاقطعات را روش لحیم کنم ورابطه داشته باشند باتشکر

hamsafar00

کاربر
2012-05-27
79
427
درود دوستان من این مدار رو طبق شکل درست کردم و طیق مطالب گفته شده در پی دی افی که ضمیمه شده عمل کردم کامل جواب میده !یه هارد 500 سیگیت براحتی درست شد و . .. .در مورد مشکل داشتن مدار هم اگه منظور دوستان مثبت و منفی خازن ها هست باید گفت خازن های بایاس هستند یعنی یه پایه فقط ولتاژ میگیره و مشکلی نداره ، در خازن های تغذیه حتما باید + و - رعایت بشه که توی شکل هم خازن 10 uf که خازن تغذیه هست + و - رعایت شده ، اگه هم منظور عیبی دیگه در مدار هست خواهشا بگن تا بررسی بشه . . . ممنون

آخرین ویرایش:

امید.اکبری

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-10-10
661
2,917
44
اصفهان
دوست من همسفر
شما همین مدار را درست کردید؟چند تا باطری استفاده کردین؟چون در مدار اصلی دو باطری 3 ولت کار شده.ولی در این عکس از یک باطری استفاده شده است

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari

سلام این مدار تغذیه از com کامپیوتر میگیره ا از باتری توی شماتیک هم جای باتری مشخص نیست

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا