آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: آموزش برنامه نویسی PIC BASIC

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,086
48
ایران
مرسی
من از صفر شروع کردم خیلی چیزا یاد گرفتم

فقط یک سوال
نمیشه به پایه TRISA.2 منفی بدیم خود میکرو بفهمه؟
برنامه ننویسیم که همش اون پایه رو چک کنه . یک برنامه بنویسیم که منفی به این پایه وصل شد این کارو انجام بده؟!

سلام
ببینید روال این برنامه هایی که توضیح دادم اینطوره .
چرا نمیشه . باید تمرین کنید و طوری که مایلید برنامه بنویسید.
موفق باشید.

آخرین ویرایش:

majid411

کاربر
2015-02-08
116
169
رد: پاسخ : آموزش برنامه نویسی PIC BASIC

سلام
ببینید روال این برنامه هایی که توضیح دادم اینطوره .
چرا نمیشه . باید تمرین کنید و طوری که مایلید برنامه بنویسید.
موفق باشید.

سلام خدمت استاد رسولی عزیز ودیگر دوستان تاپیک را امروز دیدم وبسیار مشتاقم انشاالله تا دوسه روز آینده قسمتهای قبلی را مطالعه میکنم ووسایل مربوطه خریداری وبه شما میپیوندم.موفق باشید

gognosm

کاربر
2018-03-13
66
150
سلام استاد مطالبی که در اینجا گفتین خیلی خوب بود اما من میخوام بیشتر یاد بگیرم اگه امکان داره اموزشهای بیشتر بزارید در مورد سنسور های حرارتی که میکرو چطور میفهمه دمارو

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Aliesf

mehran101

کاربر
2017-02-25
75
107
سلام
آخرين پست بالا مربوط به 3 سال پيشه.سنسورهاي حرارتي معمولي مثل lm35 به ازاي هر 1 درجه تغيير دما حدود 10ميلي ولت افزايش ولتاژ در خروجي داره و كاليبره است يعني عين ولتاژ معادل يك دما است. بعضي عرض پالس ميدهند و بعضي خروجي سريال بصوري spi يا i2c و .. ميدهند كه كاليبره اند و بعضي كه واقعا صنعتي اند مثل pt100 كه انواع دارد شبيه ترموكوپل جريان ضعيفي ميدهند كه تقويت كننده و مدار خاص در نهايت خروجي ولتاژي است.بعضي از ptc اسفاده ميكنند مثل كولر گازي هاي جديد كه از مشخصه اهم-دما سنسور يك جدول lookup table درست ميكنند و هر اهمي معادل يك دماست......

gognosm

کاربر
2018-03-13
66
150
با سلام .استاد چطوری میتونم با یک کلید چند لیبل رو یک به یک انتخاب کنم ممنون میشم کمکم کنید

mehran101

کاربر
2017-02-25
75
107
سلام
منظورت چيه؟ الگوريتم اش را ميخواي يا برنامه را ؟ كجاي برنامه را نتونستي ادامه بدي و تكميل كني؟ من اينتراپت اي و مطمين كار ميكنم.با فشردن يك كليد ميكرو به آدرس و ريز برنامه اينتراپت وارد ميشه.سپس با فشاردن همان كليد منوها يكي يكي از جلو نظر ميگذره و با نگهداشتن بيشتر كليد ( و اجراي خروج break و شمارش نسبي زمان فشرده شدن كليد) وارد آن ليبل شده و ريز برنامه مربوط به آن اجرا ميشه و ....... نميدانم چطوري كمكت كنم .

gognosm

کاربر
2018-03-13
66
150
سلام . PDF اموزشی PIC BASIC رو اپلود کردم یه نگاهی بکنید.یجایی نوشته بود باید از دستورات ADCIN و GOSUB باید استفاده بشه ولی من روش درستشو نمیدونم به اموزش هم که نگاه میکنم زیاد توضیح نداده شما یه نگاهی به PDF اموزش بندازین و منو راهنمایی کنید اگه یک نمونه هم بگذارید خیلی خوب میشه ممنون.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

gognosm

کاربر
2018-03-13
66
150
از عزیزانی که این پست اموزش رو شروع کردن و نصفه رها کردن اگه میشه اموزشو ادامه بدین خواهشا چقدر باید منتظر بمونیم؟:051::goodjob:

آخرین ویرایش:
بالا