آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست نقشه پاور ماینر جهت تقدیم تحلیل و الگوریتم عیب یابی

امیرجعفری

کاربر
2021-04-23
11
38
31
با تشکر از دوستان و همکاران گرامی بخصوص غزال عزیز
تجربه ای که بنده دارم این نوع پاور ها یک سیم کنترل هم دارند که از طریق کنترل برد ولتاژ خروجی پاور تنظیم میشه، عموما روی مدار فیدبک یک پتانسیومتر دیجیتالی وجود داره که با پروتکل I2C کنترل میشه
اگه ولتاژ خیلی پایین ثابت مونده در بسیاری موارد همین قطعه مشکل داره

سلام دوست عزیز خسته نباشید
منظورتون اینه ک کنترل برد خراب بوده؟؟

امیرجعفری

کاربر
2021-04-23
11
38
31
خیر، آی سی پتانسیومتر دیجیتال مشکل داشت و با تعویض مشکل حل شد

مهندس جان کنترل بردم سالمه پاورو تست کردم از پاورم بودمشکل.ولی خروجی ها همه سالمن‌.ای سی تنظیم ولتاژ هست روی اینا ک داخلش برنامه یا کد داشتبه باشه ک اون خراب شده باشه؟؟اگه اینطوره این برنامه رو ازکجامیشه گیراورد

Armanfarsi

کاربر
2021-05-06
2
2
سلام من یک پاور 2000 وات ماینر رسیده که مشکل پاور فکتور داره یعنی روی خازن صافی 300 ولت میاد تبدیل به 400 نمیشه اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

atteesh

کاربر
2010-04-03
19
51
سلام من یک پاور 2000 وات ماینر رسیده که مشکل پاور فکتور داره یعنی روی خازن صافی 300 ولت میاد تبدیل به 400 نمیشه اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

قطعات طبقه pfcشامل یک عدد ماسفت و قطعات مربوط به درایو گیت و بایاس ماسفت _ دیود شاتکی که این دو قطعه روی یک هیت سینک معمولا کنار هم دیده میشود حوالی پل دیود _ سومین قطعه کنترلر pfc که تست های اهمی _ ولتاژی و سیگنالی را باید به ترتیب روی انها انجام دهید تا قطعه یا قطعات معیوب شناسایی شود .

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
955
با سلام . یه پاور ماینر خازن های ورودی معیوب داشته که ظرفیتش در حد پیکو افت کرده بوده بعد از تعویض خازن ها انگار اتصال وجود داره ولی پا مولتی متر چیزی نشون داده نمیشه و فقط موقع روشن کردن با لامپ تست لامپ کاملا روشن میمونه و فقط 20 ولت سر خازن های بزرگ ورودی میرسه. با توجه به رسیدن ولتاژ dc نشده و ریپل دار چه قطعه ای میتونه اسیب دیده باشه

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Poomm

hadi-dindar

کاربر
2012-08-20
137
426
استاد غزال دیگه این تاپیک رو ادامه نمیدهید؟
متاسفانه دوستان بجای اینکه مشکل پاورشون رو در بخش مربوطه بزارند میان اینجا مینویسند و تاپیک رو از محور اصلی دور میکنند

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
استاد غزال دیگه این تاپیک رو ادامه نمیدهید؟
متاسفانه دوستان بجای اینکه مشکل پاورشون رو در بخش مربوطه بزارند میان اینجا مینویسند و تاپیک رو از محور اصلی دور میکنند

درود

اتفاقا بشدت مصمم به تقدیم تحلیل این تغذیه ها هستم و اگرچه تاکنون نکات جدیدی استخراج و تقدیم گردیده که بری خودم هم بسیار تازگی و جذابیت داشت ، اما وجود نقشه از ضروریات بدیهی تحلیل است که تابحال فرجی نشده و بمنظور تهیه نقشه دستی نیز تلاش و اقدامم معطل گردید ، زیرا متاسفانه با توجه به قطعات smd ، چشمم قادر به همکاری لازم نشد و استفاده از لوپ هم برای تعقیب پیچیدگی های این تغذیه ، بسیار پر مشقت و کلافه کننده بود و لذا تقدیم تحلیل تا تهیه نقشه ، تعلیق گر دیده است .

سپاس

آخرین ویرایش:

hadi-dindar

کاربر
2012-08-20
137
426
درود

اتفاقا بشدت مصمم به تقدیم تحلیل این تغذیه ها هستم و اگرچه تاکنون نکات جدیدی استخراج و تقدیم گردیده که بری خودم هم بسیار تازگی و جذابیت داشت ، اما وجود نقشه از ضروریات بدیهی تحلیل است که تابحال فرجی نشده و بمنظور تهیه نقشه دستی نیز تلاش و اقدامم معطل گردید ، زیرا متاسفانه با توجه به قطعات smd ، چشمم قادر به همکاری لازم نشد و استفاده از لوپ هم برای تعقیب پیچیدگی های این تغذیه ، بسیار پر مشقت و کلافه کننده بود و لذا تقدیم تحلیل تا تهیه نقشه ، تعلیق گر دیده است .

سپاس
طراحی های مختلف از این پاور ها دیده میشه و بخصوص در دستگاهای جدید بیت مین تغییرات زیاد بوده
یدونه پاور ساده 1800 واتی دم دست هست ولی اونا رو هم همش روش سیلیکون ریختند
تقریبا طرز کار کلی اش رو میشه فهمید چطوری هست ولی جزییات زیادی هم داره
من تجهیزات آنچنانی ندارم ولی شبا سعی میکنم بتدریج نقشه یکی از این پاور ها رو با دستم بکشم و براتون بفرستم

بالا