آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

پاسخگویی به سوالات مربوط به میکرو کنترلر هاي AvR

amirtebyan

کاربر
2010-05-24
43
94
سلام.مداری رو میخواستم با میکرو که توی اون یه گیرنده ی مادون قرمز یا هر چیز دیگری وقتی از فرستنده دستوری دریافت میکنه دور موتور رو کم کنه. میخوام موتوری واسه دستگاه بسازم که در یک مسیر در حال حرکته و وقتی به نقاط مشخصی رسید سرعتش کم یا زیاد شه.مثلا وقتی به فرستنده ی اول نزدیک شد دور موتور ۱۰ باشه و وقتی به فرستنده یدوم رسید سرعتش ۵ بشه.ممنون

نمونه برنامه ای در لینک زیر موجود می باشد که جوابگوی نیاز شما هست.

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=61857.msg348515#msg348515

danial2

کاربر vip
کاربر
2008-02-22
20
27
شاهین شهر
خیلی ممنون از جوابتون ،پس همون کلاک داخلی خودش براش کافیه ،دیگه احتیاجی به کریستال برای بهبود عملکرد نیست .

amirtebyan

کاربر
2010-05-24
43
94
برای استفاده از AVR در محیط های صنعتی و پر نویز بهتره از کریستال خارجی استفاده کنین. برای توضیحات کامل تر لطفا فایل زیر را مطالعه برفرمایید.

عنوان : استفاده از AVR در محیط های صنعتی و پر نویز

پیوست‌ها

ghasem-58

کاربر
2008-12-13
1
1
باسلام وخسته نباشید می خواستم بدونم در حال حاضر بازارکار avr از نظر درامدی به چه صورت است واموزشگاهی که به صورت جامع وکامل وبا هزینه مناسب مبحثavr در تهران اموزش بدهد وجود دارد یانه با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

lamerd

کاربر
2007-02-13
42
43
سلام بر استادان گرامی
برنامه ای که براتون میفرستم مربوط به افکت کم نور و پرنور شدن ال ای دی های تابلو ثابت هست که به زبان بسکام نوشته شده.
حالا سوالات:
1-این برنامه برای 10کانال نوشته شده که عبارت است از پورت Dو دوپایه پورت b اگه بخوایم 8کانال استفاده کنیم و دوپایه دیگه استفاده نکنیم مشکلی که پیش نمیاد؟
2-میخوام این افکت چند بار تکرار بشه مثلا 5با یا مثلا5ثانیه بعدش بره توی یه افکت دیگه
برنامه باید به چه صورت نوشته بشه؟

برنامه بسکام:
$regfile = "M8DEF.DAT"
$crystal = 1000000

Config Portd = Output
Config Portb.0 = Output
Config Portb.1 = Output

Declare Sub Efct00
Declare Sub Initial_set
Declare Sub Initial_reset

Dim Rpt_cnt_00 As Byte , Rpt_cnt_01 As Byte , Rpt_cnt_02 As Byte
Dim Pwm_t_on As Byte , Pwm_t_of As Byte

Do
Call Efct00
Loop

Sub Efct00:
Pwm_t_on = 1
Pwm_t_of = 99
For Rpt_cnt_00 = 1 To 100
For Rpt_cnt_01 = 0 To 5
Call Initial_set
For Rpt_cnt_02 = 0 To Pwm_t_on
%0N/:K55 Waitus 50
Next
Call Initial_reset
For Rpt_cnt_02 = 0 To Pwm_t_of
Waitus 50
Next
Next
Pwm_t_on = Pwm_t_on + 1
Pwm_t_of = Pwm_t_of - 1
Next
Call Initial_set

Pwm_t_on = 99
Pwm_t_of = 1
For Rpt_cnt_00 = 1 To 100
For Rpt_cnt_01 = 0 To 5
Call Initial_set
For Rpt_cnt_02 = 0 To Pwm_t_on
Waitus 50
Next
Call Initial_reset
For Rpt_cnt_02 = 0 To Pwm_t_of
Waitus 50
Next
Next
Pwm_t_on = Pwm_t_on - 1
Pwm_t_of = Pwm_t_of + 1
Next
Call Initial_reset
End Sub

Sub Initial_set:
Portd = 255
Set Portb.0
Set Portb.1
End Sub

Sub Initial_reset:
Portd = 0
Reset Portb.0
Reset Portb.1
End Sub

End

• Like

sabalan-co

کاربر
2012-06-23
101
279
آذربایجان
با سلام من یک مدار ترموستات از سایت ها پیدا کردم خیلی ساده است واین مدار در PROTEUS به طور صحیح کار میکند ولی این مدار را در برد برد ساختم وبرنامهHEXرا به ایسی ریختم ومدار را به 5 ولت وصل کردم اما lcd اصلا کار نکرد حتی مثل این که به مدار وصل نشده است
یک فایلbas. است ان چیست؟ لطفا مرا راهنمایی کنید با تشکر
فایل

پیوست‌ها

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,101
74,093
48
ایران
با سلام من یک مدار ترموستات از سایت ها پیدا کردم خیلی ساده است واین مدار در PROTEUS به طور صحیح کار میکند ولی این مدار را در برد برد ساختم وبرنامهHEXرا به ایسی ریختم ومدار را به 5 ولت وصل کردم اما lcd اصلا کار نکرد حتی مثل این که به مدار وصل نشده است
یک فایلbas. است ان چیست؟ لطفا مرا راهنمایی کنید با تشکر
فایل

سلام
احتمالا مشکل شما در تنظیم فیوز بیت هاست .

[hide]ترتیب پایه های ال سی دی رو هم چک کنید.
فایل BAS. سورس برنامه شماست .[/hide]

danial2

کاربر vip
کاربر
2008-02-22
20
27
شاهین شهر
با سلام خدمت اساتید محترم ،من یک مدار توسط میکرو at mega8 ساختم ،در طبقه خروجی مدار ولتاژ dc که حدود 290 ولت مثبت هست باید توسط یک ترانزیستور به روی یک خازن 2,2 میکرو فارادی برای یه لحظه (50میلی ثانیه )وصل بشه و خازن را شارژ کنه و بعد قطع بشه ،من از ترانزیستور mje 13007 استفاده کردم ،اما توی درایوش مشکل دارم ،از اپتو کوپلر هم استفاده کردم جواب نتونستم بگیرم ، از دوستان خواهشمندم مرا راهنمایی بفرمایند ،خودم تو فکرم از ترانزیستور مثبت استفاده کنم که دیگه واسه درایوش مشکل نداشته باشم ،بنظرتون چه ترانزیستور مثبتی میتونم استفاده کنم ،که اندازشم مثل همین 13007 باشه ،بعد چه اپتو کوپلری مناسب این کار هست ،درضمن امپر مصرفی در حد همون 13007 کافیه ،ماسفت هم بود مشکلی نداره .با تشکر از شما .

• Like

sabalan-co

کاربر
2012-06-23
101
279
آذربایجان

سلام
احتمالا مشکل شما در تنظیم فیوز بیت هاست .

hidden content may not be quoted

با سلام باتشکر به خاطر جوابتان اما فیوز بیتها را چگونه تنظیم کنم واین که این مدار در proteusبه خوبی کار میکند ودر مدار اصلی کار نمی کند ایا برنامه اصلی سالمه :narahat:

• Like
بالا