آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

پاسخگویی به سوالات مربوط به میکرو کنترلر هاي AvR

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978
با سلام خدمت دوستان عزیز آیا برنامه ای وجود داره که بشه فایل hex رو به bas تبدیل کنه؟ خیلی ممنون از لطفتون اگه راهنماییم کنید.

سلام نه نمیشه به bas تبدیل کرد البته میشه به اسمبلی تبدیل کرد

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978
سلام
لطفا برنامه که نور led رامی توان ان را کم وزیاد کرد با زبان بیسکم قرار دهید با کمال تشکر

سلام قبلا تو سایت تو قسمت تابلو ثابت قرار داده شده اگه پیدا نکردید بگید تا براتون قرار بدم .

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978
سلام میشه بگید چطوری میتونم تبدیل به اسمبلی کنم؟ خیلی ممنون.

فکر کنم با نرم افزار avr studio بشه حجمش زیاده نمیتونم براتون اپلود کنم البته باید نرم افزار ساده تری هم برای این کار باشه برای pic قبلا دیده بودم اگه پیدا کردم براتون همینجا قرار میدم .

starmlml

کاربر
2013-04-07
9
14
سلام کسی میتونه در این باره کمک کنه
فزايش بيت مبدل آنالوگ باعث افزايش دقت قرائت ميشود.
قرائت مقدار توليد شده توسط مدار آنالوگ داراي دو جنبه است يکي اينکه بايد مدار آنالوگ يک مدار مناسبي باشد که آن سيگنال حساس را توليد کرده باشد که ما با افزايش دقت قرائت بتوانيم انرا تشخيص بدهيم و جنبه ديگر اينکه مدار انالوگ داراي نوسان نباشد زيرا در صورت وجود نوسان در سيگنال توليدي توسط مدار آنالوگ ما نميتوانيم مقدار صحيح را تشخيص دهيم و افزايش بيت تاثيري نخواهد داشت.
به نظر من بايد ميزان حساسيت و پايداري سيگنال توليدي توسط مدار آنالوگ متناسب با دقت مبدل انالوگ به ديجيتال باشد.
مثلا براي مدارهاي معمولي يک مبدل 8 بيتي و يا 10 بيتي کافي است. و افزايش دقت تاثيري ندارد زيرا مدام نوسان ميکند.
ولي اگر مدار کاملي در قسمت آنالوگ داشته باشيم افزايش دقت مبدل آنالوگ به ديجيتال حتما تاثير دارد.
در مورد افزايش دقت مبدل انالوگ به ديجيتال و ارتباط اون با افزايش عمق هم يک توضيح بدم ( بشرطي که مدار آنالوگ کامل بوده و خروجي مناسب براي افزايش دقت باشد)
افزايش از 10 بيت به 12 بيت دقت قرائت را 4 برابر ميکند. و کاهش قدرت ميدان مغناطيسي با توجه به اينکه در حجم سه بعدي پخش ميشود با توان 3 کاهش مي يابد
يعني سيگنال در دو متري نسبت به يک متري فاصله از لوپ هشت برابر ضعيفتر است.
بنابراين اگر دقت قرائت هشت برابر شود از لحاظ تئوريک عمق تشخيص 2 برابر خواهد شد.
ولي در عمل نوسان داشتن در هنگام افزايش دقت کار را دچار مشکل ميکند

tamishan

کاربر
2013-06-06
142
208
مازندران-بهشهر
پاسخ : یک سوال

سلام نیاز شدید به یه رطوبت سنج دقیق دارم که از امکاناتش این باشه که به یه رطوبت خاصی که براش تعریف کردیم رسید رله ای قطع و وصل بشه

khebreh

کاربر vip
کاربر
2007-11-06
145
461
رد: پاسخ : پاسخگویی به سوالات مربوط به میکرو کنترلر هاي AvR

::bounce:: ::bounce::
خوب ایناهم که مثل تابلو روانه و با افکت نور کم وزیاد میشه . حالا فهمیدم یه برنامه با سی براش مینویسم ببینم انجام میشه . فکر کنم فهمیدم از چه دستور های برای افکت دادن استفاده کنم مخصوصا برای تابلو های روان
ولی یکم پیچیدس بدون این که از pwm استفاده کنم برنامش رو مینویسم اگه خوب جواب داد خبرتون میکنم البته یه کم سرم شلوغه ولی انجامش میدم

با سلام :
دوست گرامی اگه فرصت کردید و برنامه ی مورد نظر را نوشتید زحمت برنامه بسکامش را هم متقبل شوید !
یک بنده ی خدایی با مگا هشت یگ برنامه نوشته بود که نور ال ای دی های یک پورت کامل را کم و زیاد میکرد ولی متاسفانه بهم یاد نداد که از چه روشی استفاده میکند ؟؟
ممنون

tamishan

کاربر
2013-06-06
142
208
مازندران-بهشهر
سلام خدمت دوستان عزیز من در زمینه برنامه نویسی avr زیاد وارد نیستم یه مداری لازم دارم که این کارها روبکنه.
یک خروجی مثلا موتور تحت زمانهای معین روشن و خاموش بشه .اساس کار به این صورته که با استفاده از دو میکروسوئیچ که یکی صعودی و دیگری نزولی شماره زمان مورد نظر برای روشن بودن موتور رو تعیین کنیم و برای حالت خاموش بودن موتور دو میکروسوئیچ جداگانه باشه .(بدین صورت باشه مادامی که دستم روی میکرو سوییچ شمارش بشه و برداشتم شمارش متوقف شه )
شروع کار سیستم با یک شستی استارت باشه .
نمایش زمانها بر روی ال سی دی باشه . درضمن برنامه زبان بسکام باش . دوستان کمک میکنند از کجا باید شروع کنم

ahwaz88

کاربر
2008-07-09
133
385
اهواز
سلام دوستان
من اصلا آشنایی با میکرو کنترل ها ندارم ولی به شدت دوست دارم یاد بگیرم و ترم دیگه هم جزء واحد های دانشگاهی من هست.اگه دوستان لطف کنن و جواب سوالهای منو بدن متشکر میشم>
1-انواع میکرو کنترل(از نظر سخت افزاری)
2-انواع زبانهای برنامه نویسی
3-تفاوت سخت افزاری میکرو کنترل ها
4-تفاوت در زبانها
5-انواع پروگرامر و شرح مختصر کاربرد
دوستان اگه امکانش هست چند تا عکس هم بذارید که عالی میشه

پیشاپیش متشکرم

بالا