آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

فلزیاب دلتا پالس

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

john lewis

کاربر vip
کاربر
2009-01-17
93
173
سلام خیلی ممنون دوست عزیز بله چراغ سبز روشن میشه البته اولش هر دو پایه مثبت لیدهای نوری رو بهم اتصال داده بودم

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,801
39
تهران-مشهد
slew rate سرعت تغییرات خروجی نسبت به وردوی هست و در واقع سرعت عکس العمل آپ امپ و .... هیچ کدام از آپ امپ های موجود دارای این slew rate نیست.
در ایران tl081 را رفرش کردند و چاپ زده اند lf357 و بفروش می رسانند. بهترین راه استفاده از lf357 فلزی هست که الان پایا موجود داره.البته dip هم داره که من تهیه کردم ظاهرش که انگار اصلی هست اما تست نکردم.شما عزیزان همان lf357 فلزی خزیدازی کنید. در ضمن پهنای باند lf357 4برابر llf356و.... هست. در کل بهترین جایگزین برای lf357 آپ امپ های ca3120وlf356 هست

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
slew rate سرعت تغییرات خروجی نسبت به وردوی هست و در واقع سرعت عکس العمل آپ امپ و .... هیچ کدام از آپ امپ های موجود دارای این slew rate نیست.
در ایران tl081 را رفرش کردند و چاپ زده اند lf357 و بفروش می رسانند. بهترین راه استفاده از lf357 فلزی هست که الان پایا موجود داره.البته dip هم داره که من تهیه کردم ظاهرش که انگار اصلی هست اما تست نکردم.شما عزیزان همان lf357 فلزی خزیدازی کنید. در ضمن پهنای باند lf357 4برابر llf356و.... هست. در کل بهترین جایگزین برای lf357 آپ امپ های ca3120وlf356 هست

سلام دوسته عزیز شما همیشه به کاربران نظر لطف دارین متشکر .لطفا اگه میشه عکسی از lf 357اصل وlf 357قلابی را بذارید ویا را را ههای تشخیص اصل و قلابی بودنش را بنویسید تا ما هم مطلع بشیم.امروز داداشم از اصفهان ای سی lf 357را پیدا کرده و دونه ای 4 هزار تو مان خریده کاش اصل باشه.یه سوالی دیگه مثلا اگه فلزیاب با ای سی tl081فلزی رادر 5 سانتی شخیص میده ایا با lf357که عکس العملش چهار برابره tl081 هستش باید فلز را در 20 سانتی تشخیص بده ؟ با تشکررر

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,801
39
تهران-مشهد
سلام دوسته عزیز شما همیشه به کاربران نظر لطف دارین متشکر .لطفا اگه میشه عکسی از lf 357اصل وlf 357قلابی را بذارید ویا را را ههای تشخیص اصل و قلابی بودنش را بنویسید تا ما هم مطلع بشیم.امروز داداشم از اصفهان ای سی lf 357را پیدا کرده و دونه ای 4 هزار تو مان خریده کاش اصل باشه.یه سوالی دیگه مثلا اگه فلزیاب با ای سی tl081فلزی رادر 5 سانتی شخیص میده ایا با lf357که عکس العملش چهار برابره tl081 هستش باید فلز را در 20 سانتی تشخیص بده ؟ با تشکررر

سلام.خواهش می کنم.
نوشته ها شکل ظاهرشون اونقدر نزدیک به هم هست که با تصویر نمیشه گفت کدون اصل هست و کدوم قلابی.باید اونقدر با آی سی ها کار کرده باشید و اونقدر لمس کرده باشید و اونقدر قلابی دیده باشید تا با نگاه متوجه شید.واقعا چیزی به زحنم نمیرسه که بگم جز اینکه اگر چاپ سفید رنگ داشت صد در صد قلابی هست و اینکه اگر روی آی سی خط های بسیار ریز داشت.چون اون خط ها جای فرز خوردن هست که خواستند شماره را پاک کنند و شماره دلخواه را چاپ کنند.
در مورد سوال دوم: خیر به هیچ عنوان اینچنین نیست.اگر اینطور بود میشد بجاش max477 استفاده کرد که:
slew rate:1100 v/us
bw:300Mhz
مشخصاتش هست و باید 30برابر قدرتش بیشتر میشد.
خروجی این آپ امپ ملاک قدرت نیست و انتقال اون به قسمت های مختلف دیگه باعث به اشباع بردن قسمت ها میشه.
موفق باشید

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
سلام خیلی ممنون دوست عزیز بله چراغ سبز روشن میشه البته اولش هر دو پایه مثبت لیدهای نوری رو بهم اتصال داده بودم

پراب سیاه ولتمتر را به بدنه یا همون ولتاژ وردی منفی وصل کن بعدش پراب قرمز را به پایه 9 ای سی 556 وصل کن و ولوم نویز را کم وزیاد کن ببین تغیراتی حاصل میشه؟اگه تغیرات داشت این قسمت مدارت یعنی اسیلاتورت سالمه.البته باید هم در حالت dcوهم در حالت ac امتحان کنی

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
سلام دوستان.داداشم امروز دوتا ای سی lf 357 را از اصفهان خرید دونه ای چهار هزار تومان فکر کنم اصل باشن چون چاپه روش بصورت لیزری و برجستس.انداختم رو مدارم و با یکم تغیرات موفق شدم یه سکه 25تومنی(سکه دو تیکه ای که زردو سفیده را منظورمه) طرح قدیم را در فاصله 40 سانتی اشکار کنه و یه بشقاب استیل دایره به قطر 19 سانت را در فاصله 95 سانت اشکار کنه اما نمیدونم چرا سینی 55 سانتی استیل را که با tl081 در فاصله 180 سانتی مبزد الان در فاصله 170 سانتی میزنه ؟.رو طلا هم از مایش نکردم ازمایش کردم نتیجه را بهتون میگم .

jani38

کاربر
2012-01-13
60
101
سلام دوستان.داداشم امروز دوتا ای سی lf 357 را از اصفهان خرید دونه ای چهار هزار تومان فکر کنم اصل باشن چون چاپه روش بصورت لیزری و برجستس.انداختم رو مدارم و با یکم تغیرات موفق شدم یه سکه 25تومنی(سکه دو تیکه ای که زردو سفیده را منظورمه) طرح قدیم را در فاصله 40 سانتی اشکار کنه و یه بشقاب استیل دایره به قطر 19 سانت را در فاصله 95 سانت اشکار کنه اما نمیدونم چرا سینی 55 سانتی استیل را که با tl081 در فاصله 180 سانتی مبزد الان در فاصله 170 سانتی میزنه ؟.رو طلا هم از مایش نکردم ازمایش کردم نتیجه را بهتون میگم .
اگر امکان داره آدرس مغازه بفرمایید تشکر

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
اگر امکان داره آدرس مغازه بفرمایید تشکر

سلام.دوسته من من نمیتونم اینجا اسم ادرس فروشگاه را بنویسم چون شاید به منزله تبلیغ فروشکاه حساب بشه و مدیران سایت بهم اخطار بدند .اگر مدیران انجمن ویا سایت بگن که گذاشتن اسم و ادرس مغازه اینجا اشکال نداره باشه چشم حتما برادوستان ادرس و اسم فروشگاه را مینویسم.
اما برا شما دوست عزیز ادرسا بوسیله پیغام خصوصی براتون فرستادم جعبه دریافت پیامهاتا نگاه کن برات نوشتم .
موفق باشی.
مشکلی نیست(از طرف MR METAL)

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jani38

john lewis

کاربر vip
کاربر
2009-01-17
93
173
سلام خسه نباشید دوستان انشاءالله که خوب هستین؟
دوباره فلزیاب دلتاپالس رو از نو ساختم ولی ایندفعه فقط بوق ممتد از بلندگو پخش میشه و هرچند که لوپ رو بهش وصل میکنم بازم صدا قطع نمیشه مشکل میتونه از کجا باشه ؟ ممنون میشم کمکم کنید

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
سلام خسه نباشید دوستان انشاءالله که خوب هستین؟
دوباره فلزیاب دلتاپالس رو از نو ساختم ولی ایندفعه فقط بوق ممتد از بلندگو پخش میشه و هرچند که لوپ رو بهش وصل میکنم بازم صدا قطع نمیشه مشکل میتونه از کجا باشه ؟ ممنون میشم کمکم کنید
سلام .داداش اول سیم پیچتا از مدار جدا کن بعدش مدارتا رو حالته تنظیم دستی بذارو بعدش همه ولوم هاتا به منتها علیه سمت چپ بچرخون البته بغیر از ولوم صدات و ولوم گین که در منتها علیه سمت راست باید باشه بعدش ولوم تونا یکم بچرخون ببین صدا قطع میشه یانه؟در ضمن در این مدار بغیر از ولوم تون وتریشهلد باید بغیه ولوم هایکی از پایه ها یه وسط و یکی از پایه هایه کناری به مدار ت متصل بشن ویکی از پایهایه کناری باید ازاد باشه.

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا