آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

فلزیاب دلتا پالس

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Eengineer

کاربر
2012-04-28
15
32
روی ابرها
از lf356 هم میشه استفاده کرد مشکلی پیش نمیاد.

سلام به شما عزیزان
تفاوت lf357 با دیگر موارد که در بازار موجود هست در slew rate آنهاست.یعنی سرعت تغییرات خروجی نسبت به ورودی. همانطور که گفته شده میشود از ca3130 و lf356 و هم استفاده نمود. اما lf357 بسیار بهتر است
شاد باشید و با خدا

mehran9

کاربر
2011-02-02
8
13
بستگی به مقاومت R6 داره اگه کم باشه TL81واگه زیاد TL71 وTL71حساستره وبا کم شدن مقاومت R6 زود میسوزه1K برای TL71 , شماره پایه های آن با LF 357 یکیست و از نوع JFET موفق باشید.

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
سلام .باید بگم که ای سی lf357یه اپ امپ خوبه میتونی تومدارت ازهرنوع اپ امپی که شکل پایه هاش مثل lf 357هستش استفاده کنی اما تو برد فلزییاب تاثیر گذاره مثلا من خودم با ای سی tl081تونستم سکه 25 تومانی را فاصله 28 سانتی بزنم ویه گوشواره طلا را در فاصله 22سانتی اما با ای سی lf356سکه را تو فاصله 20سانتی وگوشواره رادر فاصله5سانتی اونم به زور .من ای سی lf357را هنوز پیدا نکردم اگه پیدا کنم حتمهانتیجه رابهتون میگم .من خودم تاحالادی تاشیت 5تا اپ امپ را دیدم از همه بهتر lf357بود بعدش ca3130بود وبعدش tlo81شاید اپ امپ بهتری هم باشه باید جستجو کردبهره هاشونم این پایین نوشتم.یه نکته دیگه توخرید ای سی علاوه بر پیشوند به پسوند هاشون هم نگاه کنید وقبل از خرید به دیتا شیتشون هم حتما نگاه کنید.
راستی اگه کسی هم از ای سی lf 357و هم از ای سی tl081استفاده کرده ممنون میشم تفاوتشون توبرد را بنویسه .

50
lf357
30ca3130
16tl081

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,088
25,115
44
Azarbayjan-Miandoab
سلام .باید بگم که ای سی lf357یه اپ امپ خوبه میتونی تومدارت ازهرنوع اپ امپی که شکل پایه هاش مثل lf 357هستش استفاده کنی اما تو برد فلزییاب تاثیر گذاره مثلا من خودم با ای سی tl081تونستم سکه 25 تومانی را فاصله 28 سانتی بزنم ویه گوشواره طلا را در فاصله 22سانتی اما با ای سی lf356سکه را تو فاصله 20سانتی وگوشواره رادر فاصله5سانتی اونم به زور .من ای سی lf357را هنوز پیدا نکردم اگه پیدا کنم حتمهانتیجه رابهتون میگم .من خودم تاحالادی تاشیت 5تا اپ امپ را دیدم از همه بهتر lf357بود بعدش ca3130بود وبعدش tlo81شاید اپ امپ بهتری هم باشه باید جستجو کردبهره هاشونم این پایین نوشتم.یه نکته دیگه توخرید ای سی علاوه بر پیشوند به پسوند هاشون هم نگاه کنید وقبل از خرید به دیتا شیتشون هم حتما نگاه کنید.
راستی اگه کسی هم از ای سی lf 357و هم از ای سی tl081استفاده کرده ممنون میشم تفاوتشون توبرد را بنویسه .
50lf357
30ca3130
16tl081
سلام
دوست عزیز با لوپ چند سانتی امتحان کردی در ظمن اطلاعاتی در مورد پیچیدن لوپ و از کدام شماره سیم استفاده کردید ذکر کنید با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: DPS12

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
من با لوپ 35*35سانتیمتری البته به صورت تخت ومربعی شکل استفاده کردم وهمین سیم پیچ را به صورت دایره ای شکل رو هم پیچیده شده با ههمین اندازه وبا همون سیم ساختم که سکه را توفاصله تقریبا 22 سانت وگوشواره حدود 10 سانت میزد وباز سیم پیچ بصورت مربعی رو هم پیچیده شده ساختم که تفاوتی با لوپ دایره ای نداشت در نتیجه بصورت مربعی شکل تخت ساختم که هم بردش بیشتره وهم به اشیا کوچکتر حساستره واز همه مهمتر به طلا حسا سیت بیشتری داره.من یه نکته جالبم فهمیدم هرچی قطر سیم میره بالا باید اهم تون هم بیشتر بشه وگرنه چراغ قرمز روشن میشه مثلا من یه لوپ با سیم 26 ساختم که با 2.5 اهمم چراغ روشن نمیشد ولی باسیم نمره55حتی تو4اهم هم چراغ فرمز روشن میشد.من لوپ مربعی شکل خودما با سیم نمره 40واهم 3.8ساختم.
راستی یه نکته جدول بالایی را که نوشتم slew rate ای سی ها هستش با مورد دیگه ای اشتباه نگیرید
ویه نکته دیگه در ساختن سلف وسیم پیچ جنس سیم خیلی موثره مثلا اگر از دوسیم باقطر یکسان وطول یکسان ولی از دو کار خانه متفاوت استفاده کنیم مسلما نتایج با هم فرق میکنن جنسه سیم نمره 55که من استفاده کردم شاید جنسه مرغوبی نداره که این مشکل برا من پیش میاد تا کاری را خودتون تجربه نکنید نمیتونید به نتیجه مطلوب برسید.
یا حق

آخرین ویرایش:

totl

کاربر
2006-10-22
5
3
باسلام خدمت دوستان بنده يك دلتا پالس معمولي ساختم الان هم كار ميكنه اما زياد قدرت نداره بعد كوئل من با سيم كابل شبكه درست كردم الان 32 دور به قطر 20 زدم خوبه و بعد يك مشكل هم دارم اينكه با irf 460 كار نميكنه دو تا هم خريدم نو هستن اما با irf 840 كار ميكنه چرا منظور اينكه 840 ميشناسه فلز رو اما با 460 نه مشكل چيه بعد بهتر ين كوئل چي هست با تشكر

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
سلام .من تاحالا چهارتاماسفت خریدم دوتا irf 840ویکی هم irf 730 . ماسفت 840بخاطره بد لحم کردن وگرمایه زیاد پایداریشونا از دست داده بودن و بخودی بوق میزدن ماس فت 730بد نبود سرعتش کمه و زود داغ میکرد اما عمق زنیش خوبه . مقاله بهنام را خوندم نوشته بود از ماس فت irfp460استفاده کنید من هم امروز یکی خریدم و گذاشتم رو مدارم اما خیلی بدتر شد عمقه کاوشم که به یک سوم رسید ولوم gainرا هم باید تا نصفه بچر خونم تا صداش در بیاد بنظرتون اشکال از کجاست.

john lewis

کاربر vip
کاربر
2009-01-17
93
173
سلام خسته نباشید دوستان سوالی داشتم اگه لطف کنین جواب بدین ممنون میشم.
دلتا پالس رو ساختم خوب جواب داد ولی متاسفانه با بی دقتی و از فرط خستگی منفی و مثبت باطری رو اشتباه وصل کردم که همه چی خراب شد بنظر شما چه قطعاتی سوخته ؟
باتشکر

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
سلام خسته نباشید دوستان سوالی داشتم اگه لطف کنین جواب بدین ممنون میشم.
دلتا پالس رو ساختم خوب جواب داد ولی متاسفانه با بی دقتی و از فرط خستگی منفی و مثبت باطری رو اشتباه وصل کردم که همه چی خراب شد بنظر شما چه قطعاتی سوخته ؟
باتشکر

من خودم تا حالا چند بار اتفاقی مثبت ومنفی را اشتباه وصل کردم اما مدارم هیچیش نشد البته زود قطعش کردم .دوسته من کارت یکم مشکله چون اگه قطعه ای معمولا با ولتاژبالا بسوزه سیاه میشه اما اشتباه وصل کردن مثبت ومنفی کارا مشکل میکنه چون قطعات از داخل معمولا نیم سوز میشن و از نظره ظاهری هم چیزی نشون نمیدن و اگه بخوای رو مدار هم ا بررسی کنی جور در نمیاد و اذیتت میکنه . اینطور مواقع هم بیشتر از یه قطعه میسوزه .فکر نکنم مقاوتها و خازن هااشکالی داشته باشن دیودها وترانزیستور ها را اول چک کن برای تست دیودها هم یه سره دیود را از مدار جدا کن وبا اوومتر تست کن وبعدش ترانزیستورها وبعدش خازن های الکتر ولیتی . چراغه سبزت روشن میشه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا