آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

درخواست: فرستنده ها و گيرنده

virusbh

کاربر
2011-09-05
3
6
از توجه شما خیلی سپاس گذارم
مدولاتور رو از مغازه دار های پشت شهرداری (توپ خونه) حدود 2500 تومن پیدا کردم.
اما سیم نقره رو نه و اون ها هم بهم همین فرمایش شما رو گفتن. با مسی امتحان میکنم، جواب گرفتم ارتقاش می دم
بازم ازتون ممنونم.

آخرین ویرایش:

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,879
9,767
خراسان بزرگ!
با درود.
در بیسیم puxing 328 صدا با ضربه ضعیف و قوی میشد.
بعد از بررسی در مدار ورودی گیرنده به ای سی 31136 رسیدم.البته صدا تا تست پوینت dev روی اسکوپ وجود داشت و مشکل از مدار تقویت و نیز اسکوئلچ نبود.

نهایتا ای اف دوم که در ای سی فوق وجود دارد معیوب دیده شد.
ف ی ل ت رکریستالی 450 کیلوهرتز سفید رنگ وسط برد را با 4 سیم کوتاه نرم بیرون نصب کردم و دیدم که ضربات به برد تاثیری ندارد و روی ********** باعث ایراد میشود.
حالا باید ********** را تهیه کنم.
البته اینجا میشه دست دوم گیر اورد و در تلفهای بیسیم هست اما ضخیمه.
ایا جایی برای تهیه نو ان میفرمایید؟

پیروز باشید و بدرود.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با درود.
در بیسیم puxing 328 صدا با ضربه ضعیف و قوی میشد.
بعد از بررسی در مدار ورودی گیرنده به ای سی 31136 رسیدم.البته صدا تا تست پوینت dev روی اسکوپ وجود داشت و مشکل از مدار تقویت و نیز اسکوئلچ نبود.

نهایتا ای اف دوم که در ای سی فوق وجود دارد معیوب دیده شد.
ف ی ل ت رکریستالی 450 کیلوهرتز سفید رنگ وسط برد را با 4 سیم کوتاه نرم بیرون نصب کردم و دیدم که ضربات به برد تاثیری ندارد و روی ********** باعث ایراد میشود.
حالا باید ********** را تهیه کنم.
البته اینجا میشه دست دوم گیر اورد و در تلفهای بیسیم هست اما ضخیمه.
ایا جایی برای تهیه نو ان میفرمایید؟

پیروز باشید و بدرود.
سلام :
دوست عزیز برای پرس و جو تهیه قطعه با فروشگاه های سایت تماس بگیرید .
پست شما بلا محل و بعد از رویت تان حذف میگردد .
موفق باشید .

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,879
9,767
خراسان بزرگ!
با درود.
میبخشید که پست نابجا زدم.
اما جایی برای سوالات تعمیر بیسیم هست در سایت؟
بدرود.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pps2011

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,879
9,767
خراسان بزرگ!
با درود.
در حقیقت من میخواستم یک تجربه را مطرح کنم.
البته ضمن ان سوالی در مورد پیدا شدن ف ی ل ت ر کریستالی داشتم.
جایی مناسب پیدا نکردم و اینجا نوشتم.
میبخشید.
اگر جایی برای بیسیم داریم ممنونم راهنمایی بفرمایید.
سپاس-بدرود.

• Like

ICT-ELEC

کاربر
2011-09-10
109
323
سلام چگونه میشود فرکانس یه فرستنده (مثلا بیس بیسیم) رو اندازه بگیرم؟مثلا اگه با فرکانس متر یا اسیلوسکوپ دو تا سر فرکانس متر یا اسیلوسکوپ و بگیرم یکیشو بزنم به زمین دیگری رو رو آنتتن بزارم میتونم فرکانس خروجیرو اندازه بگیرم؟
در گیرنده چی مثلا بخوام ببینم آیا فرکانس بهش رسیده یا نه پرابهارو باید به کجاها بزنم(یکیش که زمینه دیگری کجاست؟)
اگرم یه توضیحی در مورد افزایش برد فرستنده و گیرنده ها و نحوه چگونگی این کار رو توضیح بدین ممنون میشم.
  • Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
سلام چگونه میشود فرکانس یه فرستنده (مثلا بیس بیسیم) رو اندازه بگیرم؟مثلا اگه با فرکانس متر یا اسیلوسکوپ دو تا سر فرکانس متر یا اسیلوسکوپ و بگیرم یکیشو بزنم به زمین دیگری رو رو آنتتن بزارم میتونم فرکانس خروجیرو اندازه بگیرم؟
در گیرنده چی مثلا بخوام ببینم آیا فرکانس بهش رسیده یا نه پرابهارو باید به کجاها بزنم(یکیش که زمینه دیگری کجاست؟)
اگرم یه توضیحی در مورد افزایش برد فرستنده و گیرنده ها و نحوه چگونگی این کار رو توضیح بدین ممنون میشم.
برای تشخیص فرکانس فرستنده ابتدا از اوسیلاتور و فرکانس کریستال ان شروع کنید در صورتیکه از مدارات دوبلر یا بیشتر استفاده شده ؟؟ با گریپ دیپ متر - بوبین نهایی همون طبقه را گرفته و به اسیلوسکوب و فرکانسمتر اعمال کنید و تا طبقه اخر ادامه دهید نمایشگر فرکانسمتر همون فرکانس خروجی خواهد بود .
بدون گریپ دیپ متر هم میتوانید فرکانس را اندازه بگیرید ولی باید لول { level } انرا دقیقا بدانید .
هیچگاه خروجی فرستنده را مستقیما به دستگاه های اندازه گیری وصل نکنید ممکن هست هم دستگاه اندازه گیری و هم چنین به علت سیگنال برگشتی انتن در خروجی فرستنده اوورلود و باعث سوختن قطعات قدرتی ان شود .
در گیرنده ها اگر از نوع سوپر هترودین باشد کافیست که خروجی فرکانس اوسیلاتور در میکسر را انذازه گرفته و با فرکانس میانی جمع و جبری کنید .
روش ساده برای اندازه گیری فرکانس استفاده از نوعی فرکانسمتر با ورودی بوبین القایی میباشد که لول انرا نیز مشخص خواهد کرد { این مدلها گرانبها و معمولا در دسترس افراد مبتدی نیست } .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با درود.
در حقیقت من میخواستم یک تجربه را مطرح کنم.
البته ضمن ان سوالی در مورد پیدا شدن ف ی ل ت ر کریستالی داشتم.
جایی مناسب پیدا نکردم و اینجا نوشتم.
میبخشید.
اگر جایی برای بیسیم داریم ممنونم راهنمایی بفرمایید.
سپاس-بدرود.
با سلام :
همین بخش برای موارد فرستنده و گیرنده در نظر گرفته شده و بیسیم ها نیز جزو همین گروه دستگاه ها میباشد سوال خود را در همین بخش مطرح نمایید .
موفق باشید .

ICT-ELEC

کاربر
2011-09-10
109
323
با سلام :
برای تشخیص فرکانس فرستنده ابتدا از اوسیلاتور و فرکانس کریستال ان شروع کنید در صورتیکه از مدارات دوبلر یا بیشتر استفاده شده ؟؟ با گریپ دیپ متر - بوبین نهایی همون طبقه را گرفته و به اسیلوسکوب و فرکانسمتر اعمال کنید و تا طبقه اخر ادامه دهید نمایشگر فرکانسمتر همون فرکانس خروجی خواهد بود .
بدون گریپ دیپ متر هم میتوانید فرکانس را اندازه بگیرید ولی باید لول { level } انرا دقیقا بدانید .
هیچگاه خروجی فرستنده را مستقیما به دستگاه های اندازه گیری وصل نکنید ممکن هست هم دستگاه اندازه گیری و هم چنین به علت سیگنال برگشتی انتن در خروجی فرستنده اوورلود و باعث سوختن قطعات قدرتی ان شود .
در گیرنده ها اگر از نوع سوپر هترودین باشد کافیست که خروجی فرکانس اوسیلاتور در میکسر را انذازه گرفته و با فرکانس میانی جمع و جبری کنید .
روش ساده برای اندازه گیری فرکانس استفاده از نوعی فرکانسمتر با ورودی بوبین القایی میباشد که لول انرا نیز مشخص خواهد کرد { این مدلها گرانبها و معمولا در دسترس افراد مبتدی نیست } .
موفق باشید .
سلام استاد ارجمند تشکر از جوابت.من چند چیزو متوجه نشدم منظور از لول چیه؟
پس هیچ وقت برای اندازه گیری نباید پراب دستگاه اندازه گیرو به آنتن فرستنده یا گیرنده بزنم.به خاطره همون اورلود درسته؟
اگر من مثلا بخوام از یک آنتن خیلی بلند برای یک فرستنده برای افزایش برد مثلا همون بیس بیسیم استفاده کنم امکان داره ترانزیستوره خروجی بسوزه و برای دستگاه ضرر داشته باشه؟
لطفا در مورده افزایش برد هم توضیح دهید و صافیهای خروجی/کویل/.....چه کارهایی رو انجام میدن؟تشکر

بالا