آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

درخواست: فرستنده ها و گيرنده

269974

کاربر
2011-08-11
1
3
با سلام یک مدار واکی تاکی با برد بالا ی مجاز می خواهم که کار کند وساخت سلف های ان زیاد سخت نباشد.با تشکر خیلی فراوان

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,574
با سلام یک مدار واکی تاکی با برد بالا ی مجاز می خواهم که کار کند وساخت سلف های ان زیاد سخت نباشد.با تشکر خیلی فراوان
fبا سلام :
عزیزم تاپیک واکی تاکی ها اینجاست کلیک کنید همه رقم و همه مدل >>>> : سرویس منوال و نقشه و شماتیک .....[hide]
[h=2]راهنماي سرويس دستگاه هاي فرستده و گيرنده | Service Manual for Transceiver Machine[/h] [/hide]
موفق باشید .

bmw325i

کاربر
2011-08-25
2
6
پاسخ : یک فرستنده fm قوی کامل

دمتان گرم !
لطفا از مدارات تك ترانزيستوري فرستندههاي اف ام كه از خازنهاي سراميكي ويا ميكا با حجم كم مثالا در كنار يك جا باتري قلمي بتوان سوار كرد بگذاريد .
از سايت خوبتان سپاسگذارم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,574

دمتان گرم !
لطفا از مدارات تك ترانزيستوري فرستندههاي اف ام كه از خازنهاي سراميكي ويا ميكا با حجم كم مثالا در كنار يك جا باتري قلمي بتوان سوار كرد بگذاريد .
از سايت خوبتان سپاسگذارم
با سلام :
در همین بخش و همچنین تاپیک : مدارات ساده برای مبتدیان موجود هست باید جستجو و مدار مورد پسند خود را دانلود و استفاده کنید .
موفق باشید .

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,692
62,058
اصفهان

با عرض سلام
مشخصات کانکتور های ، بیسیم کن ود

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

virusbh

کاربر
2011-09-05
3
6
سلام
در صفحه 8 این تایپیک در پست شماره 78 یک مدار فرستنده تصویر و صدا با برد 1کیلومتر گذاشتید.
دست تون درد نکنه.
فقط تصویر مدار خیلی کوچیک هست و خوندن مقادیر المان ها مشکل.
اگر لطف کنید یه تصویر بزرگتر از مدار بزارید که خیلی عالیه یا لا اقل لیست المان های مورد نیاز رو برای من و سایر دوستان در اینجا بگذارید.
از توجه شما خیلی خیلی سپاسگذارم.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,574
سلام
در صفحه 8 این تایپیک در پست شماره 78 یک مدار فرستنده تصویر و صدا با برد 1کیلومتر گذاشتید.
دست تون درد نکنه.
فقط تصویر مدار خیلی کوچیک هست و خوندن مقادیر المان ها مشکل.
اگر لطف کنید یه تصویر بزرگتر از مدار بزارید که خیلی عالیه یا لا اقل لیست المان های مورد نیاز رو برای من و سایر دوستان در اینجا بگذارید.
از توجه شما خیلی خیلی سپاسگذارم.
با سلام :
دوست عزیز در بزرگنمایی مشکلی ندارد و از حجم وکیفیت خوبی برخوردار هست با نرم افزار افیس پیکچر منیجر باز کنید .
[hide] با این وجود این هم با رزولیشن بالاتر >>> انزیپ و استفاده کنید . [/hide]
موفق باشید .

با سلام :
اين هم مدار كامل و تست شده اي از يك فرستنده صدا و تصوير با بردي حدود يك كيلومتر .
مدولاتور مورد مصرفي را ميتونيد از دستگاه هاي ويديوكاست قديمي تهيه و استفاده كنيد .
مدار را با استفاده از شكل نمونه مستقيما روي برد طرف مسي كه درست كرده ايد مونتاژ كنيد .
راهنمايي طرز ساختن سيم پيچ ها : طبق شكل از سيم مفتولي چهار دهم ميلي متر {سيم تلفن بدون روكش پلاستيكي } مي باشد.
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

virusbh

کاربر
2011-09-05
3
6
دست تون درد نکنه.
من این مدار رو بستم فقط چند تا مشکل داشتم
این uhf modulator که تو شکل گفته من هرچی دنبالش میگردم پیدا نکردم. اگر ممکن یه عکس ازش بزارید ممنون میشم.
و مشکل بعدی اینکه سیم پیچ هاست:
دو سیم پیچ L1,L2 همون طور که گفته شده من از سیم لاکی 0.3میل به صورت دایره ای با 5 دور و قطر 5 میلی متر پیچیدم . آیا این درسته؟
سیم پیچ L3 هم گفته Silvered wire و حقیقتش من چیزی در موردش متوجه نشدم.
اگر لطف کنید بیشتر توضیح بدین خیلی خیلی ممنون می شم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,574
دست تون درد نکنه.
من این مدار رو بستم فقط چند تا مشکل داشتم
این uhf modulator که تو شکل گفته من هرچی دنبالش میگردم پیدا نکردم. اگر ممکن یه عکس ازش بزارید ممنون میشم.
و مشکل بعدی اینکه سیم پیچ هاست:
دو سیم پیچ L1,L2 همون طور که گفته شده من از سیم لاکی 0.3میل به صورت دایره ای با 5 دور و قطر 5 میلی متر پیچیدم . آیا این درسته؟
سیم پیچ L3 هم گفته Silvered wire و حقیقتش من چیزی در موردش متوجه نشدم.
اگر لطف کنید بیشتر توضیح بدین خیلی خیلی ممنون می شم.
با سلام :
مدولاتور فوق را میتونید از داخل ویدیو کاست های اوراقی و یا از همین سی دی پلایرها که خروجی RF انتن {تک فیش } دارند و یا نو انرا ابتیاع کنید حدود 4الی 5 تومن { مدولاتور مدار یا دستگاهی هست که دارای فیش های ورودی صدا و تصویر { AV } میباشد مدار داخلی این دستگاه سیگنال دو سیم صدا و تصویر را با فرکانس حامل معمولا { . UHF . HF , VHF } تبدیل و از طریق فیش انتن خروجی اش به دستگاه گیرنده ارسال میکند } . اینم یک نمونه از عکس ان :
توجه کنید که در این طرح حتما باید از نوع UHF استفاده کنید .[hide]قطر سیم ها 0/8 میلی متری هستند در بازار ایران این سیم را با شماره 0/80 میشناسند بقیه موارد درسته .
L3 منظور 5 سانتی متر سیم نقره که با شماره یا نام { 0/85 } سیم نقره ای که به صورت یک خط مستقیم به عنوان مچینگ انتن با خروجی استفاده میشه اگر سیم نقره ای براتون گران تموم میشه میتونید عینا از همان سیم 0/80 مسی هم استفاده کنید ولی کیفیت مخصوصا توان و برد فرستنده کاهش پیدا میکنه .
امیدوارم این مختصر براتون مفید واقع شود .
[/hide]
موفق باشید .

پیوست‌ها

• 3.8 کیلوبایت بازدیدها: 324
بالا