آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

سوالات و مشکلات خود را در زمینه نصب و تعمیر آیفون تصویری در اینجا بیان کنید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mehradam

کاربر
2011-01-15
3
33
دوستان عزیز
آیفون کوماکس ( مدل DPV-4HP)ما هم دقیقا مشکل مطرح شده آقای smaeel را دارد
یعنی
صدای متناوب ضربه ای از گوشی شنیده میشود (حتی در صورتی که گوشی روی پایه باشد)
هنگام زدن زنگ بار اول فقط مانیتور تصویر میدهد و صدای زنگ ندارد باید 2 بار دکمه زنگ زده شود تا صدای زنگ هم داشته باشد(رفع این عیب مهم است شاید آقای matinmatin عزیز که این مشکل را داشته و رفع کرده دقیقا توضیح بده چه المانی را دمونتاژ و مونتاژ کرده )
با روشن کردن مانیتور صدای ضربه ای قطه میشود
لطفا با توجه به این که آیفون خیلی از دوستان این مشکل را دارد لطفا در رفع این عیب همکاری و همفکری نمائید.
با احترام فراوان

mehradam

کاربر
2011-01-15
3
33
سلام .یک عدد خازن 50 ولت 47 میکرو در جلوی str در تغذیه تعویض گردد.مربوط به پست 28 و31
جناب آقای داورزنی
لطفا بیشتر توضیح دهید ، منظور از str چیست و آن را از روی برد چگونه پیدا کنیم ضمنا مشکل اصلی ,ضرورت فشار دو باره برای بصدا در آمدن زنگ است یعنی با یک بار فشار دادن دگمه زنگ در جلوی درب فقط صفحه مانیتور روشن می شود و باید بار دیگر دگمه زنگ را بزنی تا صدای زنگ در آید.
از دیگر دوستان عزیز که بعضا متخصص هم هستند خواهش می کنم راهنمائی کنند

davarzani

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
دوست عزیز سلام ببخشید که این حرف رو میزنم بهتر است برای تعمیر ابتدا با قطعات الکترونیک آشنا شوید تا بتوانید بهتر از تعمیرات وراهنمایی دوستان استفاده ببرید و str یک ای سی در تغذیه است که به یک تیکه الومینیم که در الکترونیک به آن هیت سینگ میگویند پیچ شده است.شما حتما با تعویض این خازن مشکلتان حل خواهد شد . موفق باشید

mehradam

کاربر
2011-01-15
3
33
دوست عزیز سلام ببخشید که این حرف رو میزنم بهتر است برای تعمیر ابتدا با قطعات الکترونیک آشنا شوید تا بتوانید بهتر از تعمیرات وراهنمایی دوستان استفاده ببرید و str یک ای سی در تغذیه است که به یک تیکه الومینیم که در الکترونیک به آن هیت سینگ میگویند پیچ شده است.شما حتما با تعویض این خازن مشکلتان حل خواهد شد . موفق باشید

دوست گرامی جناب آقای حسین داورزنی
با سلام خازن اشاره شده را عوض کردم تمام ایرادهای ذکر شده برطرف گردید لازم به ذکر است این خازن در آیفون کوماکس 47 میکرو با تحمل ولتاژ 25 ولت است که در power suply در حدود 14.7 ولت مناسب است ضمنا محض یادآوری و خنده و شادی جنابعالی باید عرض کنم تخصص من مهندسی الکترونیک با 15سال سابقه کار است ولی از درسی که از جنابعالی گرفتم لذت برده و خدا را شکر می کنم که جوانان عزیز ما ضمن داشتن تخصص خوب از مردانگی و هم دوستی بالائی نیز برخوردارند و همدیگر را کمک می کنند.

tranzistor

کاربر
2010-11-09
45
277
با سلام
آیفون تصویری کوماکس مدتی است که در شب ها تصویر اشخاص را از مانیتور نشان نمی دهد فقط زمانی که نور وجود دارد تصویر قابل رویت است ( در روز تصاویر قابل رویت می باشد )
آیا دیود های مادون قرمز سوخته است ؟ چگونه میشه عیب را پیدا کرد ؟
با تشکر

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,766
خراسان بزرگ!
با درود.
جناب داورزنی و دوستان عزیز،یک نمونه کوماکس دارم که ولتاژ رگولاتور برد زیر لامپ قطع است.مسیر را ادامه دادم تا به ترانزیستور tip روی برد اصلی رسیدم.این ترانزیستور ولتاژ دارد(14.5) اما سوییچ نمیشود.
بیس ان از کجا فرمان میگیرد؟ایا نقشه کوماکس اصلی را مرحمت میفرمایید؟
سپاس
پیروز باشید.

yasarood

کاربر
2008-12-11
1
8
با سلام تو را خداکمک کنید
من یه ایفون سیماران خریدم با 2عدد مانیتور برای 2 واحدیکی از مانیتورها 7اینچی بود مشکل خاصی تو نصب نداشت
اما یکی مانیتور معمولی بود نه تصویر واضح بود نه زنگ میزد طبق نقشه خودش هم نصب کردم
اولا میشه یه کمکی در مورد نصب شاسی زنگ در 2واحد بکنید
دوم چرا مانیتور 7 اینچی مشکلی نداشت ولی مانیتور معمولی که را نصب میکنم نویز هم در داخل پنل می اندازد 2تا مانیتور معمولی هم تا حالا عوض کردم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا