آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آیا در حال حاضر اجاره مغازه برای تعمیرات میصرفه؟

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,872
32
آفرین
یه استاد کارکشته و کاربلد اینطوری راهنمایی میکنه
به نظر من این بنده خدا تز اونجایی که تازه کار و تازه وارد هست اینکه دو بار کرایه را از جیبش پرداخت کرده فکر میکنه دیگه زمین به آسمون رسیده و دنیا به آخر و دیگه تعمیرگاه الکترونیک
جزو مشاغل از دور خارج شده
در صورتی که اینطوری هام نیست
شما هر شغلی که بخوای بزنی باید حداقل چند ماه از جیب بخوری

بوتیک میوه و خارو بار فروشی و....
تازه شغل ما هیچ نیازی به سرمایه اولیه هم نداره سرمایه اولیه ما هنر ما حساب میشه
و از این نظر هیچ وقت زیان نمیبینیم ولی مشاغل دیگه در ابتدای کار بغیر از کرایه مغازه باید کلی هزینه و سرمایه اولیه بابت راه اندازی و ویترین و خرید مواد اولیه که اغلب اونها هم فاسد شدنی و یک بار مصرف هستند و دیگه بدرد نمیخوره

ولی ما اصلا چنین مشکلاتی بابت راه اندازی نداریم
طرف کلا شش ماهه وارد این شغل شده انتظار داره اول کاری مثل امثال شما که سالیان سال زحمت کشیدید سود برداشت کنه

دوبار کرایه را از جیب داده هر روز یه مدل تاپیک باز میکنه و ناله و زاری راه میندازه

گمونم اینطور پیش بره در آخر شماره کارت هم بدن جهت کمک و یاریردیگر همکاران(شوخی)

اینقدر شغل خودتون را زلیل و خار نکنید
بجای اون کمی افکار خودتون را متمرکز کنید مثبت فکر کنید و نقاط ضعف و مهارت های خودمان را تقویت کنیم
هیچ کاری در دنیا آسان نیست حتی آب خوردن هم دشواره
واقعا مضحکه که بعد از شش ماه کار اینقدر ناامید و درمانده از عالم و آدم طلب کار باشیم و هر روز یه داستان.....
تا حالا فکر کردی چرا بقیه نتونستند یا نخواستند چنین موضوع مهم را در انجمن مطرح کنند؟
دقیقاً بقیه می ترسیدند شما طرف رو اینطور قضاوت و تمسخر کنید.
پس سکوت کردن وتاحالا دم نزدن بنده تازه کار نیستم ولی چقدر تازه کار تو فقط این انجمن هست؟
ولی بنده با هیچ کس تعارف و باکی ندارم تمسخر کردن نشونه سطح شخصیت شماست که عیان شد بنده عدم اظهار این موضوع خطیر رو نشونه ضعف و ناتوانی میدانم غرور بنده اجازه نمیده فقط سکوت و تماشا کنم من ربات نیستم
این کار منه زندگی منه شخصیت و حیثیت منه آینده منو رقم میزنه پس اظهار میکنم سِپَر بلا می شوم تا درس عبرتی برای سایرین باشد مورد تمسخر واقع نشوند
بیا آب پاکی رو رو دستت بریزم اکثراً شون این حرفه رو از روی سرگرمی دنبال میکنند نه کاسبی...ولی اگه بیاند الان مغازه بزنند(اجاره کنند) 10 برابر بنده متحمل فشارهای مادی و معنوی می شوند(باتوجه به نوع فعالیت بنده در انجمن میشه پی برد که من 10 برابر یک تازه کار...علم...تجربه...فن...اطمینان دارم) ولی باز هم تازه کارای تحت فشار جرات ندارند این مشکل رو روی زبون بیارن چون شما قضاوت نادرست میکنی!...شهامت اعتراف و حقایق پنهان رو ندارند ولی تا کعی؟ و شما فکر کنی همه چی ردیفه و اوضاع بر وفق مراده؟
خوشم میاد یک سری واقعیت پنهان داره از زیرآب داره میاد بالا ...بیا بالا و هرچه دل تنگ است بگو ...بیشتر بگو
ولی این رو بدان چیزی عوض نمیشه واقعیت همینه ولی شما خودتو گول بزن وقتی اظهار مشکلات رو نشونه نق زدن و غرزدن می بینی پس شما خیلی میشه گفت عقب و کوته نظری!
بیا بیرون بهت بگم یک من ماست چقدر کره میده؟
بیرون بازار داستانش خیلی با خونه فرق داره!
و حتی اگر به کار مسلط هم باشی که بعید نیست دچار چنین مشکلاتی بشی
بازم مشتری کم بهت رجوع کنه تمرکزت بهم میریزه و باعث میشه مشکلات هنگام کار ایجاد کنه بازهم مجبوری تا جایی که صبر کنی ولی این صبوریت نرخش ثابته چون صفرکیلومتر کسی وارد نشده که این اوضاع رو درک نکنه ...
خوشم میاد همه چی رو خوب و اوضاع کار رو گل و بلبل جلوه میدی ولی ....خبر بد اینه که نیست اوضاع از بد گذشته به مرز وحشتناک رسیده!
متاسفانه تو دنیای خودتی و ازدنیای واقعی خیلی فاصله داری اشکال نداره این انتخاب خودته واقعیت رو نبینی ولی تا کعی؟

آخرین ویرایش:

Celine82

کاربر vip
کاربر
2022-04-09
83
120
سلام
واقعیت اینه که کسانی کهنه کار هستند واقعیت رو میگن ، کسانی که میان میپرسن با ی کلید چطوری لامپ تست درست کنم ؟! به سوال دقت کنید ! با کلید چطوری لامپ تست درست کنه! میان اراجیف میبافن

Elec.ehsan

کاربر vip
کاربر
باعرض سلام
بنده هم همه نظرات را خوندم و گفتم نظر خودم را هم بدم
بنده از سال ۷۸ مشغول اینکارشدم کارآموزی هنرستان رشته تعمیرات وارد بازارشدم و وقفه های بینش کاردانی وکارشناسی بود که خوندم همین رشته( بعلت علاقه عجیب وغریبی که داشتم که باز بین تحصیل میرفتم شاگردی درصدی کارمیکردم). سیار بودم
خونه اتاق کار درست کردم که بچه هام میگفتن مغازه
حدودا ۶تا مغازه هم اجاره و عوض کردم بعلت بالابردن بی دلیل کرایه طرف صاب مغازه فکرمیکرد ۴تامشتری اومده خبریه کرایه را ۳برابر میکرد خداشاهده نصف مغازه ها را هم که خالی کردم الکترونیکی شدن یا فروش یا تعمیر چون خوش سابقه بود
جالبه هر مغازه هم توی یک منطقه بود
تاآخرش بلطف خدا مغازه خریدم ولی خداشاهده توی اینمدت با خوب وبدش ساختم
اینقدر پول ازم خوردن .اینقدر تاوان دادم . تلویزیون سامسونگ ۴۳ بازکردم داخل خونه روزمین داست کار میکرد بچه انداخت صفحه شکست .تلویزیون سونی با اینچ بالاتر از خودما دادم برد هنوزم لاشه تومغازس
ولی رفیق این شغل عشق میخاد عشق و علاقه و تحصیلات اگه نداری نیا توش
خداروشکر الانم راضیم خداشاهده هنوز مشتری از مغازه های قبلی و مناطق قبلی برام میاد
توی این سالها هم سعی کردم هیچوقت بمشتری دروغ نگم . کلک نزنم. و حتی عیبهای جزیی را که میتونستم کلی پول بگیرم وطرف هم روی چشمش میزاشت میداد را نگرفتم و نکردم
خداوگیلی نمیخام ازخودم تعریف کنم هدفم فقط انتقال تجربس وبس ولی رفیق تازه وارد اگه میخای وارد این راه بشی اول عاشقش باش دوم برو تحصیلاتتو ببر بالا سوم( بخیل نباش خداییکه عشق و چرخه خلقتش جوریه که صبح بصبح روزی موجود تک سلولی ته اقیانوس را براش میفرسته تو که اشرف مخلوقاتشی چرا نگرانی ....)بامشتری هم روراست باش
مشتری داشتم نلفنی راهنماییش کردم اصلا هم نمبشناختمش خودش مشکلشو حل گرد
چون باور دارم ازهر دست بدی از همون دست میگیری
الانم خداروشکر راضیم نمیگم برجی ۵۰ درمیارم و فلان وای خداشاهده تاحالا نزاشته کم بیارم و رسیده
پرحرفی کردم امیدوارم تجاربم به درد حداقل یکنفر خورده باشه

آخرین ویرایش:
دوست عزیز یه صفحه مجازی فعال راه اندازی کن تا بتونی از کل کشور کار بگیری. من این روش رو رفتم و مغازه رو تعطیل کردم و در یک اتاق کارهارو انجام میدم و صفحه م با دوازده کا فالور مرتبط فعاله
سلام مهندس جان. امکانش هست تو این زمینه منو راهنمایی کنی و تو پی وی شماره بدی ازتون مشورت بگیرم.
متشکرم

درود بر شما ///دقیقا حرفتون را تصدیق میکنم ...الان هر ننه قمری یه موبال دستش میگیره و استوری و پست تعمیراتی میزاره ...اینقدر شغل تعمیرات صوتی تصویری به گا رفته که واقعا ادم نمیدونه چه بگه و چه کار کنه .....طرف اومده میگه بک لایت 43چند تعویض میکنید بهش میگم شما از کجا میدونید بک لایت خرابه ؟میگه یک پیج اینستا هستش اموزش میده و سوال کردم گفتن بک لایت خرابه .....بهش گفتم واسه 43 اینچ را 2500 تعویض میکنم (9ماه پیش حدودا).وقتی قیمت بهش گفتم بهم گفت مگه میخوای چکار کنی ؟؟اینها چند تا از لامپای بک لایتش سوخته حدود نهایتا 50 تومن ال ای دی هاش هستش و همه بک لایت را هم که بخواهید عوض کنید 300 تومن بک لایتش هست و شما چرا اینقدر گرون میگویید ؟؟وقتی اینو گفت بهش گفتم چرا خودت تعویض نمیکنی ......گفت من توی این پیج همه کلک های تعمرکارا را بر ملا کرده و من میدونم چقدر لوازم میبره و خودم میرم تعمیرش میکنم و...منم گفتم برو همین کار را انجام بده ووووووو...این مطلب را عرض کردم که دوستان بدونن چرا بازار ما تعمیرکارا به فنا رفته
با درود خدمت عزیزان.
واقعا العان خیلی ها با دیدن کلیپ های اموزشی اعتماد به نفس کاذب می گیرن و دست به تعمیر هر چیزی می زنن
و از اخر لاشه وسیله بهم ریخته رو سراغ تعمیر کاران می اورند برای تعمیر،
(البته بنده خودم هیچ وقت وسیله باز شده و دستکاری شده رو قبول نمی کنم.)
همین چند روز پیش یکی یه 32 اورد گفت بک لایته. هزینه رو هم گفتم دیدم هیچ نقی نزد، شک کردم و قبل از دادن رسید تی وی رو دقیق برسی کردم دیدم
پنل شکسته؛ گفتم داداش این که شکسته چرا هیچی نمیگی گفت خواستم خودم درست کنم نشد. باور کنین اگر همون موقع نمی فهمیدم می رفت تو پاچم و
حتما کار به پرداخت خسارت می رسید. العان همه گرگ شدن و می خوان زرنگ بازی در بیارن، بهش گفتم من که دیشب از ننم قهر نکردم که امروز مغازه
باز کرده باشم و تو هم بتونی به راحتی و بدون تجربه کار من رو انجام بدی..
و از همه بدتر و ازار دهنده تر اینه که وقت اجرت گرفتن که میشه اکثرا میگن مگه چکار کردی، کاری نداشت که!

z3r0x

کاربر vip
کاربر
2017-08-21
156
1,435
ایلام - دهلران
سلام دوستان
منم تجربه خودم رو بگم
کاری ندارم چی درسته چی غلط
دنیای تعمیرات از نگاه من اینه:
وقتیکه تنت داغه و عشق الکترونیک داری ، خوب میدوویی ، به به و چه چه میزنی و مهندس مهندس هم که داره و .... بزن دو
بعد مدتی پیسسسس بادت خالی میشه
این مدت برای من بالای یک دهه زمان برد
وقتی زدی بالای ۴۰ یا ۴۵ تهش
تازه اونموقع میفهمی بنک داری و دلالی یعنی چی ؟
ولی در کل اینم بگم : چیزی باخت نکردی تو اونجوری که بهت حال داد زندگی کردی و معنای زندگی همینه، تو با عشق و سوخت اون حرکت کردی و لذت بردی، ما هم بردیم، منتها میگم ، وقتی زمستون عمرت اومد و داغی تنت رفت بعدش میای سر خونه این دوستای قدیمی و سن بالا و تو هم مث اونا نق زدنت شروع میشه که حق هم دارن و راست میگم ولی این معناش این نیست که اونا صد در صد و تنها همین راه رو دارن
بله عزیزم داستان من با بقیه فرق میکنه و دوستان شبیه ما

اونا عشق دیگری نیز در درون پروراندند
گلی دیگر که در پیری همان روحیه رو حفظ کنه و ترسهای محیطی رو اونقد جذب نکنه
اون دنیای درون و مراقبه است
فقط اونایی که تجربش کردن میفهمن من چی میگم
حالا شما هم یکم به چپ یکم به راست همین مسیرو میری

این فقط برای شغل ما نیست
همه قدیمیا پژمردگی روانی رو تجربه میکنن بجز همون طایفه که گفتم
پس عزیز
زنده باش به عشق که دنیا خواب زیبایست که البته باید سعی کنی زیبا بازیش کنی ولی هوشیار بمان
این نصیحت یک برادر و یک طایفه باستانیست
طایفه عشاق

موفق باشی 🌹

Elec.ehsan

کاربر vip
کاربر
سلا
با درود خدمت عزیزان.
واقعا العان خیلی ها با دیدن کلیپ های اموزشی اعتماد به نفس کاذب می گیرن و دست به تعمیر هر چیزی می زنن
و از اخر لاشه وسیله بهم ریخته رو سراغ تعمیر کاران می اورند برای تعمیر،
(البته بنده خودم هیچ وقت وسیله باز شده و دستکاری شده رو قبول نمی کنم.)
همین چند روز پیش یکی یه 32 اورد گفت بک لایته. هزینه رو هم گفتم دیدم هیچ نقی نزد، شک کردم و قبل از دادن رسید تی وی رو دقیق برسی کردم دیدم
پنل شکسته؛ گفتم داداش این که شکسته چرا هیچی نمیگی گفت خواستم خودم درست کنم نشد. باور کنین اگر همون موقع نمی فهمیدم می رفت تو پاچم و
حتما کار به پرداخت خسارت می رسید. العان همه گرگ شدن و می خوان زرنگ بازی در بیارن، بهش گفتم من که دیشب از ننم قهر نکردم که امروز مغازه
باز کرده باشم و تو هم بتونی به راحتی و بدون تجربه کار من رو انجام بدی..
و از همه بدتر و ازار دهنده تر اینه که وقت اجرت گرفتن که میشه اکثرا میگن مگه چکار کردی، کاری نداشت که!
سلام دوست عزیز
منم با این حرف موافقم منتهی نظر من اینه البته نه اینکه قانون یا عرف باشه .
برا تحویل دستگاه خصوصا تلویزیون خاموش چون بعد از تعمیر مشخص نیست که صفحه خط داشته باشه .لک داشته باشه یا ترک یکسری رسید چاپ کردم پشتش هم عنوان کردم که درصورت روشنشدن دستگاه چناچه درصفحه هرگونه ترک شکستگی یا خط وجود داشته باشد تعمیرگاه هیچ مسئولیتی ندارد. و امضا و انگشت میگیرم از طرف .
آره واقعا حق باشماست متاسفانه عده ایی سواستفاده گر هستن ولی آخرش چاه کن ته چاهه . من بخام سرکسی کلاه بزارم یا کسی بخاد سرمن کلاه بزاره این دنیا اینقدر کوچیکه بازخورد کار هرکسی آخرش برمیگرده به خودش وبمراتب بدتر
موفق باشین🙏

davood4000

کاربر vip
vip
کاربر
2015-03-09
1,419
2,811
اصفهان
درود بنده۲۱ساله تو این کارم خیر چندانی ندیدم ازش ۴ساله رفتم واسه یه شرکت الکترونیکی کار میکنم تونستم یه مغازه بخرم در ضمن شرکت استخدام دارم کسی از همکاران بخاد میتونم بیارمش کار

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
272
529
بوشهر
اگه میخای وارد این راه بشی اول عاشقش باش دوم برو تحصیلاتتو ببر بالا سوم( بخیل نباش خداییکه عشق و چرخه خلقتش جوریه که صبح بصبح روزی موجود تک سلولی ته اقیانوس را براش میفرسته تو که اشرف مخلوقاتشی چرا نگرانی ....)بامشتری هم روراست باش
بسیار زیبا

AsgharAAA

کاربر vip
vip
کاربر
2022-10-09
161
130
35
درود برهمکاران عزیز
نظرات همه دوستان شیرین و پر معنا بود
در کل همه مشاغل سختی خاص خودشون را دارند ولی تعمیرات برد به دلیل فشارهای ذهنی زیادی که داره در زمان کوتاه خلق و خوی انسان راتغییر و انسان را کم حوصله میکنه.
از همه بدتر شرایط اقتصادی کشور فشار را چند برابر کرده که به نظر میرسه کمتر کسی از درامد خودش راضی باشه
به نظر چاره ای نیست انسان باید همیشه خودش را از نظر مالی با زیر دستش مقایسه کنه تا کمی آرام بشه (البته اگه باشه(جهت مزاح))

بالا