آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آیا در حال حاضر اجاره مغازه برای تعمیرات میصرفه؟

Celine82

کاربر vip
کاربر
2022-04-09
83
120
درود بر شما ///دقیقا حرفتون را تصدیق میکنم ...الان هر ننه قمری یه موبال دستش میگیره و استوری و پست تعمیراتی میزاره ...اینقدر شغل تعمیرات صوتی تصویری به گا رفته که واقعا ادم نمیدونه چه بگه و چه کار کنه .....طرف اومده میگه بک لایت 43چند تعویض میکنید بهش میگم شما از کجا میدونید بک لایت خرابه ؟میگه یک پیج اینستا هستش اموزش میده و سوال کردم گفتن بک لایت خرابه .....بهش گفتم واسه 43 اینچ را 2500 تعویض میکنم (9ماه پیش حدودا).وقتی قیمت بهش گفتم بهم گفت مگه میخوای چکار کنی ؟؟اینها چند تا از لامپای بک لایتش سوخته حدود نهایتا 50 تومن ال ای دی هاش هستش و همه بک لایت را هم که بخواهید عوض کنید 300 تومن بک لایتش هست و شما چرا اینقدر گرون میگویید ؟؟وقتی اینو گفت بهش گفتم چرا خودت تعویض نمیکنی ......گفت من توی این پیج همه کلک های تعمرکارا را بر ملا کرده و من میدونم چقدر لوازم میبره و خودم میرم تعمیرش میکنم و...منم گفتم برو همین کار را انجام بده ووووووو...این مطلب را عرض کردم که دوستان بدونن چرا بازار ما تعمیرکارا به فنا رفته
سلام
اینکه فرمایش میکنید هر ننه قمری داره تعمیرکار میشه هیچکس بدو تولد تعمیر کار نبوده بالاخره باید از ی جایی شزوع کنه مثل خود شما، مهم اینه که تلاش و پشت کار داشته باشه ، مثل ی پزشک عمومی همیشه آپدیت باشه و تحقیق کنه، نه مثل بعضی ها به واسطه این سایت اومدن تو این حرفه هی پست میزارن کمک ! کمک! سوال های پیش پا افتاده رو ج ندید، شاید رو حساب این سایت شغل تعمیرات پیشه گرفتن، همه دانشگاه رفتیم و سالها کار کردیم ، ولی اینکه ی صاحب نام یا کهنه کار سوال میپرسه بحث تجربه هست که سوای اون تنبل های تن پرور هست ، ی مسأله مهم دیگه اینه که درامد از مشتری هست، هیچوقت نمیتونی قد زحمتی که میکشی ازش پول بگیری ، البته ی سری اسطوره هستند که میگن ما بلدیم میگیریم از این ادما میشه ی رمان تخیلی نوشت

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,872
32
سلام
اینکه فرمایش میکنید هر ننه قمری داره تعمیرکار میشه هیچکس بدو تولد تعمیر کار نبوده بالاخره باید از ی جایی شزوع کنه مثل خود شما، مهم اینه که تلاش و پشت کار داشته باشه ، مثل ی پزشک عمومی همیشه آپدیت باشه و تحقیق کنه، نه مثل بعضی ها به واسطه این سایت اومدن تو این حرفه هی پست میزارن کمک ! کمک! سوال های پیش پا افتاده رو ج ندید، شاید رو حساب این سایت شغل تعمیرات پیشه گرفتن، همه دانشگاه رفتیم و سالها کار کردیم ، ولی اینکه ی صاحب نام یا کهنه کار سوال میپرسه بحث تجربه هست که سوای اون تنبل های تن پرور هست ، ی مسأله مهم دیگه اینه که درامد از مشتری هست، هیچوقت نمیتونی قد زحمتی که میکشی ازش پول بگیری ، البته ی سری اسطوره هستند که میگن ما بلدیم میگیریم از این ادما میشه ی رمان تخیلی نوشت
حق مادی و معنوی با ایشونه ...چرا باید مشتری شما از کار شما سر در بیاره؟ و از کار و کارکرد برد و مدار و قطعات تلویزیون سر بیاره؟
ما باید خودمون یک جایی خط و مرز چارچوب تعیین کنیم تازه کارا رو وارد کار نکنیم راهنمایی نکنیم و اینکه مشتری چه میدونه شما با چه سختی و مشقتی به این جایگاه رسیدی؟ به قول خودتون چندین سال کشید اوستا شدید هنوز اثر ۸ گروعه ۹ در شما از بین نرفته برای خودمون سر دوشی و درجه تعیین کنیم درجه که دیده نمیشه ولی هست اثرش کاملاً حس میشه چرا به یک تازه کاری صفر کیلومتر هست کارش یک چیزی دیگه بود هست این کار سرگرمی براش و ما اسباب سرگرمی ایشونیم از سر کنکجاوی و جاه طلبی وارد اینکار شد درجه و اعتبار چندین و چند ساله رو مفت رو دوش هر کسی میذاریم اشتباهست نکنیم بد پشیمون خواهیم شد بحث جواز شد برای راهنمایی به هر تاپیکی فرد راهنما باید از طرف اسکرین شات جواز صوتی تصویری بخواد دوست عزیز اسکرین شات از جواز کسب صوتی تصویری لطفاً ...اگه نداد تاپیک رو رها کنید باید راهنما حین و بعد راهنمایی درصورتی که خودش هم از راهنمایی سود ببره ۱۰ برابر فرد پرسشگر سود ببره نه اینکه حاتم طاهی و بعدش از فرد پرسشگر رو دست بخوره چون بعضیا مستعد این هستند بدون ارسال و ویدیو با یک عیب فانتزی و انتزاعی راهنما رو علم و تجربه راهنما محک بزنند بارها در تاپیک ها نظاره گر بودم حتی استاد غزال رو محک میزنند ماها که سهلیم فقط راهنما باید باتجربه و علم کافی باشه تا متوجه باشه داره رو دست میخوره و چوب دوسر طلا نشه در تاپیک باید از فرد پرسشگر بخواهید نتیجه کار رو گزارش کنه اگه نکرد فرد رو در موارد بعدی تحریم کنیم راهنمایی نکنیم باز هم خاطر نشان میکنم اشتباه نکنیم برای خودتون دردسر درست نکنیم با احترام رفتار کنیم
بارها عرض کردم تلویزیون قیمتش گرونه دستمزدش هم نسبت به بقیه وسایل به مراتب بالاتره ولی اون روی سکه رو کسی نمی بینه ...حتی اگر حرفه ای و ماهر هم باشی یک تلویزیون حداقل یک هفته تعمیرگاه میخوابه ...وسایل اقلام یدکی تلویزیون گرونه ...مسئولیتش بالاست و فشار مادی و معنوی زیادی رو تعمیرکار تخصصی تلویزیون هست کسی اینا رو نمی بینه و فقط ظاهر قضیه رو می بینن ما باید خودمون کاری کنیم هر ننه قمری وارد این حرفه نشه...هرکس تو حیطه خودش باشه برای خودش و بقیه بهتره بارها عرض کردم روند روال راهنمایی در سایت باید تغییر کنه همکار مشخصه و تازه کار هم همینطور اگر یکم زرنگ باشید برای علم و تجربه و فن و اطمینان خودمون ارزش قائل بشیم این مشکلات پیش نمی آید

آخرین ویرایش:

yasharmechanic

کاربر
2024-02-01
7
8
Persia
در صورتیکه مغازه از خودت باشه نه اجاره نشین.....کمی برات صرفه خواهد داشت....در غیره اینصورت با تورم و ... فقط برای یک شغل دوم درجا زننده میصرفد...اکثر تعمیرکاران (تریدر) شده اند و در مغازه بیشتر برای یک سرگرمی و نون (روزانه خرجی) مشغول هستند....

در قشر مکانیک و برق خودرو هم همین سیستم است.......

چون یوتوبر جماعت که پاشو تو عمرش در هیچ مکانیکی و تعمیراتی نذاشته.......ویدیو خارجیهارو با زیرنویس یک ترجمه دست و پاشکسته میکند....و برای درامد یوتوبی یا آپاراتی و روبیکایی هر چی.......یه نسخه دستو پا شکسته از وسایل خونه خودش فیلم میگیره میزنه نت

از اونطرف....ملت وسیله شون خراب میشه...با اینکه پول خرید نو رو ندارند....یا میرن قسطی یه نو میخرن...یا از سایتهای اگهی مثل دیوار میرن یه استوک میخرن..............

البته...در کلان شهرها که تعداد مشتری و جمعیت بیش از حد زیاد هست....میشود روی شغل اول حساب کرد....اما در شهرهای کوچک به هیچ وجه

و اینکه در زمان فعلی...در کل صنعت تعمیر (خودرو یا وسایل الکترونیک) اونی داره خوب درامد میکنه و با تورم شدن باز بیشتر سود میکنه نه ضرر....که (ابزار فروش) هست.........و تعمیرکاران ناشی....عامل اصلی فرار مشتری به سمت (تعمیرکار.خود.شدن) هستن.....که در نهایت باز اول و اخر...باید ابزار کار تهیه کنند که باز اینجا ابزار.فروش نفعشو میبره = همیشه تقاضا براش بالاست

مسافرکشها هم همین بلا سرشون اومده......از همون قدیم که مسافر ایرانی کلا در ذات و وجودش هست که (قسم هزار پیرو پیغمبر میخوره که بیشتر از 5هزار تومن نداره وقتی کرایه ش 20هزارتومن هست..سوار میشه...وسط راه پیاده میشه 5کیلو پسته میخره میاد توو
ماشینت میشینه میخوره)......و حالا با اومدن انواع نرم افزار مسافرکشی کل کشور شدن همکارشون و مسافر بیشتر طلبکار میشه ازشون

توو ایران یه سری شغلها تا ابد سرکوب شونده هستن

آخرین ویرایش:

هویدا

کاربر vip
کاربر
2014-03-07
222
263
وقتی حرف از واقعیات پیش میاد بحث سیاه نمایی و منفی نگری داغ میشه .نه عزیزان این شغل نون نداره .اگر دوستی در اول راهه حتما برگرده . به اسم مهندس داری نون کارگری میخوری جدای از سرکار داشتن با سرب و قلع سرطانزا .داستان :پسری به پدرش گفت من میخواهم قمارباز حرفه ای باشم تا پول پارو کنم .پدر فرزند دلبندش را پیش یکی از قمار بازان حرفه ای که در خرابه ای زندگی میکرد برد و خواست که فرزندش را اموزش دهد .مرد حرفه ای تاسها را به هوا پرت کرد و قبل از به زمین افتادن تاسها شماره انها گفت و تاسها با همان شماره به زمین نشستند . مرد قمارباز به پسرک گفت با این مهارت این زندگی من است که در خرابه روزگار میگذرانم .حال تو چه خواهی شد .پسرک سرش پایین انداخت و مثل ادم زندگی کرد .نتیجه اخلاقی اینکه هرچی هم مهارت در کار داشته باشی باز چشمت به جیب مشتریه اگر اوضاع همینطور پیش بره و مردم پول نداشته باشند کلاه همه مون پس معرکه است .سال 72که مغازه زدم با اینکه تازه کاربودم ولی درامدم خوب بود و دوتا شاگرد داشتم ولی الان چی

armin-a

کاربر vip
کاربر
2011-12-06
262
210
سلام به همکاران و کاربران فعال انجمن
با توجه به وضعیت این بازار و این شغل
آیا در حال حاضر اجاره مغازه برای تعمیرات میصرفه؟ یا فقط درجا زدنه ؟ یا فقط برای بنده اینطوریه؟
فقط دارم اجاره مغازه رو به زور در میارم فقط دارم اجاره میدم کاسبی نمیکنم این دیگه خیلی زور داره و وحشتناکه اوایل سال گفتم اوله صبر میکنم تا یکم اوضاع بهتر بشه نشد که هیچ همون طوری موند ولی بعد از 10 ماه وضعیت بدگریه داره
بنده 20 فروردین امسال مغازه اجاره کردم (قبلش چندین سال به صورت سیار و در منزل گوشه اتاق کار میکردم) 20 بهمن همون نقطه ای درآمد که بودم هستم در طول هفته 5 روز مشتری نیست ۲ روز هست(تو این ۲ روز روزی ۱ نفر) اونم یک وسایل پیش افتاده و گروه ۲ و ۳ وسایل عمومی به متراژ 13 متر غیر از کولر...یخچال...لباسشویی...تلویزیون lcd به دلیل کمبود جا و فضا نمیتونم کار کنم خودم تو مغازه به زور جا میشم.. با اینکه به کار مسلط هستم هیچ دستگاهی تو تعمیرگاه کلاً نمیخوابه و زود درستش میکنم و تحویل میدم ولی با کمال تعجب وضعیت خیلی خیط و نابه سامانه ...این مورد بخت و شانس منه؟..
دوست عزیز یه صفحه مجازی فعال راه اندازی کن تا بتونی از کل کشور کار بگیری. من این روش رو رفتم و مغازه رو تعطیل کردم و در یک اتاق کارهارو انجام میدم و صفحه م با دوازده کا فالور مرتبط فعاله

m1135

کاربر vip
vip
کاربر
2010-08-05
79
84
بابلسر،هادشهر
سلام.مگه میشه از شهرستان برات مثلاً تلویزیون یا چیزی را بفرستند که تعمیر کنی کسی این کار را نمیکنه بصرفه نیستش کرایه خودش سر به فلک میزنه و همچنین اعتمادی وجود نداره

چگيني

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-05-19
551
1,094
اقا اوضاع کاسبی خیلی خرابه و روز به روز بدتر هم می شه. العان چندین کار درست شده دارم نمیان ببرن، زنگ هم زدم رک گفتن پول نداریم
و اگه اسرار کنم باید کارها رو نسیه پس نده ،به صاحباشون تحویل بدم.
زمان هم مثل باد می گذره و هنوز چند روز نشده سر برج شده و موعد کرایه، خرج خلانه هم که بماند
فقط العان به گذشته نگاه میکنم خیلی پشیمونم و ای کاش عمرمو رو کار دیگه ای میذاشتم ولی حیف ...
دیگه گفتم یکم درد دل کنم. با تشکر از همه دوستان
سلام
یک بحثی در همین انجمن در رابطه با تعمیرات بود،یک بنده خدایی میخواست وارد این شغل شود،کلی راهنمایی اش کردم،گفتم الام این شغل عاقبت و درآمد خوبی ندارد،متاسفانه چندین نظر مخالف و با پست های شاکی،گفته های مرا نقض کردند،گفتند چرا بنده خدا را نا امید میکنی و فلان و فلان.منهم تمام پست هایی که ایشان راهنمایی کرده بودم حذف کردم.

Celine82

کاربر vip
کاربر
2022-04-09
83
120
سلام
یک بحثی در همین انجمن در رابطه با تعمیرات بود،یک بنده خدایی میخواست وارد این شغل شود،کلی راهنمایی اش کردم،گفتم الام این شغل عاقبت و درآمد خوبی ندارد،متاسفانه چندین نظر مخالف و با پست های شاکی،گفته های مرا نقض کردند،گفتند چرا بنده خدا را نا امید میکنی و فلان و فلان.منهم تمام پست هایی که ایشان راهنمایی کرده بودم حذف کردم.
سلام
اونا همونایی هستند که تا ی وسیله براشون میاد میان میپرسن چیکار کنم، بدون زحمت تحویل مشتری میدن، براشون میصرفه ، واقعا چرا نا امید میکنید؟

hamid.elec

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-08-22
571
2,006
آبیک-قزوین
این مورد که شما میفرمایید به خیلی چیز ها بستگی داره که تو چه شهری هستید تو چه صنفی فعال هستید موقعیت مغازه کجاست چقدر شمارو میشناسند سابقه کارتون چقدره مثلا اگر تو شهرتون یکی دوتا تعمیرکار حرفه ای و باسابقه و سرشناس باشه واقعا نمیشه کار کرد یعنی اگر هم قراره کار کنید باید ته مونده های کار اونها که رد میکنن رو قبول کنید و مطمعنا اونها هم اونقدر حرفه ای هستند که کار بدرد بخور رو رد نکنن.
حالا شما باید با همون کارها برای خودت اعتبار جمع کنی که خیلی سخته و من خودم همین کار رو کردم و الان بعد از تقریبا ۱۰ سال درآمدم بالای ۵۰تومن هست و بسیار راضی هستم منتها راه پر ریسک و پر هزینه ای هست چون ممکنه چند سال تلاش کنی ولی به جایی نرسی.
مدام باید بازار رو رصد کنی که مثلا چی میخواد بیاد رو بورس و خودت رو آماده کنی مثلا من اولین نفر بودم تو شهرمون که بلوتوث رو شروع کردم به نصب روی پخش و تو تقریبا یک سال و نیم بالای ۲۰۰۰ عدد نصب کردم سود هر کدوم ۱۵۰ در نظر بگیری دست کم ۳۰۰ میلیون سود میشه فقط از بلوتوث باقی چیزها بماند تازه همکار ها فهمیدن اومدن گند زدن به قیمت اینستا پر شده من که سودمو گرفتم منظورم اینه که باید جای خودتو پیدا کنی و یکه تاز باشی راهش اینه باید خیلی خلاق باشی اگر نزدیک تهران هستی برو بازار دور بزن ببین چی جدید اومده بیار جا بنداز کار کن قبل اینکه بقیه بفهمن داری چیکار میکنی

شهریآر

کاربر
2019-09-09
53
268
39
کرج
این مورد که شما میفرمایید به خیلی چیز ها بستگی داره که تو چه شهری هستید تو چه صنفی فعال هستید موقعیت مغازه کجاست چقدر شمارو میشناسند سابقه کارتون چقدره مثلا اگر تو شهرتون یکی دوتا تعمیرکار حرفه ای و باسابقه و سرشناس باشه واقعا نمیشه کار کرد یعنی اگر هم قراره کار کنید باید ته مونده های کار اونها که رد میکنن رو قبول کنید و مطمعنا اونها هم اونقدر حرفه ای هستند که کار بدرد بخور رو رد نکنن.
حالا شما باید با همون کارها برای خودت اعتبار جمع کنی که خیلی سخته و من خودم همین کار رو کردم و الان بعد از تقریبا ۱۰ سال درآمدم بالای ۵۰تومن هست و بسیار راضی هستم منتها راه پر ریسک و پر هزینه ای هست چون ممکنه چند سال تلاش کنی ولی به جایی نرسی.
مدام باید بازار رو رصد کنی که مثلا چی میخواد بیاد رو بورس و خودت رو آماده کنی مثلا من اولین نفر بودم تو شهرمون که بلوتوث رو شروع کردم به نصب روی پخش و تو تقریبا یک سال و نیم بالای ۲۰۰۰ عدد نصب کردم سود هر کدوم ۱۵۰ در نظر بگیری دست کم ۳۰۰ میلیون سود میشه فقط از بلوتوث باقی چیزها بماند تازه همکار ها فهمیدن اومدن گند زدن به قیمت اینستا پر شده من که سودمو گرفتم منظورم اینه که باید جای خودتو پیدا کنی و یکه تاز باشی راهش اینه باید خیلی خلاق باشی اگر نزدیک تهران هستی برو بازار دور بزن ببین چی جدید اومده بیار جا بنداز کار کن قبل اینکه بقیه بفهمن داری چیکار میکنی
آفرین
یه استاد کارکشته و کاربلد اینطوری راهنمایی میکنه
به نظر من این بنده خدا تز اونجایی که تازه کار و تازه وارد هست اینکه دو بار کرایه را از جیبش پرداخت کرده فکر میکنه دیگه زمین به آسمون رسیده و دنیا به آخر و دیگه تعمیرگاه الکترونیک
جزو مشاغل از دور خارج شده
در صورتی که اینطوری هام نیست
شما هر شغلی که بخوای بزنی باید حداقل چند ماه از جیب بخوری

بوتیک میوه و خارو بار فروشی و....
تازه شغل ما هیچ نیازی به سرمایه اولیه هم نداره سرمایه اولیه ما هنر ما حساب میشه
و از این نظر هیچ وقت زیان نمیبینیم ولی مشاغل دیگه در ابتدای کار بغیر از کرایه مغازه باید کلی هزینه و سرمایه اولیه بابت راه اندازی و ویترین و خرید مواد اولیه که اغلب اونها هم فاسد شدنی و یک بار مصرف هستند و دیگه بدرد نمیخوره

ولی ما اصلا چنین مشکلاتی بابت راه اندازی نداریم
طرف کلا شش ماهه وارد این شغل شده انتظار داره اول کاری مثل امثال شما که سالیان سال زحمت کشیدید سود برداشت کنه

دوبار کرایه را از جیب داده هر روز یه مدل تاپیک باز میکنه و ناله و زاری راه میندازه

گمونم اینطور پیش بره در آخر شماره کارت هم بدن جهت کمک و یاریردیگر همکاران(شوخی)

اینقدر شغل خودتون را زلیل و خار نکنید
بجای اون کمی افکار خودتون را متمرکز کنید مثبت فکر کنید و نقاط ضعف و مهارت های خودمان را تقویت کنیم
هیچ کاری در دنیا آسان نیست حتی آب خوردن هم دشواره
واقعا مضحکه که بعد از شش ماه کار اینقدر ناامید و درمانده از عالم و آدم طلب کار باشیم و هر روز یه داستان.....

بالا