آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: Pcb و تحلیل و عیب یابی ساده ترین و دقیق ترین تغذیهٔ طراحی غزال

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355
پاسخ : ساده ترین و دقیق ترین تغذیه طراحی غزال با تحلیل و عیب یابی

درود

تا چه ولتاژ و جریانی بی نقصه؟
قرار نبود تا ۳۰ ولت ۳۰ امپر بده حتی من همیشه تاکید کردم بیشتر از ۲۰ ولت طراحی نشده و اگه قرار بود ۳۰ ولت باشه تعداد قطعات بیشتر میشد .
البته اگه ۳۰ ولت هم بشه عمرش از هر تغذیه ای بیشتره ولی اگه با شرایطی که اعلام کردم استفاده بشه هرگز عیب نمیکنه

ضمنا اینکه با ولتاژ ۳۰ ولت جریان زیاد میکشی و افت میکنه قطعا مربوط به تعداد آجری ۲/. اهمی است و همچنین ظرفیت خازن بزرگ که ولتاژ نزدیک به ماکزیمم را کم میاره

اما اعلام کن تا چه ولتاژی بی عیبه ؟

از کی ۲۹،۹ ولت یعنی ۲۰ ولت؟
ضمنا گزارش کامل تمظیم کن
مثلا بگو با ولتاژ ۲۹ ولت ۲۳ آمپر میکشم ولتاژ افت میکنه بعد ولتاژو کمتر و کمتر میکنم تا ۲۵ ولت که میرسه ولتاژ درست میشه و اگه بار را قطع کنم همون ۲۵ ولته .
با یک جمله نمیفهمم مشکل چیه ؟
ولی استراحت کن فردا با حوصله درایور را روی هیت سینک نصب و تست کن .

سپاس

سلام استاد با المنت وصل کردم ازش ۳۰ امپر کشیدم ۸۲ اهمی داغ شد
ولتاژ روی ۲۰ بود ولی وقتی المنت رو متصل کردم اومد روی ۳ و ۴ ولت و هرچقدر هم ولتاژو کمو زیاد کردم تکون نخورد گفتم شاید بیارم مثلا روی ۱۰ ولت درسته بشه ولی تو هر ولتاژی وصل میکنی البته بالای ۴ ۵ ولت یعنی هر ولتاژی باشه حالا ۱۰
۱۵
۲۰
۳۰
میاد رویه ۳ ولت ۴ ولت
امپر هم ۳۰
۸۲ اهمی داغ شد
نیاز نیست یدونه ۰.۶۸ صدم با اجریا موازی‌کنم ؟
چند ثانیه ۳۰ امپر کشیدم ۸۲ اهمیدداغ‌کرد
ظرفیت خازن بزرگم بیشتر کردم یه ۴۷۰۰ میکرو باهاش موازی کردم
استاد ترو خدا اگه میشه اینو‌کمکم کنین امشب حداقل عیبو ایرادشو رفع کنم سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775

سلام استاد با المنت وصل کردم ازش ۳۰ امپر کشیدم ۸۲ اهمی داغ شد
ولتاژ روی ۲۰ بود ولی وقتی المنت رو متصل کردم اومد روی ۳ و ۴ ولت و هرچقدر هم ولتاژو کمو زیاد کردم تکون نخورد گفتم شاید بیارم مثلا روی ۱۰ ولت درسته بشه ولی تو هر ولتاژی وصل میکنی البته بالای ۴ ۵ ولت یعنی هر ولتاژی باشه حالا ۱۰
۱۵
۲۰
۳۰
میاد رویه ۳ ولت ۴ ولت
امپر هم ۳۰
۸۲ اهمی داغ شد
نیاز نیست یدونه ۰.۶۸ صدم با اجریا موازی‌کنم ؟
چند ثانیه ۳۰ امپر کشیدم ۸۲ اهمیدداغ‌کرد
ظرفیت خازن بزرگم بیشتر کردم یه ۴۷۰۰ میکرو باهاش موازی کردم
استاد ترو خدا اگه میشه اینو‌کمکم کنین امشب حداقل عیبو ایرادشو رفع کنم سپاس

درود

باز عجله کردی .
گفتم تا فردا استراحت کن
الان متوجه نشدم چی گزارش کردی
دیگه وقتشه که همه رو بهم بریزی.

آخه وقتی حالت قبلی رو نداره چرا قطعه اضافه میکنی؟
باید با همون قطعات قبلی بحالت اولیه برگرده .

به من امان نمیدی پستی که میفرستم می بینم چند کار انجام دادی و دو تا پست هم تنظیم کردی و فرستادی .
آخه چه خبره اینقدر عجله ؟
زمان پست های خودتو ببین چکار کردی؟
هنوز پاسخ این پستو ندادم چند آزمایش دیگه میکنی و دو تا پست دیگه میفرستی.
دیگه بهش دست نزن تا فردا استراحت کن که خرابترش میکنی

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775

درود

چیزی جابجا نکن دستکاری نکن و عجله نکن.
گفتم حواست به قطعات باشه حرارت غیرعادی دیدی خاموش کن
ولی هنوز ۷۸۸ روی هیت سینک نصب نشده دهها آزمایش سنگین تر انجام دادی .
فعلا دست نزن استراحت کن

سپاس

آخرین ویرایش:

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

درود

چیزی جابجا نکن دستکاری نکن و عجله نکن.
گفتم حواست به قطعات باشه حرارت غیرعادی دیدی خاموش کن
ولی هنوز ۷۸۸ روی هیت سینک نصب نشده دهها آزمایش سنگین تر انجام دادی .
فعلا دست نزن استراحت کن

سپاس

استاد میشه بفرمایین سیم هایه ۷۷۸ باید به چه ضخامتی باشه؟ تا حداقل اینو سیم کشی کنم بیکار نمونم
سپاس

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775

استاد میشه بفرمایین سیم هایه ۷۷۸ باید به چه ضخامتی باشه؟ تا حداقل اینو سیم کشی کنم بیکار نمونم
سپاس

درود

قبلا گفتم
و حتی تاکید کردم قبل از نصب روی هیت سینک جریان زیاد نکش و الان استراحت کن
ولی تخته گاز آزمایش میکردی و فقط سوال میفرستادی و من فرصت نمیکردم پاسخ بدم که چند آزمایش دیگه کرده بودی و سوالات جدیدتر

زمان پست ها نشون میده اصلا فرصت مطالعه پست های منو نداشتی و فقط هول هول آزمایش میکردی. ؟

قبلا گفتم فقط سیم بیس نازک باشه اشکال نداره لذا امیتر کلکتور سیم ضخیمی میخواد .
سعی کن حتی المقدور روی هیت سینک ، دورتر از ترانزیستورها نصب کنی که حرارت به یک میزان به آنها منتقل بشه .

فعلا تا فردا بهش دست نزن ولی گزارش مفصلی تنظیم کن و بفرست که چکار کردی و در چه شرایطی سوخت.
و از ابتدا چه آزمایشاتی انجام دادی و تا چه ولتاژی بدرستی کار کرد
البته بارها پرسیدم ولی در پست های اخیر حتی یک سوال منو پاسخ ندادی و فقط سوال و ازمایش میکردی و حتی مطالعه هم نمیکردی .

سپاس

آخرین ویرایش:

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

درود

قبلا گفتم
و حتی تاکید کردم قبل از نصب روی هیت سینک جریان زیاد نکش و الان استراحت کن
ولی تخته گاز آزمایش میکردی و فقط سوال میفرستادی و من فرصت نمیکردم پاسخ بدم که چند آزمایش دیگه کرده بودی و سوالات جدیدتر

زمان پست ها نشون میده اصلا فرصت مطالعه پست های منو نداشتی و فقط هول هول آزمایش میکردی. ؟

قبلا گفتم فقط سیم بیس نازک باشه اشکال نداره لذا امیتر کلکتور سیم ضخیمی میخواد .
سعی کن حتی المقدور روی هیت سینک ، دورتر از ترانزیستورها نصب کنی که حرارت به یک میزان به آنها منتقل بشه .

فعلا تا فردا بهش دست نزن ولی گزارش مفصلی تنظیم کن و بفرست که چکار کردی و در چه شرایطی سوخت.
و از ابتدا چه آزمایشاتی انجام دادی و تا چه ولتاژی بدرستی کار کرد
البته بارها پرسیدم ولی در پست های اخیر حتی یک سوال منو پاسخ ندادی و فقط سوال و ازمایش میکردی و حتی مطالعه هم نمیکردی .

سپاس

درود استاد خسته نباشید
ولتاژ از ۰ تا ۳۰ کمو زیاد میشه و اوکی هست
ولوم جریان کارشو میکنه و اوکی هست
در جریان حداکثر تا ۲۵ امپر هیچ مشکلی نداشت منبع هیچی جز داغ شدن جزعی چند قطعه مثل مقاومت و ۷۷۸ که گفتین عادیه
۱- ۷۷۸ رو به هیت سینک متصل کنم و سیم کشی کنم برای اولین کاری که فردا خواهم انجام داد؟
۲- وقتی ۳۰ امپر کشیدم حس کردم یه دود خیلی کمی بلند شدو خروجیو سریع قطع کردم دیدم ۸۲ اهمی کمی سیاه شد
۳- فعلا برای تست همون ترمینال هایه پیچی نصب هستند و سیم هایی که از ترانزیستور هایه قدرت کشیدم به اون زدم برای تست که مشکلی نداره ؟
۴- یه خازن ۴۷۰۰ میکرو با ۱۰ هزار میکرو موازی کردم
۵-منبع کلا مشکل داره و در جریان بالا مثلا ۲۰ الی ۲۲ یا۲۳ ولتاژ رو به حدود ۲ الی ۴ ولت میرسونه؟ یا باری که وصل کردم باعث این امر شده؟ (بار=بیش از ۱۰ رشته به هم پیچیده شده سیم المنت به طول ۱۵ سانت که باهاش تا ۳۰ امپرم خروجی گرفتم از مدار ولی باز ولتاژ۳ شد)
۶-یادم رفت ولوم جریانو کم کنم ببینم در امپر پایین ولتاژ بالا میره یا ن فردا تست کنم ؟
۷-برای سیم کشی ۷۷۸ فرمودین سیم بیس نازک مشکلی نداره کلکتور امیتر ضخیم باشه سیمی که وصل میکنم باید ۱۰ امپر تحمل داشته باشه؟ فکر‌کنم گفتین این ترانزیستور ۱۰ امپریه بخاطر اون گفتم یعنی سیمی که تو خروجی مدار وصل میکنم و ۱۰ امپر ازش میکشم اگه داغ نکرد و اوکی بود همونو میشه استفاده کرد درسته؟ منظورم اینه به خروجی مثبت و منفی مدار این سیم هارو لحیم کنم برای تست
۸-بهتر نیست سر ۲۶ ولت ترانسو به مدار بدیم ؟ طول عمرش چقدر کم میشه ؟ با استفاده معمولی یکی دو سال جواب گو نخواهد بود ؟
۹-به جایه پتانسیو متر ها میخوام مولتی ترن نصب کنم در چه مرحله ای باید اقدام کنم؟ کی نصب کنم؟ (ولوم جریان /ولتاژ)
۱۰- از اونجا که باری ندارم جز یک ارمیچر که امپر زیاد میکشه همونو وصل کردم تا ۵ ۶ امپر کشیدم ولتاژ ۱۲ ولت بود چون موتور ۱۲ ولتیه ترسیدم بیشتر بدم ولی جریان اصلا افت نکرد و‌چیز دیگری ندارم که بخام در جریان هایه مختلف تست و‌گزارش کنم بایستی همون سیم المنت رو از طول هایه مختلف متصل کنم؟ ینی طول سیم المنت ۱۵ سانته یک باز از ۵ سانتی تست و‌گزارش کنم و سری بد ۱۰ وبعد ۱۵ ؟؟؟؟
۱۱-الان هم دو خازن موازی شده ۱۰ هزار و ۴۷۰۰ میکرو روشه
۳ مقاومت اجری موازی شده ۲۲ صدم اهم ۱۰ وات
۱۰‌ترامزیستور قدرت
سیم هایه مصرفی هم سایز ۴ هست که به راحتی این جریانو تحمل کنه
۷۷۸ روی برد نصبه میخام فردا سیم کشی کنم و به هیت سینک متصل کنم اگه کلکتور و امیترش سیم ضخیم میخاد پس باید ترک هاشم قلع اندود کنم چون خیلی هیلی نازک هستن برای ۱۰ امپر درسته؟
چند ثانیه ای که ۳۰ امپر کشیدم یه دود حس کردم سریع قطع کردم خروجی مدارو ۸۲ اهمی یکم سیاه شده بود ۷۷۸ هم کمی داغ کرده بود که روی هیت و با یه فن درست میشه و خنک میشه فقط مقاومت اجریا خیلی داغ میشن هیچ مشکلی نداره ؟
سپاس استاد
ممنون

آخرین ویرایش:
  • Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775

درود استاد خسته نباشید
ولتاژ از ۰ تا ۳۰ کمو زیاد میشه و اوکی هست
ولوم جریان کارشو میکنه و اوکی هست
در جریان حداکثر تا ۲۵ امپر هیچ مشکلی نداشت منبع هیچی جز داغ شدن جزعی چند قطعه مثل مقاومت و ۷۷۸ که گفتین عادیه
۱- ۷۷۸ رو به هیت سینک متصل کنم و سیم کشی کنم برای اولین کاری که فردا خواهم انجام داد؟
۲- وقتی ۳۰ امپر کشیدم حس کردم یه دود خیلی کمی بلند شدو خروجیو سریع قطع کردم دیدم ۸۲ اهمی کمی سیاه شد
۳- فعلا برای تست همون ترمینال هایه پیچی نصب هستند و سیم هایی که از ترانزیستور هایه قدرت کشیدم به اون زدم برای تست که مشکلی نداره ؟
۴- یه خازن ۴۷۰۰ میکرو با ۱۰ هزار میکرو موازی کردم
۵-منبع کلا مشکل داره و در جریان بالا مثلا ۲۰ الی ۲۲ یا۲۳ ولتاژ رو به حدود ۲ الی ۴ ولت میرسونه؟ یا باری که وصل کردم باعث این امر شده؟ (بار=بیش از ۱۰ رشته به هم پیچیده شده سیم المنت به طول ۱۵ سانت که باهاش تا ۳۰ امپرم خروجی گرفتم از مدار ولی باز ولتاژ۳ شد)
۶-یادم رفت ولوم جریانو کم کنم ببینم در امپر پایین ولتاژ بالا میره یا ن فردا تست کنم ؟
۷-برای سیم کشی ۷۷۸ فرمودین سیم بیس نازک مشکلی نداره کلکتور امیتر ضخیم باشه سیمی که وصل میکنم باید ۱۰ امپر تحمل داشته باشه؟ فکر‌کنم گفتین این ترانزیستور ۱۰ امپریه بخاطر اون گفتم یعنی سیمی که تو خروجی مدار وصل میکنم و ۱۰ امپر ازش میکشم اگه داغ نکرد و اوکی بود همونو میشه استفاده کرد درسته؟ منظورم اینه به خروجی مثبت و منفی مدار این سیم هارو لحیم کنم برای تست
۸-بهتر نیست سر ۲۶ ولت ترانسو به مدار بدیم ؟ طول عمرش چقدر کم میشه ؟ با استفاده معمولی یکی دو سال جواب گو نخواهد بود ؟
۹-به جایه پتانسیو متر ها میخوام مولتی ترن نصب کنم در چه مرحله ای باید اقدام کنم؟ کی نصب کنم؟ (ولوم جریان /ولتاژ)
۱۰- از اونجا که باری ندارم جز یک ارمیچر که امپر زیاد میکشه همونو وصل کردم تا ۵ ۶ امپر کشیدم ولتاژ ۱۲ ولت بود چون موتور ۱۲ ولتیه ترسیدم بیشتر بدم ولی جریان اصلا افت نکرد و‌چیز دیگری ندارم که بخام در جریان هایه مختلف تست و‌گزارش کنم بایستی همون سیم المنت رو از طول هایه مختلف متصل کنم؟ ینی طول سیم المنت ۱۵ سانته یک باز از ۵ سانتی تست و‌گزارش کنم و سری بد ۱۰ وبعد ۱۵ ؟؟؟؟
۱۱-الان هم دو خازن موازی شده ۱۰ هزار و ۴۷۰۰ میکرو روشه
۳ مقاومت اجری موازی شده ۲۲ صدم اهم ۱۰ وات
۱۰‌ترامزیستور قدرت
سیم هایه مصرفی هم سایز ۴ هست که به راحتی این جریانو تحمل کنه
۷۷۸ روی برد نصبه میخام فردا سیم کشی کنم و به هیت سینک متصل کنم اگه کلکتور و امیترش سیم ضخیم میخاد پس باید ترک هاشم قلع اندود کنم چون خیلی هیلی نازک هستن برای ۱۰ امپر درسته؟
چند ثانیه ای که ۳۰ امپر کشیدم یه دود حس کردم سریع قطع کردم خروجی مدارو ۸۲ اهمی یکم سیاه شده بود ۷۷۸ هم کمی داغ کرده بود که روی هیت و با یه فن درست میشه و خنک میشه فقط مقاومت اجریا خیلی داغ میشن هیچ مشکلی نداره ؟
سپاس استاد
ممنون

درود

عزیزم کارِ بزرگ ، همت بلندی میخواد که داری و پشتکارت عالیه اما فقط پشتکار کافی نیست و دقت و حوصله بسیار بالا هم نیاز داره که کم‌داری
و اگه توی جاده خاکی بیافتی کسی جلودارت نیست و هر چی فریاد میکنن که توی بیراهه افتادی و جاده اصلی این طرفه ولی گوش نمیکنی و فقط تخته گاز میکنی .

لذا کار بزرگ ، علاوه بر پشتکار ، حوصله و صبر ایوب و دقت بسیار زیاد هم نیاز داره که اینجا رو کم میاری .

من حیث المجموع کار خیلی بزرگی کردی البته تا جایی که تونستم کنترلت کنم ، اما اواخر کار ، از دستم در رفتی و با اینکه یکلحظه از این تاپیک خارج نشده بودم اما فرصت پاسخگویی نمیدادی و قبل از آماده شدن و تکمیل تغذیه هر کاری خواستی کردی .
ولی قرار بود اتصال پیچی سیم های جریان بالا رو لحیم کنی و درایور را روی هیت سینک نصب کنی .
ضمنا همه سیم های ولتمتر پنلی رو قطع کن و حتما امپرمتر و مولتیمتر دقیق تهیه کن چون بالای ۳۰ آمپر کشیدی و خبر نداری.

در هر صورت ابتدا ببین چه وضعیتی داره و مجددا بگو تا چه ولتاژ و جریان کمتر از ۲۰ آمپر بدرستی کار میکنه ؟
پس فعلا بیشتر از ۲۰ آمپر تست نکن و مواردی که گفتم انجام بده

سپاس

آخرین ویرایش:

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

درود

عزیزم کارِ بزرگ ، همت بلندی میخواد که داری و پشتکارت عالیه اما فقط پشتکار کافی نیست و دقت و حوصله بسیار بالا هم نیاز داره که کم‌داری
و اگه توی جاده خاکی بیافتی کسی جلودارت نیست و هر چی فریاد میکنن که توی بیراهه افتادی و جاده اصلی این طرفه ولی گوش نمیکنی و فقط تخته گاز میکنی .

لذا کار بزرگ ، علاوه بر پشتکار ، حوصله و صبر ایوب و دقت بسیار زیاد هم نیاز داره که اینجا رو کم میاری .

من حیث المجموع کار خیلی بزرگی کردی البته تا جایی که تونستم کنترلت کنم ، اما اواخر کار ، از دستم در رفتی و با اینکه یکلحظه از این تاپیک خارج نشده بودم اما فرصت پاسخگویی نمیدادی و قبل از آماده شدن و تکمیل تغذیه هر کاری خواستی کردی .
ولی قرار بود اتصال پیچی سیم های جریان بالا رو لحیم کنی و درایور را روی هیت سینک نصب کنی .
ضمنا همه سیم های ولتمتر پنلی رو قطع کن و حتما امپرمتر و مولتیمتر دقیق تهیه کن چون بالای ۳۰ آمپر کشیدی و خبر نداری.

در هر صورت ابتدا ببین چه وضعیتی داره و مجددا بگو تا چه ولتاژ و جریان کمتر از ۲۰ آمپر بدرستی کار میکنه ؟
پس فعلا بیشتر از ۲۰ آمپر تست نکن و مواردی که گفتم انجام بده

سپاس
ب

درود
واقعا ممنونم استاد
معذرت میخام خیلی به زحمت انداختمتون
استاد من هیچی ندارم که ۲۰ امپر بکشم میشه کمک کنین؟
امپر متر دیگری هم ندارم که این رنج رو تحمل کنه تا جایی که میتونستم کالیبره کردمش ولی هرکاری میکنم امپر متره یکم کم میاره مثلا وقتی با مولتی متر ۲.۳۳ امپر نشون میده ماژول ۲.۲۳ نشون میده به همین علت وقتی ۲۸ ۲۹ امپر کشیدم گفتم بقیش هم خطا هست و همون ۳۰ امپره میشه راهنمایی کنین
تغذیه ام هیچیش نیست سالمه فقط مونده برم سیمارو لحیم کنم اونم و ۷۷۷ رو رو هیت نصب کنم
تا ۶ امپر که ازش کشیدم مشکلی نبود
تغذیه هم همه چیزش اوکی هست فقط ۸۲ اهمی یه مقدار سیاه شده همه چیزش سالمه
ممنون

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775

ب

درود
واقعا ممنونم استاد
معذرت میخام خیلی به زحمت انداختمتون
استاد من هیچی ندارم که ۲۰ امپر بکشم میشه کمک کنین؟
امپر متر دیگری هم ندارم که این رنج رو تحمل کنه تا جایی که میتونستم کالیبره کردمش ولی هرکاری میکنم امپر متره یکم کم میاره مثلا وقتی با مولتی متر ۲.۳۳ امپر نشون میده ماژول ۲.۲۳ نشون میده به همین علت وقتی ۲۸ ۲۹ امپر کشیدم گفتم بقیش هم خطا هست و همون ۳۰ امپره میشه راهنمایی کنین
تغذیه ام هیچیش نیست سالمه فقط مونده برم سیمارو لحیم کنم اونم و ۷۷۷ رو رو هیت نصب کنم
تا ۶ امپر که ازش کشیدم مشکلی نبود
تغذیه هم همه چیزش اوکی هست فقط ۸۲ اهمی یه مقدار سیاه شده همه چیزش سالمه
ممنون

درود

من ارتقاء جریان این تغذیه را تا ۱۲ آمپر طراحی و تست و تجربه کردم و لذا این احتمال که در جریان ۳۰ آمپر نیاز به تغییرات جزئی داشته باشه دور از ذهن نیست .
کمااینکه مطمئن بودم bc640 براش ضعیفه و قبل از ازمایش پیش بینی کردم و با توجه به حرارت ۸۲ اهمی باید از وات بالاتر استفاده کنید .
ضمنا آمپرمتر پنلی پاسخگوی این جریان نیست و حتی سیمش نازکتر از ضخامت لازم است و قطعا در نمایش این جریان نیز قاطی میکنه لذا مکررا گفتم کلیه سیمهاشو قطع کن

و باوجودیکه ولتمتر پنلی اشکال نداره ولی برای تست تغذیه ، قابل اطمینان نیست و ابتدا باید تغذیه را با لوازم دقیقی آماده کنید و پس از اطمینان کامل باید ولتمتر پنلی کوچک را نصب و خطاهای ان را اصلاح کنید و برای تست جریان هم باید آمپرمتر مناسب تهیه کنید که قادر به تحمل و نمایش جریان بالا باشه.

من تردید ندارم که دیروز بالای ۳۰ آمپر کشیدی چون با توجه به سه مقاومت 2/. اهمی که پروتکت کرده یقینا بالای ۳۰ آمپر کشیدی ولی شما بدون توجه به توصیه مکرر من آمپرمتر پنلی رو ملاک قرار دادی.

برای دریافت جریان از المنت استفاده کن ولی در جریان تست ها باید دقت و احتیاط زیادی کنی و حتما امپرمتر و ولتمتر دقیقی تهیه کن.

با اینهمه بنظر من بهتره بیش از ۲۰ آمپر ازش نکشی و اگه جریان و ولتاژ بالاتر میخوای دو نمونه درست کن .
با توجه به بی احتیاطی ها و میزان تجربه و اطلاعات شما ، کمترین امیدی نداشتم به اینجا برسونی و فقط بخاطر هزینه و تلاش زیادی که کردی تصمیم گرفتم برای آخرین بار همکاری کنم که در نهایت تعجب دیدم دقت خوبی میکنی و بالاخره به انجام رسید ولی ناگهان به روال گذشته برگشتی و فقط هول هول ازمایش میکردی و هر توصیه ای کردم توجه نکردی تا با سیاه شدن مقاومت به خودت اومدی .

عجله نکن لوازمی که گفتم تهیه کن و با احتیاط تست کن .

سپاس

آخرین ویرایش:

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

zn8m_6966b123-6348-4748-8eac-b7f3328d234b.png
rx49_0557813c-c608-4308-a09b-f8f0d445bfd3.png
درود

من این تغذیه را تا ۱۲ آمپر تست و طراحی کردم و برای این جریان بسیار بالا تجربه نکردم و این احتمال که در جریان ۳۰ آمپر نیاز به تغییرات جزئی داشته باشه دور از ذهن نیست .
کمااینکه مطمئن بودم bc640 براش ضعیفه و قبل از ازمایش پیش بینی کردم و با توجه به حرارت ۸۲ اهمی باید از وات بالاتر استفاده کنید .
ضمنا آمپرمتر پنلی پاسخگوی این جریان نیست و حتی سیمش نازکتر از ضخامت لازم است و قطعا در نمایش این جریان نیز قاطی میکنه لذا مکررا گفتم کلیه سیمهاشو قطع کن

و ولتمتر پنلی اشکال نداره ولی برای تست تغذیه ، قابل اطمینان نیست و ابتدا باید تغذیه را با لوازم دقیقی آماده کنید و پس از اطمینان کامل به تغذیه ولتمتر پنلی کوچک را نصب و خطاهای ان را اصلاح کنید و برای آمدرمت. پنلی هم باید آمپرمتر مناسب تهیه کنید که قادر به تحمل و نمایش جریان بالا باشه.

من تردید ندارم که دیروز بالای ۳۰ آمپر کشیدی چون با توجه به سه مقاومت 2/. اهمی که پروتکت کرده یقینا بالای ۳۰ آمپر کشیدی ولی شما بدون توجه به توصیه من آمپرمتر پنلی رو ملاک قرار دادی.

برای دریافت جریان از المنت استفاده کن ولی در جریان تست ها باید دقت و احتیاط زیادی کنی و حتما امپرمتر و ولتمتر دقیقی تهیه کن.

با اینهمه بنظر من بهتره بیش از ۲۰ آمپر ازش نکشی و اگه جریان و ولتاژ بالاتر میخوای دو نمونه درست کن .
با توجه به بی احتیاطی ها و میزان تجربه و اطلاعات شما ، کمترین امیدی نداشتم به اینجا برسونی و فقط بخاطر هزینه و تلاش زیادی که کردی تصمیم گرفتم برای آخرین بار همکاری کنم که در نهایت تعجب دیدم دقت خوبی داری بالاخره به انجام رسید ولی ناگهان به روال گذشته برگشتی و فقط هول هول ازمایش میکردی و هر توصیه ای کردم توجه نکردی تا با سیاه شدن مقاومت به خودت اومدی .

عجله نکن لوازمی که گفتم تهیه کن و با احتیاط تست کن .

سپاس

سلام استاد امپر مترم تا ۵۰ امپر قابلیت اندازه گیری داره مقاومت شنت خیلی بزرگیم داره
دقتش هم تو سایت زده بود چون ۵۰ امپر در جریان هایه کم خب یکم خطا داره ولی در جریان هایه بالا بهتره
۸۲اهمی وات والاتر تهیه کنم؟
اخه من هیچی ندارم که بخواد این امپرو تحمل کنه که خالا بخواد دقیقم باشه چیزیم بخوام تهیه کنم خیلی خیلی گرونه همین ولت متر امپر متری که خودم تهیه کردم ۲۵۰ هزار تومانه و بودجه بنده نزدیک به صفر رسیده

آخرین ویرایش:
بالا