آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: Pcb و تحلیل و عیب یابی ساده ترین و دقیق ترین تغذیهٔ طراحی غزال

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
پاسخ : ساده ترین و دقیق ترین منبع تغذیه با تحلیل و عیب یابی

سپاس از شما از دو منبع جداگانه استفاده کردم گراند ها هم یکی نیستن
درود

پین ۳۰ منفی ورودی است
و اگه مطمئنی پین ۳۱ با یک مگا اهم سری شده در اینصورت ولتاژ ورودی را به آرامی زیادتر کن
و نتیجه را اعلام

سپاس[/QUOTE]

سلام بر شما بابت تاخیر عذرخواهی میکنم بله یکی از پین های ورودی از طریق مقاومت یک مگا اهم به پین ۳۱ وصل هست و طبق فرمایش شما ولتاژ تغذیه جداگانه ۵ ولت و به پین های ورودی ولتاژ از ۰ تا ۳۰ ولت بهش دادم با چند ای سی مختلف هم تست کردم عدد سونسگمنت ها ۱۶۶۶ هست چه ولتاژ ب پین ورودی بدم چه ولتاژ ندم در نمونه چینی که عکس دوم بود اون مدل فقط عدد صفر رو نشون میده

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778

درود

پین ۳۰ منفی ورودی است
و اگه مطمئنی پین ۳۱ با یک مگا اهم سری شده در اینصورت ولتاژ ورودی را به آرامی زیادتر کن
و نتیجه را اعلام

سپاس

سلام بر شما بابت تاخیر عذرخواهی میکنم بله یکی از پین های ورودی از طریق مقاومت یک مگا اهم به پین ۳۱ وصل هست و طبق فرمایش شما ولتاژ تغذیه جداگانه ۵ ولت و به پین های ورودی ولتاژ از ۰ تا ۳۰ ولت بهش دادم با چند ای سی مختلف هم تست کردم عدد سونسگمنت ها ۱۶۶۶ هست چه ولتاژ ب پین ورودی بدم چه ولتاژ ندم در نمونه چینی که عکس دوم بود اون مدل فقط عدد صفر رو نشون میده[/QUOTE]

درود

خیلی بی احتیاطی می‌کنی
وقتی گفتم ۱۰۰ میلی ولت را به آرامی زیاد کن بدیهی است که مقصودم تا ۱۰۰۰ ولت نبوده
از طرفی وقتی تغذیه یک آی سی مثلا ۵ ولته ولتاژ ورودی بیش از ۵ ولت بی مسمی و محاله مضافاً که نهایتا ۱ ولت مورد نظر بوده و اگه تغییری مشاهده نفرمودید دیگه با افزایش ولتاژ نتیجه ای حاصل نمیشه
فلذا اگر برد سالم بوده احتمالا این برد هم سوخت اما با توجه به ۱ مگا اهم اندک امیدی هست .

البته بنظر میرسه برد از ابتدا اشکال داشته وگرنه باید تغییراتی مشاهده می‌فرمودید
بنابمراتب هرچند احتمالات را افزایش دادی اما ولتاژ متناوب تا نهایتا ۱ ولت را به ورودی اعمال کن ببین تغییری میکنه؟

سپاس

آخرین ویرایش:

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران

سلام بر شما بابت تاخیر عذرخواهی میکنم بله یکی از پین های ورودی از طریق مقاومت یک مگا اهم به پین ۳۱ وصل هست و طبق فرمایش شما ولتاژ تغذیه جداگانه ۵ ولت و به پین های ورودی ولتاژ از ۰ تا ۳۰ ولت بهش دادم با چند ای سی مختلف هم تست کردم عدد سونسگمنت ها ۱۶۶۶ هست چه ولتاژ ب پین ورودی بدم چه ولتاژ ندم در نمونه چینی که عکس دوم بود اون مدل فقط عدد صفر رو نشون میده

درود

خیلی بی احتیاطی می‌کنی
وقتی گفتم ۱۰۰ میلی ولت را به آرامی زیاد کن بدیهی است که مقصودم تا ۱۰۰۰ ولت نبوده
از طرفی وقتی تغذیه یک آی سی مثلا ۵ ولته ولتاژ ورودی بیش از ۵ ولت بی مسمی و محاله مضافاً که نهایتا ۱ ولت مورد نظر بوده و اگه تغییری مشاهده نفرمودید دیگه با افزایش ولتاژ نتیجه ای حاصل نمیشه
فلذا اگر برد سالم بوده احتمالا این برد هم سوخت اما با توجه به ۱ مگا اهم اندک امیدی هست .

بنابمراتب هرچند احتمالات را افزایش دادی اما ولتاژ متناوب تا نهایتا ۱ ولت را به ورودی اعمال کن ببین تغییری میکنه؟

سپاس[/QUOTE]

درود بر شما بله سوختن با یک ای سی دیگه تست گرفتم و ب روش سوزنی چند دور سیم رو یک ترانس پیچیدم ولتاژ حدود ۸۰۰ میلی ولت متناوب به ورودی دادم با یک ای سی سالم باز هم عدد ۱۶۶۶ رو داره
فقط استاد یک سوال دیگه هم دارم شما تا الان ولت متر امپر متر دیدید که tl431 توشون به کار برده باشن اینها همه از ۴۳۱ استفاده کردم

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778

درود

خیلی بی احتیاطی می‌کنی

سپاس

درود بر شما بله سوختن با یک ای سی دیگه تست گرفتم و ب روش سوزنی چند دور سیم رو یک ترانس پیچیدم ولتاژ حدود ۸۰۰ میلی ولت متناوب به ورودی دادم با یک ای سی سالم باز هم عدد ۱۶۶۶ رو داره
فقط استاد یک سوال دیگه هم دارم شما تا الان ولت متر امپر متر دیدید که tl431 توشون به کار برده باشن اینها همه از ۴۳۱ استفاده کردم[/QUOTE]

درود

نیاز به سیم پیچی نبود می‌تونستیم با یک پتانسیومتر از ۶ ولت تهیه کنی
آیا آی سی نو جایگزین کردی ؟
دستگاه های اندازه گیری متفاوتند و وجود یک قطعه چیزی ثابت نمیکنه.

از این آی سی برای مقاصد مختلف استفاده کردم البته زمان زیادی گذشته اما مطمئنیم اگر سالم بود باید واکنشی می‌دیدی و حتی با انگشت مرطوب روی پایه ۳۰ و ۳۱ و پایه های اطراف لمس کنی باید اعداد مختلفی نشون بده

سپاس

آخرین ویرایش:

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران

فقط استاد یک سوال دیگه هم دارم شما تا الان ولت متر امپر متر دیدید که tl431 توشون به کار برده باشن اینها همه از ۴۳۱ استفاده کردم

درود

از این آی سی برای مقاصد مختلف استفاده کردم البته زمان زیادی گذشته اما مطمئنیم اگر سالم بود باید واکنشی می‌دیدی و حتی با انگشت مرطوب روی پایه ۳۰ و ۳۱ و پایه های اطراف لمس کنی باید اعداد مختلفی نشون بده

سپاس[/QUOTE]

باسپاس از وقت گذاشتن تون بله از ای سی نو استفاده از اونجایی مطمئن هستم که رو دستگاه جوش به درستی کار میکنن بنظرتون خودم با ای سی ها ولتمتر بسازم بهتر نیست

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778

درود

سپاس

باسپاس از وقت گذاشتن تون بله از ای سی نو استفاده از اونجایی مطمئن هستم که رو دستگاه جوش به درستی کار میکنن بنظرتون خودم با ای سی ها ولتمتر بسازم بهتر نیست[/QUOTE]

درود

آیا همین برد را روی دستگاه تست کردی و درسته
باور نمیکنم مگر اشکالی در آزمایش داشته باشی
برای مونتاژ هم بالاخره نیاز به برد داری که میتونی از همین برد استفاده کنی ولی اشکال باید مشخص بشه و کار سختی پیست
آیا دستگاه جهت تست برد روی دستگاه دارید ؟

سپاس

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران

باسپاس از وقت گذاشتن تون بله از ای سی نو استفاده از اونجایی مطمئن هستم که رو دستگاه جوش به درستی کار میکنن بنظرتون خودم با ای سی ها ولتمتر بسازم بهتر نیست

درود

برای مونتاژ هم بالاخره نیاز به برد داری که میتونی از همین برد استفاده کنی ولی اشکال باید مشخص بشه و کار سختی پیست

سپاس[/QUOTE]

سلام استاد امروز رو دستگاه تست گرفتم ازشون همه سوخته بودن الان یک عدد سالم دارم که هم رو دستگاه کار میکنه هم به خروجی تغذیه وصل میکنم ولتاژ نشون میده ولی دو ایراد داره یک عدد ثابت رو سونسگمنت ها ندارم هم اینکه ولتاژ بالا تر از ۱۲ ولت ببرم عدد یک میاد رو سونسگمنت ها سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778

درود

سپاس

سلام استاد امروز رو دستگاه تست گرفتم ازشون همه سوخته بودن الان یک عدد سالم دارم که هم رو دستگاه کار میکنه هم به خروجی تغذیه وصل میکنم ولتاژ نشون میده ولی دو ایراد داره یک عدد ثابت رو سونسگمنت ها ندارم هم اینکه ولتاژ بالا تر از ۱۲ ولت ببرم عدد یک میاد رو سونسگمنت ها سپاس[/QUOTE]

درود

حالا شد
یک عدد ثابت ندارم یعنی چی ؟
اما بالاتر از ۱۲ ولت عدد ۱ نشون میده اشکال ندارد و درست میشه
ابتدا بگو ولتاژ را با چه نسبتی نشون میده مثلا ۲ ولت به ورودی بدی چند ولت اعلام می‌کنه و یا ۴ ولت را چند ولت نشون میده ؟

سپاس

آخرین ویرایش:

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران

سلام
عدد ثابت ندارم یعنی اینکه تغذیه ۵ ولت رو که وصل میکنم حدود چهار پنج ولت نشون میده بدون اینکه به ورودی ولتاژ وصل باشه
یک باطری ۹ ولتی ورودی وصل کردم ۱۱ ولت نشون میده
با تغذیه متغیر یک ولت ۵ ولت
۲ولت ۵ ولت
۲/۵ولت ۵ ولت
۳ولت ۶ ولت
۴ ولت ۶ ولت
۶ ولت ۷ ولت
۸ولت ۹ ولت
۱۰ ولت خطا میده یعنی همون عدد یک رو رو سونسگمنت ها رو نشون میده
سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778

سلام
عدد ثابت ندارم یعنی اینکه تغذیه ۵ ولت رو که وصل میکنم حدود چهار پنج ولت نشون میده بدون اینکه به ورودی ولتاژ وصل باشه
یک باطری ۹ ولتی ورودی وصل کردم ۱۱ ولت نشون میده
با تغذیه متغیر یک ولت ۵ ولت
۲ولت ۵ ولت
۲/۵ولت ۵ ولت
۳ولت ۶ ولت
۴ ولت ۶ ولت
۶ ولت ۷ ولت
۸ولت ۹ ولت
۱۰ ولت خطا میده یعنی همون عدد یک رو رو سونسگمنت ها رو نشون میده
سپاس

درود
داری اشتباه میکنی
با ولتاژ معگوس هم تست و گزارش کن
کلیه اعداد سون سگمنت ها را بخون
مگه ممکنه بیشتر از ۹ نشون نده
قطعا با برد قبلی فرق داره زیرا اگه مستقیما و فقط با یک مقاومت سری به ۳۰ و ۳۱ متصل باشه بیشتر از ۵ ولت یعنی بیشتر از ولتاژ تغذیه بی معنی میشه لذا حتما با روشی ولتاژ کمتری به ورودی آی سی داده و یا سالم نیست.
ببین گراند تغذیه به گراند ورودی متصله ؟

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا