آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

HP ProDesk 600 G1 SSF مشکل گرافیک و تصویر

dr.mohammad

کاربر
2014-12-02
31
17
سلام، وقت بخیر
همکاران عزیز بنده یه مینی کیس HP 600 G1 نسل ۴ دارم که به آخرین بایوس آپدیت شده.
یه گرافیک پایه کوتاه Asus GT730 نصب کردم که نه HDMI و نه dvi تصویر نمیده، CMOS ریست دادم و همه مدل تنظیمات انجام دادم درست نشد ولی روی کیس مینی نسل 3 دیگه ای گذاشتم کارت گرافیک سالم بود. کیس روی vga خود سی پی یو تصویر داره، اومدم یه گرافیک 1030 گذاشتم که تصویر میداد ولی بعد از نصب درایور کارت گرافیک، هر بار که سیستم روشن میشه در مرحله welcome وین 10 سیستم یا هنگ می‌کنه و ریست میشه یا صفحه آبی میاد. به نظرتون مشکل از چیه؟؟

لطفا راهنمایی کنید، ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Celine82

Celine82

کاربر vip
کاربر
2022-04-09
83
120
سلام
بنظر میاد اسلات باشه، با مسواک و تینر ی شستشو بده، قبل روشن کردن برد رو خوب خشک کن ، پاور هم عوض کن ی تست بگیر

dr.mohammad

کاربر
2014-12-02
31
17
اسلات تمیز کردم و دوباره بایوس رو ریست دادم این دفه اومد بالا ولی بعد از ریست دادن باز نیومد و فقط گرافیک آنبرد تصویر میداد. روی مین چند تا پین هست بنظرتون از اونا نیست؟ نباید تغییر بدم؟

• Like

Celine82

کاربر vip
کاربر
2022-04-09
83
120
سلام
اگه منظورتون جامپر های برد هست خیر ، نیازی نیست، ربطی به بایوس نداره ، مادربرد نیاز به بررسی داره حالا تغذیه گرافیک یا پین های اسلات نمیدونم

dr.mohammad

کاربر
2014-12-02
31
17
سلام
اگه منظورتون جامپر های برد هست خیر ، نیازی نیست، ربطی به بایوس نداره ، مادربرد نیاز به بررسی داره حالا تغذیه گرافیک یا پین های اسلات نمیدونم
بررسی کردم و موقعی که بنده بایوس ریست میدم بعد از 30 مین که دوباره روشن میکنم. تصویر بدون هیچ مشکلی با GT730 بالا میاد ولی از ریست دوباره اصلا تصویر ندارم. گرافیک 1030 هم که تصویر داره فقط زمانی که درایو کارت گرافیک نصب میشه سیستم زمان بالا اومدن ویندوز کرش میکنه :/ یعنی مشکل جدیه؟؟ این سیستم تازه برای مشتری گرفتم :|

• Like

Celine82

کاربر vip
کاربر
2022-04-09
83
120
سلام
ویندوز بالا نمیاد ممکنه مشکل ، هارد ، رم و احتمال ضعیف مادربرد باشه ولی ظاهراً با گرافیک سی پی یو مشکلی نداره درسته؟ سیستم شما وقتی بوت میشه گرافیک هم تصویر داره یعنی همه چی اکی هست ، ویندوز پایدار نیست ممکنه درایور باشه حتی، شما با همون گرافیک ویندوز نصب کنید ببینید چ خطایی میگیرید

dr.mohammad

کاربر
2014-12-02
31
17
سلام
ویندوز بالا نمیاد ممکنه مشکل ، هارد ، رم و احتمال ضعیف مادربرد باشه ولی ظاهراً با گرافیک سی پی یو مشکلی نداره درسته؟ سیستم شما وقتی بوت میشه گرافیک هم تصویر داره یعنی همه چی اکی هست ، ویندوز پایدار نیست ممکنه درایور باشه حتی، شما با همون گرافیک ویندوز نصب کنید ببینید چ خطایی میگیرید
هارد و رم رو تست کردم و سالم بود، موقعی که بایوس ریست میشه و بار اول با گرافیک gt730 تصویر دارم که برای موقعی هست که بایوس تنظیماتش باید درست بشه، وقتی ساعت و تنظیمات ذخیره میکنم ریست بعدی دیگه با گرافیک gt730 تصویر نمیده ولی تصویر با گرافیک آنبرد درسته، اگه تنظیمات بایوس رو ذخیره نکنم و ریست کنم دوباره با gt730 تصویر دارم ولی به محض اینکه ذخیره میکنم دیگه تصویر ندارم، ویندوز رو چند باریه نصب کردم، هارد نو اس اس دی گذاشتم. هیچ مشکلی نداشت تنها مشکلم همین کارت گرافیک هست، امکانش هست اصلا این سری به نسل ۴ نخوره؟ من فردا چند عکس از بایوس و مشخصات کامل میدم شاید نکته ای رو دقت نکرده باشم

• Like

Celine82

کاربر vip
کاربر
2022-04-09
83
120
هارد و رم رو تست کردم و سالم بود، موقعی که بایوس ریست میشه و بار اول با گرافیک gt730 تصویر دارم که برای موقعی هست که بایوس تنظیماتش باید درست بشه، وقتی ساعت و تنظیمات ذخیره میکنم ریست بعدی دیگه با گرافیک gt730 تصویر نمیده ولی تصویر با گرافیک آنبرد درسته، اگه تنظیمات بایوس رو ذخیره نکنم و ریست کنم دوباره با gt730 تصویر دارم ولی به محض اینکه ذخیره میکنم دیگه تصویر ندارم، ویندوز رو چند باریه نصب کردم، هارد نو اس اس دی گذاشتم. هیچ مشکلی نداشت تنها مشکلم همین کارت گرافیک هست، امکانش هست اصلا این سری به نسل ۴ نخوره؟ من فردا چند عکس از بایوس و مشخصات کامل میدم شاید نکته ای رو دقت نکرده باشم
سلام
عزیز گرافیک رو‌ حتی پنتیوم هم ساپورت میکنه ، شما مشکلی که داری اینه که متأسفانه گرافیک مثل رم و سی پی یو ظاهراً لیست ساپورت داره ! مگه اینکه بتونی ی بایوس ادیت شده پیدا کنی

Celine82

کاربر vip
کاربر
2022-04-09
83
120
خلاصه سرتو درد نیار شدنی نیست، کارتی پیدا کن که ۳۰ وات یا کمتر مصرف داشته باشه ، موفق باشی

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
272
529
بوشهر
درود استارتر عزیز و بر دیگر دوستان
وقتی شما با تغیرات در بایوس به مشکل میخورید یا گاها مشکلتون رفع میشه احتمال خرابی در خود IC بایوس یا فایل اون هست
بهتره اول از سلامت باتری سیماس مطمئن شدید و یا اونو تعویض کنید
بعد بایوس رو پروگرام کنید، وقتی نیاز به پروگرام باشه بروز رسانی هم فایده نداره
من لپتاپ داشتم که اگر توی بایوس چیزی رو تغیر میدادی سیستم تو مراحل POST هنگ میکرد که با پروگرام بایوس حل شد
البت اینم بگم یک بار دیگه اسلت PCIe رو با یک مسواک اغشته به محلول تمیز کننده خوب تمیز کنید
بهترین محلول برای تمیز کردن اسلتها هم بنزین هست، از تینر و اسپری خشک خیلی بهتره(معجزه میکنه)

بالا