آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

Gprs برای مشترکان همراه اول

hossin_assadi

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-02-13
274
2,109
GPRS برای مشترکان همراه اول
تکنولوژی- همشهری آنلاین:
رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي گفت: GPRS به زودي در سيم‌كارت‌هاي همراه اول راه‌اندازي مي‌شود ولی درخواست‌كنندگان بايد تعهداتي بدهند. محمود خسروي در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، اظهار كرد: تعرفه GPRS تلفن همراه در جلسه‌ كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات تصويب شد كه هر كيلوبايت اطلاعات به ميزان 14.8ريال و ارسال هر MMS ‌١٠٠٠ ريال محاسبه مي‌شود.
اما به گفته مدير كل امور مشتركان شركت ارتباطات سيار ايران زماني كه قرار است سرويسي مانند GPRS تلفن همراه كه در آن امكان ارسال عكس،‌ اطلاعات، ‌تبليغات و مواردي از اين قبيل وجود دارد بايد تعهداتي از درخواست‌كنندگان گرفته شود.
علي‌ حميدي با بيان اين كه سرويس GPRS تلفن همراه به زودي در سيم‌كارت‌هاي همراه اول راه‌اندازي مي‌شود بر گرفتن تعهداتي در اين زمينه از درخواست‌كنندگان تاكيد كرد.
راه‌اندازی GPRS برای مشترکان تهرانی
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار از قطعی شدن راه‌اندازی شبکه GPRS تلفن همراه در شهریور ماه سال جاری برای تعدادی از مشترکان تهرانی خبر داد.

به گزارش واحد مرکزی خبر وحید صدوقی گفت: این امکان در شهریور ماه امسال به تعدادی از مشترکان تهرانی به صورت رندوم داده می‌شود تا پس از مشخص شدن نتایج مطالعه این طرح به صورت سراسری اجرا شود. مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار افزود: تعداد مشترکان تهرانی که در مرحله آزمایشی از اینترنت بهره‌مند می‌شوند حدود 2 میلیون نفر است که رقم آن هنوز قطعی نشده است.
وی ادامه داد: مدت زمان مطالعه این طرح نیز6 ماه است.
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار اظهار داشت: به دلیل تاخیر در ارسال تجهیزات ارائه سرویس GPRS در سال گذشته محقق نشد ولی با ورود این تجهیزات به شبکه همراه اول و هماهنگی‌های لازم در شهریور ماه این سرویس در کل کشور برقرار می‌شود.
وی تصریح کرد: سال گذشته جهت ارائه GPRS همراه اول و انتخاب پیمانکار قرار شد مناقصه‌ای برگزار شود ولی به دلیل وجود برخی نواقص، مناقصه انتخاب پیمانکار مجددا انجام و در دی ماه 86 برنده این مناقصه مشخص شد؛ به همین دلیل برخی تاخیرها در روند ارائه این سرویس به وجود آمد.
 
بالا