آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن لپ تاپ Lenovo z500

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
سلام
خب دوست عزیز بازم میگم وقتی شما جامپر رو قطع میکنی و ای سی اتصالیش برطرف میشه یعنی قبل جامپر قبل جامپر هم مدار 19 ولت و مدار اصلی هستش خب برای تست مدار اصلی باید از ورودی جک تا خروجی ای سی رو چک بفرمایید ببینید کجا ولتاژ افت پیدا میکنه یا اصلا نیستش
d.png
ای سه نقطه رو مشخص کردم تست بفرماید از نظر ولتاژ
بازم تکررار میکنم ایراد از 19 ولت میباشد و حوصله به خرج بدید و جامپرهای 19 ولت رو دونه دونه خالی و تست بفرمایید ببینید کجا قطع میشه اینطوری فقط خودتون رو مشغول میکنید
dd.png
الان در عکس بالا نهایتا 5 دقیقه زمان میبره شما جامپر PJ707 رو خالی کنید و اون قسمت ها رو مشخص کردم یا خود دوطرف جامپر رو اندازه گیری کنید ببینید اتصالی رفع میشه یا نه اگه نشد فعلا جامپر رو پر نکنید همینطوری خالی بمونه تا عیب برطرف میشه بعضی مواقع بیشتر از یک ای سی میسوزه و وقتی جامپر رو بعد از تست پر میکنید اگه عیب رو پیدا کنید بازم مین اتصالی نشون میده حواستون به این قضیه باشه
دو نکته دیگه شاید کمکتون کنه
اول اینکه از قطعات صحفه 49 شماتیک که مدار شارژر هست مطمئن بشید
دوم اینکه از صحفه 49 به بعد ورودی های اصلی 19 اکثرا داری جامپر هستن و ای سی های اصلی هستند و اینطوری شما سریعتر عیب رو پیدا میکنید
دلسرد نشد فقط با حوصله پیش برید اگه یه وقتهایی اعصابت بهم ریختن:)) یا حوصله نداشتید کلا بیخیال بشید برای چند لحظه چ.ون اینطوری عیب رو بیشتر میکنید ضمنا برای راحتتر شدن یه مدت وقت بزارید و از اول مشکل رو کامل برای خودتون شرح بدید و لیست کارایی که باید در این مواقع انجام بشه رو به خاطر بیارید
خیلی کمک میکنه
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
اینو بگم
B+
هرجا بره شما هم باید دنبالش برید
یه چیز دیگه یادم رفت نه سی پی یو رو مین باشه نه رم و نه هیچ قطعه دیگه برای اطمینان از تست
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
سلام ، مشکل از خازن pc403 بود ، سوخته بود و با تعویضش مشکل حل شد . ببخشید دیروز مشکا حل شد ،یادم رفت بگم .

از جناب Khelane و جناب Morteza2882 خیلی خیلی ممنونم .

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
سلام
ممنون بابت اعلام نتیجه
فقط یه سوال داشتم

خازنی که سوخته بود اتصال کوتاه بود ؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ممنون از دوستان بابت پیگیرشون و ممنون از شما بابت اطلاع رسانی .اگر براتون مقدور هست در قسمت تجربیات هم این مورد رو اضافه کنید .
موفق باشید .

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
سلام ، عذرخواهی میکنم تازه دیدم ، بله اتصال کوتاه شده بود

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
ممنون فقط یه سوال دیگه داشتم و ابهام برام پیش اومده
شما میگید خازن 403 اتصال داشته و تعویضش کردید درست شده
خب خازن 403 یه سرش گراند و یه سرش RT8205_B+ میباشد , پس باید RT8205_B+ هم اتصالی داشته باشد و در موقعی که شما pj401 رو خالی میکردید ورودی برق که 1 میباشد همچنان اتصال کوتاه داشته باشید این در حالی هستش که شما گفته بودید اتصال کوتاه برطرف میشه وقتی جامپر رو خالی میکنید :؟ منظورم از رفع اتصال کوتاه پایه 16 ای سی هستش که از RT8205_B+ تغذیه میگیره.
ولی شما میگفتید وقتی جامپر رو خالی میکردید ای سی اتصالیش رفع میشد ! خب الان برای من یه سوال پیش خازن اتصال کوتاه همراه سه تا خازن دیگه موازی شده و وارد pq401 میشه و RT8205_B+ تبدیل میشه خب باید اینا هم اتصال داشته باشند!
ممنون میشم بیشتر توضیح بدید
شایدم من جایی اشتباه کردم ولی ممنون میشم از اول کل مطالب رو مروو کنید و نتیجه رو دقیق تر برام بزارید
با سپاس

بالا